|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 22:07:44   
jovanka
Odlicen den barem za mig da se izbega od ona standard sekojdnevie.Denes bevme Siricino vo okolinata na Tetovo ima prekrasen restoran smesten na samiot breg na Vardar so odlicna priroda,ribnik i mesto kade i decata i roditelite ke se custvuvaat odlicno.Ova vi go davam kako predlog desinacija za vikend.Super si pominavme user posted image .

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 22:36:39   
Maria
Ние бевме во природа,супер си поминавме.Андреј се изнаспа,цел ден спиеше(вечерва ќе ми прави серенадиuser posted image ),а Илија цел ден трчаше нагоре,надолу и еве и двајцата заспаа уште во 8 часот.Повеќе се уморивме отколку што се одморивме.user posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2010 22:58:32   
baby mama
Ние денес тргнавме накај Марков манастир ама имаше многу гужва.Сакавме да го посетиме манастирот, да се сликаме и да поседиме малку. Па потоа заминавме кај моите, а утре свадбаааааааааuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Каде за 1мај?
2.5.2010 0:27:21   
nadica
ние бевме дома мм бидејќи работи за празници го преспа пола ден откога стана правевме скара во двор а ќерка ми со баба и дедо играа фудбал на улица никој не ги прекинуваше user posted image user posted image user posted image убав ден

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Каде за 1мај?
2.5.2010 0:34:50   
Cacko
bevme kaj moite na peceno jare zaedno so sestra mi i petka si projdovme.i taka tupan koga dojdov si sadev cvekinjauser posted image user posted image user posted image ja srediv konecno terasata,bas denes morav

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Каде за 1мај?
2.5.2010 23:42:46   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Празникот кој најмногу сакам да го скокнам е токму 1 и 2 Мај... природа, зеленило, и сите уживаат а јас кивам ли кивам од поленот.... и посакувам да бидам како оние кои немаат алергија од полен. Е оваа година освен кафе на улица Македонија никаде на друго место.. за празнициве


И мм има исто така алергија од полен, но тој оди на мај не се откажува, а оваа година дури и заспа надвор, а кога се разбуди...што да ти кажувам, не знаеше што да прави
Инаку ние бевме со моите и со родителите на мм на викендица (од свекор ми), убаво поминавме со оглед на тоа што од дома не сум мрдната последниве месеци. Ми беше малку страв за бебушот, дека мал и прв пат цел ден да е надвор, ама добро поминавме и со него, веројатно му годеше воздухот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Каде за 1мај?
2.5.2010 23:43:29   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Најверојатно во сабота или најкасно во недела наутро.
И имам изненадување за прилепчанките user posted image



Што беше изненадувањето?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Каде за 1мај?
2.5.2010 23:47:46   
Палешка РР
Денес бевме кај свеки user posted image
WHAT A WONDERFUL DAY user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Каде за 1мај?
2.5.2010 23:49:27   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Најверојатно во сабота или најкасно во недела наутро.
И имам изненадување за прилепчанките user posted image



е па тоа на кафе се кажуваuser posted image

Што беше изненадувањето?


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Каде за 1мај?
3.5.2010 0:01:06   
ananikol
Nie bevme na krstarenje po kanalite i posetivme nekolku okolni gradovi ni fufkase da odime podaleku bideki neznaevme koga ke mu tekni na user posted image  da ne udostoi so svoeto prisuistvo user posted image .
 

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2013 15:02:56   
Mihaela 2010
KAde zenski utre? kaj ke go fakjate patot?
Jas u cetvrtok si rabotam taka da blazesi im na tie sto si imaat spoeno i sto ke si setkaat...
Nie moze na Vodno edna mala prosetka,a moze i kaj mene u dvor da svrtime nekoe skariceuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2013 15:16:09   
AnnaMolly RR
за 1 мај на работа :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2013 15:21:14   
sandriana RR
Се чудам уште кај да го однесам детево, а да нема многу гужва, да се истрча..Ама такво нешто утре не верувам дека ќе најдам, така да и ние изглеа ќе завршиме со некоја раноутринска прошетка и ручек/скара дома...user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2013 9:44:34   
Maca25
Овој празик секој на своја страна ќе си оди. Детето кај баба, мајката со колешки на коктели, таткото дома или он некаде надвор со колеги user posted image да се издуваме и ние малце.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2013 9:48:54   
Malecka23
sekoj na svoja strana hahah jas i bebuska se zanimavame mm rab i toa.ke imame edno ruceec domce i prikvecer prosetka tolku.ama zatoa vo sabota trgnuvame za krani konecno da se odmorime i izluftirame so dusa cekam barem 3dena da bide site trojca zaedno na raat;)posle praime kafe mafe so deluxe:)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2013 17:14:54   
mosa
znci bravo be zeni sto vredni mazi si imame.Jas pak mislev samo mojot bil na rabota.I sa mazle na pat,a jas po doma.denes bea jatva mi i dever mi si pravea skara,ne viknaa i nas.decava se iznaigraa,no sepak mene mi falese i mm .bas se osekav glupo bez nego.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Каде за 1мај?
2.5.2013 21:45:20   
vezilka RR
Бевме во Љубанци, по планињето нагоре покрај река. Ова му беше пев класичен излет на Никола со пешачење, во шумичка. Ептен добро си поминавме, децата се изнатрчаа се изнапрскаа во реката..уживанција.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2014 14:26:11   
Mihaela 2010
Ete si dojde i maj,mojot mesec
pa zenski kako planirate da go pominete utresniot den???
ke mu ja zduvate na nekoe izletce?
vnimavajte da ne popiete nekoja kaznicka od 200 evra oti e zabraneto pravenje skari
Nie uste se nemame nisto dogovoreno,zavisno od vremeto,ili doma so drustvo u dvor ako ne vrne ili nekoja prosetka niz priroda

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2014 16:09:40   
Defne90 RR
Бевме на план да се собереме со друштво и да отидеме на вечтачкото езеро и таму да прославиме со скара со пивце со сите мурафети што му претходат на празникот.Ама изгледа нема планот да ни успее,ем е забрането скара да се прави,ем и времево не ни се погоди,па така ќе одиме докај езерото онака на прошетка со децата и после дома ќе му ја заседнеме.Не знам мене ми е битно многу друштвото не ми е битно толку кај ќе бидеме.Битно ми е да уживам со луѓето со кои што славиме.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2014 22:25:00   
mommy_angels RR
Дома со лепо друштвенце,скаричка,пивце и растрчани дечиња по двор.Таков ни беше планот секако,дали врнело или не

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2014 23:28:43   
kapina
Doma sami so mm

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Каде за 1мај?
30.4.2014 23:50:54   
deluxe
Хммм...јас многу не го поштувам овој денuser posted image не знам зошто,но не сакам да ми биде наметнато да морам тој ден да правам скара,да бидам во природа и ред други норми...
Па и на ова време ич не размислувам да одам некадеuser posted image
Дефинитивно ќе бидеме дома со мм и децатаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2014 9:02:40   
Felly RR
Бидејќи излезе малку сонце, може ќе тркнеме до Крушево, да прошетаме. Инаку планот и нас ни беше за дома.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2014 11:55:12   
Snowhite RR
Сонцето излезе и се сκρи, на негово место настспи дождот, па таκа останавме дома, додуша и немавмњ плам за да одиме неκаде, ама аκо имаше сонце можи ќе подизлезевме до паρκ до игρалиште ќе поигρаа Михаил со тато со топκата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Каде за 1мај?
1.5.2014 17:34:57   
Felly RR
Ние сепак заминавме. По пат врнеше/истураше, па кога стигнавме таму директ во еден ресторан седнавме, додека ручавме излезе пак сонцето, па дури и прошетавме. Се на се убаво си поминавме. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?