|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 13:32:40   
Bile
 dali nekoj go ima kupeno H2O ultra Mop ????????
primamlivo izgleda, em cisti em dezinfecira
na dve sum dali da go zemam ili ne pa vasite iskustva mnogu ke mi pomognat pri donesuvanjeto na odlukata
FALA


_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 21:07:48   
niki
Jas imam. Si go kupiv proletva. I relativno sum zadovolna.
Na primer resetkata od skarata ja svetnav, ama posle dur da ja iscistam cetkata so koja ja cistev gospod go vidov.
Probav relnata i mikrobranovata pecka no ne sum zadovolna kako gi iscistiv, sepak bez trienje nisto.
Plocki odlicno cisti i najdobro e sto vednas se susat.
Tepisite odlicno gi osvezuva, no site fleki ne mi gi vadi.
Generalno smetam deka e dobar za odrzuvanje na cistota i osvezuvanje 1 nedelno, a deka pere i vadi fleki ne bas.
Ne sum probala da peglam so nego iako imam i takov dodatok.
I za dezinfekcija na WC se drzam do stara dobra hemija, sepak mopov koristi  samo obicna voda i nekako mi e somnitelen vo toj del od domot.
I prozori ne sum cistela so nego, no toa ke probam pa ke pisam.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 22:03:09   
Bile
fala ti niki user posted image za ovoj odgovor, navistina e ubavo da slusnes od nekoj koj go koristi za da znaes dali ke utnes ili neuser posted image .
jas sum na dve, dali da go kupam ili ne sepak ti blagodaram i tvoeto iskustvo mnogu mi pomogna user posted image .




_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 22:10:06   
mama26
i mene ne mi stoese kojznae sto taa mapa.epten treba da ti e cisto pa da napravis dezinfekcija.ama veke koga cistam super ne mi treba mapata.[ sakam da kazam ako moram da fatam i so raka ] ili za fleki ako nevadiuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 22:16:31   
niki
Pa zavisi sto ocekuvas.
Jas go zemav zaradi osvezuvanje na tepisite i plockite i zadovolna sum. Ne ocekuvav deka se sto gledam na reklamata e navistina mozno taka da i ne sum razocarana.
Zaboraviv da napomenam deka navistina gi neutralizira mirisite. Otkako go imame kucevo kukava znae da zamirisa od nego, posle cistenje so mopot nema nikakov miris, bez upotreba na nikakvi osvezuvaci ili hemikalii za cistenje.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 22:18:35   
mama26
ne ocekuvam mnogu niki ama fleka ako nevadi a napravena e deneska togas nisto nepravam.sakav da ja zemam i jas ama se podrzamisliv.ne mi izgledase bas kako stotreba.a i tie kojznae kako se perat pa pak bakterii ostanuva na niv.pa treba novo nonstop da zemam i nemiodgoara taka

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 22:24:03   
niki
Na svezi fleki go nemam probano.
A krpite vo masina se perat so prasok na 60 stepeni jas gi peram. Podobro taka otkolku nekoj djoger koj nikako nemozes da go peres.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 22:25:28   
mama26
a se perat li niki?beli se kako sto se kupeni ili pozoltuvaat?tuka mene ne mi bese jasno.

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.10.2010 22:28:40   
mama26
sigurna sum za osvezuvanjeto,za toa veruvam sepak e voda zeska i nema baktreija sto nema da ja izgori,fleki stari nevadi znaci od tepisi pogore imas pisano,taze sigurno ke gi izvadi togas.ama flekata se lepi na beloto sto e dole.i posle?vo masina i pak ja vadis bela?ili pak gi menuvas posle 6 meseci primer ili posle 3?

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 10:46:56   
macci
здраво,
сакам да купам соковник Power Juicer кој е 7290.е сега дали има некоја од вас попуст па да ми направи услуга да го земам поефтино?
се мислев дали да го земам од техномаркет соковникот на MOULINEX кој е многу сличен со овој од топ шоп а е 5500 ден.
па ако има некој/а да се договориме.
остајте број на приватна порака.
ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

И ако на некој му треба златната картичка за поволности и попусти можам да му излезам во пресрет


еве сега видов nutelizza имала таква картичка со попуст ....па како да се најдеме или може да нарачате во ваше име па да одам јас да го подигнам...незнам ,дадете идеја :)

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 19.10.2010 12:14:39 >

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 11:06:07   
AnnaMolly RR
Macci, јас сакав да го купам соковникот, ама за свадба добив еден соковник Max пишува на него и сум презадоволна. Од две кила јаболки вади скоро два литра сок. А е околу 3.500 денари. Power Juicer сигурно е многу подобар, ама искрено, ептен е скап. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот macci)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 11:55:19   
macci
баш така ана моли,се мислам да го земам и тој го има во агротехна.ми го пофалија и тој.значи добар е? вади сок?
и јас мислам дека од топ шоп се само претерана реклама.ама неможам да ги убедам моите.
кажи нешто повеќе за тој соковник МАКС?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 15:07:51   
AnnaMolly RR
Има голема разлика во соковниците. На пример, во Пауер џусер можеш цели нелупени овошја да ставаш, а за овој мора да ги вадиш барем семките и да ги сечкаш на половинки. Ама за сок е одличен, навистина вади доста сок. Јас нон стоп го користам, а сега уште повеќе зашто Филип почна да пие сокче и со него ќе му правам. Нема да згрешиш ако си го земеш.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот macci)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 15:12:59   
prettygirl
i nie se mislime za toj sokovnik od top shop, mm zapnal toj da go zemime ama prasav vo edna prodavnica ii prodavackata mi rece deka sokovnikot na MAX bil mnogu ubav i lugeto se falele deka bil pouubav duri i od ovaj poauer dzuser

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 15:23:07   
AnnaMolly RR
А, бе, за поубав не е. Пишав дека за во Макс треба да ги вадиш семките од овошјето и да го сечкаш на помали парчиња, а во Пауер џусер се се става без да се лупи и да се вадат семки. Пример, цел портокал сосе кора може да се стави, а во Макс не. Макс е само добра имитација на Пауер џусер, ама оригиналот си е оригинал. Само и разликата во цената си го прави своето. Наместо да плаќам 4-5000 повеќе, јас ќе си ги вадам семките и ќе си ги сечкам овошјата, не ми е тешко user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 17:53:58   
macci
ана моли и во повер џусер ги вадат семките и не е препорачливо да се ставаат цели портокали со кора. :) немој да мислиш дека е нешто подобар.една пријателка има и она кога прави сок,ги лупи портокалите и лимоните,од јаболките ги вади семките ....сакам да ти кажам дека не е се како на рекламата.ако така го користат соковникот со кора со љушпи со семки....ќе се оштети сечилото.

значи повер џусер е 7300 а макс 3500.голема разлика е.дупло е поефтин.а вака деловите внатре се исти.ги имам видено.


< Поракaта ја уредил macci -- 19.10.2010 17:54:59 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 20:40:16   
mama26
jas go imam power juser i da.cela pomaranja nemoze da ja mele...nema tolku jacina.i od pusti strav posto ednas probav i odma so portokal ,pa posle i semki vadev................eee sega za razlika sto go imam stariot jusser od usa donesen mi e...toj melese sve...neznam sto e rabotava so ovoj noviov...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот macci)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 22:55:55   
AnnaMolly RR
Значи, врти-сучи дојдовме до заклучок, купете си Макс и не им верувајте на рекламите (како менеuser posted imageuser posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 23:03:51   
Natasa981
POwer juicer na TOP SHOP e zakon! Koj ne veruva,neka proba. Se, ama bas se pretvora vo sok. I nema mnogu zamaranje za semki,luspi ova -ona.Vredi za site pari!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 23:53:09   
macci
овој е макс[URL=http://img189.imageshack.us/i/0361y.jpg/][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/8823/0361y.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
макс е 4990 во агротехна и е целиот од инокс.
утре ќе одам да го видам повер џусер.
па на крај ќе ви напишам импресии

< Поракaта ја уредил macci -- 19.10.2010 23:59:41 >

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.10.2010 23:57:02   
macci
бришете го овој пост

< Поракaта ја уредил macci -- 20.10.2010 0:00:14 >

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.10.2010 13:41:03   
macci
nutelizza kaj si :)

(Одговор на членот macci)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.10.2010 13:42:34   
macci
rabotata e sto ovoj ne e isti kvalitet so toj od usa.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

jas go imam power juser i da.cela pomaranja nemoze da ja mele...nema tolku jacina.i od pusti strav posto ednas probav i odma so portokal ,pa posle i semki vadev................eee sega za razlika sto go imam stariot jusser od usa donesen mi e...toj melese sve...neznam sto e rabotava so ovoj noviov...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.10.2010 13:56:34   
Martins mom
Power Juicer-от е 5-ка! Ни еден соковник не може да се спореди со него. Не е точно тоа дека лушпата од портокалот не може да ја меле...како што кажа некој погоре-буквално се’  претвара во сок. И да го платиш поскапо, да знаеш дека вреди. Јас правам сок од се и сешто, ептен често го користам, маста му ја извадив веќе и оф не велиuser posted image user posted image Само се зафркнав кога ставив калинка, го помачив малку повеќе, ама луѓе ми извади сок!!!
Топло го препорачувам на секој!!!


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот macci)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.10.2010 13:58:39   
anedespo
Јас го имам од пред 4 години и е одличен. Мелам со лушпи и семки она што не е прскано. меле одлично, и е најдобриот производ од оваа категорија. 

(Одговор на членот macci)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?