|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.6.2010 11:28:03   
beki RR
Ние имаме соковник, супер е.Мажот ми си купи машикна за бричење, ама го гледам нешто не ја користи многу ,изгледа не е баш нај нај.
А за кесите баш утрово се мислев да порачам , неможзм да се соберам со јотгани, кебиња,вентијаги.....Штом има и во тинекс ќе побарам,фала за информацијата цаци.
А мене ми интересира за Дормео нешто.Пред некое време видов Дормео renew
Има ли некој пробано дали тоа нешто чини.
Инаку најарно е чоек дормео душек да си купи ама во моментов, покрај сите трошоци,  баш не сум во состојба да дадам толку пари за душек.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.6.2010 13:16:46   
Martins mom
Pa go imam Power Juicer, go imam Relax&Tone i od dvete raboti sum prezadovolna, mi se pogodija

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
13.6.2010 11:23:12   
beki RR
Купив вчера од вреќите од тинекс, овие моиве некои шпански се.
Два димензии имаше, 70 на 100 тие се 165 денари , и 60 на 80 ти се 145 денари.
Во поголемата ставив јорган и кебе, а во помалата еден јорган што ми зафаќаше мноооооогу место.Не ми се верува колку простор ми се отвори.Во шкафот каде што го збираше само јорганот сега имам место за уште 5 јоргани.
Прекрасна работа.Купив вчера 4 вреќи ама денес одам да си прикупам уште некоја.

< Поракaта ја уредил beki -- 13.6.2010 11:24:00 >

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
13.6.2010 11:36:35   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: beki

Купив вчера од вреќите од тинекс, овие моиве некои шпански се.
Два димензии имаше, 70 на 100 тие се 165 денари , и 60 на 80 ти се 145 денари.
Во поголемата ставив јорган и кебе, а во помалата еден јорган што ми зафаќаше мноооооогу место.Не ми се верува колку простор ми се отвори.Во шкафот каде што го збираше само јорганот сега имам место за уште 5 јоргани.
Прекрасна работа.Купив вчера 4 вреќи ама денес одам да си прикупам уште некоја.


Samo nemoj da ti se sluci kako na mene user posted image user posted image user posted image Prvite dva dena presrekna sto sum sobrala se, tretiot den site vreki se napolnile vozduh i pak se nadule i ispopagale odregalot. No se nadevam deka ne se takvi, moite bea so zolti, crveni i zeleni krugovi.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
13.6.2010 11:38:53   
niki
Па супер евтини биле, во топ-шоп 2-3 илјади се, мислев да нарачувам, ама со ваков инфо нема шанси.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
13.6.2010 12:36:56   
beki RR
Аууууууу Россана , не дај боже..
Моите се проѕирни а затварачот е плав.Имаше два типа. продавачката овие ми ги даде, рече земала некоја незјина пријателка баш од нив  и била задоволна.Па ќе видиме.Значи да почекам некој ден , да не купувам уште.


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
13.6.2010 12:52:28   
Rossana
Se nadevam dekaa ne se takvi, Aj ako ne se rasipat tvoite i jas ke kupam od Tinex, moite se od Jordan-made in china user posted image   Sega mi sluzat kako obicni kesi.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
23.7.2010 23:14:52   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Па супер евтини биле, во топ-шоп 2-3 илјади се, мислев да нарачувам, ама со ваков инфо нема шанси.



Не издржав од Скопје да си купам, овде најдов во супер маркет 2 кеси 90х70 скоро 10 евра и си купив 3 пакувања. Денес ги наполнив сите, пола плакар испразнив. Во 6 кеси ставив 2 јоргани, 2 ќебиња, зимска постелина на ќерка ми, 6 зимски јакни, сите џемпери и тренерки зимски на мм и мои, сите кошули со долги ракави, некои пантолони на мм што не ги носи. И сите 6 ќеси ми ги собра во преградата каде претходно ми стоеше само зимската постелнина. Ептен се растеретив.
Уште да најдтам од оние кеси за капути и нив да ги вакумирам ептен ќе ми биде супер.
Фантастичен изум биле ова ќесивеuser posted image

< Поракaта ја уредил niki -- 23.7.2010 23:22:36 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
23.7.2010 23:19:56   
kromitce
јас веке подолго време ги користам вакум-кесите и искрено кажано сум презадоволна. бидејки дома немам голем простор ми завршија голема работа. во лето зимските работи ги ставам во кеси, а во зима обратно и така немам проблем со непотребни работи.
user posted image user posted image user posted image за изумот

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.8.2010 11:09:14   
beki RR
Ја има ли некој пробана оваа еколошката топка за перење што заменува детергент?
Баш сега гледав на телевизија и многу ме заинтересира.


(Одговор на членот kromitce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.8.2010 0:08:23   
nutelizza
Јас ги купувам најчесто производите со попусти . Секој ден си ја отварам стараната и има по еден производ на попуст. Денес се антицелулитните хеланки многу се квалитетни и како собираат кога ке те изваја мислиш на пола си user posted image user posted image едни ги носев цела зима и скоро секој ден во машина а утре ке си порачам други обавезно.

Го имам соковникот, рилексот, сецко, освежувачот, кутијата за торти, преку 20 производи дормео душек, перници, јоргани, постелнини и ни пратија и златна клуб картичка. А посебно задоволна од h20 моп парачистачот како дезинфекцира и за мали деца кога имаш дома е закон.

А ова топкава беки ја чекам на попуст и ке ја земам ја гледав и јас

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.8.2010 0:36:03   
Тања РР
Леле ме стави на мисла со хеланките сегаuser posted image
Се чудам дали да си ги порачам или да си порачам мидер.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.8.2010 0:45:46   
Џесика
ако можеш да трпиш притисок на мевот, земи си, мајка ми проба, не можеше да издржи, све е индивидуално... инаку јас го имам соковникот, вакуум кесите, и не сум баш задоволна од кесите, ми дишат, а ги проверувам од време на време... ама затоа перницата од дормео програмата ми е најдобра другарка, секаде си ја носам. Сега планираме да земеме и дормео душек, нема некој што се пожалил. У принцип сум скептик на тие рекламите, некако тешка сум додека да решам дали да земам нешто 

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.8.2010 13:49:17   
mama26
go imam gjuserot samo .super e.e sega dali nekoja od vas ima iskustvo za msinite za smukanje odnosno na voda.?nekako mnogu mali mi izgledaat .kako da ke se rasipe odma.na parea bese.vaka na reklami super izgleda.ama goleminata nekako.user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.8.2010 16:39:27   
*miki mami*
мајками ја има правосмукалакта на вода не е толку мала како сто изгледа,ја има веќе три години првата година беше супер ама послеuser posted image мораш да менуваш филтри постојано дополнителни трошкови ако еданаш ја заборавиш не исчистена опрости се од неа ке смрди цела кука user posted image сега веке и не ја користи мислам сварно е безвезе правосмукалака не се купва секој ден така да НЕ ЈА ПРЕПОРАЧУВА
јас го имам дормео комфор го купив кога бев бремена и сум презадоволна исто и од јастуците со мемори пена тие ни се нови супер се user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.8.2010 17:35:41   
suzeto
i so jastucite dan bide dodeka se novi kako so pravosmukalkatauser posted image
jas imam kosmodisk i ne sum zadovolna

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.8.2010 17:38:51   
EciPeci
Nutelizza, me zainteresira ova so si go pisala za anticelulitnite helanki. Dali stegaat premnogu? Jas imav edni helanki kako mider bea taka nesto od Top Shop, ama preterano stegaa, kako vo mengeme se osekav :) I kako si zadovolna imaa efekti? Jas sum katastrofa so celulit posle porogaj, pa ako gi preporacuvas bi gi zemala.

_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.8.2010 20:26:18   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

мајками ја има правосмукалакта на вода не е толку мала како сто изгледа,ја има веќе три години првата година беше супер ама послеuser posted image мораш да менуваш филтри постојано дополнителни трошкови ако еданаш ја заборавиш не исчистена опрости се од неа ке смрди цела кука user posted image сега веке и не ја користи мислам сварно е безвезе правосмукалака не се купва секој ден така да НЕ ЈА ПРЕПОРАЧУВА
јас го имам дормео комфор го купив кога бев бремена и сум презадоволна исто и од јастуците со мемори пена тие ни се нови супер се user posted image
toa i jas si pomisliv tie sto se stvaat navlaki treb cesto da se perat ,sigurno ne ostanuvaat so ista bela boja kako sto ke ti gi dadat pa celi so bakterii se navlakite odvnatre.pa treba pari za sekoe vtoro cistenje nova navlaka.baska voda kaj sto se stava nekako malo e toa.ili sto?ke treba za sekoja soba posebno da polnam li voda?zatoa rekov mala e.fala ti mnogu sepak.i jas vaka koga ja vidov pomisliv nesto ne e kako sto treba.pozzzz

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.8.2010 20:28:25   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

i so jastucite dan bide dodeka se novi kako so pravosmukalkatauser posted image
jas imam kosmodisk i ne sum zadovolna
kako ma suzetoooo...jas sakav da zemam sega za mm da mu pratam se zali od bolki na grbot.pa sakav da go iznenadam....user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
22.8.2010 1:59:02   
nutelizza

ИЗВОРНА ПОРАКА: EciPeci

Nutelizza, me zainteresira ova so si go pisala za anticelulitnite helanki. Dali stegaat premnogu? Jas imav edni helanki kako mider bea taka nesto od Top Shop, ama preterano stegaa, kako vo mengeme se osekav :) I kako si zadovolna imaa efekti? Jas sum katastrofa so celulit posle porogaj, pa ako gi preporacuvas bi gi zemala.


Мене не ме стегнаа премногу. Си има бројчиња ја си земав М и ми одговараше а сега можам и помало бројче. Кај нив е убаво што ти го стегнат целото тело и многу убаво изгледа кога носиш сукња, тесна панталона. Јас си ги носам кога го шетам малиот и кога се вратам дома мокри, жива вода го топи целулитот ефикасно. Е сега незнам на некој може не му одговара. И не е мидер туку како кратки хеланки значи испод гради до колена негде доаѓаат.

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
22.8.2010 14:00:20   
*miki mami*
 Ако ја проба неко еколошката топка за перење нека пише ако е стварно ефикасна тоа било суперuser posted image user posted image

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
22.8.2010 23:14:11   
EciPeci
Fala mnogu, ke gi probam, pa ke cekam rezultati user posted image

_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
22.8.2010 23:50:11   
stela
Dali ima nekoj iskustvo so bullet express? i kakov e toj sokovnik vo sporedba so power juicer?

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.8.2010 1:27:49   
nutelizza
Денес на попуст е интерактивниот курс за деца 2.990,00 Ден. се мислам дали да го земам.... утре ке се договорам со мм.
http://www.topshop.com.mk/index.asp?tn=productview4&pid=87108&c=21231&csu=general&main=household&cix=57130&pcs=2&med=osm&orig=NA&vir=no&srcint=mk_gen_general_osm_sa_v1&refint=NA_osm

И ако на некој му треба златната картичка за поволности и попусти можам да му излезам во пресрет

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
15.9.2010 14:32:49   
Bile
imate li iskustvo so jorganite Eva od Dormeo, mnogu me interesira kakvi se???
zainteresirana sum da kupam pa me interesiraat vasite iskustva



_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?