|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
2.7.2013 11:27:58   
niki
koj izmislil tepisi, zgresil
sakam da mi gi vrati parite
busav imame, posle 4 godini maki so nego, ne mozes da go usisas, ne mozes da go isperes bidejki koga ke se napolni so voda ne mozes da go mrdnes, a i ton prasok ke ti otide dur zapeni
zatoa go stavivme vo spalna, zosto tamu ne jademe, ne pieme, ne vleguvame so cevli, ne rabotime nisto, samo se preslekuvame i spieme
a moravme zaradi nego da kupime i jak usisivac
vo dnevna mi stoi tepison, tenok polesno se pere, no pusto krem boja odbrav, pa se prlja brzo zatoa od godinava preku leto ke go vadam, merak se plockite em poladno em so edna metla i djoger se cisti za 10 minuti
vo kujna imam teget i go mrazam se se poznava, posle sekoe jadenje/gotvenje treba da se usisuva i sekoja godina si velam ke go frlam
vo detska e portokalov, ili potocno bese portokalov, ama so dete koe non stop nesto boi secka pravi e stanat crn
i se tesam deka detevo mi porasna i deka sega koga ke trgne na skolo so obvrskite se pomalku ke si igra na pod pa ke im kazam cao na tepisite, ke gi frlam i nikogas poveke ne stavam

< Поракaта ја уредил niki -- 2.7.2013 11:29:59 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
2.7.2013 12:03:08   
Mihaela 2010
I jas ne gi obozavam tepisite,pa srekja 80% vo kukjava mi se plockiuser posted image
Imam vo dnevna eden ko jambolija,isto takvo malecko i vo spalna,a deckata soba sega ke ja renovirame do sega ne bese vo funkcija pa i tamo planiram nekoe malecko za kerka mi da stavam..
Sto se tice mene ja bi izvadila se ama ne ide...taka da i sega ne se zalam bidejki i gi nemam mnogu niz kukja

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
2.7.2013 18:07:15   
Felly RR
Јас па никако не можам да го убедам мм, да ги тргнеме теписите. А баш би требале - заради алергијата на М.user posted image Сепак ги чистиме со парочистач, па се надевам дека се уништуваат тие грињи и други слични животнки што живеат во нив.
Сега зедовме еден и од тие бушавите - демек се и еколошки, антистатички, антибактериски и сл. и вака стварно не се гледа многу ѓубре, ама да земеш да го тресеш...... А и перењево вака ко што опиша ники - баш е доживување user posted image Уште не сме го пререле пошто нема ни месец откако го зедовме. Претпоставувам можам и овој да го поминувам со парочистач, зар не???

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
2.7.2013 23:02:39   
niki
mozes kako ne mozes, no i da go pominuvas i da ne go pominuvas barem ednas vo godinata ke go peres ako ne i pocesto
mene vo dnevna mi bese vo najkriticnite godini od rast na deteto, koga ucese da mocka i kaka vo noksir, koga ucese da pie od casa, koga se frlase na pod
ona sto najmnogu mi precese sto za razlika od drugive, mnogu se usmrduvase tepihot, znaci ne trpi da isturis nesto i samo na flekata da iscistis, ke se usmrdi, dali i deka imame visoka atmosverska vlaga pa sobirase, ne znam, ama ne se trpese ako ne go isperam ubavo nadvor
uf koga ke mi tekneuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
3.7.2013 8:49:48   
vezilka RR
Епа еднаш во годината секако ги перам и овие теписи, туку да не е на секои три месеци user posted image . Ме премислувате, а тамам бев решена таков да земам. Ама ако толку течко се одржува, богами нема. Му робувам на овој црвениов што го имам, на друг нема да му робувам. Хе, хе, а да не знаете некој самочистачки тепих user posted image user posted image user posted image . Тој веднаш би го зела.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
3.7.2013 22:23:56   
niki
zemi si ti vezilke, moze tebe ke ti se pogodi, a moze ke svatis deka sme vo pravo
mojov tepih go imam pereno mnogu cesto dodeka mi bese vo dnevna, dali dodrzuvase mesec dva, sega otkako mi e vo spalna go nemam pereno 2 godini i ne sum zabelezala los miris, a go pominuvav so parocistac
mislam deka najgolem problem so niv e toa isturanjeto tecnosti po niv, koi na lice mesto ednostavno ne se docistuvaat, debel e tepihot, necistotijata se vpiva i zaostanuva i posle imas smrdez ko da ti pcovisalo nesto doma, sakas nejkes ke peres i so malo dete tesko ke izbegnes

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
6.7.2013 18:04:45   
rina13
Ова со мирисањево не е хуманоuser posted image .Пред месец дена го перев, прееска детево се заигра и згреши се измочка се убив чистејќи смрди корне.Ќе морам во најскоро време да го перам пакuser posted image .

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
6.7.2013 23:05:05   
Snowhite RR
Јас па откако си зедов бушави тепици се препородив, пред тоа со едни светли се се познаваше и истурено и накапаено и изронето, секој ден метев, ги рибав на секое, а овие и цела недела да не заметам ништо не се познава, одвреме навреме ги тресиме, тогаш стварно паѓа многу трошки од храна, а за смрдеата не знам до сега не ми замирисало. Еве цела година ги имам и супер ми се. Е сега уште не сум ги исперила баш поради тоа што не знам како да ги перам. Најверојатно ќе прашам на перална да видам што ќе ми речат па таму ќе ги носам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
22.5.2014 10:11:38   
Mila mamicka
Кога си го уредувавме спратот од куќата, цело време размислував какви теписи да земам, каква боја и сл. И за среќа, ја послушав мајка ми, која ми рече да не земам никакви, за да не го скријам паркетот, нов, убав, лакиран, свети. Си земав само за во спална мало, и 3 стапки, и во дневна под малата масичка имам. Тие во спална ги извадив, кога се роди син ми, и сега имам само во дневна, под малата масичка. И многу ми е лесно. Ем е попрактично за чистење, ем не мислам колку прашина има во нив, па да ја вдишува син ми. Супер ми е вака без теписи, и додека не ми потпораснат децата, не ни мислам да ставам. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
22.5.2014 10:35:24   
Defne90 RR
Баш убаво што немате теписи мамичка.Ние пак имаме едн во дневна,патека во кујна и патека во ходник.И секако еден во детска и еден во спалнаИ што е најжално светла боја се тие во дневната во кујната и во ходник и постојано се валкани и за метење.Усисувам преку ден а за перење ги носам сигурно трипати годишно во перална.Во детска зедовме малку потемен и пошарен за да не се валка толку.А во спална исто е светол ама дека не седиме сега во неа сите сме во детска го переме само еднаш годишнок кога белиме.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
30.11.2014 20:22:26   
scared RR
Само едно јамболија тепихче имаме и тоа го тресеме, не сме го испрале до сега, зашто прилично е нова, останатите ги переме со течен детергент и нежна четка user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
24.12.2014 14:27:07   
Melanija RR
Како и со што да освежам теписон по дома? Имаше нешто со сода но незнам точно.Ептен ќе ми завши работа во моментов а после на машинско перење

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
24.12.2014 14:38:11   
Kvisko
За тоа со содајас знам дека е за неутрализирање на лоши мириси од теписи и теписони. Во една книгичка за природно чистење имам рецепт за користење на сода за таа намена. Се меша еднакво количество сода и нишесте. Се прска на пцела површина навечер и се остава да отстои до сабајле. Сабајлето се поминува со правосмукалка и готово.
МОжеш да пробаш и со купечките средства за теписи/теписони. Не се многу скапи а според мене вршат ептен работа. Проблем е што треба на колена да си го „рибаш“ теписонот и да внимаваш да нанесуваш само од пената за да не се натопи премногу.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
24.12.2014 14:52:57   
Melanija RR
Да Kvisko на тоа мислев за содата.Маката ми е што ми треба за малото за игра,па нема толку можност за средства и време да се досуши низ дома.Фала тиuser posted image
Ќе видам во маркет дали некое според употреба ќе ми заврши работа

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
24.12.2014 16:31:25   
Kvisko
Тогаш иста финта како содата. Откако ќе го заспиеш детето ќе си правиш „журка“ до полноќ. user posted image Ќе триеш вечерта или ќе посипиваш со сода па сабајле пред да се разбуди со правосмукалка по дома.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
24.12.2014 21:58:20   
Melanija RR
ќе мора ,, журка,, ми нема другоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Теписи-модели, материјали, одржување.....
20.4.2015 0:15:36   
kapina
Jas imam merinos i ic ne sum zadovolna ovoj mesec ke mesteme laminat i pravo i tepih nov da si zemam vosobata

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 42
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?