|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 12:34:15   
lady_05
a da i mi dade folna po edno na den i utrogestan(vaginalno)em za cistata i preventivno mi vika nema nikakva steta za plodot a cistata nekjna kaj prviot doktor bese 3.3cm a denes bese 2.8 cm mozebi se namalila user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: lady_05

Zdravo da vi kazam denes od sabajle bev na pregled i mi kaza deka nema nikakva vonmatericna deka se e ok samo e mn malecko za da go vidam ubavo bese ko zrnce od seker ama sepak e kaj sto treba da e i mi zakazza za 10-ina dena pak pregled za da vidime srceva aktivnost zosto sega e mnnnnnnnnnnnnnoooooooguuuuuuuuu rano i epten sumuser posted image vi posakuvam na site da go doziveete ova sto jas denes go doziveav user posted image


(Одговор на членот lady_05)
Непосредна врска до пораките: 2026
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 12:36:58   
majka na eva
пред еден месец со мм така се случи работата ни беше мн убаво во сексот и не се тргна настрана....user posted image и сега овие две недели секое утро чувствувам мачнина,не знам дали е можо да има нешто...инаку имам нередовен циклус.последна менструација мислам беше на 19,10.и не знам сега што има

(Одговор на членот lady_05)
Непосредна врска до пораките: 2027
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 12:41:24   
lady_05
i sega pravec ginikolog ne cekaj ajde so srekja

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 2028
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 12:41:54   
majka na eva
а инаку една недела после тоа бев да ми земат брис ,и на ехо не покажуваше ништо,туку само задебелено јадро и др вика дека во скоро време ке сум добиела циклус,ама еве веке скоро месец помина а нема сеуште ништо.после колку време на ехо се гледа плодот?

може и нема ништо,ама тоа секое утро мачнина чудно ми е...

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 21.12.2012 15:37:41 >

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 2029
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 12:45:21   
lady_05
uf jas i ne sum tolku upatena ama kaj mene se vodi 5 nedeli i 5 dena i se gleda mn malo zrnce ko zrno seker a mozes i da si napravis ispituvanje na bremenost preku krv i tamu ke vidat dali bhcg raste i taka ke ti bide najsigurno

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 2030
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 15:39:57   
Melanija RR
majka na eva и јас мислам дека најдобро преку крв штом немаш редовен циклус,а плус и ако има 3-4 недели од тогаш ќе покаже user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lady_05)
Непосредна врска до пораките: 2031
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 19:21:53   
rozalinda
Здраво
Сакам да ве прашам, дали некој има искуство со тестот за бременост Селф Клеар,јас денес го купив и ми покажа бледо црвена линија, а на тестот пишува за рано откривање на бременост, дури и пет дена по зачнувањето.Инаку имав два пати слободни односи два дена откако ми заврши, добив на 01/12,а сега чекам на 28,12,.не знам пто ке правам,и вчета и денес направив од истиот тест и пак ми се покажа бледо црвена линија.Ве молам за помош ако некој имал вакво или слично искуство.Ви благодарам.....

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2032
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 19:29:27   
Melanija RR
rozalinda бледа втора црта означува бременост, рано откриена затоа цртата е бледа,но сочекај до денот за добивање па тогаш пак направи тест имаш уште 1 недела user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 2033
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 19:40:11   
rozalinda
Да знам дека има уште една недела па затоа и се сомневам,одвреме навреме ми се дува стомакот, а градите за чудо не ме болат , а мене пред добивање страшно ме болат и ми се остеливи, сега такви симптоми не осекам,чудно чувство имам во стомакт доле ,ме штрекаат јајниците затоа прашав дали некој имал искуство со тестот,бидејки бледо розевата линија означува според мене позитивен тест,ама јас сеуште викам дека е рано.... има ли некој вакво искуство да дозвнае порано за позитивен тест пред да го сочека датумот за добивање..... е ова психава е страшна работа.....од денес и кичмата ме заболува

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2034
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 20:10:30   
@bebe
rozalinda, voopsto dosega sekade kade sto sum slusnala ili procitala na forumov za ova znaci navistina bremenost, a testot so sigurnost e tocen 100 % tokmu za rana detekcija na bremenost, proveri si preku krv za da bide radosta uste pogolema kako vikame crta si e crta, velat deka pozitiven test ako se pojavi ne moze da bide lazen, a negativen moze da bide lazen, verojatnosta e taa, so sreka...

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 2035
   RE: Знаци на бременост
21.12.2012 20:14:10   
rozalinda
Ти благодарам многу...дај боже да е точно....но сепак имам уште една недела да Не добијам, па ке почекам...да не се радувам пред времее..... за ова user posted image .....поздрав

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 2036
   RE: Знаци на бременост
22.12.2012 17:12:54   
ena3
zdravo ,devojki imam prasanje za vas. So soprugot imavme odnosi na 13 den od menstruacija , jas treba da dobijam na 2.01.2013 , imam povremeno simptomi na gadenje , sega i hranata ne mi e nekako solena ( ja cuvstvuvam kako bljuntava ) , imam povremeni bolki vo desniot jajnik . Dali da cekam do denot koga ke treba da mi dojde ili da napravam test za bremenost ? Cekam odgovor .

Zaboraviv da kazam , vcera koga se brisev , hartijata imav kako rozevkasta linija . Pozdrav

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 23.12.2012 0:09:37 >

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 2037
   RE: Знаци на бременост
22.12.2012 18:06:07   
mmbucko
Ena3 Hcg pocnuva da se laci 7 dena po odnosot a moze da se detektira vo krv najrano 9 dena po odnes. Vo toj period pocnuva da se detektira i vo urina ama mnmnmnogu slabo. Najrano sto mozes da napravish test a da bide goredolu tocen e 2-3 dena pred da dobiesh i toa so utrinska urina. Pozzzz

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 2038
   RE: Знаци на бременост
22.12.2012 19:29:17   
ena3
mmbucko , fala ti mnogu na informacijata . Pozdrav

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 2039
   RE: Знаци на бременост
23.12.2012 18:45:30   
liljak
zdr ....dolgo ne sum pisala....minatiot mesec pravev inseminacija no bese neuspesna, i eve sega trebase da dobijam na 18 no seuste nemam dobieno, dali e mozno da sum ostanala bremena?????pred edna nedela bev uzasno bolna so proliv, povrakanje i temperatura , se napiv samo paracetamol....sega gradite uzasno me bolat , duri i koga se dvizam me bolat, jajnicite ne me bolat ic. nemam nikakvi kiselini ...minatiot pat koga ostanav bremena , no za zal so spontan, gradite ic ne me bolea, a jajnicite me bolea......se plasam da ne mi se slucuva nesto , poradi sto pred nekoj mesec koga gi primav kleksan inekcite eden mesec menstruacija ne dobiv pa piev apcinja za da dobijam , dosega menstruacijata mi e redovna .....dali e mozno da se izraduvam?????mene me maci samo uzasnata bolka na gradite, ...kazete mi vase iskustvo , se nadevam deka ne e nisto strasno, deka ne ke treba povtorno da pijam apcinja za da dobijam...pozzzz

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 2040
   RE: Знаци на бременост
25.12.2012 11:09:43   
Sajna
pa ako ti docni napravi test... ne se maci ako e negativen odi na lekar za konsultacija pozz

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 2041
   RE: Знаци на бременост
25.12.2012 12:54:09   
miana
Kako najrano moze da se otkrie bremenost a da ne e toa posle kasnenje na ciklusot -tuku porano???

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2042
   RE: Знаци на бременост
25.12.2012 13:05:00   
Melanija RR
Мина има тестови за бременост што покажувале после 5 дена од зачнување.Дали е така незнам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2043
   RE: Знаци на бременост
25.12.2012 13:16:05   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kako najrano moze da se otkrie bremenost a da ne e toa posle kasnenje na ciklusot -tuku porano???

Еве rozalinda пишала во претходниот пост
ИЗВОРНА ПОРАКА: rozalinda

Здраво
Сакам да ве прашам, дали некој има искуство со тестот за бременост Селф Клеар,јас денес го купив и ми покажа бледо црвена линија, а на тестот пишува за рано откривање на бременост, дури и пет дена по зачнувањето.Инаку имав два пати слободни односи два дена откако ми заврши, добив на 01/12,а сега чекам на 28,12,.не знам пто ке правам,и вчета и денес направив од истиот тест и пак ми се покажа бледо црвена линија.Ве молам за помош ако некој имал вакво или слично искуство.Ви благодарам.....

Оф офффф осеќам ќе има за частење, а?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2044
   RE: Знаци на бременост
25.12.2012 13:32:58   
miana
Lele Luci nemoj,kakvo cas_tenje...Pu pu skraja da e ...user posted image
Moram da si proveram user posted image
Sto pari cini toa cudo???

Кога можам да го правам тестот за бременост? Кога имам закаснување или порано?

Со тестот за бременост од новата генерација Self Clear можеш сама да дознаеш на сигурен и лесен начин дали си бремена многу порано, од било кој друг тест што го има на пазарот. Тестот можеш да го направиш и 5. ден по зачнувањето *(8 дена по однос) и не е потребно да ги чекаш првите денови на закаснувањето

* Не треба да се помешуваат терминот полов контакт со терминот зачнување (забременување). Последниот може да се случи и три дена по половиот контакт.



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.12.2012 19:34:51 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2045
   RE: Знаци на бременост
26.12.2012 14:52:28   
majka na eva
вчера ми се јави матичниот гинеколог за да ми каже да отидам најбрзо што можам повторно на преглед, бидејки резултатите од пап тестот не биле баш најдобри.и некако ми дојде една страшна мисла бидејќи постојано чувствувам мачнини,болки,некако чудно во последно време,омалаксаност...и си викам веројатно тоа се симптомите на некоја болест што ја имамuser posted image или пак сумuser posted image .и направив тест user posted image ,ама не знам дали да се радувам,додека не ги видам резултатите од брисот и да се осигурам дека се е во ред,а др ми вика дека не е...user posted image

и денес закажав за преглед во 17ч и да видиме што и како ќе биде.ме фаќа страв некако



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.12.2012 19:36:00 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2046
   RE: Знаци на бременост
26.12.2012 19:37:03   
Melanija RR
majka na eva што ти кажа матичниот?Пиши дали е се во ред

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 2047
   RE: Знаци на бременост
27.12.2012 7:30:35   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

majka na eva што ти кажа матичниот?Пиши дали е се во ред

user posted image user posted image user posted image имам ХПВ и ЦИН1 user posted image ,А бремена сумuser posted image и сега што? вчера ми направија хпв-типизација да се види дали е високо ризичен или пак ниско,а резултати после 3 недели...и не знам на што сум,се плашам ако е високо ризичен да не треба да абортирам или нешто слично...колку сте вие запознаени со ова.може ли успешна бременост со хпв и цин?овие три недели како ќе ми поминат.цела вечер не можев да спијам.тажна сум наместо да се радувамuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2048
   RE: Знаци на бременост
27.12.2012 16:16:37   
Melanija RR
Леле majka na eva како така и убава и неубава вест user posted image уф се надевам се ќе биде во ред само мора некако да ги издржиш овие 3 недели ,те user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 2049
   RE: Знаци на бременост
27.12.2012 22:04:25   
lindicka
majka na eva, ic d ane se sekiras, HPV nema vrska so bremenost, nitu cinot, samo treba da se kontrolira, ponatamu da ne se razvie vo postrasno itn, i nema sansi da se razvie od cin eden vo tumor ili itn, za toa treba godini. Slobodno uzivajsi vo bremenosta, moze i da ti go snmea cinot so tekot na bremenosta, a koga kje se porodis ako treba kje se pravi konizacija ili slicno, sto kje ti kaze ginekologot.
Uzivaj vo bremenosta, i cestito bremenost!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2050
Страница:   <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?