|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
11.6.2009 7:33:03   
Палешка РР
Кај некои жени се јавува болка во јајниците при овулација.
Вие работете на случајот и понатаму, не се ограничувајте само на плодните денови user posted image .
Со среќа ноне, ти праќаме позитивни вибрации ~~~~~и чекаме вести за user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Знаци на бременост
11.6.2009 8:22:19   
Еца
Праќаме позитивни вибрации и навивамје за Ноне да ни јави дека Видела две црти.Ајде Ноне  user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image user posted image   user posted image    user posted image user posted image  

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.6.2009 8:23:04 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Знаци на бременост
11.6.2009 10:00:53   
mami
ајде ајде..може да е бебуш...ехеее уште една user posted image ке си имаме, па ке се утепаме од јадење мекици годинаваuser posted image user posted image user posted image user posted image стискам палци Ноне...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Знаци на бременост
15.6.2009 7:55:50   
none
Dobro utro do site?imam uste 7 dena  do dobivanje na menzis dali sum zabremenila ili samo reakcija pred dobivanje neznam ,gi brojam denovite i se molam da sum trudna.Me boli kicmata a gradite malku,Doktorot rece posle klomifenot ako ne se fati momceto da dojde na spermograv,a ne mi e napraveno hormonsko ispituvanje,osven papa i ehoto vaginalno neznam doktorive kako rabotat?sto ako imam zapuseni kanali ili nesto drugo???????user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Знаци на бременост
15.6.2009 8:37:05   
Еца
Ноне доколку не верувас во она сто го право твојот доктор, има и други доктори, нема да чекаш, бидејќи и немаш време за чекање...Доколку чувствуваш некоја несигурност,ќе ти пишам број по пп да се чуеме, па може да бараме мислење и од нашиот доктор кој ке те сослуша и ке ти даде и свое лично гледиште за ситуацијата.Нема откажување, а ние сме тука да помогнеме колку што можеме, поздравчеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Знаци на бременост
15.6.2009 8:39:13   
mami
ајде доста со такви црни мисли така не се прави дете...биди смирена, мисли позитивно и се ке биде во ред...ајде почекај уште малку па ке видиме што ке испаднеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Знаци на бременост
15.6.2009 9:51:45   
none
Ok ajde da cekame ???Mada doktorot e mitanovski  i mislam deka e dobar iskusen covek.pa ajde da vidime pozdrav i cekam .blagodaram sto me izvestuvate odma

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Знаци на бременост
15.6.2009 10:39:04   
Adrijana
Zdravo na site
None koga jas ostanav bremena, osekav isto taka bolka vo dolniot del na stomakot i grbot, mnogu mi bese slicno so PMSot, gradite mi bea preosetlivi i mnogu me bolea, posto ocekuvav da ostanam bremena pravev testovi uste od pred da zabelezam deka mi docniuser posted image , i site pokazaa deka ne sum , duri na tretiot den docnenje mi se pokazaa user posted image  i toa epten bledo, odma otidov na doktor me gledase na exo i mi pravese i vaginalno exo i bebeto nikade go nemase, doktorkata se isplasi da ne e vonmatericno i mi rece da se vratam za 3-4 dena, otidov i op user posted image eve gouser posted image . E posle duri vo 2ri mesec ni pocna gadenje i povrakanje itn.
Ne gubi nades, tuka site sme so tebe i cekame novo user posted image
pozdrav

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Знаци на бременост
16.7.2009 15:14:01   
dani85
pred nekoj mesec imav takvo uzasno gadenje bev na doktor i mi rece deka moze e nadraznet zeludnikot i mi dade reglan da pijam 3x1, krvta mi bese super i mi rece ako ne mi poarno dojdi pak. na rabota koga bev mi se slosi sabajleto, a tie nekolku dena imav takov nagon za povrakanje a ne mozam da povratam otidov pak i mi rece da odam na ginekolog (posto bese skoro kraj na mesec a finansii malce slabi) za isklucel da ne se raboti nesto ginekoloski problem ama ja ne otidov kupiv test od apteka, go napraviv sabajleto koga stanav za na rabota. ednata crta se pokaza a drugata samo porozene i se izgubi posle bojata. po nekoj den zakazav pregled ama za 3 dena mi dojde i sea treba da zakazam pregled i ke vidime sto ponatamu ke pravime


< Поракaта ја уредил dani85 -- 16.7.2009 15:15:10 >

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Знаци на бременост
19.7.2009 22:02:42   
***Lide***
Zdravo na site jas sum nov clen i mnogu mi e milo sto postoi vakv stran za edukacija.momentalnio sum vo faza na zabremenuvanje pa me interesirrase koga najrano mozam da go napravam testo a da pokazi tocen rezultat? obicno sum postapliva za drugi raboti ama za ova nemozam da cekam tolku user posted image sakam da razberam sto pobrzo pa ve zamoluvam da mi dadete sovet ili vase iskustvo po kolku vreme da go napravam testo odnapred vi blagodaramuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Знаци на бременост
19.7.2009 22:11:14   
mami
***Лиде*** Добредојде на рингераја...ке видиш дека нема да можеш лесно да се откачиш од насuser posted image user posted image user posted image user posted image
инаку за прашањето- најбрз резултат можеш да добиеш со анализа на урина но и за тоа треба да помине- 2-3 недели отприлика за да потврдат точно а за тестот треба повеке време... пред колку време престанавте со незаштитени односи? имаш веке некои знаци или не?

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Знаци на бременост
19.7.2009 22:24:08   
***Lide***
Zdravo Mami Blagodaram za brziot odgovor inaku nie sme pocetnici vo ovaa rabotauser posted image nekolku meseci ne e mnogu seuste nemam nikakvi znaci ama sum optimist ima vreme samo so dobri misli i so dobro raspolozenie user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa ke dojdi i user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Знаци на бременост
19.7.2009 22:58:03   
mami
eee па почекај тогаш..прво нека доцни циклусот па после да зборимеuser posted image user posted image user posted image ајде работете на случајот па се надеваме на срекни вести во најскоро време

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Знаци на бременост
24.7.2009 16:15:03   
diana
zdravo zenski eve i jas posle nekolku neuspesni obidi uspeav da se zaclenam,sakam vase mislenje se obiduvame 6 meseci za da dobieme bebe i nikako ne ni uspeva,imav infekcija i sega sum islecena od nea nemozev da zabemenam i sega mi kasni 5 dena,pod ocite i na nosot imam mala promena na kozata mi se imaat pojaveno kafeavi tocki (sto do sega gi nemav a i na sonce ne sum islezena ic ),gradive me bolat,po cel den samo spijam i nikako nemozam da se naspijam,imam cesto mokrenje duri i noke stanuvam i pred nekoj den slucajno merev tem i imav 37 dosega samo koga sum griposana tulku ja imam a momentalno zdrava sum.ve molam za vase mislenje pozdravce

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Знаци на бременост
24.7.2009 18:22:19   
Палешка РР
диана, добредојде

Па мене се ми укажува на бременост user posted image  user posted image  user posted image
Ајде ти направи тест на утринска мокрача, па јави ни, да прославиме user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Знаци на бременост
24.7.2009 18:44:04   
diana
prvo ti blagodaram za odgovorot,to se mislam dali da napravam test ili ne mnogu se plasam ako bidi negativen ke si puknam od maka,sakam da ve prasam uste nesto dali od nekoja infekcija ne moze da se zabremeni  dali imate slusnato ili doziveeano vakov slucaj.od napred vi blagodaram

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Знаци на бременост
24.7.2009 19:09:13   
Julie1
Диана, поздрав и од мене! Мое мислење е дека нема од што да се плашиш, само позитивно размислувај некогаш и нашите мисли знаат да влијаат многу и без премногу очекувања се ќе биде како што треба тогаш кога ќе се склопат сите коцки. Уживај и оди направи тест како да е тоа некоја небитна работа, нешто после кое или премногу ќе се радуваш или ќе смогнеш уште повеќе сила и позитивни мисли да работиш на случајот.

Со среќа и обавезно да не известиш тука сме и да се радуваме и да те бодриме!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Знаци на бременост
24.7.2009 23:08:19   
mami
Дијана, нема зошто да се плашиш..мене првите два теста ми беа негативни, ама тоа не ме разочара, напротив, со мм(тогаш уште дечко ми) продолживме да се обидуваме и следниот тест беше позитивен...затоа, направи тест, и да е негативен, почекај нека доцни циклусот подолго па направи уште еден тест, за тестот секогаш треба да помине повеќе време

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Знаци на бременост
24.7.2009 23:48:03   
Lola
jas iamm uste 2 nedeli do cikluc vo poslednive denovi t.e nedela bevme mnogu aktivni taka nekako ispadna rabotava i sega imam cudni boli vo stomakot stvarno cudno kako za dobivanje a iako mi e ranam! Sto moze da e!

_____________________________

Животот е еден, искористи го!!!!!!!!!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Знаци на бременост
25.7.2009 0:21:43   
mamaoli
Lola ajde bidejte vie uste poveke aktivni i ne misli na toa na pola od poslednata menstruacija do slednata se vreme na ovulacija taka da napagaj user posted image .Jas imav bolki koga imav ovulacija

(Одговор на членот Lola)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Знаци на бременост
25.7.2009 0:28:23   
mami
убаво те советуваат, не мисли на тоа и уживај,бебушот сам ке дојдеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamaoli)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Знаци на бременост
25.7.2009 22:07:42   
diana
zdravo zenski jas samo da ve izvestam deka se odluciv i utre sabajle pravam test,vie drzetemi sreka da vidamuser posted image  pa da slavime.pozdravce

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Знаци на бременост
25.7.2009 23:00:12   
Julie1
стискаме палци Диана и извести не!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот diana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Знаци на бременост
26.7.2009 10:23:14   
mami
Дијана мила..што е резултатот? да пишуваме уште една user posted image во списокот??

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Знаци на бременост
26.7.2009 13:21:43   
diana
vaka zenski deneska pravev test od oni sto se lenti sto se potopuvaat vo mokraca neli delot sto treba da se potopi e podebel od delot kaj sto se javuvaat crtickit,i kaj mene se pojavi najprvi slabo rozeva crticka odma megu debeliot i slabiot sloj i kontrolnata crticka ama slabo rozevata bese mnogu dolu mn oddalecena od kontrolnata,go ostaviv testot i otidov na spienje ama nikako son da me fati otidov pak da go vidam slabo rozevat crticka ja snema,i jas zakluciv deka testot e negative.mi idi da si puknam i sega mnogu mi se losi neznam od osto mozebi ke mi dojdit.pozdravce

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на: