|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Перење ќебиња
26.11.2013 19:55:19   
Bethany
Обавезно во машина, ако некое едвај собира, го здиплам поубаво да го собере... Инаку немам каде да ги перам, а и да имам, на рака не ми паѓа на памет user posted image На 40 степени ги перам, и ги ставам во машина за сушење.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Перење ќебиња
26.11.2013 20:13:17   
Felly RR
И мојата е 5 кг, ама дупло кебе не ми собира, или може не сум го здиплила убаво. user posted image Единечните ги перам без проблем, ги пуштам и јас на програма за рачно перење, ама без центрифуга - не знам, ми е страв да не се оштетат со центируфуга. А тоа од М е помало и го пуштам на центрифуга ама со 400 вртежи.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Перење ќебиња
26.11.2013 20:16:01   
Bethany
јас обавезно центрифуга пуштам, не ми ни текнало дека може да се оштетат, па не се свилени user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Перење ќебиња
27.11.2013 0:18:46   
Bilence2
Mene mi bese strav duploto kebe vo masina da go piknam, da ne mi popustat lagerite i drzacite, pa go peram vo kada. Ke ja napolnam kadata, prasok i jakuzito ke go pustam:) so sin mi pogolemiot go gazevme vo meguvrwme i se zabavuvavme:) za cedenje piknav vo kada stolce, go zamotkav kebeto vo rolna kako tepih i se iscedi za 2 saati. Posle na terasa (leto bese) do vecerta bese suvo. Pomalite kebinja i jorgancinja vo masina gi peram edno po edno so slaba centrifuga.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Перење ќебиња
27.11.2013 8:14:43   
mommy_angels RR
Машина пере,машина цеди. А дали ќе се оштети ќебе или машина,не му ја мислам многу. Јас сум си поскапа од сите нив user posted image user posted image
Шала на страна ама навистина за мене тоа се само материјални работи кои може да се заменат,а моето килавење никој не ми го враќа

< Поракaта ја уредил mommy_angels RR -- 27.11.2013 8:16:51 >

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Перење ќебиња
27.11.2013 8:41:29   
Felly RR
Хехее, ме изнасмеавте жени, ај и јас ќе почнам на центрифуга, а инаку и јас дуплите в када ги перам, и за цедење така му ставам и јас нешто одоздола, да се исцеди водата, ама пак кога ќе се исуши не ми е ко в машина перено.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Перење ќебиња
27.11.2013 17:35:52   
deluxe
Јас имам пробано да перам кебе во перална,но кога почна центрифугата мислев пералната ни прозор ке избегаuser posted image user posted image Од тогаш ,па наваму кебиња перам строго во када .

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Перење ќебиња
28.11.2013 9:58:16   
Annet
Vo MAsina peram.....:)

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Перење ќебиња
28.11.2013 10:01:29   
Mihaela 2010
Jas doma imam kebinja,ama se novi neotpakuvaniuser posted image
Esen zima se pokirame so jorgan, go kupiv pred nekolku godini na Kalina i sum prezadovolna,tenok e ama epten topli,a vekje koga zatopluva se pokiram so nekoi frotirki i slicno
Kebenca od onie pomalite za da se pripokries pred Tv ako e ladno si gi peram na 40 i tolku

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Перење ќебиња
9.4.2014 2:10:16   
Defne90 RR
Оние помалите ќебиња си ги перам во машина од 30 степени и воопшто не се ни познава дека се во машина перени.Пак се меки и се ко нови.А оние што ми се дуплите ги перам во када.Машината ми собира 6,5 кила ама ми е страв да не ми се расипе така па затоа си ги газам и јас во када.А баш си уживам така додека го газам.Е сега после за цадењето додека да го поткренам малку се искилавувам ама ништо страшно.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Перење ќебиња
9.4.2014 8:34:35   
LoveableMe RR
Све во машина, стално го благословувам тој што ја измисли user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Перење ќебиња
23.5.2014 8:55:43   
Mila mamicka
Сите ќебиња ги перам во машина. Алал да му е на тој што ја измислил. Ми ги собира и дуплите, и единачните. А да перам во када, не ми паѓа ни на памет.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Перење ќебиња
23.5.2014 9:09:00   
Felly RR
Мојата е за 5 кг и дуплите не ги собира, затоа почнав поретко да користам дупли, гледам сите што ги корисиме да се единечни за да можам да ги пикнам во машина.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Перење ќебиња
24.5.2014 0:06:50   
Defne90 RR
Женски да ве прашам нешто.Значи дуплите ќебиња што ги имам се од по четири кг,така пишува на етикетата.Е сега ме интересира дали би било добро да ги перам во машина затоа што веќе ми здосади на рака да ги киснам.А викам сега да ги исперам и да ги тргнам за во зима да ми бидат готови.А машината ми собира 6,5 кг.Е сега прашувам дека иако имаат по 4 кг нели кога ќе се наводенат стануваат потешки.Е сега ми е страв да не си ја расипам машината доколку ги перам во неа.Инаку се собира во неа ама страв ми е да не се преоптерети машината нели како што пишав дека кога е наводенето станува многу потешко.Некое искуство?

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Перење ќебиња
30.11.2014 20:19:23   
scared RR
Ги перам во машина на 30 степени со течен детергент за волна.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Перење ќебиња
25.11.2015 17:20:43   
marchi
tipicna tema za domakjinki user posted image jas gi peram na 30 stepeni vo masina,sve mi sobira

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 66
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?