|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Средства за чистење
20.12.2010 12:50:56   
strelec 8
 so sto gi cistite staklata vo tus kabinata.ne se bas stakleni tuku kako zamaglen materijal pojma neznam stoe e.neznam sto se ne probav i se se razmackani ,so talog bel za nikade

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Средства за чистење
20.12.2010 13:59:24   
baby mama
Jas do pred nekoe vreme koristev Arf, ama otkako go zemav Frosch ne go menuvam. Arfot mnogu beli tragi ostava.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Средства за чистење
20.12.2010 14:08:19   
mama26
so obicen sjaj cistam.ne kupuvam nisto specialno.bitna mi e vodata da e topla i krpata cista

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Средства за чистење
20.12.2010 14:40:12   
nutelizza
А некое средство што убаво ке го исчисти филтерот на аспираторuser posted image user posted image user posted image многу ке ми биде од помош зашто имам пробано со многу ама неефикасни

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Средства за чистење
20.12.2010 15:58:53   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: strelec 8

so sto gi cistite staklata vo tus kabinata.ne se bas stakleni tuku kako zamaglen materijal pojma neznam stoe e.neznam sto se ne probav i se se razmackani ,so talog bel za nikade


Само со  пулирапид ми се чистеа вратите на кабината


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Средства за чистење
7.1.2011 16:06:23   
jovanka
Ovie denovi namesto Arf ili Cif zemav tecen abraziv Frosch i toa so miris na lavanda navistina super sretstvo za kujna i kupatilo (pulirapid+frosch)= cistina i svezina

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Средства за чистење
8.1.2011 13:32:16   
nutelizza
Никој ли не ги чисти филтрите од аспираторот user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Средства за чистење
8.1.2011 13:45:10   
negla
jas imam za edna upotreba odnosno koga ke se izvalkaat na primer po edna godina potoa kupuvam nov filter.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Средства за чистење
8.1.2011 17:00:41   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

Никој ли не ги чисти филтрите од аспираторот user posted image



Ima specijalni podlogi koga ke se zalepi celata mrsnotija toa se frla i se stava nova podloga.Ima vo razni golemini prema dimenzijata na aspiratorot.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Средства за чистење
11.3.2011 22:50:12   
Natuska85
Во купатилото во новиот стан имам многу непријатна миризба кога ќе влезам.Го чистам со доместос,бреф и циф и ќе мириса убаво едене ден и после пак се враќа непријатната миризба.Значи не е од вц школката....мислам дека е од тие дупчињата на лабавото и кадата или од  тоа дупчето доле што е за вода.....Дајте предлог што средство да ставам да избега миризбата....user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Средства за чистење
11.3.2011 23:25:32   
humana
Necistam so sretstva,go kupiv H2O od topsop i da vi kazam spas mi e,sve zivo cistam so nego

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Средства за чистење
11.3.2011 23:31:07   
Џесика
Можно е непријатната миризба да е од цевките во одводот, ние имавме таков проблем во кујната, не знам сеа како да ти опишам, таа кривината како U  не ни беше поставена добро за да се задржи вода и се ствараше смрад... за средства имаш милион, од мускуло, бреф до мр. Дак


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Средства за чистење
11.3.2011 23:32:22   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Во купатилото во новиот стан имам многу непријатна миризба кога ќе влезам.Го чистам со доместос,бреф и циф и ќе мириса убаво едене ден и после пак се враќа непријатната миризба.Значи не е од вц школката....мислам дека е од тие дупчињата на лабавото и кадата или од  тоа дупчето доле што е за вода.....Дајте предлог што средство да ставам да избега миризбата....user posted image


А да пробате да ги сменит етие дупчиња мислам декамислиш  долу на сифонот и во лавабото така? Мислам може нови да се стават ама поарно прашај некој мажuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Средства за чистење
11.3.2011 23:35:20   
Natuska85
Ќе пробам прво со неколку видови средства ако не избега миризбата ќе ги менуваме,ако може нормалноuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Средства за чистење
12.3.2011 1:17:28   
maki1
natuska ,prvo otvorete go sifonot i vidi dali ima voda vo nego ,obicno mirizba doaga dokolku ne drzi voda,jas sum imala takvo iskustvo.proveri ,pa posle stavaj sredstva,ma da mislam deka nema mnogu da j apodobris situacijata sigurno e momentalen efekot i posle pak se oseka miriz.Taka da vidi so sifonite.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Средства за чистење
12.3.2011 9:34:09   
Viktori
Истури само вода во сифонот. Ако се задржува водата, само истурај свежа вода секој втор ден. И да смениш џабе ти е. Сифонот е поврзан со одводот од зградата и ако не ја задржува водата или ако водата пак не истекува често (на пример ако имаш паравани на кадата или херметички затворена туш кабина (user posted image )почнува да мириса.

< Поракaта ја уредил виктори -- 12.3.2011 9:35:20 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Средства за чистење
17.3.2011 14:11:38   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Можно е непријатната миризба да е од цевките во одводот, ние имавме таков проблем во кујната, не знам сеа како да ти опишам, таа кривината како U  не ни беше поставена добро за да се задржи вода и се ствараше смрад... за средства имаш милион, од мускуло, бреф до мр. Дак



Овој бил и кај нас проблемот,фала ви многу на сите за советите да не бевте вие на мм немаше да му текне дека тоа е проблемот.Огромно фала и од негоuser posted image user posted image user posted image user posted image .А купив милион средства оваа недела што помина и ништо не помагаше


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Средства за чистење
29.3.2011 14:02:50   
Nadezna
Земав Ајакс кафејав  за ламинат, го растварам по мропис, катастрофа.
Со стп цистите ламинат?

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Средства за чистење
29.3.2011 15:43:27   
Natuska85
Надежда за ламинат само emsal или pronto,многу се добри

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Средства за чистење
29.3.2011 15:47:48   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Можно е непријатната миризба да е од цевките во одводот, ние имавме таков проблем во кујната, не знам сеа како да ти опишам, таа кривината како U  не ни беше поставена добро за да се задржи вода и се ствараше смрад... за средства имаш милион, од мускуло, бреф до мр. Дак


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Овој бил и кај нас проблемот,фала ви многу на сите за советите да не бевте вие на мм немаше да му текне дека тоа е проблемот.Огромно фала и од негоuser posted image user posted image user posted image user posted image .А купив милион средства оваа недела што помина и ништо не помагаше



Прашај искусен водоводџија...user posted image Ноу проблем, ени тајм user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Средства за чистење
11.3.2013 18:40:48   
Bububebe
Мене ми треба некое средство за чистење на паркет.
Пример да го напрскам паркетот и потоа да не го бришам со вода.
Од многу вода ќе поцрни

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Средства за чистење
11.3.2013 18:44:37   
Ikana
Пронто нешто такво си пробала?
Мора да има и некоја линија за подови.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Средства за чистење
11.3.2013 18:50:08   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: humana

Necistam so sretstva,go kupiv H2O od topsop i da vi kazam spas mi e,sve zivo cistam so nego


isto
eventualno koristam soda ili ocet

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Средства за чистење
11.3.2013 18:53:06   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Пронто нешто такво си пробала?
Мора да има и некоја линија за подови.


Барав во веро ама ништо не ми фати око.Сите средства се мешаат со вода user posted image
Икана,малку оф топик.
Имам прашање за Вас во темата слабеење user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Средства за чистење
11.3.2013 19:08:30   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

Мене ми треба некое средство за чистење на паркет.
Пример да го напрскам паркетот и потоа да не го бришам со вода.
Од многу вода ќе поцрни


Имаш влажни марамици за паркет и ламинат во ДМ (ако си од Скопје), се ставаат на џогер, се пребришува. Вади се од ламинатот (дома имам ламинат), за паркет не знам, ама сигурно е добар. Еднаш месечно да чистиш со специјално средство како Пронто или Емсал, а овие марамици ти се супер за секој ден. Има 15 парчиња во пакување, околу 180 ден. се.


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?