|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Средства за чистење
5.12.2009 10:14:14   
Еца
Авакс за релни,невидена работа како чисти. Пробај па јавиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Средства за чистење
5.12.2009 10:34:20   
mis.
И јас рерната ја чистам со авакс и да ви кажам Еца има право се вади,супер е.Со него ги чистам и тенџерињата но оние обичните но само од надворешната страна и светкаат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Средства за чистење
5.12.2009 11:24:45   
Bogdancanka
jas da vi kazam kadata so sto ti ne probav da ja cistam i mi ostanuvaa nekoi locki ocrteni kapki od voda,pred nekoj den vikam cekaj da probam so gloss toalet bez maka se iscisti e sega veke se so nego ke ja cistam a ne po 2h da skokam po nea i na kraj pak ostanuvase po nekoja locka.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Средства за чистење
5.12.2009 11:29:51   
mami
морам да ви кажам- мајка ми пред некое време земала разредила Арф во вода и со крпа го избришала целиот дрвен мебел. Вика- да знаеш колку црно испадна, тоа политурата само повеке лепи прашина, а сега да ги видите комодине кај нив сјаат..

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Средства за чистење
5.12.2009 11:36:50   
profesorica
кај мајка ми доаѓа чистачка и редовно раствара во вода средство и го брише целиот мебел и сјае се.јас немам ни многу мебел дома освен спалната и регалот што доаѓа во склоп со неа.во дневнна имаме само полици а во соба кај Дамјан освен полиците се само негово шкавче и креветче.

инаку јас стакла бришам со ајакс, за во купатило користам циф за чешмата и кадата и мр. мускуло.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 14:40:56   
mother 29
со какво средство бришете паркет!?јас со пронто ,ама некако не сум многу задоволна,ми се лепи......
само да не е некое што прави лизгаво!:?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 14:53:15   
caci20
Jas koristam Aris odmastuvac za vo kujna, kako so magija vadi mrsno od se, samo prskas cekas i brises. Petka.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 14:54:39   
mother 29
???????? i za parket i podni povrsiniuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 15.12.2009 14:55:11 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 14:56:54   
caci20
za plocki vo kujna da, za parket ne

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 14:57:49   
mother 29
aj kazete  nesto za parket? nemam jas plocki vo kujna!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 15.12.2009 14:58:23 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 21:03:35   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

aj kazete  nesto za parket? nemam jas plocki vo kujna!


Користам Емсал за дрвени површини... го користам за паркетот, а во последно и  за мебелот. Одвратна ми стана политурата, мрсно ми остава, а и тој мирисот не можам да го поднесам, цел ден не можеме да проветриме. Си растворам 1-2 капачиња во зависност од површината што ќе ја чистам со малку топла и малку ладна вода, и пребришувам со сунѓерче, па после со чиста крпа.
Мене ми е ок пошто не сакам да ми свети, сакам само да биде чисто!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 21:06:02   
loulou
jas za vo kupatilo i kujna mr muscle a inace za parket/plocki  brisam so antibakteriski vlazni varamici.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Средства за чистење
15.12.2009 23:49:53   
Cacko
Peram so merix bademovo mleko i za beli i za sareni,omeksivac lenor za bebinja(normalnouser posted image ),Ajax portokaloviot mi e dezuren za skoro sveuser posted image ,pulirapid za toalet,minel abraziv od kam zakon e,mill za staklo i toa e valjda sve.A za cistenje parket,i ja imav maka,cistev so sredstva nekolku za parket,neznam vise koi,posledno bese ajax za drveni podovi i imav maka ko da se lepese sve,taka da se otkazav od toa,sea samo so voda ili epten malce ajax obicen na dzogerot i superiskauser posted image

(Одговор на членот loulou)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Средства за чистење
16.12.2009 0:28:02   
nutelizza
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

aj kazete  nesto za parket? nemam jas plocki vo kujna!



Emsal за паркети а за фритезата на Мила ма Мама дат5

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Средства за чистење
16.12.2009 0:48:27   
ostoun

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Jas koristam Aris odmastuvac za vo kujna, kako so magija vadi mrsno od se, samo prskas cekas i brises. Petka.

I jas sum slusnala za nego ama ne mozam nikade da go najdam

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Средства за чистење
24.2.2010 17:28:36   
suzeto
za resetkata probaj so permetal ama potoa treba mnogu plaknejne

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Средства за чистење
24.2.2010 18:13:05   
BILJANA_G
Jas sadevite gi mijam so Tipso,plotnata na sporetot so cift,a koga e pobatisana i so Ajaks,rernata so Ajaks za rerni,za plockite menuvam sekogas razlicni sredstva za staklo.Vo WC cistam so Domestos.Peram so ARIEL za beli alista i mila ili lira za oboeni alista.Omeknuvacot sto go koristam e Lenor.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Средства за чистење
24.2.2010 18:17:29   
mis.
а да прашам какво средство користите кога бришете прашина и прозорци?

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Средства за чистење
24.2.2010 18:23:00   
brineta88
за прозорци користам ајакс

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Средства за чистење
24.2.2010 18:26:56   
BILJANA_G
Mis jas cistam so Ajaxs i cistam i so poitura.I prozorcite gi cistam so Ajaxs.A od nadvoresnata srana prozorcite gi cistam so ona slicno kako dzoger sto e od ednata strana sto e so sunger a od drugata strana gumicka.Moram so toa bidejki prozorcite mi se visoki skoro 2 metri a i mnogu e strasno oti sum na treti sprat pa ne e izvodlivo nikako.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Средства за чистење
24.2.2010 18:33:19   
BILJANA_G
Ne kazav na sungerestata strana stavam penja i taka gi cistam od nadvoresnata strana,prozorcite mi se na lizganje ne se otvaraat i za toa golema maka izviduvam dodeka gi iscistam.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Средства за чистење
5.5.2010 10:27:01   
lora 55
me interesira kako se cenite na proizvodite na amway , bidejki na sajtov kako sto vidov nema ceni
i kako odi za poracka , se naracuva preku internet bez problem ?

odnapred fala mami :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Средства за чистење
18.9.2010 13:16:56   
lukas
za staklo koristam MER,za wc koristam CIF ili ARIS(mnogu e dobar)za laminatot koristam sapun tecen,cudno no mi brka rabota vo kofata malku si stavam nema kuzne sto na laminatot sekoj den go prebrisvam posto,a za kujnata sega zedov za sporetot od tuka edno i zaborajv kako se vika mi go preporacaja za ramni ploci ,za umivalnikot  v kujna koristam cif i sum prezadovolna...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lora 55)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Средства за чистење
18.9.2010 15:16:18   
penelopa
Cilit Bang во сите варијанти, и за ВЦ и за кујна, рерна буквално за се, за ВЦ додатно Domestos ili Bref, за паркет Ajaks, за прашина Pronto Multi Superficie, за прозорци Clin.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Средства за чистење
7.10.2010 10:28:51   
Viktori
Cilit Bang
за кујна и ВЦ. За ламинатот АЈАX некој, не му мислам многу за што, мене па тоа средството за ламинат ич не ми се допаѓа...
Прашина со мокра крпа со исто ајакс, ама разреден...

Порано користев мр масл ама ги расипаа ептен, а пред некој ден си купив од новиот Ариел гел, баш ме копка каков е user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?