|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 7:19:18   
mami
Не ја знев, ама ова е страшно...колку треба да си болен (без разлика кој кого убив прв) за да направиш нешто вакво..Нека им е лесна земјата и Горнион нека се справи со нивните луди глави

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 9:25:22   
niki
Дечково на Ксенија во минатата сезона на ВИП Велики Брат беше учесник (значи минатата година) и уште тогаш додека тој беше во куќата таа се муваше со некого надвор и изјавуваше дека раскинале, а тој во куќата прилично негативно ја оговараше. Откако излезе читавме дека се смириле и така. Во принцип верувам дека секој кој ќе влезе во такво реално шоу или не е сосема нормален или таму во тие услови ќе полуди. Вчера мм кога ја прочита веста на интернет прво што помислив и прокоментиравме беше дека Великиот Брат донесе уште две жртви. Инаку и првиот победник во ВБ подоцна извршил самоубиство. Така да причините за овој несреќен случај ги гледам во разнишаната психа на извршителот, од убавина сигурно не убиваш човек ниту себе си.
Бог нека им прости и нека им е лесна земја.

< Поракaта ја уредил niki -- 17.3.2010 9:38:12 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 9:27:19   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki
Инаку и првиот победник во ВБ подоцна изврши самоубиство.


а???????кој е тој?

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 9:37:32   
niki
Ма тотално непознат лик од обичниот ВБ, ни име не му знам, нит сум го гледала, само имам прочитано некаде.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 9:52:18   
mis.
Леле жалосно во секој случај.Синоќа бевме на роденден па не стигнав ни тв да уклучам и еве дознавам од вас и неможам да се изначудам.Европа и светои конечно стигнаа и во србија.Катастрофа.user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 11:19:37   
delfinka
auuuuuuuuuu,sega citam prvpat,vcera ne bev vklucena na net i odma propust
neka bog im prosti za site greski i neka pocivaat vo mir koga ne mozele vo mir da ziveat

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 12:13:18   
profesorica
колегава ми кажа вчера чул на тв... но тоа е што е!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
17.3.2010 12:24:15   
arh_diz
I jas slusnav za nejze za greota mlad zivot taka da zgasne

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
18.3.2010 5:16:52   
mina_m
eve sto se se slucuvalo vo poslednite denoviuser posted image
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/181303/Filip-je-danima--pricao-da-ce-se-ubiti-ako-ga-Ksenija-ostavi

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
18.3.2010 7:49:52   
melody
Vcera sestra mi mi kaza i se potresov navistina.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
18.3.2010 23:11:16   
kacarska
neka im e lesna zemja.
kako i da e koga uste ke se spomne razlikata vo godinite, upatuva na toa deka vrska od takov tip ne bi mozela da uspee.
deset godini........
nesozreanostta, verojatno izbuvliviot karakter i koj znae uste sto dovelo do ubistvoto i samoubistvoto.
i uste poveke, kolku gi imame izgubeno vrednostite vo zivotot.Posebno onie , da recam pomladite.imeno koga ke napravam sporedba pomegu nacinot na razmisluvanje na luge na 30 god. i onie sto se 23 ,25 razlikata e ogromna.
i najcesto edna obicna sitnica doveduva do vakov kraj.
da ne odime daleku, i tuka kaj nas vo poveke navreti imase slucai so obidi za ubivstva i ubistva poradi ljubomora. no fakt e i toa deka samo ke se spomnea vo crna hronika i nikoj poveke ne gi spomnuvase.
steta e
steta...................................................

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
18.3.2010 23:42:20   
Еца
Штетаuser posted image Млади животи... без разлика на се, можам само да кажам дека беше полна со енергија, преполна со живот... ретко такви луѓе... откачена тотално, а сепак ранлива, Се сеќавам во едно едно нејзино интервју кажа дека се плаши да биде сама... не слушав нејзини песни, но како појава секогаш ми беше интересна... нека почиваат во мирuser posted image




_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kacarska)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
18.3.2010 23:52:30   
lukas
sosema se slozvam so tebe eca...bez razlika na se bese navisina ziva licnost...znam i mnogu drugi licnosti vo mojot zivot sto se zivi polni so zivot a gi snasla neubava sudbina zboram za mozocen udar paraliza pupupu skraja da e...neka im e lesna zemjata na dvajcata....sepak kako i da e i tie se necii ceda...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
19.3.2010 12:04:42   
Enika

ИЗВОРНА ПОРАКА: kacarska

neka im e lesna zemja.
kako i da e koga uste ke se spomne razlikata vo godinite, upatuva na toa deka vrska od takov tip ne bi mozela da uspee.
deset godini........
nesozreanostta, verojatno izbuvliviot karakter i koj znae uste sto dovelo do ubistvoto i samoubistvoto.
i uste poveke, kolku gi imame izgubeno vrednostite vo zivotot.Posebno onie , da recam pomladite.imeno koga ke napravam sporedba pomegu nacinot na razmisluvanje na luge na 30 god. i onie sto se 23 ,25 razlikata e ogromna.
i najcesto edna obicna sitnica doveduva do vakov kraj.
da ne odime daleku, i tuka kaj nas vo poveke navreti imase slucai so obidi za ubivstva i ubistva poradi ljubomora. no fakt e i toa deka samo ke se spomnea vo crna hronika i nikoj poveke ne gi spomnuvase.
steta e
steta...................................................



Да во право си...кај нас се случи апсолутбно истиот случај...се секавате на убиството и самоубиството во Капиштец пред неполна година...може и има година поминато незнам. Дечко ја уби девојката пред зграда и после самиот се уби...катастрофа. Мислам ако некој неможел да живее со себе си, нека си пресуди сам...ама да одземе невин живот само поради тоа што личноста не сакала да биде со него, или во случајот со Ксенија Пајчин, ради љубоора и што ли уште не...страшно!!!

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот kacarska)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
19.3.2010 12:05:18   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika


ИЗВОРНА ПОРАКА: kacarska

neka im e lesna zemja.
kako i da e koga uste ke se spomne razlikata vo godinite, upatuva na toa deka vrska od takov tip ne bi mozela da uspee.
deset godini........
nesozreanostta, verojatno izbuvliviot karakter i koj znae uste sto dovelo do ubistvoto i samoubistvoto.
i uste poveke, kolku gi imame izgubeno vrednostite vo zivotot.Posebno onie , da recam pomladite.imeno koga ke napravam sporedba pomegu nacinot na razmisluvanje na luge na 30 god. i onie sto se 23 ,25 razlikata e ogromna.
i najcesto edna obicna sitnica doveduva do vakov kraj.
da ne odime daleku, i tuka kaj nas vo poveke navreti imase slucai so obidi za ubivstva i ubistva poradi ljubomora. no fakt e i toa deka samo ke se spomnea vo crna hronika i nikoj poveke ne gi spomnuvase.
steta e
steta...................................................



Да во право си...кај нас се случи апсолутбно истиот случај...се секавате на убиството и самоубиството во Капиштец пред неполна година...може и има година поминато незнам. Дечко ја уби девојката пред зграда и после самиот се уби...катастрофа. Мислам ако некој неможел да живее со себе си, нека си пресуди сам...ама да одземе невин живот само поради тоа што личноста не сакала да биде со него, или во случајот со Ксенија Пајчин, ради љубоора и што ли уште не...страшно!!!


потпис

навистина е трагично ова!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
19.3.2010 23:07:22   
Bitolcanka
Јадни младинци, јадни родители, сурова вистина user posted image user posted image user posted image

Филип бил погребан денес, а Ксенија утре user posted image user posted image user posted image

Еве ги несреќниците

user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
25.3.2010 4:35:42   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki
Инаку и првиот победник во ВБ подоцна изврши самоубиство.


а???????кој е тој?




eve gi site od VB sto go stignale dnoto

http://www.24sata.hr/show/devetero-ljudi-umrlo-nakon-dva-srpska-reality-showa/164692/

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Ксенија Пајчин пронајдена мртва!
25.3.2010 14:26:10   
lukas
gluposti jas ne vervam deka site ovie nesreki poteknuvaat od realnoto sou...seto ova e koincidencija sto na nekoj novinar mu teknalo da ja pretvori vo tragedii koi dosle od kukata...seto toa sto se slucilo na nekoi mu se slucilo od bes na nekoj oti mu bila takva sudbinata i site tie koga gi sobral nekoj novinar rekol aha...ete ubava prikazna...ne vervam iskreno vo ova...pozz

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?