|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Аноргазмија
10.3.2010 14:48:54   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: fantom



па во сексот не сакам да имам ограничувања, оралниот секс е нешто што го правам наизменично, пред, за време на и по чинот а не некој да не ограничува???


Potpis.Bravo!Taka trebauser posted image user posted image user posted image
A sto velis ti na ova?
Se utepuvam od lizenje jazikot mi otrpnuva a taa ni da mrdne ni da pisne.Pa bogami skafot da zemam da go lizam ima da se pomrdne a taa neuser posted image user posted image user posted image
Znaci kako sto rece nekoj pogore treba obostrana zelba i napor za da bide se ok,a ne da se obvinuva mazot ili nekoj drug,treba site faktori da gi pogledneme.Kraj kraeva pa ako ne biva nikako,mozebi so drug partner ke bide,mozebi ne e toj vistinskiot i ne se dozivuva pravoto zadovolstvo.
E sega znam deka ne e taka ednostavno da se probuva so drug,neli brak,pa deca moralni normi ova ona...Ama pa zatoa denes si imame pomodarstvo-svaleri,pa neka kaze nekoja takvo iskustvo,ta neli ovoj forum e za otvoreno da si gi kazuvame problemite.
Ajde bas sakam da vidam dali ke ima nekoja iskrena koja ke si priznae deka so maz i ne dozivuva orgazam a so drug da?!Cisto sumnjam toa da se sluci,moze samo kritiki da ocekuvam posle ova ama barem sum iskren......


Таа што не доживува оргазам не го доживува никако, можеш ти да лижеш до утре и на глава да стоиш, ако има некоја блокада во нејзината глава нема да мрдне ко што викаш. И наоѓањето на друг партнер кај неа ќе предизвика иста реакција, додека самата со себе не расчисти што е тоа што ја спречува да ужива, нема да ужива. Кај жените сексот почнува и завршува во главата онаа што ја носиме на раменици и таа е најерогената зона на нејзиното тело, таму ако ја пипнеш ќе разбудиш вулкан.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Аноргазмија
10.3.2010 14:53:16   
fantom
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image фантом за постов. во право си за во твојот случај но сега друго ќе ти кажам. па добро бре ако тебе ти отрпнува ј... а таа си молчи па прашај ја како сака што сака, длаи нешто не и чини, разговарајте, ДОГОВОР КУЌА гради.јас кога не ми е нешто ок си кажувам и си барам- јас сум си многу захтевна особено на сексуално поле, и можеби на други им е срам да зборуваат но јас сум на тоа поле многу отворена.

Hahhahaha me nasmea profesorce.Vidi vaka,jas celo vreme zboram opsto,znaci ne mora da znaci deka zboram za zena mi i deka toa na mene mi se slucuva,zboram generalno deka ima i takvi slucaevi...
A inaku mozebi pomaga zborenjeto ne vikam ne,ama nekogas i penja da ti fati ustata dzabe e.Ednostavno toa si e vrodeno vo covek,toa ne se uci,barem toa  e moe mislenje.Nekoja ednostavno si uziva vo sex bre bratce,a nekoja se glava ja boli i e izmorena i ne ja voodusevuva kojznae kolku sexotuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Аноргазмија
10.3.2010 15:03:05   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


Ники а што кога не се работи за двојка во врска тука за брачни партнери??? значи неможе туку така да се мењаваат партнери.освен тоа сметам дека жената особено нејзината интима е природен афродизијак за мажот, така што не разбирам како може еден маж да се гади од својата жена.во ред немора секој пат по deault da ја задоволи орално ако не успеал вагинално но сепак може да се потруди и се ориентира на потребите на жената



Кога велам дека е незрел за врска уште помалку е зрел за брак. Таквиот себичњак и егоиста е сигурно себичен и на други полиња и навистина сметам дека е грешка со таков човек да бидеш ако не најдеш решение на проблемот и ако проблемот во сексот е само до неговото неангажирање и гледање само на неговото лично задоволство. Е сега  што да прави некоја што се наоѓа во таква ситуација, незнам, тоа е лично и индивидуално, а и темава овде не е тоа. Кога некој те третира само како дупка во која ќе се истресе нормално дека нема да бидеш задоволна, но тоа не те прави неспособна да доживееш оргазам. Аноргазмија е кога и покрај добриот перформанс на партнерот и негово залагање и најдобри намери ти пак не стигнуваш до целта и тука проблемот не е во мажот туку првенствено во жената.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Аноргазмија
10.3.2010 15:54:29   
fantom
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki





 
Кај жените сексот почнува и завршува во главата онаа што ја носиме на раменици и таа е најерогената зона на нејзиното тело, таму ако ја пипнеш ќе разбудиш вулкан.


Potpis!Taka e Niki.Samo problemot ili prasanjeto e sto ako ne uspee partnerot da dopre do nejzinoto glavce?Ove e malku pokompleksen problem,i pred se mislam psiholoski zatoa so najcesto i samata zena ne znae so e problemot so ne moze da dozivee orgazam a ne deka nejke.Zatoa i spomnav vo moite prethodni postovi deka mozebi nekogas e potrebna i strucna pomos.Samo sto toa e uste tabu tema za pogolem broj od nasite zeni,i retko koja bi se resila da ide na sovet kaj psiholog,seksolog ili sl.A mozebi bas tie strucni soveti bi pomognale barem na del od zenite koi go imaat ovoj problem da go resat.Ama pa koga ke se razbude vulkanceto pa pa pauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Аноргазмија
11.3.2010 9:15:02   
mother 29
конечено сте се разбрале дека не е проблем јазикот на мажот,туку главата на женатаuser posted image

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Аноргазмија
16.5.2010 15:58:19   
MaeMilo
jas imam golem problem so orgazam ne mozam da go doziveam se stegnuvam cela koga ke dojdi momentot koga ke go doziveam toa e retko isto kako da mokram i mozebi taa e prichinata shto 100% ne uzivam chesto se prashuvam kako da go resham problemot a sum osoba koja bez sex ne mozi dvata sme pogodeni samo krajot go uziva eden od nas iako toj mnogu insistira da i jas doziveam orgazam ali se povlekuvam.....

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Аноргазмија
16.5.2010 16:15:45   
fantom
ИЗВОРНА ПОРАКА: MaeMilo

jas imam golem problem so orgazam ne mozam da go doziveam se stegnuvam cela koga ke dojdi momentot koga ke go doziveam toa e retko isto kako da mokram i mozebi taa e prichinata shto 100% ne uzivam chesto se prashuvam kako da go resham problemot a sum osoba koja bez sex ne mozi dvata sme pogodeni samo krajot go uziva eden od nas iako toj mnogu insistira da i jas doziveam orgazam ali se povlekuvam.....


Ne se stegnuvaj bre!Uzivaj!Ta i zatoa e e sexot da uzivame ....Opusti se stotka i uzivaj,pa ako treba i mokriuser posted image user posted image user posted image .Iskluci si go mozokot i klikni na uzivancijauser posted image user posted image user posted image .Ti najverovatno ejakuliras i toa ne e nisto sramno za da se stegas,opusti si se,probaj,ke vidis zadovolstvoto e nezamenlivo,ustvari znaes,so ke ti kazuvam jas,samo ne treba nikogas da se stegas....

(Одговор на членот MaeMilo)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Аноргазмија
16.5.2010 20:51:17   
MaeMilo
fala mnogu ke go praktikuvam tvojot sovet,mi trebashe podrshka za i voved za ovaj svet...user posted image

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Аноргазмија
14.7.2010 9:12:33   
Bubuska
Јас никогаш не сум имала оргазам при вагинален секс (добро релативно кратко сум сексуално активна, околу 2 години). Ниту се стегам, ниту се срамам, а дека мислам на 1000 работи, е вистина е тоа. И само се карам сама себе - мисли на секс, а не на Авганистан (сега смејте ми се вие, ама јас ако гледам вести пред секс, после си ги анализирам вестите во глава, дури до таму што еднаш се расплакав среде орален (јас на дечко ми) затоа што пред тоа имаше на А1 за тие, не знам како се викаа, што си го запалија детето, а другото им го одземаа). И можете да замислите што беше. Дечко ми беше user posted image user posted image user posted image ете таков, ме тргна и ме гледаше чудно. А јас, да му кажам ли, да не му кажам??? Па шлакната работа.
Немам проблем при орален или мастурбирање, ама вагинален..... па дури некогаш и досадно ми станува... Ма не вежбање вагинални мускули, не пози, што сака нека е - е нејќе и нејќе. Па ми се смачи и сега си одиме на таа тактика, на кој што му е поубаво, прво нормално предигри ова она, после шлагот за мене на крај, со јазиче, или ако сум никната, прсти... :)

(Одговор на членот MaeMilo)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?