|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опаѓање на косата
17.2.2012 15:02:19   
taisa
da vi se pridruzam i jas znaci samo sto napolni 3 meseci i mene pocna da mi paga kosata premnogu duri strav me fakauser posted image

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Опаѓање на косата
17.2.2012 15:57:59   
Calypso
Skrati ja malku kosata, zemi Fitoval kapsuli i sampon, mene toa mi pomogna... a probav sekakvi samponi. Sega e vo red, fala Bogu, mi pagja normalno, po nekoe vlakno. Ama pred 6 meseci mi pagjase premnogu, duri mislev i bez kosa deka ke ostanam, cela pernica i krevet mi bea polni so vlakna.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Опаѓање на косата
17.2.2012 16:03:52   
JovanaJ
Mene edinsveno nesto sto mi pomogna bea edni samponi od Jaka Radovis. Se vikaat Valette, edniot e vo siva a drugiot vo crna opakovka. Sega gi ima vo Rubin Karmin.
Znaci ne zboram samo za opaganje posle bremenost, jas imav problem i pred bremenosta uste koga bev devojka. I od se sto probav a veruvajte mi deka mal milijon raboti probav, i kapsuli vakvi-takvi samo ovoj sampon mi pomogna. Konkretno jas go koristev crniot. Siviot sodrzi i plus sulfur, za dodatno zajaknuvanje i sprecuvanje na opaganjeto. Eftini se plus okolu 80 den.
Koga mi se smiri opaganjeto pocnav da si koristan i drugi samponi pa od vreme na vreme ja "odmarav" kostata pak so Valette. Vo tekot na bremenosta i doenjeto nemav problemi so opaganjeto, a go upotrebuvav samo nego vo bremenosta, koga doev koristev drugi posto i nemav problem pa gi zaboraviv.
Odamna ne sum gi koristela moze malku da smenam povtorno user posted image
Kako i da e, mozete da probate eftini se pa i da ne vi odgovara ke smenite.
Se nadevam ke vi pomognat kako mene....

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Опаѓање на косата
17.2.2012 16:18:18   
mamicki
Kosata mnooooooooogu mi pagjase vo noemvri/dekemvri, maliot imase 4/5 meseca, no sega pocna naglo da mi rasne nova kosauser posted image i presrekjna sum! Inaku, koristev i seuste koristam "Folten" sampon protiv opagjanje kosa i redovno stavam Bio line ampuli protiv opagjanje kosa dvapati nedelno.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Опаѓање на косата
21.2.2012 13:06:28   
kikitina
Јас лично мислам дека ако почне да си паѓа косата ништо нема да ја спречи. Мене после породувањето многу ми паѓаше, бев принудена да ја скратам до раменици. Цела есен ми паѓаше, и цел Јануари. Сега бебето има 7 месеци и конечно престана да ми паѓа user posted image

_____________________________

Господ постои само ако веруваш во него!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Опаѓање на косата
21.2.2012 13:31:08   
kikicka
Од мојава комотно кој сака прамења да му дадам 100% природна коса здрава не фарбана user posted image user posted image а густа ми е и долга бе и пааѓа ли паѓа снопови за надградба user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikitina)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Опаѓање на косата
2.4.2012 10:57:34   
Ljubovce
Luge jas ke ostanam bez kosa,ova ne enormalno cela stan poslan so mojata kosa,da ne zboram za kadata koga se banjam,maz mi vika deka sum horor film so kosata,koristam na vishi ama nekako ne prestanuva,e sega sum na mislam dali da odam na kozen?da mi preporacate nekoj?a i aklo otidam sto bi mi kazal osven deka e normalno posle poroduvanje...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Опаѓање на косата
2.4.2012 11:14:09   
Calypso
I jas ist problem imav Ljubovce, mi pomognaa samo kaspulite i samponot Fitoval. I toa ne go ispiv celoto pakuvanje kapsuli, vtorata nedela prestana da mi pagja. Sega mi e duri i pogusta, pocvrsta od porano.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Опаѓање на косата
2.4.2012 11:17:21   
Kockicka
Calypso a dali smeam da gi pijam kapsulite za vreme na doenje. Jas do sega nemav takov problem no eve mojat princeza ima 4 meseci za nekoj den i mene kosata pocna da mi paga i paga nasekade samo moi vlakna :(

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Опаѓање на косата
2.4.2012 14:20:42   
Calypso
Jas doev i gi piev. Cisti vitamini se, kvasec i B vitamini, plus zelezo i uste nekoj mineral, nema nisto plus od tipot na lekovi i slicno. Ne pisuva deka ne smeam da gi pijam dodeka dojam, pa se konsultirav so lekar, me prasa za sostavot, mi rece deka nema problem.
Sekako samo edna kutija treba da se ispie, posle pauza se pravi, ama nema ni potreba za vtora kutija, barem jas ni prvata ne ja ispiv. Se pie po edna kapsula dnevno, a vo kutijata ima 60 kapsuli.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Опаѓање на косата
2.4.2012 15:45:03   
vanessa30
Zenski ic ne se sekirajte, na 99 i 102% user posted image od mamickite im paga kosata otkako user posted image ke napolni 3 meseci, pa se najdocna do 1 god. Ama bitnoto e deka ke se regenerira,ne se plasite ne ostanuvate bez kosa. I mene mi paga kosata ama sega mnogu pomalku otkolku na pocetokot. A inaku koristam samo samponot na Vichy (crveniot) a i ja skrativ kosata malku.
Inaku porano imam pieno od tie kapsulite na baza na kvasec,efikasni se, ama samo da ve predupredam deka debeleat.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Опаѓање на косата
2.4.2012 16:00:38   
Calypso
Kogo kako Vanessa, jas nemav takov problem, ama treba da se kontrolira apetitot :)

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Опаѓање на косата
2.4.2012 17:01:46   
Velena
Еве ме и мене на оваа тема.Цела бременост,и првите три месеци откако се роди керка ми немав никаков проблем со опаѓање,дур и се чудев колку ми е сјајна и жива косата.А сега цели прамени ми паѓаат,само мои влакна по цела куќа си наоѓам кај и да е ко што сум тргнала ке оќелавам брзо брзо.Скоро се шишнав ама џабе.Ве читам па се замислив што витамини да земам.Тие Фитовал дали знае некој колку пари се капсули?? Мерц имам пиено пред бременост,чисто да ми зајакнат ноктите и косата ама од нив зајакнуваат да ви кажам влакната по цело тело user posted image па ги прекинав!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Опаѓање на косата
20.5.2012 16:13:53   
elenoska
Moram da go spodelam moeto iskustvo so vas...sekako da vi  pomognam kako sto mene mi pomogna
mene pocna da mi paga mnogu kosata posle 2 mesec po poroduvanjeto..prvo go ignorirav se dodeka ne dojde do stepen da veke ponuvam da kelavam ....proretena kosata kako slama .
Slucajno od forumov vidov nekoj sto bil zadovolen od samponot na Vichy stvarno e skap megutoa dobar (trae sigurno 3 meseca) cini okolu 750 den . i eve seuste koristam ampuli od placenta (nekoja italianska firma se megutoa predobri ) ne se skapi okolu 40 den edna ....se upotrebuvaat 2 pati nedelno 2 do 3 meseca.
Da ne se urocam megutoa ne znaete kakov efekt ima...imam bebeski vlakna kako da sum bila sisana kelava ...duri smesno ,ne mozam da ja soberam kosata . Epten efekt imaat ampulite .
Moze da si probate zosto se na prirodna baza

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Опаѓање на косата
24.5.2012 23:22:18   
jasca
Elenoska te molam napisi detali okolu ampulite, ime, firma, kade gi kupuvas? mislam deka sum gotova so kosava, prekinav i da se ceslam od strav da ne ostane vo ceselot
user posted image
se nadevam i jas ke go najdam spasot vo ampulte

(Одговор на членот elenoska)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Опаѓање на косата
31.5.2012 8:39:50   
elenoska
Jasca jas  gi kupuvam od Zegin, samo kazi ampuli od placenta i ke di dadat..ekstra se znaci kosata mi se obnovi epten...do sega koristev i sampon vichy za opaganje , megutoa toj ne se koristi dolgo zatoa sea go zemav na fitoval, a ampluite gi stavam redovno.
Upatstvo kako se koristat ampulite:
Znaci 2 pati nedelno se koristat (2 do 3 meseca redovno koristenje) . na mokra kosa se vtriva edna do dva ampuli zavisno od dolzinata na kosata , ja nacesto stavav edna i onamu kade sto bese najvidlivo deka mi okeljavuva, se masira ubavo vo temeto i  potoa se ceslas i na kraj se susis ..znaci ne se plaknat ampulite...probaj ke vidis deka ke ima efekt....mene mi se po preporaka i ne zgresiv.
p.s Sorry sto pisav tolku kasno ...pozz

(Одговор на членот jasca)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Опаѓање на косата
31.5.2012 10:38:50   
julija.r

ИЗВОРНА ПОРАКА: Velena

Еве ме и мене на оваа тема.Цела бременост,и првите три месеци откако се роди керка ми немав никаков проблем со опаѓање,дур и се чудев колку ми е сјајна и жива косата.А сега цели прамени ми паѓаат,само мои влакна по цела куќа си наоѓам кај и да е ко што сум тргнала ке оќелавам брзо брзо.Скоро се шишнав ама џабе.Ве читам па се замислив што витамини да земам.Тие Фитовал дали знае некој колку пари се капсули?? Мерц имам пиено пред бременост,чисто да ми зајакнат ноктите и косата ама од нив зајакнуваат да ви кажам влакната по цело тело user posted image па ги прекинав!!


Redovno zemam od Zegin prospekti pa se sekjavam deka bea okolu 260 den kapsulite na Fitoval.

Sega citav deka Foltene samponot za zeni cini 406 den i e protiv opagjanje na kosa (isto vo Zegin)

Mene mi pagja po malce, po nekoe vlakno ama pred 2 nedeli koga setiv deka pocna da mi pagja si kupiv sampon od kopriva na ilirija (eden zelen so belo kapace, vo malecko pakuvaje). Znaci se mijam so nego i dobra mi e sega zasega no rano e da se kaze. Na jatrvata mnogu i pagjase, bas kako sto opisuvate po celi prameni i gi kupi Fitoval kapsulite i posle i sampon. Jas se rasprasuvav za nea i mi kazaa preporacana terapija od doktor sampon od kopriva i sampon od breza naizmenicno da se koristat. Kaj devojceto sto mi go kaza ova imalo efekt. No nejzinoto opagjanje ne bese od bremenost tuku od nekoja druga pricina.

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Опаѓање на косата
31.5.2012 14:50:03   
maki1
samo od samponot na Vichy i od ampulite na vichy.Inaku ampulite se dosta skapi okolu 3000 mkd e pakokanje,ama oako moze da gi najdete na parce,togas stvarno vredi da se probaat.Jas vo zivot sum nemala bebeski vlakna ,a sega kosta mi e cela so novi vlakna.Koj ima problem neka proba ,pa ke raskazuva.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот julija.r)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Опаѓање на косата
31.5.2012 15:09:13   
tedicka
Posle poragaj negde koga L napravi 3 meseci pocna da mi paga, sega L ke pravi 7 eve sega prestana. Sto mora mora da pomine hormoni se toa ni sampon pomaga ni ampuli nistooooooooo!!!

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Опаѓање на косата
1.6.2012 22:59:15   
cece81
zdravo rr-ki ! Eve i jas da se pridruzam na temata , moeto since ima 3 ipol meseci i eve nekoj den ima pominato i mene kosata mnogu mi paga , denes mnogu se isplasiv koga ja miev kosata celo klopce vlakna izvadiv user posted image imam dolga plava kosa ( farbana) sega mi e strav da ja farbam danemi opadne poveke !!! user posted image

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Опаѓање на косата
2.6.2012 12:07:48   
vanessa30
cece mozes da si zemes od onie farbite sto se bez amonjak i so niv da ja farbas. Inaku kupi si nekoj sampon protiv opaganje, pogore ke vidis iskustvo na drugi mamicki, ne se sekiraj ke se regenerira kosata. I jas kako tebe se isplasiv.
Ianku mamicki pobarav od onie ampulite od placenta (sto gi falite) vo Zegin ama im se potrosile, dali znaete na koe drugo mesto mozam da gi najdam?

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Опаѓање на косата
2.6.2012 14:30:12   
Annet
zeniiii ja se soociv so opaganjeto,pocna nova da raste samo od sebe,ete period bil,ama sega se soocuvam so pobeluvanje aaaaaaa,imam milion beli vlakna,a se ofarbav temno kafena,sega nema satiranje ,::((((( uuuuuuuuuufffffffffffffffffffff

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Опаѓање на косата
2.6.2012 22:11:22   
cece81

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

cece mozes da si zemes od onie farbite sto se bez amonjak i so niv da ja farbas. Inaku kupi si nekoj sampon protiv opaganje, pogore ke vidis iskustvo na drugi mamicki, ne se sekiraj ke se regenerira kosata. I jas kako tebe se isplasiv.
Ianku mamicki pobarav od onie ampulite od placenta (sto gi falite) vo Zegin ama im se potrosile, dali znaete na koe drugo mesto mozam da gi najdam?

Dobro me podseti venessa , da ke zemam od farbite bez amonjak taman i za letovo da ne mi gori kosata se poblagi . Sto se netrpime nie mamickite , ajde se tesam se ke se vrati vo normala samo nasite bebusi da ni se zdravi i golemi da rastat!user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Опаѓање на косата
29.6.2012 10:49:15   
teona cvetkos
Zdravo pred se na site mamicki.Znaci vaka imam problem so paganjeto na kosa,malata mi ima 5 meseci i ja dojam se uste,znaci sega naglo pocna da mi paga kosata,dodusa mene mi pagase i dodeka si bev devojce ama sega naglo mi paga,se plasam deka ke ostanam bes kosa.Pomagajte ve molam sto da pravam.Pozdrav i cekam odgovor.

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Опаѓање на косата
30.6.2012 11:30:45   
mila28
Teona ne se sekiraj dodeka se stabiliziraat hormonite ke paga, eve ist slucaj i so mene, premnogu mi paga megutoa primetuvam deka odma raste i nova, se obnovuva. I jas seuste dojam, sin mi ima 6 meseci, kako sto citam nema nekoj na kogo ne mu pagala kosata posle poragaj bez razlika dali dojat ili ne. Probav i so shamponi protiv opaganje 2-3 razlicni...medicinski..i nisto ne pomaga taka da cekam da pominev i ovoj period.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот teona cvetkos)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?