|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Микробранова
5.1.2011 15:38:28   
Natuska85
Максимално ја искористувам,за се живо и дивоuser posted image user posted image user posted image user posted image .Сув леб ако имам го топлам си го јадеме,одмрзнувам,млеко си топлам,јадење,топло чоколадо си правам.......

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Микробранова
17.2.2011 14:30:06   
Axel
I ajs imam kombinacija so grili duri i samo gril, no nikogas ne sum pecela nisto. Kako pecete ili przite duri i kolbasi kako sto rekla mami vo nea. Na kolku?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Микробранова
17.2.2011 15:32:44   
stojanoskad
Maksimalno ja koristam bukvalno za se.Bas mi e nekako pogodena sto se nekako ide brzo so nea.

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Микробранова
17.12.2011 2:16:29   
kuklicka26
I jas ja koristam mnogu mikrovata,za odmrznuvanje,za nes kafe,caj ,mnogu mi se naoga.

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Микробранова
17.12.2011 11:01:00   
bombica
Samo prasinata ja brisam od neauser posted image mnogu mi e krivo sto lupnave tolku pari za nea

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Микробранова
20.4.2012 8:44:05   
meU87
Кај мајка ми имаме микробранова, веќе повеќе од 17години ја користиме и можам да кажам дека буквално душата и ја вадиме.
Мене ми е многу практична и имам огромна потреба од неа. Кај мм нема , но МОРА да се снабдам со една.
Би сакала да слушнам ваши мислења, искуства, препораки , каква да одберам??? Не би сакала да е нешто прескапо, но сепак да е трајна, квалитетна.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Микробранова
10.10.2013 6:41:10   
bucko mal
I mikrobranovata ja koristam sekojdnevno.Zatopluvam voda za bebushov za ad mleko,zatopluvam,odmrznuvam hrana vo nego. .Ne ja koristam za verenje I przenje hrana.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Микробранова
10.10.2013 9:16:08   
Felly RR
Нашата веќе 3 години стои, колку да зафаќа место. Ја користевме иако не многу често, ама почна да се расипува, и ете ја сега така си стои. А стварно е практична, и се најдува некогаш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Микробранова
10.10.2013 9:23:55   
Tanjat7880
Ne ja koristev voopshto,stoeshe bash taka se do momentot koga na MM mu najdoa masnotii I nesmeeshe jajce przeno da jade pa mu preporacaa jajce podgotveno vo miikrovalna,ete sega cat-pad toa pravime a da I ponekogash pukanki

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Микробранова
10.10.2013 11:19:57   
vezilka RR
Во микрото најчесто одмрзнувам храна, правам пуканки и затоплувам лепче кое не тазе, и затоплувам млеко.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Микробранова
10.10.2013 12:38:32   
Goddess*
I nie po doma masta i ja izvadivme ,se dodeka ne istrazuvav za negativnostite na edna mikrobranova..uzas .Pa od togash dreme u kutija i cheka nekoj da ja dzitneuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Микробранова
20.11.2013 14:25:34   
Kvisko
Ние сеуште маста и ја вадиме главно за подгревање различни работи. Што се однесува до негативните ефекти сум ги читала ама ги занемарувам бидејќи се што користиме има негативни ефекти. Според се што може да се прочита би требало да живееме во стаклено ѕвоно. Затоа без гајле. Ако нешто го леснува животот јас сум за.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Микробранова
11.12.2013 2:53:07   
Defne90 RR
Jas ja koristam najveke za odmrznuvanje na hrana i podgrevanje.Na decata ne im ja podgrevam hranata vo nea.Taka uste od pocetokot pocnav baba mu na maz mi koja zivee na prviot sprat sekoj den se kacuvase i mi ja duese glavata so posledicite od stetnite efekti i taka poleka pocnav da se odviknuvam od nea nesto za da bide mir niz kuki nesto zatoa sto sum golem panicar i taka.No toa e tocno posledici od stetni efekti uste od sto nema veke vo takvo vreme ziveeme toa e toa.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Микробранова
18.9.2014 17:54:22   
Dilina
За се и свашта ја користиме, освен за месо одмрзнување.. кога го одмрзнувам месото на некои месѕта ми побелува и топло е па кога ќе пржам печам многу ми е потегаво незнам зошто....

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Микробранова
19.9.2014 9:07:23   
Felly RR
ДИлина и мене ми се има случено да го потпечам месото, наместо само да го одмрзнам, затоа сега го ставам на пократко и го проверувам, па ако треба пак го пуштам на 1-2 минути.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Микробранова
19.9.2014 9:18:39   
AneLav RR
Искрено сега и јас ја користам за одмрзнување и за подгревање на јадење. Едно време многу ја користевме за пукање пуканки. Мојава е некој постар модел не е дигитална и нема потенциометар за да ја наместиш точната температура, ја добивме поклон за свадба. Затоа и не сум се обидела да готвам нешто во неа а знам дека све може да се прави и компири и пченка варат луѓе..

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Микробранова
19.9.2014 9:22:55   
Felly RR
И кај нас се користи - освен за одмрзнување, за подгревање, за пуканки, единствено не знам леб да стоплам - или го препекувам, па се прави камен, или па меко е ама од долу се поти и омекнува, и никако да го погодам. АЈ пишете на каква јачина го ставате и на колку минути, за да биде баш само стоплено, а не ко моево.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Микробранова
19.9.2014 19:26:40   
Dilina
Еве еден совет од мене за микробрановата, пошто мн зрачи како да проверите дали врататта е сигурна. Ставете еден лист хартија на вратата и доколку се пушти микробрановата тоа значи дека вратата не е ок и зрачењето излегува надвор од нејзе и е мн штетна, а ако не се пушта додека е листот на вратата е ок и може да се користи без проблем.. :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Микробранова
19.9.2014 22:30:57   
Felly RR
Дилина, не те разбрав - како да се пушти микробрановата? Ако има лист ставено, не би требало да работи кога ќе ја пуштиш?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Микробранова
19.9.2014 23:35:08   
Melanija RR
Микробрановата како свадбен поклон ни стои не употребена user posted image пуста навика на шпорет.Треба да се решам да ја сефтосам.Дилина ни јас не разбрав тоа со листот

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Микробранова
20.9.2014 9:00:55   
nataly86
Една микробранова веке расипавме оваа ни е втора за 7 год., првата беше дигитална со незнам ти какви функции а користевме за притоплување ...втората ја купивме наефтина мануела епртен едноставна, во моментот најповеќе ја користам за стерилизација на шишињата и цуцлите, а мм за притоплување на ручек

еден совет кога одмрзнувате кифлички во микрото ставете ги со кесата како што биле замрзнати, меки и убави подолго време

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Микробранова
20.9.2014 9:31:53   
LoveableMe RR
Имаме и ние микробранова, нормално подарок за свадбаuser posted image , но ретко ја користиме, бидејќи викаат штетна е, само кога брзаме во ретки случаеви ја користиме. Дилина, добар совет, треба да го пробаме!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Микробранова
20.9.2014 16:59:33   
Dilina
Вака, се става листот хартија на вратата стиснат значи да влезе пола внатре, не цел во мб :D И така вклучете ја ако работи значи дека некои сензори внатре за затварање на вратата не функционираат ок, а ако не работи значи дека е сигурна за користење и зрачењето не иде надвор од неа. Во спротивно е мн штетна... ова го прочитав во еден бебе магазин и таму пишуваше за трудниците посебно што нетреба да практикуваат за време на бременост, и посебно беше нагласено за микробрановата печка.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Микробранова
21.9.2014 0:01:47   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Една микробранова веке расипавме оваа ни е втора за 7 год., првата беше дигитална со незнам ти какви функции а користевме за притоплување ...втората ја купивме наефтина мануела епртен едноставна, во моментот најповеќе ја користам за стерилизација на шишињата и цуцлите, а мм за притоплување на ручек

еден совет кога одмрзнувате кифлички во микрото ставете ги со кесата како што биле замрзнати, меки и убави подолго време


Natali kako steriliziras sisinja i cucli?


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Микробранова
22.9.2014 17:46:16   
Snowhite RR
Јас немам микробранова, го одложувам купувањето поради немање простор во кујна, ама вистината е дека поради тоа што е штетна, а знам дека ако ја имам ќе ја користам често, вака леб си топлам на тостер, а јадење во релна, ако е помалку нешто или кифлички има кај свеки една и таму мм одвреме навреме ќе притопли ама ептееен ретко

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Iminja za bliznaci?
Jana9

Iminja za bliznaci?

Tea i Lea (0%)

Mija i Mila (25%)

Jana i Ana (75%)

Tina i Mina (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!