|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прекин на доењето
15.2.2010 9:43:52   
profesorica
не си досадна бебице, баш ми е мило што напредувате на тој начин

само продолжиuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Прекин на доењето
15.2.2010 9:45:05   
mis.
Не си досадна воопшто мила и не се секирај.Баш ме радува што сте напреднале во поглед на одбивањето.само немој да заборавиш ако не цица подолго од 24 часа немој да ја враќаш повторно на града,ако решиш да ја одбиваш нека е решено и нема враќање.Со среќа па известувај не да знаеме како ви оди.user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Прекин на доењето
15.2.2010 10:07:05   
BEBICA
Fala na podrskata.Inaku resena sum da ja odbijam barem ovoj dnevniot podoj kako sto kazav tri dena sme bez cice mislam deka e dobar napredok no i nebara za golemo cudo.
A za pred spienje malku ke go odlozime sem ako ona sama ne odluci da ne i bide sok i naednas se da i prekinam.

Fala uste ednas mnogu mi znaci vasata podrskauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Прекин на доењето
6.5.2010 12:10:59   
nadica
еве ме мене да се жалам user posted image
минатата вечер откога се нацица во 12 по полноќ на надица и текна да стане и да си игра и јас се заколнав дека тоа и е последен подој
утрово и дадов млеко во шише кога стана за цицање и еве сега и се спие и пак се бориме дека ќе спие без да цица па ќе видиме
јас сум решена ама незнам како ќе поминуваме се надевам на добар исход user posted image во секој случај ќе ве известувам и ќе барам совети и поддршка како понатаму

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Прекин на доењето
6.5.2010 12:16:30   
Палешка РР
user posted image Леле можам да замислам колку ти е тешко да ја одбиваш, но голема е и колку повеќе одолжуваш толку потешко ќе биде. user posted image user posted image user posted image и да успеете!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Прекин на доењето
6.5.2010 12:21:07   
nadica
се надевам дека ќе успеам палешке надица веќе има 20 месеци и само се лаже не цица а навечер се буди за да се гали
откога е родена немам спиено повеќе од 3ч без да станам веќе неможам user posted image а мислам дека и неа и треба повеќе сон без да се буди

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Прекин на доењето
6.5.2010 16:32:54   
nadica
леле луѓе само што заспа надица без да цица а и се спиеше од пред 2ч user posted image user posted image user posted image ако е вака јас и перпетумобиле да сум ќе прегорам user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Прекин на доењето
6.5.2010 17:30:30   
Палешка РР
 Мораш мила да ја одбиеш, тешко ќе биде знам, но издржи user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Прекин на доењето
6.5.2010 20:46:09   
nadica
е нема смисла user posted image мм и свекрва ми се здружиле против мене да не ја одбивам надица да ја оставам да цица колку сака а кога ќе потпораснела сама да прекинела да цица user posted image како јас да сум најлошата мајка на светов па било греота за детео па зошто го одбивам ... па нема смисла само се измачува и надица и јас веќе ниту квалитет ниту квантитет има моето млеко user posted image

како да им објаснам дека само подобро правам за ќерка ми???

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Прекин на доењето
6.5.2010 21:37:37   
BEBICA
Mila moja eve nie sme dva dena bez cice, sama za uspivanje navecer go koristevme, no mnogu e tesko.
Tolki mnogu me iznervira Monika sto od koza me izvadi, mi odese da ja tresnam, pa mm dojde kao da ja uspiva lele koga pocna da place mama pa mama.
Izvininete sto pisav deka mi dojde da ja tresna posto me zaebavase celo vreme, ispagam najlosa majka na svet.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Znam deka nejze i e tesko no i na mene mi e tesko.em ispi celo sise mleko od 300ml. em peam uspavanki ko budala, pa raskazuvam i uste mi se smee i na kraj ja ljuljav i pak nisto, i me izvadi od takt.user posted image user posted image user posted image user posted image
Se nadevam deka ovaa faza odbivanje ke projde vo najdobar red.
Inaku na kraj pak zaspa kaj mene ja legnata na krevet a ona so glavceto na stomak kaj mene legnata i ja ceskav i zaspa za 5 min no prethodno se utepa od placenje, abe srce mi se iscepa.I sega placamuser posted image user posted image



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Прекин на доењето
7.5.2010 18:45:53   
Палешка РР
надица како ви оди апстиненцијата од цице? user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 7.5.2010 18:46:06 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 15:10:42   
nadica
aбе со надица супер се договараме проблем се мм и неговите user posted image денес свекрва ми и вика на надица оди и гушни ја мама да ти даде цице и да наниш user posted image па 1 саат го убедував детето дека веќе не даваме цице

си завртеле тие во глава дека јас не сум одела на работа па немало потреба да се одбиваме нека цицала до кога сака user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 16:44:57   
nadica
a да се разбереме свекрва ми не е некоја неука жена па само да зборува таа е акушерка и добро запозната со оваа проблематика и кога станува збор за други дава непристрасни совети но кога станува збор за мене е тогаш како од ракав да ги вади советите user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 16:46:12   
BEBICA
Auuuuuuuuuu duso moja ti imas bre problem golem, mislam so vozrasnite ne so Nadica.pa oni se bezobrazni.Zar samo ako odis na rabota treba da ja odbies?Ili ako nikogas nerabotis treba cel zivot da ja dois...mislim bezobrazluk.user posted image user posted image Nemoj da me svatis pogresno.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 16:48:10   
Палешка РР
Ти надица вели " Добро мамо" и терај си по свое. Инаку само ќе се нервирашuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 16:48:47   
nadica
Nemoj da me svatis pogresno.

ни случајно мила знам дека не ми мислиш лошо user posted image user posted image user posted image
а кај вас како е?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 17:00:16   
BEBICA
Kaj nas e dobro.Zaspivame za edno 40 min. mene posto mi cicase samo od se levata grada od desnata nemav mleko, sega za sega nemam problem.Znaci ne e trvda, bitno Monika ne bara toa e najbitno.Mislam deka na najbezbolen nacin proagame, bar za sega.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 21:02:07   
amelbebe
nie uste na 8-mi mart go prekinavme cicanjeto,ama dusicka kolku taguva.Koga ke mu tekne mi se umilkuva kako malo kutre da mu dadam da cica,dusa mi se kine

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Прекин на доењето
8.5.2010 22:42:00   
jovanka
eve veke treta nedela od prekinot na doenjeto uspesna misija napraviv se namackav so mlado lukce od mirizbata begase kako od gavolceuser posted image taka dva dena se macese pri zaspivanje ama posle se si dojde na svoe a jas izdrzav samo so topli oblogi i silno vrzuvanje no podobruvanje na gradite posle nedela dena pocustvuvav.Dovolno go doev 17,5 meseci a sega odvreme navreme ke mu tekne cice i se galiuser posted image .Proletta e odlicen period za odbivanje.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Прекин на доењето
9.5.2010 0:31:22   
nutelizza
Imame 16 meseci uste cicame dodusa na ednata grada ama pieme i mleko od shishe mislam deka mozam da go odbijam zasto ne mi bara sam koga zaspiva samo cica popladne ednas i navecer ednas ama ne sakam da go odbijam neka se sladi uste malku, esen mislam deka ke bide idealno vreme za odbivanje

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Прекин на доењето
9.5.2010 0:35:11   
jovanka
ne sega mozes ide leto a plus i odmori da si bides malku komotna na plaza i vo setanjetouser posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Прекин на доењето
9.5.2010 0:49:56   
nadica
lele mene mi stvorija griza na sovest :,( deka sega moze da zaspiva so sekoj i jas ke i bidam pomalku potrebna i deka ke se oddaleci od mene :( :( pa ne se fer nema pravda

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Прекин на доењето
9.5.2010 0:55:01   
Палешка РР
user posted image додуша иди лето, време на проливи...мајчиното млеко е лек, ама многу е голема надица user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Прекин на доењето
9.5.2010 13:40:24   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

lele mene mi stvorija griza na sovest :,( deka sega moze da zaspiva so sekoj i jas ke i bidam pomalku potrebna i deka ke se oddaleci od mene :( :( pa ne se fer nema pravda

Тој што ти рекол вака user posted image .  како може мајката да не му биде потребна на своето дете. Глупости. Па неможе цел живот да цица. Божеееее

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Прекин на доењето
14.5.2010 12:22:11   
garfild
Минатата недела Теа се одби одеднаш,само што напони 1 год,многу ме болеа градите,почнав да пијам Бромергон,гинекологот вика 15 дена да ги пијам,ама мене некако многу ми се гледа тоа,пишете ми од ваши искуства колку време вие сте ги пиеле.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?