|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
21.10.2010 9:16:51   
Pregnant
Не знам дали е од запчињата, ама сме нервозни веќе неколку дена, и еве од пред два дена не сака да јаде. Инаку има 7 месеци. Вчера ја запечати устата и никако не ја отвара. Само за цицање, од тоа не се откажуваме, и добро е што барем цица, иначе ништо нема вкусено веќе 2 дена. Повремено го плази јазичето и како да си го џвака, а ако ме види со лажица во рака одма го собира устето и нема шанси да ја отвори. Дури престана и да пее, цело време е некако озбилна. Не знам дали е од забите, ако има некој друга идеја од што би можело да биде нека каже. Иначе последно што јадеше пред два дена беше кашичка со месо, и тоа за првпат пробувавме, не знам дали е можно да е од месото да и се има згадено. 

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Првото запче
21.10.2010 9:34:36   
Pregnant
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pregnant

Не знам дали е од запчињата, ама сме нервозни веќе неколку дена, и еве од пред два дена не сака да јаде. Инаку има 7 месеци. Вчера ја запечати устата и никако не ја отвара. Само за цицање, од тоа не се откажуваме, и добро е што барем цица, иначе ништо нема вкусено веќе 2 дена. Повремено го плази јазичето и како да си го џвака, а ако ме види со лажица во рака одма го собира устето и нема шанси да ја отвори. Дури престана и да пее, цело време е некако озбилна. Не знам дали е од забите, ако има некој друга идеја од што би можело да биде нека каже. Иначе последно што јадеше пред два дена беше кашичка со месо, и тоа за првпат пробувавме, не знам дали е можно да е од месото да и се има згадено. 

Нешто со датата ми беше побркано

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Првото запче
25.12.2010 12:00:23   
Martins mom
Епа конечно после 10 месеци и 4 дена да извадиме запче user posted image user posted image user posted image Уууу колку бев загрижена дека уште сме штрбавиuser posted image Сега ми олесна...
Би ве почестила според битолскиот обичај - турте, ама не можев да најдам слика на нет, а ниту пак знам како изгледа тоа турте. Ја чекам золва ми да си дојде од работа, па да ми каже како да го направам.
Лукас или друга некоја битолчанка ако знае - нека помогнеuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Првото запче
25.12.2010 12:27:41   
Slagjana
user posted image за Мартин. Со лесно да му никнат сите.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Првото запче
25.12.2010 12:44:26   
Martins mom
Па и не беше баш со лесноuser posted image ете од што му била температурата...а не лекарката вирус било, а детето ни грло црвено, ни кашла ни ништо...Ооох колку ми олесна
Се надевам другите запчиња полесно ќе ги извадимеuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Првото запче
25.12.2010 13:02:16   
arh_diz
So lesno neka mu se nizat ko bisercinjauser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Првото запче
25.12.2010 13:13:39   
Snowhite RR
user posted image за првото забче на Мартин, нека му се нижат како бисерчина
Јас па мислев дека имате веќе, еднаш памтам се жалеше нешто, ама нема врска, со лесно нека ги вади другитеuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Првото запче
25.12.2010 18:42:14   
Felly RR
Нека му се нижат како бисерчиња.
И нас не изнамачија горниве запчиња, имаше намален апетит може 2 недели, ама наеднаш и излегоа 4, и тоа прво двојката , па единицата лево, а сега и десно излегуваат двете во рок од две недели.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Првото запче
25.12.2010 19:03:32   
mami2
Честото прво запче! Да се нижат бисери!
Со лесно да вади другите

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Првото запче
25.12.2010 20:36:20   
*miki mami*
user posted image user posted image user posted image user posted image Za Martin i negovoto zapce da mu se mnozat se beli biseri

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Првото запче
25.12.2010 20:58:16   
baby mama
Yeeees sega ke pocne da ve kasa Martinceuser posted image . Ajde neka redi beli,zdravi,biserni zapcinja user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Првото запче
25.12.2010 20:59:49   
lukas
neka se redat beli kako bisercinja i drugite bez maka da gi vadite...pozzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Првото запче
25.12.2010 21:02:43   
baby mama
Kerka mi na sekoe vadenje zapce zadolzitelno prvo i e zatnato noseto,pa posle ke i protece.Najprvo mislevme deka e nekoja nastinka, no nemase nikakvi drugi simptomi za toa.Potoa primetiv deka noseto i tece sekojpat koga ke izvadi zapce.Ednata cetvorka koga ja izvadi duri i 39 mi krena temperatura. I mnogu nemirno spie koga vadi zapcinja,place,se budi i toa trae edna,dve veceri maksimum.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Првото запче
26.12.2010 11:05:53   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Епа конечно после 10 месеци и 4 дена да извадиме запче user posted image user posted image user posted image Уууу колку бев загрижена дека уште сме штрбавиuser posted image Сега ми олесна...
Би ве почестила според битолскиот обичај - турте, ама не можев да најдам слика на нет, а ниту пак знам како изгледа тоа турте. Ја чекам золва ми да си дојде од работа, па да ми каже како да го направам.
Лукас или друга некоја битолчанка ако знае - нека помогнеuser posted image



Со среќа да си јади Мартинче со запчето user posted image  Сега мисли му ја Мартинс мам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Првото запче
26.12.2010 12:56:10   
mila mama
user posted image user posted image user posted image za zapceto na Martin! Abe ne gi slusajte tie doktori, nisto ne znaat user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Првото запче
26.12.2010 16:38:19   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Епа конечно после 10 месеци и 4 дена да извадиме запче user posted image user posted image user posted image Уууу колку бев загрижена дека уште сме штрбавиuser posted image Сега ми олесна...





user posted image user posted image user posted image user posted image   Леле колку ми олесна кога го процитав ова. И ние немаме запче.  Бев загрижена.   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за Мартин. Го гушкам user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Првото запче
26.12.2010 17:11:08   
gvenda
cestitki za prvoto zapce na Martin ne se sekirahte za zapcinjata individualno e koga ke im porasnat a nemoze da ne im iniknat zabi neli user posted image
zatoa relaxs za tie sto vadat pokasno
inace nie eve sega gi ocekuvame gornite edinici i sme nervozni ama drugo se e ok


(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Првото запче
26.12.2010 17:28:28   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Епа конечно после 10 месеци и 4 дена да извадиме запче user posted image user posted image user posted image Уууу колку бев загрижена дека уште сме штрбавиuser posted image Сега ми олесна...
Би ве почестила според битолскиот обичај - турте, ама не можев да најдам слика на нет, а ниту пак знам како изгледа тоа турте. Ја чекам золва ми да си дојде од работа, па да ми каже како да го направам.
Лукас или друга некоја битолчанка ако знае - нека помогнеuser posted image


Ајде со лесно сите запчиња нека избијат, бисерчиња мали... такви се машките, цвикатори user posted image дур извадат заб, душата ќе ти ја извадат... и ние правевме турте, три дена се чудев за обичајот, уште повеќе за името, ама битолска снаа, тоа ти е... немам сликано, инаку ќе ставев user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Првото запче
26.12.2010 18:19:42   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Честото прво запче! Да се нижат бисери!
Со лесно да вади другите


потписuser posted image user posted image user posted image , браво за прво запче Мартинuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Првото запче
1.1.2011 14:09:21   
mamicka_26
Ај да се пофалиме и ние, на првиот ден во новата година ни никна првото запче user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Првото запче
1.1.2011 14:32:34   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Ај да се пофалиме и ние, на првиот ден во новата година ни никна првото запче user posted image user posted image user posted image

ихаааа супер поклон во Новата Година!!! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Првото запче
1.1.2011 16:39:09   
mila mama
 user posted image user posted image user posted image Bravo mamicka 26! So lesno da gi izvadite i drugite! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Првото запче
1.1.2011 20:59:51   
Martins mom
Нека се множат бели како бисерчињаuser posted image user posted image user posted image

Инаку на Мартин 5 дена после првото запче му израстеа две наеднаш - горните кецови...сега ко грицко еuser posted image user posted image , а на пат е и вториот ќец долуuser posted image user posted image Многу набрзина некако ги вади...user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Првото запче
1.1.2011 21:27:57   
Slagjana
Мора така Мартинс Мам за да надокнади  user posted image . Треба да не стигните. Ние имаме 8 заби на 10 месеци.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Првото запче
2.1.2011 1:07:06   
mamicka_26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Мора така Мартинс Мам за да надокнади  user posted image . Треба да не стигните. Ние имаме 8 заби на 10 месеци.


ууууу браво ние на 11 месеци првото запчеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?