|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: фриз таму долу јужно
17.8.2009 16:26:53   
nadica
za ''tamu juzno''odam na depilacija kaj kozmeticarka redovno veke 3 god i toa mu doaga kako maticen lekar

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: фриз таму долу јужно
18.8.2009 11:57:41   
Enika
znaci za depilacija tamu dole...kako na noze i na preponi me depilira kozmeticakra:)mn odamna so topol vosok ama toa veke ne se koristi a i ne mi beshe bash higienski..i poveke potkozni iskacaat...sea me deilira soladen vozok i ok mi e...na pocetoto vrishtev epten nenaviknata ama sea sum ponaucena i ne ni primetuvam koga me izdepilirala iako iskreno me boli:)ama so muabet i ne se primetuva:)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: фриз таму долу јужно
5.10.2009 15:47:52   
profesorica
Што открива интимната фризура за вас???

Вашиот изглед "таму долу" открива какви сте во кревет.А дознајте и како да го освежите сексуалниот живот!

100% природно

Природниот изглед на вашиот интимен дел укажува на тоа дека знаете што вам ви се допаѓа и не сте подготвени за промени само за да го задоволите партнерот.

Совет: Вклучете се во играта со визуелни стимуланси како што е големото огледало.Набљудувањето на она што го правите со партнерот ќе ги "загрее" нештата.

Уредно

Иако ве привлекуваат експериментите се плашите да се впуштите во нив.Но со вистинскиот партнер можете да ја ослободите својата скриена сексуална страна.

Совет:Истражете гивашата и неговата фантазија. Разговарајте за фантазиите, користете еротски зборови, водете љубов на различни места во куќата...

Бразилка

Жените што оставаат само една "лента" на пубичната зона вложуваат многу време и труд во сексот и сакаат да експериментираат. Тие се отворени за нови идеи.

Совет: Впуштете се во долга предигра, истражете го секој дел од телото на партнерот и побарајте тој да ви возврати.Водете љубов така што вие ќе бидете одозгора и ќе можете да ги контролирате нештата и да одржувате контакт со очите.

Без влакна

За целосна голотија на овој дел од телото потребна е храброст.Вие сте сексуално самоуверена личност, која обожава да води љубов. Сексот за вас е полн со возбуда и ризици.

Совет: Мисионерската поза ќе ви овозможи максимална стимулација на клиторисот што ќе ве доведе до силен оргазам.Ако ги забавите движењата и целосно се концентрирате на чувствата на задоволство, оптимално ќе го искористите овој "мазен" дел!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: фриз таму долу јужно
5.10.2009 15:55:26   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


Без влакна

За целосна голотија на овој дел од телото потребна е храброст.Вие сте сексуално самоуверена личност, која обожава да води љубов. Сексот за вас е полн со возбуда и ризици.

Совет: Мисионерската поза ќе ви овозможи максимална стимулација на клиторисот што ќе ве доведе до силен оргазам.Ако ги забавите движењата и целосно се концентрирате на чувствата на задоволство, оптимално ќе го искористите овој "мазен" дел!



Туф, вакви некои текстови не да знаат да го воздигнат човека. Најчесто сум без влакна, нешто не сум многу храбра и самоуверена, ама чим вака вика текстов ќе си бидам горда на себе.
Хе хе хеuser posted image за мене



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: фриз таму долу јужно
5.10.2009 15:56:57   
profesorica
хехехехех и јас сум најчесто без влакна и баш ми е погодено се што вели текстов.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: фриз таму долу јужно
5.10.2009 15:59:58   
niki
А заборавив да ја искоментирам горенаведената мисионерска, навистина точно од збор до збор.....

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: фриз таму долу јужно
5.10.2009 16:01:52   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

А заборавив да ја искоментирам горенаведената мисионерска, навистина точно од збор до збор.....


потпис...неописливо чувство!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: фриз таму долу јужно
6.10.2009 11:57:07   
mami
Бразилка

Жените што оставаат само една "лента" на пубичната зона вложуваат многу време и труд во сексот и сакаат да експериментираат. Тие се отворени за нови идеи.

Совет: Впуштете се во долга предигра, истражете го секој дел од телото на партнерот и побарајте тој да ви возврати.Водете љубов така што вие ќе бидете одозгора и ќе можете да ги контролирате нештата и да одржувате контакт со очите.


баш така...она што го сакам- долга предигра што доведува до лудилоuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: фриз таму долу јужно
6.10.2009 12:01:25   
nadica
Без влакна За целосна голотија на овој дел од телото потребна е храброст.Вие сте сексуално самоуверена личност, која обожава да води љубов. Сексот за вас е полн со возбуда и ризици. Совет: Мисионерската поза ќе ви овозможи максимална стимулација на клиторисот што ќе ве доведе до силен оргазам.Ако ги забавите движењата и целосно се концентрирате на чувствата на задоволство, оптимално ќе го искористите овој "мазен" дел!



тоа сум јасuser posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 11:06:18   
profesorica
сум си се средила таму долу деновиве сум со мало фризурчеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 11:14:50   
lilit
    Ludi ste bre me iznasmeavte!Celosna depilacija ponekogas i frizura mrazam vlakna a mm nisto bolelo toa mazi be straslivci!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 11:19:12   
tereza
леле и јас  многу сакам да направам целосна депилација ама ми е страв од болката и никако да се решамuser posted image кажете колку е болно тоа,сигурно е издржливо ама  јас сум плашливкаuser posted image  

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 11:21:47   
mami
јас не депилирам, си го користам бричот...полесно ми е за манипулација..баш се спремам да го изненадам мм со некоја фризурка за Нова година

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 11:30:52   
mother 29
јас не прктикувам скроз без влакна.некако ми е безвезе.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 11:43:17   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

јас не прктикувам скроз без влакна.некако ми е безвезе.user posted image

potpis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 13:37:31   
Mila na mama
Апсолутно без влакна. Најчисто и најсредено си се чувствувам така. Со години козметичарката ме депилира и веќе не ни чувствувам болка.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 14:29:42   
profesorica
Јас обично се депилирам а со брич е страшно можеш да се повредиш недај боже. Имав колешка на факс што се бричеше секој втор ден и цела се правеше ранички и бричено врз бричено врз раничките-тоа нечини ...бидејќи колку трае со брич?-два саати?!user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 19:55:08   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Апсолутно без влакна. Најчисто и најсредено си се чувствувам така. Со години козметичарката ме депилира и веќе не ни чувствувам болка.

potpisuvam

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 20:06:41   
Leonida
Ма се вадам, не оставам ни влакно. Иако ме болиииuser posted image
Но затоа после ми е многу убаво,а на мм најубавоuser posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: фриз таму долу јужно
17.12.2009 20:25:12   
Natasha5
Ма се вадам и тоа сама со депилатор,и супер после долго време сум раат.А со брич некако брзо растат нели?И се згуснуваат.А со депилатор дури се изретчуваат.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: фриз таму долу јужно
18.12.2009 0:09:14   
mami
можно е..ама мене како што ми излегуваат поткожни влакна, ми е страв со депилатор таму да фатамuser posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: фриз таму долу јужно
18.12.2009 11:37:32   
profesorica
јас се депилирам со веет крема и во ред е. точно дека бричот ги згуснува влакната и + мнбогу брзо растат. а депилатор имам на цептер и  многу е јак, ги вади ама пецка и не го користам за препони, само за нозе.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: фриз таму долу јужно
18.12.2009 11:43:59   
mami
Што е брзо растење? кај мене си стои и по недела дена мазно..секаде, не само тму- и на нозете е иста прича...а и со крема кога се депилирав на нозе истото беше, а во оној дел со крема не ми фаќа, пола влакна остануваат

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: фриз таму долу јужно
16.1.2010 23:06:18   
Bitolcanka
Се чудам како не ве боли со депилирање на тоа толку чувствително место user posted image Јас користам само жилет, навистина бавно е, но сигурно и безболно ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: фриз таму долу јужно
21.1.2010 13:03:41   
tereza
досега користев брич,и вчера прв пат собрав храброст за депилација,со путер восок на depilive и да ви кажам јуначки издржавuser posted image козметичарката ме испофали,на препони не болеше многу,ама наместа болно е ама штом јас издржав се трпи значиuser posted image user posted image user posted image колку само време ми требаше да се одлучам ама од сега па натаму само депилацијаuser posted image   

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?