|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Фоликулометрија
20.12.2011 23:09:27   
babyhope
Temjana и јас мислам дека е прескапо ова што си го платила. Обично секој матичен гинеколог наплаќа за ехо но 800 ден.????Премногу дефенитивно. Еве и мојот гин. за следење ми наплаќаше по 300 ден и тоа ми кажа дека не мора секој ден за да не плаќам толку пари туку тој процени кога да отидам така што на 2 пати ја заврши цела постапка- фоликулометрија и точно ми прецизира кога ќе треба да се прсне ј.клетката. Уште повеќе ме иритираат такви гинеколози што ни ја злоупотребуваат маката и еве си требала да го платиш и ПАП тестот кој за секоја жена е бесплатен ако се напраи еднаш годишно. Мислам дека треба да побараш објаснување или истакнување на цените да знаеш што да очекуваш.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Фоликулометрија
21.12.2011 9:30:02   
temjana
сосема си во право babyhope, за жал кај мене не е виновен самиот гинеколог туку установата во која работи. Денеска го прашав за цената и ми кажа дека тие 800 ден се за цела недела да не се грижам. Докторот е навистина о.к за него немам никакви забелешки но за жал ако вака продолжат во клиниката јас ќе си ги соберам документите и ќе си барам друго чареuser posted image А за пап тест јас испаднав голема идиотка бидејќи доцна ми текна дека имам право законско да си барам бесплатен преглед , ама ајде ме фатија неспремна и малку уплашена, збунета...user posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Фоликулометрија
21.12.2011 10:50:52   
Melanija RR
Оф топик,но во понеделник ќе правам пап дали е уште на сила законот за еден бесплатен пап во годината,знам дека имаше промени па мислам дека не е бесплатен.Знае ли некој?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Фоликулометрија
21.12.2011 10:59:36   
dostickage
jas pravev skoro pap i ne mi naplatija.
a i jas potslusnav deka nevodno ke se plakjalo ama koga dojde red za plakjanje ne mi naplatija.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Фоликулометрија
21.12.2011 15:16:58   
babyhope
Си важи уште да. Баш пред некој ден кога бев ми рече матичната да почекаме до февруари да помине 1 година за да ми биде бесплатен. Поздрав

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Фоликулометрија
21.12.2011 15:30:41   
temjana
и сеа јас да одам да им ги барам парите назад на оние кретениве ццц... идиоти, а јас поголема што дозволив да ме збунат така. Ама ќе им го спомнам ова неможам да премолчам бидејќи навистина мразам кога ме прават магареuser posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Фоликулометрија
21.12.2011 23:30:33   
suzeto
jas za pap plakam 300 den kaj mojot maticen bev pred da pomini edna god i mi rece da pojdam pokasno bideki ne e pominata edna god.i sega si mislam deka tie 300 den gi zema za nego a go pusta brisot za besplatno,,,ama ednas mi rece deka ako sakam besplatno treba da odam gore vo ginekologija

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Фоликулометрија
3.1.2012 21:04:48   
lindicka
Se mislam dali utre da zakazam pak folikulometrija za ovoj mesec ili da go preskoknam pregledot i da ne se zamaram ovoj mesec. ?!!!
Inaku se dogovorivme ovoj mesec so mm (t.e ovoj moj ciklus)da imame odnosi skoro sekoj den, sto ne ni e praksauser posted image , toj e cesto na sluzben pat, i jas na rabota, umorni. Eve broev za prvpat i vo cel dekemvri mesec sme imale 12 pati seksualni odnosniuser posted image i sakame user posted image . Epa ne biva!Obicno za vreme na plodni denovi sme najaktivni, a drugite denovi...umorni..ni se svede seksualniot zivot samo na pravenje user posted image , ovoj mesec rekovme ne se zamarame so toa, vnesuvame romantika ova ona aj da ne gnjavam, zabegav...mislata mi bese okol folikulomertija..

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Фоликулометрија
7.7.2012 16:10:58   
suzeto
nikoj podolgo vreme ne pisal na ovaa tema
mene ne mi naplatuva maticniot za folikulometrija i sekoj den da odam ne mi zema pari?????????neznam kako kaj maticen da vi naplati????????????

< Поракaта ја уредил suzeto -- 7.7.2012 16:12:18 >

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Фоликулометрија
28.7.2012 20:39:14   
suzeto
dr.mi rece deka imam antralni folikuli...barav na net i najdov deka toa se prazni folikuli..no neli toa se gleda so nekoe ispituvanje toj samo na eho me vide.........

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Фоликулометрија
30.7.2012 15:39:19   
suzeto
denes maticniot mi rece deka antralni folikuli bile folikuli pred prskajne????????????sto mislite vie????????????//

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Фоликулометрија
16.2.2013 20:01:46   
sibela
jas isto taka piev klomifen folikulot mi porasna 19 mm i primiv pregnil injekcija i trgnav vo akcija hahaha ama nisto ne bidnaa rabota si dobiv i mogu sum razocarana veruvajte 4 godini se macam nemozam da ostanambremena 2 godini samo ispituvanja pravev na se i jas i mm sme super! ili mozebi folikulot vnatre nemal jajce kletka mozebi bil prazen,, ke poludam veruvajte koga gledam izleguvam nadvor gledam majki si gi setat bebinjtata mnoogu se razacaruvam. kazete mi dali ima nekoja od vas sto imala prazen volikul a podocna imaala folikul vnatre so zrela jajce kletka,, jas so pomislata si mislam deka jas nema sansi da imam veke folikul koj vnatre ke ima zrela jajce kletka, i neznama dali nikogas nama da imam folikul sozrelo jajce veke, stom ednas sumimam prazen?????/

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Фоликулометрија
16.2.2013 21:07:58   
Melanija RR
sibela зошто мислиш дека фоликулите ти се празни?Зошто лоши мисли

Тема за празна јајце клетка има ТУКА
Тоа што не си забременила не значи дека во фоликулот нема ј,клетка.Поразговарај на оваа тема и со твојот гинеколог.Штом се сте испитале може е време за инсеминација.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Фоликулометрија
17.2.2013 9:53:29   
Anonimen
melanja rr me interesira kako ostana ti bremena na prirodno ili so inseminacija poz

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Фоликулометрија
17.2.2013 12:51:52   
Melanija RR
Имав три неуспешни инсеминации и останав природно и неочекувано бремена user posted image и тоа точно на месецот кога правевме три години од обидување user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Фоликулометрија
26.2.2013 10:50:52   
SOLE
vcera bev na folikulometrija na 10ti den i imam eden folikul na lev jajnik od 19 mm, doktorot mi rece deka koga e po priroden pat bez stimulacija obicno pukaat na 20 mm i deka e mozno mene deneska da mi pukne, endometrumot mi e 11mm... pa daj boze da mi se nasmevme srekata user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Фоликулометрија
7.3.2013 23:28:19   
ZLATICKO
zdravo na site
jas imam na 10 den tri folikuli od 13.5 mm,i dva po 11, inaku piev klomifen,e sega doktorot mi rece na dojdam vo ponedelnik pak na merenje,imali sansi folikulite da ostanat isti,ili ke porasnat poveke.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Фоликулометрија
7.3.2013 23:39:19   
Melanija RR
Неможе да останат исти па тие си растат,таман на 12 ден ќе бидат сигурно 16до18мм таман до 14 ден да бидат за пукање со пренил ако ти стават .
Браво за докторот убаво те прати 10ти,па 12 ден и на време да се планира за прегнил и можна инсеминациај.
Ти посакувам user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ZLATICKO)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Фоликулометрија
8.3.2013 15:39:16   
trust
vcera bev na pregled I dr mi kaza deka edniot jajnik ne mi e vo funkcijauser posted image no kako utesno drugiot e dobar I imase na nego 5 folikuli bidejki ne sum mnogu zapoznaena so ova koj znae neka napise dali e dobro da imas 5 folikuli (bez nikakva terapija sum) ali samo so eden jajnik koj e vo funkcija . blagodaram

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Фоликулометрија
11.3.2013 16:58:00   
SOLE
Trust a koj den ti bese od ciklus i dali ti kaza doktorot kolkavi ti se folikulite so kolkava golemina? i dali ima eden dominanten? vo sekoj slucaj mozes da odtanes bremena i so eden jajnik ako imas eden sozrean folikul

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Фоликулометрија
11.3.2013 17:41:18   
trust
nisto povise ne mi akza osven deka ne treba da bidam razocarana zaso samo eden jajnik mi e vo funkcija rece ke posvetime na nego vnimanie za invitro I rece eve imas 5 folikuli na leviot jajnik bez stimulacija, se nadevam ke uspeam so eden jajnik da bide uspesno invitrotouser posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Фоликулометрија
11.3.2013 17:43:24   
trust
inaku mi bese 21 den od ciklus sega mi dade apcinja dabrostan( progesteron) pa koga ke dobijam ke pocnam so hormonalni testovi .blagodaram sole za podrskatauser posted image

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Фоликулометрија
11.3.2013 17:56:20   
cacisk
Trust iako edniot jajnik moze ne e vo red, drugiot odlicno ti funkcionira. Znaes li deka so stimulacija koga rabotat dvata jajnika polno zeni edvaj po 2-3 folikula imaat, a ne ti samo na eden 5 fol. Pocni nekolku meseci so stimulacija, pa ako ne daj boze IVF sekogas e II opcija. 2 jajnik odlicen e.

< Поракaта ја уредил cacisk -- 11.3.2013 17:57:50 >

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Фоликулометрија
12.3.2013 10:11:53   
Melanija RR
Да не се повторувам дека со еден јајник и природно толку фоликули може природно да забремениш.
Туку мене ме интересира како утврдила дека едниот јајник не ти е во функцијаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Фоликулометрија
12.3.2013 11:03:04   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: trust

vcera bev na pregled I dr mi kaza deka edniot jajnik ne mi e vo funkcijauser posted image no kako utesno drugiot e dobar I imase na nego 5 folikuli bidejki ne sum mnogu zapoznaena so ova koj znae neka napise dali e dobro da imas 5 folikuli (bez nikakva terapija sum) ali samo so eden jajnik koj e vo funkcija . blagodaram


Trust, не се секирај, со еден јајник можеш да забремениш. Зошто не ти препорача ХСГ (постапка за проодност на јајцеводите)? После постапката, многу жени остануваат природно бремени. Позз,

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?