|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кломифен
22.12.2010 14:12:01   
vere
mackice..ako ti pravat insiminacija odnosot tebe veke ne ti e ni tolku biten....zatoa satoa sto so taa insiminacija spermata se vbrizguva direktno vo matkata..pozelno e eden den da nemas odnosi radi sto malce bi bilo ubavo toj den koga ke ja napravat insiminacijata da miruvas...pozdrav i ti posakuvam da mi kazes nesto pozitivno..pozdravce

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Кломифен
22.12.2010 14:15:21   
vere
mackice..ako ti pravat insiminacija odnosot tebe veke ne ti e ni tolku biten....zatoa satoa sto so taa insiminacija spermata se vbrizguva direktno vo matkata..pozelno e eden den da nemas odnosi radi sto malce bi bilo ubavo toj den koga ke ja napravat insiminacijata da miruvas...pozdrav i ti posakuvam da mi kazes nesto pozitivno..pozdravce

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Кломифен
22.12.2010 18:18:38   
cleo
Mackice fala za odgovorot, no imase edna ringerajka koja kazuvajki ja nejzinata uspesna prikazna kazuvase deka posle inseminacija dobro e da imas odnosi sekoj vtor den. Znaci ako dobro ja razbrav - ako vecerva e inseminacijata, sledno treba da imas odnosi zadutre, znaci preku eden den. I toa po moznost nautro. Eve jas dva dena pravam LH testovi za ovulacija - mi pokazuva dve crveni crti...ne crveni, tuku pukaa od crveno user posted image  a i temperatura imam, znaci ovuliram definitivno. Nie rabotevme na slucajot, pa ajde po dve nedeli da dade Bog da se raduvame na rezultatot user posted image  Leleeee kolku sakam edno malo slatko user posted image  leleeeee umiram od zelba user posted image

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Кломифен
22.12.2010 18:52:23   
vere
bas mi e milo..koga slusam vakvi ubavi raboti i jas se cuvstvuvam extra srekna sum.......cekam najtocni informacii sto poskoro da mi kazes deka testot e user posted image
pozzdravce

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Кломифен
25.12.2010 11:55:09   
cleo
Ringerajki, jas imav ovulacija, pomognata so Klomifen+Pregnyl, pred dva dena i odnosi nekolku pati+inseminacija. Imam prasanje do tie so slicno iskustvo. Doktorot mi dade da pijam Dabroston (Progesteron) 2x1 dva dena posle inseminacijata, neli trebase vednas da zemam a ne posle dva dena??? A i uzasno me bolat bradavicite, pa se prasuvam dali e toa od samata ovulacija ili nesto drugo e? user posted image user posted image   Sakammmmmm user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .... umiram od zelba....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Кломифен
25.12.2010 17:28:47   
Olivia
Cleo srka ajde ti drzam sreka ovoj pat za si gi vidis user posted image iliuser posted image ....

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Кломифен
26.12.2010 20:35:39   
sesilija
navivame zauser posted image user posted image ima nestoooo ajde cekame informaci

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Кломифен
28.12.2010 11:11:35   
sesilija
moze li od klomifen da kasne menstruacija da se poremeti ciklusot

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Кломифен
28.12.2010 11:26:42   
lukas
mislam da!!

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Кломифен
29.12.2010 12:35:02   
Acina
еј девојки поз до сите...мозе едно прашање?др.ми даде после кломифенот и прегнил тоа ми го даде и минатиот месец со то што овој месец ми даде и дабростон 2*1 14дена...не ми каза зошто само ми каза мора да ги пиеш и тие...во упатството читав немам ништо за што пишува дека се...ми спомна само имало некој фоликули кој не мозат да созреат добро и мозе да направат цисти или така некако...да ли мозе за нив да ми ги даде...во јануари ќе ми биде 3 месец со кломифен но потоа сакам да престанам со одење на др...и не сакам веќе да пијам таблети па што сака нека биде...а за дабростон пишува дека најмалку мора 6 месеци да се користат user posted image ако некој знае зошто покрај кломифен и прегнил ми даде и дабростон нека ми казе...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Кломифен
29.12.2010 18:46:56   
vere
dabrostonot moras da gi pies ako stimulacijata so klomifenot ne e vo red..stom nemas dovolno folikuli mora da gi pies dabrostonot za da se dovede menzisot vo red...nemaj gajle nema da ti napravat nikakov problem dabrostonot.pozdrav

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Кломифен
29.12.2010 20:23:57   
Acina
blagodaram za odgovorot user posted image

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Кломифен
30.12.2010 18:59:42   
cleo
Acina, Pregnyl se dava posle Klomifen, odnosno koga folikulot ke dostigne okolu 20 mm za da prsne. A Dabroston, koj e cist Progesteron, se dava kako poddrska na bremenosta vo slucaj da nastanala i ima uloga vo formiranje na zoltoto telo koe go ishranuva plodot. Jas sum vo mnogu slicna situacija kako tebe. Srekno i ajde nabrzo user posted image

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Кломифен
3.1.2011 15:04:37   
Acina
cleo јас сум во мн заеuser posted image ситуација оти не знам да ли со прегнилот пукат и тие фоликули кој не се довоно зрели...и истиот ден кога примив прегнил почнав да пијам и дабростон...и појма немам сето бзв ми е.немам никакви болки ништо а на 8ми треба да (не)добијам а немам никакви знаци ни пмс ни ништо

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Кломифен
13.1.2011 12:34:12   
vere
ringerajki jas sum deneska posebno srekna....klomifenot mi deluvase pozitivno.....pravev test za bremenost i mi se pokazaa user posted image .....................posakuvam na site sto sakaat user posted image crti da im se ispolni sto pobrzo.mnogu sum sreknaaaaaaaaaaaaa

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Кломифен
13.1.2011 12:49:53   
iki82
bravo vere.. cestitki user posted image ajde lesna user posted image poradi sto zemase ti klomifen? dali samo taa terapija ja primase? ako mozes da ne upatis malku, da ni dades poddrska i na drugite klomifenki user posted image

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Кломифен
13.1.2011 14:18:29   
vere
iki jas klomifenot go zemav malce za da gi zgolemam folikulite...mene bez klomifen mi bea okolu 19sm a so klomiofenot dostignav do 31 sm...pocnav da go pijam od 5 den od ciklusot 5 dena po red.....otkako gi ispiv posle 3 dena pocnav sekoj 2 den da pravam folikulometrija.....i odredivme od prilika koga ke mi prsnat..redovno odnosi tie nekolku dena i za sreka ete bidna.....inaku vo brak sum 2 god i veke pocna da me faka panika si pomisliv sto mi se desava..ama znam deka samo treba opusteno i da ne mislite mnogu zasto bremenosta mnogu vlijae i na psihata....vrabotena sum na ginikologija i so site doktori okolu mene mislam deka veke gi mrdnav so mojte glupiprasanja..iki ti posakuvam sto pobrzo i kaj tebe da slusnam vest deka imas user posted image crti

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Кломифен
13.1.2011 14:20:07   
vere
inaku da iki..samo klomifen imam pieno i toa edna doza....i normalno ednas imam napraveno vo idadija hormonalen status toa bese se od moite ispituvanja za ovie 2 god

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Кломифен
14.1.2011 22:37:20   
Gabriella
сакам да ве прашам во врска со кломифенот, дали предизвикува истенчување на ендометриумот бидејки веке го пијам 4 месеци напоредно без пауза, бидејки правев 3 инсеминации, и на 1 инсеминација ендометриумот ми беше 10 мм, а на 3 ми беше 6 мм, д-р ми препиша естрофем за здебелување, па сега ке одам на 24 јануари на 4 инсеминација па ке видам што ке покажат резултатите.

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Кломифен
14.1.2011 22:41:09   
iki82
da go istencuva, no stom ti dale estrofem nemas gajle

(Одговор на членот Gabriella)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Кломифен
14.1.2011 23:06:54   
Gabriella
Се враќа ли во нормала, бидејки ендометриумот е важен показател за да се случи бременост.

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Кломифен
14.1.2011 23:12:48   
veckasr
cestitki vere imaj si lesna bremenostuser posted image i edno zdravo i zivo bebceuser posted image

(Одговор на членот Gabriella)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Кломифен
14.1.2011 23:35:42   
Olivia
Gabriela stom pies estrofem ke ti se zdebeli endrometriumot i ke si zabremenis, normalno po zavrsuvanjeto na terapijata se ke si se vrati vo normala,i posakuvam da si gi vidis user posted image iliuser posted image i da ne izraduvas so user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Кломифен
16.1.2011 14:46:09   
Gabriella
blagodaram na odgovorot, da se nadevame deka ovaa godina ke bide najsrekna za site nas sto posakuvame bebence, da se nadevame povtorno bidejki e nova godina so novi blagodeti, nova sreka i slicno.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Кломифен
17.1.2011 15:47:13   
vere
fala na cestitkata..vi posakuvam na site sto pobrzo da imate pozitiven test bidejki toa e edno najubavo cuvstvo..ke vi ja pustam srekata na site klomifenki za sto pobrzo da dobiete user posted image crti

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?