|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.3.2011 23:04:19   
baby mama
Kerka mi ima 16 meseci i go gleda samo Pocoyo( ona so kutreto igracka i so vistinskoto kutre)user posted image i Pocoyo Olimpijadauser posted image  

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
2.3.2011 23:06:41   
kremco
e pa nie sme pogolemi a go gledame sekoj pocoyo,lele veke..user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.3.2011 18:59:19   
podarok
Нестор, вчера се сврте од стомаче на грб и толку му беше интересно што непрекинато се смеешеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image А сега се обидува да стане дигајќи ја главата и едната нога само некако не е сихронизиранuser posted image user posted image
Но нему не му пречи баш се забавувамеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.3.2011 10:53:07   
penelopa
Морам да го пофалам син ми денеовиве почна да вика МАМ user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот podarok)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
21.3.2011 11:11:58   
denim
Ednoto bliznace vcera od lezecka pozicija se prevrte na stomakuser posted image user posted image user posted image , jas ne sum videla pozadovolna nasmevka od negovata vo toj momentuser posted image  .

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 11:29:49   
AnnaMolly RR
Филип почна да кажува дека му се кака, прави „а-а“ и го ставам на нокшир и кака. Веќе цела недела не се искакал во пелени.
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 11:44:54   
Maca25
Браво Филип! Срце мило! Како што гледам брзо ќе го одвикнете од пелени!

Нина вчера во градинка ја легнале без пелена да спие и не се измочкала во гаќи.


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 22.3.2011 11:45:39 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 11:46:59   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Филип почна да кажува дека му се кака, прави „а-а“ и го ставам на нокшир и кака. Веќе цела недела не се искакал во пелени.
user posted image


Е ова е стварно за пофалба. user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 12:05:42   
Julie1
Браво за умните и слатки најслатки Филип и Нина. Кога сме кај Нина, да ја прашам Маца25 ги чуваш ли сликите кои Нина ги има цртано да ни ги донесеш на дружбата да ги закачиме на ѕидот да имаме мини изложба на Нина user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 22.3.2011 12:06:01 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 12:24:38   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Филип почна да кажува дека му се кака, прави „а-а“ и го ставам на нокшир и кака. Веќе цела недела не се искакал во пелени.
user posted image



Bravo za Filip!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 12:35:35   
gvenda
bravo za Filip na 9meseci da kazuva za kakanje AnaMolly daj kazi sto primeni i kako da poceme i nie

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 14:08:15   
srnicka
I mojata kerkicka kazuvase na 9 meseci deka i se kaka a sega e 16. Neznam kako i uspea tolku rano da prepoznae pa da kaze megutoa jas sum raj eve veke 7 meseci. Za mockanje kazuva ama odkoga ke se izmocka vo pelena. Zdravje strplivo i ke se ucime bez pelena ama neka se stopli prvo vremevo

_____________________________

kolku e ubav zivotot mmmmmmmmmmm

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 14:50:42   
Палешка РР
Синоќа Миа откако се навечера сама си рече "Бавоооо" user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 18:17:57   
Natuska85
user posted image user posted image user posted image user posted image за нашите мали рингерајчиња Филип,Нина и Миаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.3.2011 18:24:51   
Martins mom
Денес си листав едно списание и ќутев, а Мартин седеше до мене и тој гледаше и самоиницијативно почна да ми покажува со прстето се’ што гледа, ама не само што ми покажуваше, туку и ми кажуваше „меме, тон, танта, пута...(во превод:млеко, слон, чанта, пеперутка)“.
Уф, како сум се изненадилаuser posted image срце мое умноuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
23.3.2011 8:57:20   
Maca25
Браво Мартин!!user posted image

Нина вчера цел ден се спремаше за изложбата па дури и 3 нови слики нашлапка! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
23.3.2011 10:42:01   
Martins mom
ЕЕЕее кој е како Нина, уште од најмали години изложби ни приредуваuser posted image user posted image user posted image Едвај чекам да ја гушнамuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
23.3.2011 10:52:21   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: gvenda

bravo za Filip na 9meseci da kazuva za kakanje AnaMolly daj kazi sto primeni i kako da poceme i nie


Уште од 8 месеци го ставав секое сабајле по спиење и секоја вечер пред спиење да седи на нокширче. Прво само си седеше, па после еднаш се искака. Па му викав јас „а-а“, кака Филип. И цело време така додека седеше на нокширот. И ете, си научи детето. За мочкање мислам дека е рано, ама се по ред.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
4.4.2011 23:45:30   
Pepelaska *
Да го пофалам и јас, како ме изненадило , го преслакам јас а тој ги грабна пижамите  ги става на очиња и се смее, па се покажува и пак ми се смее јас му викам ѕе па пак се крие со пижамите, мочле мало почна да памти што  сме си игралеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.4.2011 16:56:36   
Snowhite RR
Михаил се научи овие два дена на сабајле кога ќе му ја сменам пелената, валканата ја зема и ме носи на тераса, да ја исфрлиме. Педантерија еднаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
5.4.2011 17:07:32   
Snowhite RR
И заборавив да го пофалам за најважното, еве после цел месец ги направи првите чекори, конечно почна сам да оди и тоа воопшто не се задржува никаде, ниту пак седнува да лази, како што правеше претходно.
user posted image user posted image user posted image , сега да спремиме нозе за трчање по негоuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.4.2011 8:50:10   
Felly RR
Браво за Михаилuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
6.4.2011 10:26:07   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Филип почна да кажува дека му се кака, прави „а-а“ и го ставам на нокшир и кака. Веќе цела недела не се искакал во пелени.
user posted image

bravo za filip eve primer deka moze i na godinka da se frlat peleni user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.4.2011 9:08:09   
petra27
Konecno Stefan nokeska piese mlekce samo ednas.....a ne kako porano po sto pati vo nokta...se nadevam deka veke ke se odviknuva :))

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.4.2011 10:40:15   
Џесика
Да го пофалам Борјан, вчера ме изненади кога почна да брои: Еде, да, ти... шес... user posted image   а МАМА никако да каже user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?