|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Денот на свадбата
30.5.2012 17:09:47   
bari2
Ikana,alal da ti e nemozam da prestanam da se smeamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Денот на свадбата
31.5.2012 11:25:41   
nadica
ikana ziva vistina ti e prikaznava ama svekor mi ke pomisli deka se skrenav bidejki toj i N se dolu si igraat a jas se smeam na cel glas kako ...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот bari2)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Денот на свадбата
31.5.2012 12:09:38   
dostickage
Ikano ne si so site,majke mi :))))))))))))
Se smeam kako zelena na rabota so rakata na usta, kojznae so si mislat ovie ovde:)))))

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Денот на свадбата
31.5.2012 23:44:33   
Ikana
Uzbudzeno nevestule so banana fLizurauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Денот на свадбата
12.9.2012 19:54:55   
babyblue
znaci vaka: stanav vo 7, vednas zaminav na frizer, kaj bube, nemav sarma ni banana, kosata mi bese ednostavna ispeglana ama mnogu dolga, pa ubavo izgledase, mi stavi i ceselce so cvetovi na glava od Olimpija moram da kazam, zosto izgor go plativ. i taka so sredena kosa a vo trenerki otidov kaj Vlatce vo Leptokarija na sminka i toj mi vika maco ke te fatam za 20 min do 1 ke bides gotova, saat ipol pokasno Vlatce uste ja sminka taa pred mene, mu rekov abe luge ke mi dojdat po nevesta on si se smee jas si se smeam a majka mi vrti na telefon i vika ajde ma doagaj, ke dojdat ovie(mm so familija). a ja i vlatce kao zabegani on lagano si se smee a jas onaka opusteno si vikam e dobro be pa nema bez mene svadba.i dojdov doma vo 14.15 a mm dojde vo 14.30 abe za malkuuser posted image . i posle opa iha pa vo crkva pa vo restoran pa maticarot ne venca i pocna svadbata. pamtam deka mnogu nabrzina go oblekov fustanot zosto mm mi se javi koga trgnuvaa vo 14.20h a zivee na 5 min od mene i gs preku glava se oblekov ama dobro bese. a najkrivo mi bese koga starosvaticata mi gi butna cvetovite od kosa so krunata vo crkva, posle cela vecer go mestev ama ne mozev da gi namestam ubavo. toa e.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Денот на свадбата
2.12.2014 0:31:15   
scared RR
Станав ,искочив на тараса да видам дали сум исчупана убаво user posted image потоа се истуширав убаво, појдував со братучедите, хистеришев малце низ дома, отидов за шминка и фризура, дојдов пак хистеришев мислејќи дека немам време user posted image па после почнаа припремите , дојде мажето со сватовите и се си идеше по ред user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Денот на свадбата
10.3.2015 15:27:49   
Maya1
Едвај го чекам тој ден 18,04,2015. Растрчана сум де ваму де таму се прашувам како ќе биде што ќе биде во паника сум, но после ова секако дека ќе ви кажам како било. Ако има некоја од вас некое лошо искуство за време на свадбата слободно нека ми каже за да си бидам претпазлива хехе... Бацкиии user posted image

< Поракaта ја уредил Maya1 -- 10.3.2015 15:28:17 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Денот на свадбата
10.3.2015 15:37:00   
Палешка РР
Ехеееееее, тоа беше кога Господ шеташе по земјата user posted image

Коооој да се сеќава внучко на такви работи, остарела сам, излапела сам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maya1)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Денот на свадбата
26.10.2015 15:27:18   
Sunshine88
Станав во 7, иако заспав во 2 ноќта...Среќа и заспав, зошто кога сум возбудена ептен тешко заспивам. А башка и братучетките ми беа од србија па кај мене беа на спиење, па вечерта пред свадбата китевме, се пеглавме, они испробуваа фустани, штикли..се со ред. Кога станав прво се истуширав, па јадев...и одма дојде фризерката....после неа шминкерот..па пак јадев..па кафе ово оно...па кетерингот каснеше...сите трчаат натаму наваму, мене нема кој да ми помогне за фустанот да го облечам. Сватовите стигаа во 2, а во 1и15 требаше да дојде фотото а јас не бев спремна...тие тропаат на врата, мене ме облакаат...и така си дојдоа сватовите, ме купија(демек) со пиво и чоколадо. Ме извадија од соба, ја одлепив начисто...пред зграда орце...цела зграда на посматрање...потоа во црква. Матично беше во ресторан...и после започна лудата журка.....си поминав многу убаво, и не знам зошто ама ич не се осеќав уморно. Можеби зошто после црква си облеков патичиња и така ја поминав свадбата.user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?