|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Саем на книгата
12.3.2013 22:02:02   
Melanija RR
Од вчера во Матица има повотоно акција.
Избор на 10 книги од Македонски автори ,некои и од 2000годинс, од разни области по неверојатна цена од 255 денари.
10 книги=250 денари user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Саем на книгата
15.3.2013 0:53:26   
Lacrymosa
Ако уште еднаш влезам во матица мислам дека ќе банкротирам и мм ќе ме избрка со све книги од дома...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Саем на книгата
15.3.2013 10:28:31   
Snowhite RR
До кога трае?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Саем на книгата
10.4.2013 16:02:54   
Gwendolin
Женски бевте ли на саемот, си купивте ли некоја книга? Јас планирам да одам, ама најверојатно последниот ден, инаку е од вчера до 15 ќе трае. Ај пофалете се дали купивте некоја книга, мм е скоро секој ден таму и ништо не разгледал, ми вика дојди си види си user posted image . А лани си ги купив Господар на прстените трите тома по некоја ептен ефтина цена а баш убаво издание и уште 3-4 криминалистички романчиња од Борис Акимов некако така се викаше, па ако има пак би си купила од него нешто.

< Поракaта ја уредил Gwendolin -- 10.4.2013 16:04:37 >


_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Саем на книгата
10.4.2013 16:31:25   
vezilka RR
Јас во сабота сабајлечки ќе си појдам..И некако ептен ми е ќеф оти не е на крај месец. Не знам дали сте приметиле ама скоро секоја година е после 20, што значи со намален капацитет за трошење user posted image . Кога видов дека е на почеток на месец, баш се израдував..Без минимум5 книги не искачам од таму. Е сега 5 за мене, ама сигурно ќе морам и 5 за дете овој пат, хи, хи. Ајде кој е за во сабота за на дсаем нек се пријави, па ќе пиеме и едно кафе user posted image .

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Саем на книгата
10.4.2013 16:48:32   
Melanija RR
И ние се спремам за викенд да одиме со мм што значи ќе се трошат пари user posted image

Ама мм нема усул скоро сите акции по 3-4 книги (ланскиот саем 12 книги, а веќе годинава има купено 15книги),и сега од соба за бебето здравје боже ќе треба цела библиотека да ја дислоцираме па сега му викам ќе одиме ама максимум 3 книги ,договорено?И тој на мене:абе маци абе саем е како само 3 книги user posted image
Ќе го пишам неговиот рапорт за книги

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.4.2013 16:49:20 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Саем на книгата
15.4.2013 13:58:44   
Gardenia
Бев пред некој ден и со оглед на тоа што две години по ред го испуштив саемот ради финансии,оваа година си наплатив и за двете,се вратив со 14 книги user posted image ,кога се заграбав полудев по тоа книгите и мм го товаривuser posted image .Ќе морам да си правам нова библиотека домаuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Саем на книгата
15.4.2013 14:39:48   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Бев пред некој ден и со оглед на тоа што две години по ред го испуштив саемот ради финансии,оваа година си наплатив и за двете,се вратив со 14 книги user posted image ,кога се заграбав полудев по тоа книгите и мм го товаривuser posted image .Ќе морам да си правам нова библиотека домаuser posted image

Е јас втора година го испуштам од тие причини - ама, еве ќе има од кај да позајмам user posted image
Шала на страна, како сте задоволни од понудата, имаше ли пристапни цени, имаше ли голем избор (различни жанрови, стручна литература) ?

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Саем на книгата
15.4.2013 15:38:23   
Gwendolin
Бевме ние вчера, ама некако многу тесно ми се виде, може зашто се беше во една хала. Не разгледав се, имаше некои интересни работи, имаше литература на англиски доста ефтина, ама не разгледав се, зашто сретнавме пријатели што и се радуваа на цуцата, а таа се исплаши зашто ја чепкаа 7-8 раце истовремено и врисна да плачи, го крена цел саем и си излеговме надвор. Ама купив сликовница за неа user posted image и само две книги за мене. Пред две години го пуштив мм сам на саем демек јас ако одам ќе трошам многу пари и му порачав 2 книги. Тој ги нашол на попуст книгите што ги сакам и ми купил 2 кеси полни со книги хаха 14 книги ми купи, па ај оваа година прескокнавме лудување со книги. Имаше книги по истите цени од лани на пример, тие што биле лани на попуст и оваа година беа со иста цена.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Саем на книгата
15.4.2013 17:29:17   
Bethany
И ние бевме во сабота, и не стигнав се да видам, со син ни бевме па наравно бргу му здосади и се измори, ама сепак си најдов десетина книги user posted image
Не знам како беше порано, ова ми е прв пат на саемот во Мк. колку што можев да видам дека имаше избор, и приступачни цени беа.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?