|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 10:32:57   
profesorica
БОГДАНЧАНКА незнаев дека си пушач...ааа ќе се скараме сегаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 10:36:00   
tereza
и јас палам по некоја цигара само онака во друштво кога ми оди муабетот а инаку не,мозам со денови да не запалам цигара кога знам дека не ми одат.Ама ја чувствувам разликата и многу подобро е кога не пушам и кога не сум во околина на пушачи да дишам чадuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 10:41:26   
vezilka RR
ах, Bogdancanka, и јас не те замислував како пушач..нема везе еве и јас се придружувам во поддршката за се откажеш..и за тебе и за сите други кои се обидуваат...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 10:47:48   
Bitolcanka
I jas isto Bogdancanka user posted image  Ajde i ti i site nasi RR-ki resete sme, tuka sme site za poddrska. Zedno sme posilni vo borbata user posted image  Inaku jas ne sum pusac. Sum probala porano nekoja, no ne vidov nikakvo zadovolstvo i ne pocnav da pusam...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 14:16:51   
srekna mama
ај и јас да се пишам..еве три години како немам запалено цигара...инаку бев 12 годишен пушач,ама кога се сака се се може.и нема ги намалувам,па ќе ги оставам...не треба воопшто да се пали-само така се успева...ајде поддршка за сите што сакаат да престанат со цигаритеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 16:40:48   
Bogdancanka
јојјјјјјј е ова баш сега прочитав имам доста подршка да ги оставам еве почнувам да се трудам прво ќе ги намалам а потоа ќе се потрудам да ги оставам.
а така значи и ке ме натепате малкуuser posted image user posted image user posted image не е лошо и малку котек добро ке ми дојде да ми ги размрдате коскитеuser posted image user posted image user posted image али по лошото доага добро и ке ме гушкатеuser posted image

Благодарам за подршката еве почнувам да се трудам,ќе ги намалам........


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 19:02:24   
Cacko
Pusev od svoi 15 godini i gi ostaviv na 10.07.2007.Morav za ljubov na mm Ilija koj ne moze da podnese pusaci,a pogotovo zenska mu.taka da toa go napraviv za ljubov a ne od zdravstveni pricini i mnooogu vreme pred da bidam trudna

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Поранешни пушачи
22.1.2010 20:42:25   
nutelizza
Оваа тема ке ја избегнувамuser posted image user posted image user posted image и од сега кога ке ја видам (го запмитив насловот) не ја отварамuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Поранешни пушачи
23.1.2010 11:46:30   
dragana_vane
I vcera i nekna ne zapaliv nitu edna cigara, user posted image , taka i denes planiram....

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Поранешни пушачи
30.1.2010 13:48:39   
dragana_vane
I jas konecno vlegov vo grupata na nepusaci, od 21 nemam zapaleno nitu edna cigara.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Поранешни пушачи
30.1.2010 14:02:21   
majka 79
bogdancanka, do kade si dali gi namali cigarite?i jas sum pusac i dosega sto pati imam pomisleno da gi otkazam, no nitu ednas se nemam obideno. mislam deka nema da mozam.
so namaluvanje ne brkame rabota, samo treba da presecime od denes ne pusime. ama nekako ne mi odi ne sum spremna.
makar sto otkako e zakonot pusam pomalku. na rabota porano pusev okolu 10 cigari a sega 4.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Поранешни пушачи
30.1.2010 14:32:58   
Еца
па тоа  е сепак нешто да ги намалиш од 10 на 4, значи се сведуваме на она дека сеуште не си решилаuser posted image а ако решиш сигурна сум дека ќе ги оставиш, го знаеш она женски инат...само треба сама да речеш и пресечешuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Поранешни пушачи
30.1.2010 14:33:45   
Еца
user posted image user posted image user posted image за Драгана_ванеuser posted image Секоја чест!user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Поранешни пушачи
30.1.2010 14:40:42   
melody
Jas sum nepusac ama ke zboram za maz mi koj bese strasen pusac pred da me sretne meneuser posted image Znaci od dve kutii dnevno koga se verivme toj gi ostavi skrooooz.E sega si potpusnuva po nekoja obicno 3 vo den poradi stresovite sto gi prezivuva na rabotauser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Поранешни пушачи
30.1.2010 15:05:42   
S*B*
Јас до 2002 пушев по 3 кутии цигарчиња.Ама кога почнав на работа почнаа многу да ми сметаат и низ уста пикавци да ми излегват па си ги откажав.А сега ќе запалам понекогаш со некој пријател така од ќеф.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Поранешни пушачи
30.1.2010 18:15:45   
ananikol
I jas posle 21 godina staz na  strasen pusac gi ostaviv na 06.12.2008.Ednostavno ja zapaliv poslednata i ne kupiv poveke cigari..kraj.
A za namaluvanje da ne se lazime deka taka se ostavat cigarite...toa se stari trikovi na strasnite pusaci..ke gi namalam,aj uste ovaa kutija ...samo  ne kupuvajte poveke do kolku imate zelba za da gi ostavite cigariteuser posted image

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Поранешни пушачи
10.4.2010 13:53:42   
Rossana
Jas kako poranesen pusac koj sega ne pusi i nesaka ni da slusne za cigara sakam da vi pokazam nekolku interesni slikicki od koi sto se nadevam deka pusacite ke izvlecat nekakva poukauser posted image user posted image user posted image

user posted image
user posted image
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image


Se izvinuvam ako na nekoj mu se user posted image od nekoi od ovie sliki, ne mi bese taa celta.





(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Поранешни пушачи
10.4.2010 14:17:42   
Leonida
Јас сум поранешен пушач. Не пушев многу, околу 3 години и ги откажав кога одлучивме да имаме бебеuser posted image Воопшто не ми недостасуваат, дури и голем противник сум, не можам да ги поднесам. А кај маж ми беше друга прикаската. Он како страсен пушач кој пушеше 16 години редовно, си вети себе си дека ќе ги остави кога ќе се породам. И навистина така бешеuser posted image Наеднаш престана, не пуши повеќе и тоа многу ме радуваuser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Поранешни пушачи
10.4.2010 14:25:55   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Leonida i za tebe i za maz ti.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Поранешни пушачи
19.4.2010 10:31:02   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Nikogas ne bev strasten pusac ama pusev dovolno za da kaslam sekoe sabajleuser posted image


Oд оваа причина(кашлањето наутро)од денес па натаму престанувам со пушењето,иако не сум страсен пушач ама доста е...Ветувам пред сите дека повеќе НЕ ПАЛАМ ЦИГАРА!!!user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Поранешни пушачи
19.4.2010 10:32:32   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tereza, ja imas mojata podrska.Samo napred.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Поранешни пушачи
19.4.2010 10:58:21   
matushka
Jas se prijavivam na temavauser posted image Bev strasen pusac celi 7 godini, znaci po 2 kutii cigari dnevno. Probav na nekolku pati da go otkazam, ne uspeav, i od momentot koga doznav deka sum bremena nemam cigara zapaleno, znaci ni eden dim. I mnogu sum gorda koga ke me prasaat dali sum pushac i koga ke odgovoram NE! Eve veke 3 god imam staz na nepusacuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Поранешни пушачи
19.4.2010 12:32:18   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

Оваа тема ке ја избегнувамuser posted image user posted image user posted image и од сега кога ке ја видам (го запмитив насловот) не ја отварамuser posted image



потпис



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Поранешни пушачи
19.4.2010 12:35:55   
BEBICA
Maca ti si pusac, pa sto ja izbegnuvas temava?

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Поранешни пушачи
19.4.2010 12:42:42   
mother 29
 јас почнав да палам по некојаuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?