|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: први чекори
1.4.2010 22:28:45   
mother 29
user posted image
одлична работа направил Зоки!сега ке се гонете на сите страниuser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: први чекори
2.4.2010 9:58:05   
ripce
Кате веќе се гонемеuser posted image

Кој како доаѓа на гости и си оди, го испраќаме со плачки за надвор... излегуваме надвор за да се смириме, и во тој момент е најсреќен на свет... не сака да го држат за раче, што и да види на земја се наведнува да го земе, вчера виде дететнце на негова возраст со цуцла како неговата и пошто нашата беше паднала на земјата јас ја ставив во џебот за да ја измијам... леле отиде накај детето и почна да му ја тегне цуцлата од устата да земе... едвај го тргнав од детето, па баравме фонтана за да ја измиеме нашатаuser posted image user posted image user posted image
Е моментот кога треба да си одиме е... плаче клоца не сака да си оди дома.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: први чекори
2.4.2010 10:55:37   
ikipp
eh ripce ista e deana kako tvoeto detence,jas mislev samo majata e takva,a ako izlezeme nadvor so vikas,celata e radosne ama saka da cepka se da vleguva sekade.i ako ja vnesam vnatre vristi histericnouser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: први чекори
12.6.2010 15:19:23   
Natali061
Ние уште пред првиот роденден почнавме да правиме по 10-тина чекорчиња но јас не сметам дека проодел.Час оди,час лази,час седнува,се исправа сам,сега трчка низ тревата прави и до 20-тина чекорчиња.Ме интересира бидејќи не сум слушнала во мојот крај,како се прават тие постапалки што ги споменувате?Кажетеми некој рецепт?Фала ви!!!

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: први чекори
23.6.2010 1:44:50   
Natali061
Nikoj nesaka da kaze recept user posted image

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: први чекори
23.6.2010 8:51:00   
Snowhite RR
Еве тука го има рецептот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: први чекори
8.7.2010 11:43:44   
brineta88
Филип вчера ги направи првите самостојни чекори.user posted image user posted image user posted image
Многу сум среќна но и исплашена да не падне па да се исплаши и да го одложи одењето. Се пушта сам, се држи за нешто од таму оп сам, ама само по два три чекора. Се надевам дека до првиот роденден ќе оди стабилно.
А колку време одприлика им треба додека се зацврсатат и да одат убаво од кога ќе ги направат првите чекориuser posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: први чекори
21.8.2010 23:24:07   
marinka80
Matej denes gi napravi prvite cekori sam na edna nedela pred 17 meseci i pred trgnuvanje vo grdinka vo ponedelnik mesam kolacinja user posted image

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: први чекори
22.8.2010 0:43:59   
Maca25
Честито маринка!! Очекуваме колачиња во барот!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: први чекори
21.12.2010 11:01:31   
lukas
pred malku bev na pregled vo ured i koga zavrsi so pregledot doktorkata go zastanav lukas na noze i mi vika nemoj na noze nikakouser posted image user posted image user posted image
zosto mi rece taka neznam a lukas veke niz doma nekogas go patkam v dubak sedi...ova e treta doktorka kaj so odam i site razlicno...ko od razlicna kniga da ucat?
i sega me stavi vo mislenjeuser posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: први чекори
21.12.2010 11:35:36   
cevlice
Aлексеј прооде точно на неговиот роденден.Леле колку ми е интересен ....а тој целиот радосенuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: први чекори
21.12.2010 11:36:25   
Maca25
а како би требало да прооди детето? на раце да го ставаш ако не? user posted image
за дубак знам дека викаат да не се става, исто за кенгур и џампер, ама прв пат слушам за ова на нозе не.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: први чекори
21.12.2010 11:39:21   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: cevlice

Aлексеј прооде точно на неговиот роденден.Леле колку ми е интересен ....а тој целиот радосенuser posted image user posted image user posted image


Честито проодување чевличе. user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: први чекори
21.12.2010 11:39:28   
cevlice
АХА, ДАСИ ЗАПИШАМ ВО РАДОСНИЦАТА ТОЧНО НА 19-12 2010Г

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: први чекори
21.12.2010 11:45:17   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

pred malku bev na pregled vo ured i koga zavrsi so pregledot doktorkata go zastanav lukas na noze i mi vika nemoj na noze nikakouser posted image user posted image user posted image
zosto mi rece taka neznam a lukas veke niz doma nekogas go patkam v dubak sedi...ova e treta doktorka kaj so odam i site razlicno...ko od razlicna kniga da ucat?
i sega me stavi vo mislenjeuser posted image



Па Лукас не е толку мал...глупости. Ич да не се замараш. Мене во уредот ми рекоа од 10 месеци полни во дубак. Ете и јас го паткам Мартин постојано, се трудам да не го држам в раце, па така или седи на земја и прави обиди за лазење или е во дубак или го паткам. Па како ќе се научи да оди ако не стои на ножињаuser posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: први чекори
21.12.2010 11:53:20   
lukas
a be tesko niv....od 10 meseci v dubak a vnuk mi proodi na 8 i pol ..tesko niv

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: први чекори
21.12.2010 11:58:16   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

a be tesko niv....od 10 meseci v dubak a vnuk mi proodi na 8 i pol ..tesko niv

sekoe dete si e individua znaci nema pravilo toa se odnesuva i za prooduvanje,zboruvanje,jadenje.....doktori kako doktori sepak decata ne se roboti i programiraj zatoa i vo knigite si pisuva fazi na razvoj no sekogas ima otstapki(plus,minus).

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: први чекори
21.12.2010 13:19:20   
mama26
se soglasuvam sekoe dete e posebno.moevo iako proode na 10 meseci seuste nezbori ubavo  [ sekako deka mu bese potesko od eden jazik da uci drug ,no sepak bavni sme.sto ne e taka strasno zasto deteto veke zbori epa sega ke pocekame kolku treba

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: први чекори
21.12.2010 13:21:14   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: cevlice

Aлексеј прооде точно на неговиот роденден.Леле колку ми е интересен ....а тој целиот радосенuser posted image user posted image user posted image
ccestitki cevlice sega trcanje,lelee mori majko ke bideuser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: први чекори
21.12.2010 17:30:05   
Snowhite RR
Јас мислам дека детето само ќе си „кажи“ кога е спремно за нешто, како да не го ставам на нозе на пример кога сам станува и не сака да седи воопшто уште од 7 месеци, или за седењето на пример, уште од 4 и пол месеци само се поткреваше не сакаше да лежи, ама доктори се, мора да си кажат, да не речиме после не ни кажалеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: први чекори
10.1.2011 11:57:42   
Martins mom
Моево ѕверче кога го паткам оди само на прсти, стои само на прстиuser posted image user posted image Ми се чини од тоа што нон стоп е на прсти - не може да прооди. инаку е цврст, подвижен...Како да го научам да стапнува со цело стапало????

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: први чекори
10.1.2011 12:01:53   
Maca25
И нина одеше на прсти, ама еден ден сама си застана на нозе и почна да оди. Воопшто не се трудев да ја научам да стои на цело стапало. Можеби топлинките помогнаа, не беа од оние чорапите, туку бап топлинка, со подебела гума одоздола, а сепак анатомски и многу лесни. Откако почна да ги носи тие топлинки, може за 1 месец прооде, а претходно абер немаше за одење.
Може и не е до нив.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: први чекори
10.1.2011 15:42:06   
Martins mom
Не е до нив...Мартин носи анатомски чевли и топлинки со тврда гума и пак оди на прсти цело време....

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: први чекори
10.1.2011 20:17:06   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Моево ѕверче кога го паткам оди само на прсти, стои само на прстиuser posted image user posted image Ми се чини од тоа што нон стоп е на прсти - не може да прооди. инаку е цврст, подвижен...Како да го научам да стапнува со цело стапало????


И моево ѕверче, или е на прсти или ги влечи нозете кога оди и јас се чудам како ќе прооди кога не стапнува на цело стапало, а сака да патка, сега дури почна сам да ме зема за рака и тргнува. Имам слушнато дека за почеток било најдобро да се остави да стои само, па јас сега го оставам на масиче или на табуретка ќе му дадам некоја играчка занимација и така си стои цело време си игра


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: први чекори
10.1.2011 21:17:17   
oliva
i david e istiot,odi na prsti,pred eden mesec odese sam davase po 5-6 cekori sam ,eve sega nesaka sam samo ako ima nekoj da drzi za raka,i odi na prsti

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?