|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: први чекори
26.3.2011 10:49:19   
lukas
da se pofalime nie pustame dva-tri cekori sami i odma se frla v race kaj mene no sepak 2-3 cekori ne se malku sekoja nedela po eden cekor plus...pozzuser posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: први чекори
26.3.2011 15:34:46   
Pepelaska *
zuser posted image user posted image user posted image za Lukas

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: први чекори
26.3.2011 15:48:18   
AnnaMolly RR
Браво за Лукас! Порасна, злато мило.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: први чекори
11.4.2011 22:15:10   
*miki mami*
Ajde dojde i nasiot dem konecno pocna se pusta samo ama samo so lazenje i neznam dali da pravam nozinja uste ne odi sam onaka da stane da si zeme nesto user posted image
odi samo ako go vikas da pravam li stapalki ili da pocekam neznam zbuneta sumuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: први чекори
11.4.2011 22:15:34   
*miki mami*
Cestitki za Lukas sonce malouser posted image

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: први чекори
11.4.2011 22:35:26   
mila mama
Bravo za Lukas user posted image user posted image user posted image
Miki mami, jas mislam uste den dva i ke bides sigurna user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: први чекори
12.4.2011 8:41:45   
lukas
fala..srcki..pozzzzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: први чекори
12.4.2011 10:02:04   
arh_diz
Bravo za Lukasuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: први чекори
29.5.2011 19:40:22   
Pregnant
Ќерка ми наполни 1 година пред 2 недели, и до роденденот не се ни исправуваше, само си лазеше. некој ден после тоа почна сама да се исправува, меѓутоа забележавме со мм дека со левото ноже гази настрана - со внатрешниот дел од стапалото  и ја користи таа нога како помошна. Со десна се исправа, на десна се потпира, а левата не ја користи така. И многу сум загрижена. Сега оваа недела ќе одиме на ортопед, се надевам дека се ќе биде во ред, инаку двете стапала и се исти, нема некои видливи разлики. Доколку има некој слично искуство нека каже некој совет.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: први чекори
13.7.2011 1:31:08   
ikki
ajde i tuka da se pofalam andreja proode, i  toa sama ke si stane ke si odi i pak ke si sedne. kukli4ka na mama najubavauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: први чекори
13.7.2011 9:27:35   
arh_diz
Bravo za Andreja user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: први чекори
13.7.2011 10:08:03   
AnnaMolly RR
Браво за златото Андреја! user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: први чекори
13.7.2011 10:56:49   
Pepelaska *
Ики честито за Андреја,

Инку женски јас сум малку загрижена за ова, може ќе ја промашам темава ама Мартин абер нема да застане на цело стапало, само на прсти не се исправа сам а сака покажува желба за одење и паткање ама не знае ои со ноџињата напред. Се карам дома да не го паткаат а нивен одговор е дека сите деца оделе на прсти ама веќе се загрижувам дека касни со моториката /негови врсничиња одамнастојат на цело ноџе и знаат со држење да прават чекорчиња , совет???

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: први чекори
13.7.2011 11:01:08   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Ики честито за Андреја,

Инку женски јас сум малку загрижена за ова, може ќе ја промашам темава ама Мартин абер нема да застане на цело стапало, само на прсти не се исправа сам а сака покажува желба за одење и паткање ама не знае ои со ноџињата напред. Се карам дома да не го паткаат а нивен одговор е дека сите деца оделе на прсти ама веќе се загрижувам дека касни со моториката /негови врсничиња одамнастојат на цело ноџе и знаат со држење да прават чекорчиња , совет???


Срцка, Филип почна да гази на цело стапало пред неколку недели, а сега има 13 месеци. Мартин е помал од Филип три месеци. А зошто не дозволуваш да го паткаат? Само така ќе научи да оди на цело стапалце. Се разбира, ако имаш препорака од доктор да не го паткаш, тоа е друга работа. Ќе се повторам, сто пати сум пишувала за ова.
Филип до 11 месеци не се исправаше сам, ако седи и се преврти на стомак не знаеше да се крене. Пролазе на 11,5 месеци. Уште нема абер да прооди, има 13 месеци.

СИТЕ деца се различни, не можеш да го споредуваш со врсниците.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: први чекори
13.7.2011 11:20:40   
Џесика
Пепелашка, не се секирај за нешто што е индивидуална работа... точно е дека некои деца одат на прсти, баш пред некој ден видов 2-3 годишно дете одеше сеуште на прсти... јас би те советувала да носи често сандалчиња, и така ќе се навикне да гази на цело стапало. Исто како и Филип на Анамоли, така и мојов Борјан, многу тешка моторика имаше, дури и грбот не си го држеше стегнат кога ми беше во раце, ми се спушташе, исто и касно седеше и лазеше, прооде на 13 месеци, и тоа релативно брзо откога почна да застанува. На 11 месеци му купивме кондурчиња и му ги облекував за по дома и го паткав така... Пробај, види, ќе му легне стапалцето.


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: први чекори
13.7.2011 11:26:52   
arh_diz
Se soglasuvam so ANnaMOlly i Dzesika
Samo ako kupuvas kondurcinja ili sandali kupi mu ortopedski tie ubavo mu ja drzat nogata .
Za da ne odi na prsti pravi mu vezbicki dodeka sedi svitkana mu e nogata ti masiraj mu go stapaloto i stavaj mu go kako da stoi ramno



_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: први чекори
13.7.2011 12:17:14   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

[. А зошто не дозволуваш да го паткаат?




абе знам дека се различни ама не можам да гледам како го паткаат неправилно незнам како да опишам значи не му даваат да стапне туку го оставаат да прета во воздухх со ноџињата и го држат за газе целиот искривен во кичмата значи не се разбираат од збор кажував дур кажував ама сега нема веќе им забранив и в раце држење пошто се поти многу сум лоша. а да имаме ортопедски сандалчиња со нив му е најубаво убаво оди ама 10 мин и ги фрла и чорапи фрла се сака босuser posted image


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: први чекори
22.7.2011 11:52:30   
Pregnant
Дали знае некој кои чевлиња се со повисоко перниче, зашто д-рот ни рече да носиме такви. Со десната нога гази убаво, ама со левата гази со внатрешниот дел од стапалото. Ортопедот рече дека ќе потрае дури да и се исправи, ама мора да носи чевли со повисока влошка за да и се исправи стапалото.
Па не знам кои се најдобри, дајте некој предлог.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: први чекори
22.7.2011 12:39:40   
AnnaMolly RR
Филип вчера за прв пат се пушти 2-3 чекори сам од кај мене до кај татко му! Не знам дали ова да го сметам за проодување? user posted image
И еве денес цело време го пуштал мм од рака, сакал сам да оди. Ќе направел чекор-два и ќе си чучнел! Сега ми се јави мм да се пофали дека со него проодел! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: први чекори
22.7.2011 12:44:32   
Maca25
Ана Моли ајде честито проодување!!! Да, тоа е проодување! Не можеш да оечкуваш дека ќе почне да трчка одма, ама по 2-3 чекори сам, тоа е супер user posted image user posted image user posted image

во сабота на дружба чекаме постапалчиња!!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: први чекори
22.7.2011 12:45:40   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


во сабота на дружба чекаме постапалчиња!!!




ОБАВЕЗНО!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: први чекори
22.7.2011 12:47:41   
Maca25
Тоа е утре!! Почни да спремаш уште сега user posted image user posted image user posted image

Којзнае колку е горд сега мт - син му проодел со него!! Ова ќе го памти и збори цел живот !!! user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 22.7.2011 12:48:19 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: први чекори
22.7.2011 12:52:27   
AnnaMolly RR
Ај само хелп каде да најдам рецепт за постапалки? user posted image

А мм деновиве го чува и многу е среќен што е мирен Филип со него, а па да не зборувам колку е горд сега, сигурно се дува како паун! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: први чекори
22.7.2011 12:58:19   
Maca25
повели срцка тука може да најдеш рецепт за колачињата 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: први чекори
22.7.2011 14:15:47   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image за Филип, ајде сега АнаМоли, спремај се за трчање по негоuser posted image Имаш супер шанса за слабеење без диетаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?