|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: први чекори
24.12.2009 11:54:48   
Еца
Мис кога да чекаме да месиш проступалчињаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: први чекори
4.1.2010 10:33:25   
Iva
Тео и официјално ги направи првите чекори сам. Сонце на мама. Точно на 1-ви прооде, се пушти накај мене и направи два-три чекори сам.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: први чекори
4.1.2010 10:36:23   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво Тео...само на сигурно да одиш и кон успех

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: први чекори
4.1.2010 10:40:19   
Mila na mama
Браво за Теоuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: први чекори
4.1.2010 10:42:52   
profesorica
user posted image user posted image user posted image супер

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: први чекори
4.1.2010 10:45:47   
Iva
Фала, фала, баш убаво не израдува за Нова година

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: први чекори
4.1.2010 10:46:39   
mother 29
хахах најубавата честитка новогодишна за мамаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: први чекори
4.1.2010 10:46:39   
ripce
ние почнавме да стоиме подолго време без да се потпираме на нешто, ама само кога ќе се замислиме или загледаме во нешто и не сме свесни дека всушност стоиме... многу е страшлив, инаку би можел да оди, ама во никој случај не го форсираме, па и рано е има време.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: први чекори
7.1.2010 21:07:43   
caci20
Petar go ucime da se opusti i taka so mm go odime od eden do drug. I toj taka odejki malku padna sedna na gazeto ama kako da ja previtka nogata. Sega samo ja pipka se plasi da stapne na nea. Ne saka da odi. Go proveriv nema nisto i go pipkam dozvoluva ne se buni i ne reagira kako da go boli nesto. Valjda ako ja usinal ili nesto previtkal ke go boli i nema da dava da go pipnes a?Epten sum isplasena

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: први чекори
7.1.2010 21:15:15   
BEBICA
caci20 draga izgleda on samo se isplasil pa sega mu e strav.A za da se smiris i da ne se plasis cisto preventivno mozes da go odneses na lekar.
No ova mi izgleda kako Monika koga padna na gazeto na 10 meseci a pri toa sama se pusti napravi eden cekor i padna i se isplasi i edno 3 dena nesakase voopsto na noze da zastane.
A sto placenje udri sto padna no ne se povredi tuku se uplasi.
Taka  so tvoeto angelce.A ako se povredil sigurno bi placel ili sto ti vikas ne bi ti dal da go dopiras ako go boli.Sigurno se ima samo isplaseno.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: први чекори
19.1.2010 0:24:54   
nadica
првите чекори ги направи рано на 10 месеци но падна и се исплаши и до денес сама не се пушташе ни чекор
вечерва играејќи си со мене се пушти неколку чекори и стана интересно бидејќи сите викаме user posted image user posted image user posted image и сама одеше и се смееше и вика „маме иди нана сама оде“ сонце мамино најмило

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: први чекори
24.1.2010 23:29:49   
jovanka
Sega pocustvuvav deka kako sto mi velea maskite deca podocna prooduvale sepak toa po mene i ne mora da znaci se zavisi od deteto.Bez nekoi pritisoci samiot go ostavav da pocustvuva koga ke moze da odi i toa sam se sluci pred dve nedeli na 14meseci i 4 dena nekoj bi rekol docna no vsusnost decata se ostavaat do 16-18 meseci vo faza na prooduvanje a posle toa dokolku ne pokazuva interes se bara sovet od ortoped.Gi pominavme site fazi od lazenje,klekni stani,zadrzuvanje ramnoteza na edno mesto podolgo vreme,istoto toa podocna i so usukuvanje na polovinata levo desno kade sto bea vkluceni i racete,za na kraj da si cekori samostalno.Sega pravime i krukcinja i ke padne i sam ke stane taka da sega samo trcanje po nego.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: први чекори
24.1.2010 23:39:50   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image Браво..само полека, сам ке си ги јакне мускулите а и самодовербата се повеке да се ослободува

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: први чекори
29.3.2010 0:10:45   
Maca25
Вчера Нина ги направи првите две самостојни чекорчиња. Си седеше на земја и почна да се подига, си стана и мислеше дека не ја гледаме (ние бевме позади неа) и оп оп две мали чекорчиња. Сонце мамино, колку беше зачудена.
Денеска цел сака да оди, ама не сама, за едно раче да ја водам. И да видите нема страв, не оди, трча, а јас буквално за едно конче ја држам. Прави огромни чекори. Многу е смешна.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: први чекори
29.3.2010 0:12:41   
Mila na mama
Браво Нина убавицеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: први чекори
29.3.2010 0:29:35   
ananikol
Sin mi proode na 11 meseci,predhodno ne lazese i nebese v dubace..site dubacinja mu bea mali-niski.Bukvalno si sednuvase vo niv user posted image  zatoa mene kicmata mi znai.I den-denes gi custvuvam posledicite na pooduvanjeto user posted image .
Ama pak za rodendenot trcavme  user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: први чекори
29.3.2010 0:36:17   
Maca25
Утре частам постапалки во барот. сега е касно за месење user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: први чекори
29.3.2010 10:19:23   
mis.
ајде нека е со здравје проодувањето па чекаме ножиња.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: први чекори
30.3.2010 9:37:53   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Вчера Нина ги направи првите две самостојни чекорчиња. Си седеше на земја и почна да се подига, си стана и мислеше дека не ја гледаме (ние бевме позади неа) и оп оп две мали чекорчиња. Сонце мамино, колку беше зачудена.
Денеска цел сака да оди, ама не сама, за едно раче да ја водам. И да видите нема страв, не оди, трча, а јас буквално за едно конче ја држам. Прави огромни чекори. Многу е смешна.



user posted image user posted image user posted image за нина со најубавите крупни плави очи на свет!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: први чекори
30.3.2010 23:56:48   
Maca25
Откако направи чекор сама, не запира со одење. По цел ден е на нога. Ама не сака сама, јас да сум за неа и да ме држи за едно прсте. И од време на време ме пушта, па ако осети несигурност ќе застане и бара прсте. Сонце мило!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: први чекори
1.4.2010 14:51:36   
ripce
Ете да ви кажам...

додека ме немаше син ми прооди... пу пу да не го урочам си оди супер и по надвор, не сака да го држат за раче сака сам да одиuser posted image user posted image user posted image
Правевме ножиња, мислам порачавме онака само меѓу поблиските,и така.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: први чекори
1.4.2010 16:27:09   
nadica
браво за твоето синче голем да расте и убаво да си оди user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: први чекори
1.4.2010 16:56:49   
Maca25
браво за синчето на рипче!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: први чекори
1.4.2010 17:07:49   
Leonida
Честиткиuser posted image

user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: први чекори
1.4.2010 17:22:23   
penelopa
Честитки рипче, нека ти е жив и здрав Зоки па сега можете и да трчкате user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?