|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прв и последен
7.3.2012 15:26:33   
Calypso
Soprugot moj ne mi e prviot, taman rabota, nitu pak jas sum mu prva - ama se nadevam deka ke si bideme posledni user posted image
Iskreno, nikogas ne mi bil filmot deka prviot mora da mi bide i posleden, ne sum nesto mnogu konzervativno vospitana, ama pak moite ne bea ni kojznae kolku liberalni, od tipot "pravi sto sakas ne me interesira" (ima i takvi roditeli, za zal). Ama ne znam, mozebi i jas ke ostanev so prviot ako ni bilo pisanouser posted image

Mozebi e postar postot na koj ke repliciram, ama Kuklica, nema zosto koga ke se skarame, mazot da mi prefrla za bivsite, ili jas nemu. Zatoa sto toa e minato, a minatoto ostanalo zad nas. I ne sme si kazuvale mnogu, mnogu za ona sto pominalo, povazna ni e segasnosta (mozebi toa ne vazi za malite gradovi kade sekoj sekogo poznava i ne mozes nisto da skries. Ne deka e Skopje golem grad, ama ajde, pomali se sansite da naletuvas sekojdnevno na bivsite).

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Прв и последен
23.5.2012 2:09:42   
babyblue
ne znam dali treba da bide prviot i posleden no kaj mene bese taka. prviot pat koga imavme seks znaev deka toj e toj i deka ke se omazam za nego. ne deka seksot bese nesto dobar, kako za prvpat, tuku ednostavno znaev i navistina bese taka. se zapoznavme mladi odevme dolgo i se zemavme. ne se kaam i ne mi krivo sto ne sum probala nesto drugo. mm imal prethodni iskustva no ne saka da zboruva za toa kolku i da go zamaram da mi kaze ne saka. kako i da e, sega za sega ne mi e krivo sto nemalo vtor, za ponatamu ke ve izvestam, haha

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Прв и последен
25.10.2012 17:51:14   
majka na eva
прв и последенuser posted image еве како ме учеше мајка ми:"пред брак секс НИКАКО!само ќе те лаже,ќе те искористува,ќе спие со тебе,а нема да се ожени со тебе,ќе си земе некоја друга...невина.мажите сакаат невини жени...итн"...user posted image а пак маж ми еве што вели на ова:"21век-кој сака невини само во градинкаuser posted image "user posted image user posted image не е буквално така,ама и така некако еuser posted image

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Прв и последен
26.10.2012 22:57:05   
Andriance
Оф мори мајко мила...ја некако за се у животот си имам став па така и за ова user posted image
не дека сум радознала, ама па фала богу што мм не ми е прв па можам бре да направам една квалитетнааа споредба..можам слободно да кажам дали, колку и зашто ми е убаво user posted image

боже мој...дечкото што го имав пред мм, бевме заедно 8 години, и логично е дека сексуално комунициравме user posted image
он сирот беше толкуу убеден дека е најдобар, а јас у прашалници...

фала богу што сум била у право па и на време си реагирав,..

таа да, прв не, а последен може

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 18.3.2013 23:52:36 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Прв и последен
13.3.2013 17:18:24   
blond
Не ми е прв, за среќа, а се надевам ќе биде последен.
Ако ми беше прв и единствен цело време ќе се прашувам како би ми било со друг. Вака си знам како ми вило со друг и затоа си знам дека мм не го мењавам за никој user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Прв и последен
13.3.2013 17:25:54   
deluxe
prv i posleden!!! nema niti pred nego niti posle nego za mene e samo toj mm.znam eka nego ne mu sum prva normalno ama toa ne me zasegauser posted image znam deka mu sum posledna heheheheheh

< Поракaта ја уредил deluxe -- 13.3.2013 17:27:32 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Прв и последен
18.3.2013 22:40:36   
srculko
Mene mm mi e prv se nadevam i posleden zaedno sme okolu 9 godini od koi skoro 7 seksualno aktivni jas na nego ne sum mu prva zatoa sto pred mene imase nekolku vrski a mene toj mi e prv ne deka ne sum imala dodvoruvaci ili sl ama ete zaedno sme od mojata 17god toj bese 23 i mi e super so nego i kako so sum so voj pamet nikogas ne sum pomislila kako bi bilo so drug moze zaso mi e ubavo so nego i si go sakam mnogu ako ponekogas znae mnogu da me iznervira za mene toj e prv i posleden da mi e ziv i zdrav

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Прв и последен
17.5.2014 12:00:25   
bucko mal
Poslednite postovi se premesteni http://www.ringeraja.mk/forum/kriza-vo-brakot/m_1435/mpage_4/tm.htm#356994

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Прв и последен
30.11.2014 21:13:08   
scared RR
Мене мм ми е прв и се надевам последен user posted image Супер ми е се со него, не би барала ниту менувала нешто друго ..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Прв и последен
30.11.2014 23:46:27   
caciana
Prv I se nadevam poslednen.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 60
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?