|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тато на службено патување
10.5.2010 12:37:27   
marinka80
fala vi mamaicki na tesenjevo dfa ne ste mi vie kojznae sto ke napravev mnogu bev luta no ke ostanam luta uste malku a za da se smiram naredniot vikend odime u grcka i ke mu naplatam so eden dobar shoping pozdrav do site

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Тато на службено патување
13.3.2012 18:35:03   
mosa
Mi se sviga temava zatoa sto i mazle moj sega poceto ke zaminuva na sluzbeno patuvanje.Nekade napisav,no eve pak sega mazle moj si ima nova rabota za pobeke paricki. Na staroto rabotno mesto vozese kamion tuka pretezno niz skopje,i do 18 h se varakase doma,ako ima potreba odese i niz makedonija,do Ohrid ili Strumica,no sepak za 1 den ili 2 se vrakase.A sega ke vozi niz Balkanov.Minatata nedela bese vo Solun,3-4 dena sto ne e mnogu,ali mnogu mislev na nego,no pak se slusavme oti vleguvase i vo Makedonija,a eve vo nedelata zamina pak vo Grcija i se vraka vo cetvrtok.iskreno da vi kazam koga zamina vo nedelata nekako mi bese preazno po doma,a i tino prasuva za nego kaj e tato i koga ke si dojde,a sega ke dojde li?
No 3-4 dena ne se mnogu,no posle ke bidat i po poveke,pa neznam kako ke bide?user posted image A i on go bara sin mu sigorno i nego ne mu e seedno .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Тато на службено патување
13.3.2012 20:39:11   
Pepelaska *
моса, ќе се навикнете, тешко е знам.
Јас колку и да се караме со мм не можам да замислам да сум без него неколку дена, еднаш беше 3 смена и не можев да заспијам а исто и тој еднаш кога бевме на спиење кај моите не можел да заспие без нас, му понудија и ваква работа ама ја одби

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Тато на службено патување
22.9.2012 12:57:48   
mosa
моса, ќе се навикнете, тешко е знам.
Јас колку и да се караме со мм не можам да замислам да сум без него неколку дена, еднаш беше 3 смена и не можев да заспијам а исто и тој еднаш кога бевме на спиење кај моите не можел да заспие без нас, му понудија и ваква работа ама ја одби


Lele Paleska izvini ova ne sum go videla duri sega procitav imas pravo,mora da se izdrzi i kaj nas e ista sutuacija koga sme zaedno zneme da se razlitime ednen na drug po malku i se pominuva za nekoja minutka.Da ti kazam pravo bukvalno ne sme dvoeni eden od drug i koga idevme sekade bevme zaedno i sega vo brak.Samo 2 pati sum bila kaj majka mi na spienje i koga bev tamu pobudaluvav i posle 2 dena barav da me odnesat doma. I sin mi go bara koga ke stane obavezno prasuva za tato,mamo kaj e koga ke dojde.Ama zatoa koga ke se vrati sleduva nadohnaduvanje za ona vreme sto ne bil tuka.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Тато на службено патување
22.9.2012 13:05:13   
mosa
моса, ќе се навикнете, тешко е знам.
Јас колку и да се караме со мм не можам да замислам да сум без него неколку дена, еднаш беше 3 смена и не можев да заспијам а исто и тој еднаш кога бевме на спиење кај моите не можел да заспие без нас, му понудија и ваква работа ама ја одби


lel izvini Paleska ova duri sega go procitas ,da imas pravo koga sme zaedno znaeme da se potkarameponekogas megu sebe,no se pominuva za nekoja minutka.I nie ne sme bile dvoeni znaci bukvalno sekade bevme zaedno i koga bevme vo vrska i sega vo brak.Koga ne pocetok zaminuvase na pat mi bese mn tesko,i sega koga ke otide mi e tesko ,no sega nekako go prifativ toa i se pomiriv so toa.....user posted image user posted image user posted image .Sto da pravm mora taka da bide.I tino go bara sekoe sabajle koga go nema vika kaj e tato,koga ke dojde.No zatoa koga ke se vrati nadohnaduvame SEEEEEEEEE!!!!!!

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Тато на службено патување
29.11.2013 15:11:53   
Mihaela 2010
nekolku pati se ima sluceno da ide na sluzben pat,i toa po 10 dena....poslednoto otsustvo predizvika krevanje na temperatura kaj M,nikade od nisto ama ete si krena...idese vikend pa srekja mm doagal nakaj Skopje pa si dojde doma na dva dena...
mnogu e neraspolozena koga ne sme komplet,koga doagam jas od rabota a toj podzakasnuva vednas me prasuva: mamo koga ke dojde tato,ili kaj e tato...ne reagira so placki ,da go bara ama ja osekjam mi se oneraspolozuvauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?