|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: сексот после породување
28.12.2012 18:21:50   
mama_sk
Жени, фала многу што ме исплашивте вчера user posted image Си се средив и си го грабнав мм, така што и јас се запишувам тука - прв секс скоро 5 месеци по породување user posted image

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: сексот после породување
29.12.2012 13:29:28   
deluxe
user posted image user posted image

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: сексот после породување
4.1.2013 0:23:45   
mmbucko

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_sk


ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07


ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_sk

Skoro 5 meseci ke pominat od poroduvanjeto a nikako da najdeme vreme za da bideme intimni. Ako ne padne novogodisen sex ke me pisuva vo vesnici kako zena siluvala maz user posted image Inicijativanikakva nema od dvajcata, navecer sme tolku izmoreni sto odma zaspivame... Sala na strana, davajte nekoj sovet, ne se izdrzuva ova user posted image

Ne se sekiraj ne si edninstvena...:( Lugje toklu da se nemalo zelba ni potreba za seks toa e cudo....Za 360 stepeni se smeniv u toj pogled....jas stvarno ne znam sto k.. mi euser posted image Taman ke se resam vecerva nesto da bide ete go maliot se budi na sekoj pola saat i veke nekako se otkazav.Luda rabota..i nie sme veke 5 meseci :(


Isto... 2 meseci se "spremam" ama navecer se cuvstvuvam kako da me pregazil voz, zaspivam odma so bebeto... Cela nokj se doime (na sekoj 1-1,5 saat) i cel den mi e turbo. Pa stvarno ne znam zeni od kaj naogjate sila i zelba za sex, moze jas ne znam da se organiziram user posted image



Epa aj i jas da se potpisam. znaci strasno!!!!!!!! Odkoga se porodiv so prvite dve devojcinja ama luge za sex ne cekavme ni do 40-ot den i toa extra i kvalitet i kvantitet. A sea da se cudis! Kako prvo nemam zelba!!!!!!?????? Jas da nemam zelba?????? pa toa ne se slucilo dosega! Aj nekako ke se izorganizirame ke polegame deca (ovie golemive bre nemozes da gi legnes pred 12!) i taman ke pocneme da se rckame eve go user posted image vaaaaaaaaaaa so placki! More ako podrazmislam podobro neka e kako sto e vaka. Vaka user posted image mi e super kontracepcija user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: сексот после породување
25.5.2013 23:52:16   
MAKMUZIKA
JAS IMAMV SEKS POSLE 40 DEN OD PORODUVANJE SO CARSKI REZ KAZETEMI NE PAZEVME MALKU DALI MOZE DA OSTANAM TRUDNAuser posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: сексот после породување
25.5.2013 23:59:04   
MAKMUZIKA
DALI MOZE DA OSTANAM BREMENA PO PRVITE 40 DENA OD PORODUVANJE OD NEPAZENJE VO SEKS SO CARSKI SUM PORODENA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: сексот после породување
26.5.2013 0:09:07   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: MAKMUZIKA

DALI MOZE DA OSTANAM BREMENA PO PRVITE 40 DENA OD PORODUVANJE OD NEPAZENJE VO SEKS SO CARSKI SUM PORODENA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mozes,jas poznavam nekolku zenicki taka sto odma posle poroduvanjeto ostana bremeni si spijat na toa uvo,,dojam mlekoto me cuva,,user posted image i op za 9 mecesi bebce.Bas i vo osnovno imav skolski brat i sestra vo ista godina rodeni ednot na pocetokot na godinata drugiot na krajot.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот MAKMUZIKA)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: сексот после породување
26.5.2013 12:42:48   
Bethany
Мислам дека немам пишано на темава...
После породување чекав да одам на контрола првин па тогаш се осмелив да имаме односи. Беше ми многу страв тој првиот пат... ептен ми требаше психичка припрема. Ама кога се опуштив можам да речам дека некако уште повеќе уживам во односите, како поинтензивен осеќај да имам. Хехе, обично ми викат дека не е можно, ама ете моето искуство после породување е такво.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: сексот после породување
8.7.2013 23:03:45   
temjanuska2
I jas da si kazam,edvaj cekav 2 ned posle poragaj da pominat oti sum so carski i op odma v krevet user posted image I mozam da kazam deka podobar e seksot i poubavo mi e.Ne cekajte,ne plasete se za ranite seksot leci se ....hahahha user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: сексот после породување
9.7.2013 13:15:05   
bucko mal
I jas posle dve nedeli ama ne beshe uspeshen,tolku sakav go gnjavev mm I kog dojde momentot jas so ukuciv user posted image brzo potoa imashe repriza I so trening se se vrati vo normala.Nemozam da kazam deka otkako se porodiv mi e podobar seksot zatoa shto bebushot spie do nas I kolku I da sakash nemozesh da se opushtish I mnogu pati ne ima secnato,nie ke se spremame,zanesuvame I na kraj bebushot ke pocne da kemkauser posted image samo neka se zdravi I zivi pa ke se snaogame nie nekako user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: сексот после породување
9.7.2013 22:00:33   
temjanuska2
Buckomal ako imas druga soba odite vo taa,jas i mm se prefrlame vo dr soba,potoa jas si se vrakam vo spalnata so user posted image a maz mi si ostanuva tamu user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: сексот после породување
24.7.2013 16:14:35   
marchi
Kako vi tekna za temava user posted image jas se porodiv so carski i trebase posle 45tiot den da pocna so praktikuvanje na seksualni odnosi,od pusti strav ne uspeavme mnogu da uzivame ama zazatoa posle nekoj den sama inicirav i bese super user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: сексот после породување
26.7.2013 12:46:48   
bucko mal
Tolku se sobite za site po edna.I imame batko pogolem I ne mozeme mnogu da se rasetuvame.
Tuku vo poslednive dve nedeli bebusov spie po cela nok I pocnavme da razmisluvame da go premestime vo negovata soba,i za nego I za nas poubavo.
Aj sega jas da te iskaram malku,a zosto mm da spie vo druga soba?

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

Buckomal ako imas druga soba odite vo taa,jas i mm se prefrlame vo dr soba,potoa jas si se vrakam vo spalnata so user posted image a maz mi si ostanuva tamu user posted image


(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: сексот после породување
14.8.2013 13:09:05   
happy26
Zdravo na site,ke zamolam za pomos ili iskustvo,dali se slucilo da dojde do krvarenje pri prv seks posle poragaj,so soprugot samo sto pocnavme da ne recam pri prviot cekor mene pocna da me boli i se trgnav i koga gledam krv a inaku porodena sum pred skoro 2 meseca,dali e rano ili normalno?falaaaaa

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: сексот после породување
14.8.2013 14:53:35   
masa
happy 26,а дали беше на контрола 6 недели по пораѓајот?Не би требало да крвариш при однос и дури и да било се во ред на контролата посети гинеколог,ако имаш епизотомија може раната не е убаво заздравена.Немам друга идеја од што би можело да биде.Мене првиот однос ми беше малку непријатен,а и во наредните неколку нмав мала нелагодност и сувост,дури разговаравме да купиме и лубрикант,но некако односите беа ретки и со тек на време се среди

(Одговор на членот happy26)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: сексот после породување
14.8.2013 15:21:55   
sandriana RR
happy 26 и јас би ти препорачала прво еден контролен преглед, па после да се враќате во нормала по ова прашање.
Нелагодност, сувост, болка...сето ова може да се очекува при првите неколку односи после породувањето, но крварење не би требало да има, ако веќе ти се исчистени лохиите, односно ти е завршено крварењето од породувањето.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: сексот после породување
29.8.2013 13:28:03   
marchi
jas smetam deka stravot samo dopolnitelno pravi precki,ne deka ne se moze,zatoa ne dozvoluvajte od "glavata dasi patite" user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: сексот после породување
2.9.2013 10:26:28   
happy26
ginekologot na 6 nedeli mi rece malku mi se razranila pa samo kanatrin da stavam inaku sega e veke super toa izgleda bilo samo prviot pat krvarenjeto poveke ne krvaram i moze da se kaze deka se vrakame vo normala :)))

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: сексот после породување
10.9.2013 20:26:40   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Citajki po forimuve niz temive najdov komentar za toa kako zena posle poroduvanje poradi zdravstveni pricini izbegnuvala seksualen odnos so soprugot pa bracniot odnos mnogu im se promenil.Jas sepak smetam deka ne e se vo toa.sto mislite vie?user posted image



< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 10.9.2013 20:28:30 >

(Одговор на членот happy26)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: сексот после породување
19.9.2013 11:14:50   
kik4e
Jas sum porodena carski rez imn ubavo si pominav bez nikakvi bolki i teskotii i eve eden mesec kako sum porodena ne osekam bolki pa sakav da ve pitam dali nekoja imala sex pred 40dena oti slusam od narodo deka trebalo posle 40dena da se ima sex ne bilo ubavo zaradi deteto vemolam da mi odgovorite na prasanjeto i dali ima toa vrskaili ne nestrplivi sme so mm sakame da imame sex ali me ubiva mislata deka treba da se ceka 40dena da pominat pozdrav do site od forumot i cekam nekoja odvas pobrzo da mi odgovoriuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: сексот после породување
19.9.2013 11:40:46   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kik4e

Jas sum porodena carski rez imn ubavo si pominav bez nikakvi bolki i teskotii i eve eden mesec kako sum porodena ne osekam bolki pa sakav da ve pitam dali nekoja imala sex pred 40dena oti slusam od narodo deka trebalo posle 40dena da se ima sex ne bilo ubavo zaradi deteto vemolam da mi odgovorite na prasanjeto i dali ima toa vrskaili ne nestrplivi sme so mm sakame da imame sex ali me ubiva mislata deka treba da se ceka 40dena da pominat pozdrav do site od forumot i cekam nekoja odvas pobrzo da mi odgovoriuser posted image

Кикче какви 40 ,какви ми ти тоа глупости,штом ти си спремна,а плус тоа и си сакаш,40 те дена остави ги за бабите што зборуваат ,а ти и маж ти уживајте си
Јас сум со царски и ти кажувам од 40 дена ,немаше ни Ч кај нас user posted image

(Одговор на членот kik4e)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: сексот после породување
19.9.2013 11:45:49   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kik4e

Jas sum porodena carski rez imn ubavo si pominav bez nikakvi bolki i teskotii i eve eden mesec kako sum porodena ne osekam bolki pa sakav da ve pitam dali nekoja imala sex pred 40dena oti slusam od narodo deka trebalo posle 40dena da se ima sex ne bilo ubavo zaradi deteto vemolam da mi odgovorite na prasanjeto i dali ima toa vrskaili ne nestrplivi sme so mm sakame da imame sex ali me ubiva mislata deka treba da se ceka 40dena da pominat pozdrav do site od forumot i cekam nekoja odvas pobrzo da mi odgovoriuser posted image

Кикче какви 40 ,какви ми ти тоа глупости,штом ти си спремна,а плус тоа и си сакаш,40 те дена остави ги за бабите што зборуваат ,а ти и маж ти уживајте си
Јас сум со царски и ти кажувам од 40 дена ,немаше ни Ч кај нас user posted image



Кик4е според мене тие 40 дена се предвидени да се среди матката,да се врати во нормала,рани што има да заздрават,сепак мој совет ти е штом си чекала 1 месец почекај уште малку не е крај на светот.сепак се работи за опоравување на матката која се растегнувала 9 месеци,да не случајно си искомплицираш.поззз

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: сексот после породување
19.9.2013 12:12:46   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kik4e

Jas sum porodena carski rez imn ubavo si pominav bez nikakvi bolki i teskotii i eve eden mesec kako sum porodena ne osekam bolki pa sakav da ve pitam dali nekoja imala sex pred 40dena oti slusam od narodo deka trebalo posle 40dena da se ima sex ne bilo ubavo zaradi deteto vemolam da mi odgovorite na prasanjeto i dali ima toa vrskaili ne nestrplivi sme so mm sakame da imame sex ali me ubiva mislata deka treba da se ceka 40dena da pominat pozdrav do site od forumot i cekam nekoja odvas pobrzo da mi odgovoriuser posted image

Кикче какви 40 ,какви ми ти тоа глупости,штом ти си спремна,а плус тоа и си сакаш,40 те дена остави ги за бабите што зборуваат ,а ти и маж ти уживајте си
Јас сум со царски и ти кажувам од 40 дена ,немаше ни Ч кај нас user posted image



Кик4е според мене тие 40 дена се предвидени да се среди матката,да се врати во нормала,рани што има да заздрават,сепак мој совет ти е штом си чекала 1 месец почекај уште малку не е крај на светот.сепак се работи за опоравување на матката која се растегнувала 9 месеци,да не случајно си искомплицираш.поззз

И демек за точно 40 дена раните ќе заздрават user posted image user posted image . И после 18 месеци сеуште имам намален осет на раната,а матката се враќа во нормала дури после 6 месеци. Не дека не треба екстра внимание ,ама колку да ти помине меракот... зошто да не. Како и да е знаеме што секс е тоа првиот после породување user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: сексот после породување
19.9.2013 12:43:14   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kik4e

Jas sum porodena carski rez imn ubavo si pominav bez nikakvi bolki i teskotii i eve eden mesec kako sum porodena ne osekam bolki pa sakav da ve pitam dali nekoja imala sex pred 40dena oti slusam od narodo deka trebalo posle 40dena da se ima sex ne bilo ubavo zaradi deteto vemolam da mi odgovorite na prasanjeto i dali ima toa vrskaili ne nestrplivi sme so mm sakame da imame sex ali me ubiva mislata deka treba da se ceka 40dena da pominat pozdrav do site od forumot i cekam nekoja odvas pobrzo da mi odgovoriuser posted image

Кикче какви 40 ,какви ми ти тоа глупости,штом ти си спремна,а плус тоа и си сакаш,40 те дена остави ги за бабите што зборуваат ,а ти и маж ти уживајте си
Јас сум со царски и ти кажувам од 40 дена ,немаше ни Ч кај нас user posted image



Кик4е според мене тие 40 дена се предвидени да се среди матката,да се врати во нормала,рани што има да заздрават,сепак мој совет ти е штом си чекала 1 месец почекај уште малку не е крај на светот.сепак се работи за опоравување на матката која се растегнувала 9 месеци,да не случајно си искомплицираш.поззз

И демек за точно 40 дена раните ќе заздрават user posted image user posted image . И после 18 месеци сеуште имам намален осет на раната,а матката се враќа во нормала дури после 6 месеци. Не дека не треба екстра внимание ,ама колку да ти помине меракот... зошто да не. Како и да е знаеме што секс е тоа првиот после породување user posted image user posted image user posted image



е ајде де нека бидне,немам јас против тоа ,ама штом веќе чекала 1 месец што менуваат уште 10 дена?? Па нека биднеuser posted image user posted image Како и да е се е ствар на избор, па не е за џабе смислено сето ова туку ај...user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 19.9.2013 12:44:25 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: сексот после породување
20.9.2013 9:28:35   
Bethany
Обично е 40 дена, те. месец и пол, период кога ви закажуваат прв преглед кај гинекологот, после пороѓајот.
Тоа мислам не подразумева точно во ден, туку како некој оријентир.
По мене најдобро би секако било да се отиде на контрола, гинекологот да види каква се состојбата, се ли оди како што треба, и тој да даде зелено светло. Така би било најправилно.



_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: сексот после породување
2.1.2014 13:19:13   
Martins mom
Луѓе после дооолго време падна и првиот секс, ама јас сум многу разочарана. Толку многу го чекавме, а мене воопшто не ми беше убавоuser posted image Катастрофаuser posted image Немам никаква желба за секс, а и мм нешто не се труди околу тоа. После првиот пороѓај ми се чини не можевме да се наситиме еден на друг, а после второво породување-ужас. Кој знае дали ќе се средиuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?