|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде на одмор?
10.4.2010 8:51:20   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko


inaku idealno za odmor spored mene e turska u Alanija,prekrasno e



е таму сакам, само не се излезени уште понудите освен од Контики травел а тоа е за летови од Белград + аеродромските такси се 70- 80 евра.+ Дамјан ќе има 2 години и ќе треба авион за него посебно да плаќам иако хотелот е без пари.Гледано финансиски сеуште незнам дали ќе испадне но би сакала во Турција.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Каде на одмор?
10.4.2010 11:32:24   
BILE.F
Ова лето нема патување! Со малиот и мм ќе уживаме во дворот на моите! А од балкон ќе ги гледаме луѓето што се бањаат во базенот!user posted image user posted image user posted image
Може ќе можам и јас да фатам малку од сезоната!
Сите да си отидете кај планирате и да си поминете најубаво!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Каде на одмор?
10.4.2010 11:47:46   
mis.
ММ прочитал дека оваа година турција ќе биде поефина во однос на други години а Грција поскапа.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Каде на одмор?
10.4.2010 11:49:00   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

ММ прочитал дека оваа година турција ќе биде поефина во однос на други години а Грција поскапа.


би било добро, со оглед на тоа дека авионот е скап.ајде чекам понуди нека извадат веќеuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Каде на одмор?
10.4.2010 12:40:19   
profesorica
Еца или Јулие, ај некој ќе ве молам нека објасни како може да дојдеме до цени и услови за сместување во овој хотелот Веспера- Хрватска што е приложен во новости на сајтот

клик
за останатите да ја видат понудата


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Каде на одмор?
10.4.2010 13:07:20   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Еца или Јулие, ај некој ќе ве молам нека објасни како може да дојдеме до цени и услови за сместување во овој хотелот Веспера- Хрватска што е приложен во новости на сајтот

клик
за останатите да ја видат понудата



Најдобро е да ги исконтактирате на следните контакти, притоа наведете дека од Рингераја.мк ја имате прочитано новоста:


Family Hotel Vespera
Suncana uvala bb, 51550 Mali Losinj
Hrvatska
Tel: +385(0)51661111
Faks :+385(0)51231904
E-mail: booking@jadranka.t-com.hr
Web: www.losinj-hotels.com


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Каде на одмор?
5.5.2010 11:57:32   
marinka80
dali nekoj znae kolku km ima  tocno od skopje do nea pori grcka

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Каде на одмор?
5.5.2010 12:10:48   
matushka
I nie planirame da odime za Nei Pori, mislam deka ima okolu 600 km, ama ne sum sigurna.
Kako i da e, blisku e.

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Каде на одмор?
6.5.2010 0:02:12   
sinolicka
od skopje do nei pori ima nesto poveke od 300 kilometri.nie pobrgu stignuvame vo grcija na odmor otkolku vo ohrid.ne e daleku a mnogu e ubavo siroka plaza i za mali deca e super plitko e .

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Каде на одмор?
6.5.2010 9:47:09   
profesorica
луѓе некој уплатил ли веќе за одмор преку некоја агенција.ние лани ова време веќе имавме уплатено и тоа со попуст ама оваа година сакаме во Турција а ниедна агенција нема извадено уште аранжмани за таму.незнам што е работаваuser posted image а се надевам на поефтино бидејќи летовите ги превзема нели Turkish airlanes

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Каде на одмор?
6.5.2010 10:25:06   
Maca25
Нас Охрид не ни бега. Пасошот на Нина ќе биде готов во август или септември. Уште сега си закажавме за во август во охрид. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Каде на одмор?
4.6.2010 15:19:46   
Julie1
Каде планирате да го поминете летниот одмор 2010?

Ние дефинитивно ја планираме Грција за летово.. досега толку ми беше мака да вадам виза посебно за Грција и ја избегнував за дестинација за одмор, и сега е право време да ги посетиме јужните соседи летово user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Каде на одмор?
4.6.2010 20:32:04   
amelbebe
izgleda doma letovo po svadbi,a so tie pari  10 dena  hotel ke sio uplatev

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Каде на одмор?
4.6.2010 20:52:58   
vezilka RR
Уф..јас не знам дали ќе ми дозволат да патувам..не верувам user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Каде на одмор?
4.6.2010 22:20:26   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Уф..јас не знам дали ќе ми дозволат да патувам..не верувам user posted image user posted image user posted image


Везле јас лани заради истата причина си седев дома, а оваа година изгледа реприза ќе биде, Јана уште не седи, не е за на плажа. Ај догодина. Инаку на Турција и имаме фрлено око со мм веќе две години.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Каде на одмор?
5.6.2010 9:52:27   
arh_diz
Nie ovaa godina doma ke go cekame bebeto da dojde .Inaku citav deka vo Turcija mnogu gi pokacile cenite za razlika od minatata godina

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Каде на одмор?
9.6.2010 0:55:01   
Џесика
Ние во петок заминуваме на одмор, во Грција, во Полихроно и да ви кажам со душа чекам... Борјан ми е истрениран да си игра во вода, само се плашам од сонцево... коа ќе се запне за нешто, нема крај... идеме ние тројца, заедно со сестра ми, зет ми и моите две внучки...
БТВ има некој искуство во тој реон, цени, храна, што-како?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Каде на одмор?
10.6.2010 10:48:19   
Maca25
сега си резервирав соба за во охрид од 2 до 12 август. среќна сум што ќе излезам од скопјево!!! со душа го чекам август!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Каде на одмор?
10.6.2010 11:32:36   
riba79
jas pred 2g bev vo septemvri tamu..mestoto e simpaticno ima lulaski,plazata ne e mnogu siroka ali e dolga.cadorite i lezalkite gi naplakaa 5 evra dnevno taka da zemi si cador od tukauser posted image sto se odnesuva do hranata jas mnogu raboti nosev od tuka taka da za 1 nedela samo kupuvav voda i leb koj bese 0,9 evra na nekoi mesta ,sokovite bea vo kafikite 2 evra burek 1,80...giro 1,8-2,00 evra.taka da moj sovet ako sakas poeftino da pomines nosi si hrana a i da ne zaboravam autan asto imase komarci.pozdrav

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Каде на одмор?
10.6.2010 14:35:51   
penelopa
Годинава дефинитивно Хрватска, најблиску ни е. Најверојатно во околина на Пула во хотел 7 дена+ планираме уште 7 дена некаде на планина или Езеро- ќе видиме како ќе биде.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Каде на одмор?
10.6.2010 15:07:56   
Maca25
јас ептен би сакала на планина да одам, ама што би правела нина на планина. сакам да ја избањкам, да ја исунчам.... и јас исто user posted image иако знам дека охрид е ладен за мало дете, немаме шанси некаде подалеку на море. а и нина нема уште пасош, готов ќе и биде крајот на август.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Каде на одмор?
10.6.2010 16:50:23   
Sandric
Ova leto ke cekame bebe i ke si sedime doma. Se nadevam deka letovo ke bide svezickouser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Каде на одмор?
10.6.2010 17:10:36   
Maca25
како што тргнало тешко дека ќе биде свежичко!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Каде на одмор?
24.6.2010 12:15:18   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

jas sum pomegu dve mesta,user posted image a sledniot mesec odam.seuste neznam na koe.




_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Каде на одмор?
24.6.2010 12:25:16   
Viktori
Дома! А децата во Охрид! Е тоа е одмор. Јас и мм ќе си бидеме дечко и девојка пак, како и секое лето user posted image  user posted image
Инаку не сум тип на човек што сака плажи, мориња, печење на сонце и глеање колку ми е бело под прерамката на купачите user posted image
Најверојатно ќе тркнеме до Маврово или евентуално Галичник, ама тоа се договара  во последен момент.



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?