|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 13:46:05   
mama26
може жената е способна да го чува.мајками неможе или несакаuser posted image ама убаво е и да имаш помош.али пак која мајка остава така дете па вие да шетате.твојот сопруг мисли дека ке рече мамо еве на детето па вас да ве немаuser posted image user posted image

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 13:48:47   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

Ние требаше на море во Црна гора ама на мм не му се идело без мамаuser posted image  и сеа нема да идеме.
Ке идеме во дојран или охрид.
Ај кажете како е во дојран зошто не сум била скапо, евтино, убаво или не...


А да инсистираш сепак да одите на море? Море си е море... и мене ми беше страв да одиме сами, прва година е сепак, ама ете супер излезе... или некој друг пар да е со вас, не мора свекрва ти


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 13:50:03   
Viktori
Brineta, кога не можеш да ги победиш, придружи им се user posted image user posted image user posted image
Отиди си на одмор, бебиситерката нека го чува детето, поточно кога ќе сакаш да се прошеташ со мт или навечер остави и го на неа и готово.

Инаку не е мој филм за одмор ама тоа е.

Од друга страна можеби стварно ќе се одмориш и ќе си поминеш убаво време со мт, нели и така отсутен беше од дома долго.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 13:51:05   
mama26
држи ги пријателите блиску непријателите поблиску.моја омилена реченица

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 13:59:12   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

може жената е способна да го чува.мајками неможе или несакаuser posted image ама убаво е и да имаш помош.али пак која мајка остава така дете па вие да шетате.твојот сопруг мисли дека ке рече мамо еве на детето па вас да ве немаuser posted image user posted image


Абе она го чува не викам не кога јас работам она цел ден е со него, ама ипак ја да шетам да уживам а она да ми го варди цел одмор не ми иде некако

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:02:11   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Brineta, кога не можеш да ги победиш, придружи им се user posted image user posted image user posted image
Отиди си на одмор, бебиситерката нека го чува детето, поточно кога ќе сакаш да се прошеташ со мт или навечер остави и го на неа и готово.

Инаку не е мој филм за одмор ама тоа е.

Од друга страна можеби стварно ќе се одмориш и ќе си поминеш убаво време со мт, нели и така отсутен беше од дома долго.



Проблемот е што таа неможе да дојде со нас и одморот на море пропадна во вода заради неа инаку би ја зела кога би можела да дојде сеа не дека ќе и го оставам по цел ден на неа ама би се снашла би помогнала. И ова не е мој филм али кад се мора мора сеuser posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:03:48   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

Тоа ти е мажи. Му било страв демек за филип не ќе сме можеле ние двајца да излеземе на крај со него па мамаuser posted image  да го чувала глупости
А инаку мене ич не ми се иде и во дојран повеќе сум за охрид, ама золвами беше лани и виика дека било убаво ама што знам


А и дома само свекрва ти излегува на крај со син ти  или имаш некој удел и ти ко мајка и мт ко татко?
Бог да чува и да брани од вакви мажи, од вакви нивни мајки и од неспособни снаи, лелееееее пропаст
стварно не ми е јасно што се женат кога мајка  им им е решение за се, брееееееuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Извини бринета се ова е иронично ништо на твоја сметка, да не се разбереме погрешно, само се чудам каков се свет шета по земјава

Инаку да ви кажам дека 4 години не сум била на класичен летен одмор на море и многу сакам да одам, ама немаuser posted image



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:06:36   
Viktori
Уфф јас те разбрав дека мт сака со вас да ја земе и мајка му бре user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:11:49   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Уфф јас те разбрав дека мт сака со вас да ја земе и мајка му бре user posted image user posted image user posted image




Па да сака

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:15:15   
Viktori
да, да извини сега препрочитав, заради неа не идете во (само во) Црна Гора....

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:17:48   
Viktori
мама, постовите ќе ти ги префрлам во соодветна тема и таму ќе можат да ти одговараат а да не сте офтопик ок?



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:27:03   
mama26
ok viktori.se izvinuvam vaka.ama da .mora da ima red.i za sve posebno.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:28:26   
mama26
да продолжзам со темата.незнам дали ке одам.парите ги имам ама се мислам дали да одам ако одам ке биде тука нашите езера

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Каде на одмор?
20.7.2010 14:31:37   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

Тоа ти е мажи. Му било страв демек за филип не ќе сме можеле ние двајца да излеземе на крај со него па мамаuser posted image  да го чувала глупости
А инаку мене ич не ми се иде и во дојран повеќе сум за охрид, ама золвами беше лани и виика дека било убаво ама што знам


А и дома само свекрва ти излегува на крај со син ти  или имаш некој удел и ти ко мајка и мт ко татко?
Бог да чува и да брани од вакви мажи, од вакви нивни мајки и од неспособни снаи, лелееееее пропаст
стварно не ми е јасно што се женат кога мајка  им им е решение за се, брееееееuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Извини бринета се ова е иронично ништо на твоја сметка, да не се разбереме погрешно, само се чудам каков се свет шета по земјава

Инаку да ви кажам дека 4 години не сум била на класичен летен одмор на море и многу сакам да одам, ама немаuser posted image




аЈ уште ова зошто отидовме офтопик
Секако дека јас се справувам со син ми  90 посто од времето е со мене. Сигурно нема да оставам некој друг да ми го воспитува детето.
мм сеуште нема удел затоа што не е дома и може затоа му е страв дека незнае не поминувал време со филип и не му ги знае навиките незнам дали ме сфаќате 

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Каде на одмор?
28.7.2010 9:24:57   
anedespo
Лани бевме Пефкохори Грција. Во јуни. Одлично за фамилии со мали деца. Полупразно , а башка бидејќи бевме со своја кола се шетавме по плажите и најдовме една јужно накај Паљури долга 2 километри со плитка вода, со лежалки под вештачки палми и ги закупуваш со купување на 2 пијалаци за цел ден. Екстра. дали 10 луѓе имаше на плажата. децата беа пуштени сами, ни да трчам по нив, да пазам да не испрскаат некого, да не згазат кај што не треба или фрлат песок. И да галамат викаат на никој не му смета. Одмор од соништата. Меѓутоа и негативностите: Изгор скапо е се. Оваа година сакаме да смениме па ќе одиме во Албанија месноста Голем, па ќе ви кажам какво е местото кога ќе се вратиме.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Каде на одмор?
29.7.2010 11:45:41   
beki RR
Ние лани бевме албанија, драч.Смредеше корнеше, ужас.

Оваа година бевме албанија Голем.
Што да ви кажам.

Прекрасно.Зеленило насекде,борчиња, маслинови дрвца, леандри, сардели..
За децата паркови за играње, луна парк.Плажа песочна, морето прекрасно.Ресторани чисти, услуга на ниво.
А цените, тоа е најубавиот дел, исто како кај нас.
За сметсување, има станови од по 60 квадрати за само 15 евра од ден.

Еве една слика user posted image
Ние бевме во еден комплекс иод 3 згради со базен,оломписки базен имаше во дворот и многу зеленило.Прекрсано беше , јас пак би одела.

< Поракaта ја уредил beki -- 29.7.2010 11:52:17 >

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Каде на одмор?
29.7.2010 12:05:48   
baby mama
Ние бевме во Црна Гора неколку дена, а после отидовме во Врњачка Бања во Србија. Сто пати си поминав поубаво. На плажа со Јана живо малтретирање ми беше. А тука се одморив. Времето не ни се погоди да одиме до бањите и затоа се шетавме низ градот. Преубаво и мирно мало градче, преполно со зеленило, паркови.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Каде на одмор?
29.7.2010 12:48:05   
iki82
ova leto ke si bidema doma zosto na zima odime za usa pa da zastedime pari :)

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Каде на одмор?
29.7.2010 13:22:13   
Bogdancanka
ние планираме малку во Охрид па потоа малку во Грција

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Каде на одмор?
30.7.2010 12:13:24   
melody
Celo leto na tretata plaza ,reon-"Lara plazi"-Antalijauser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Каде на одмор?
5.8.2010 16:02:16   
petra27
Ovaa godina bevme na planina....bidejki jas sum trudna i resivme da ne odime na more bidejki nesmee suncanje,banjanje i inace super si pominavme,dodeka vo Sk bese pekol tamu bevme vo trenerki :) barem se naspav tie 15 dena....

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Каде на одмор?
5.8.2010 21:27:39   
vikizlatko
sakame da odime vo dojran na 10 avgust dali nekoj moze da mi kaze tel broj za smestaj za 4 vozdrasni i 4 deca ve molam pobrzo da mi dadete odgovor

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Каде на одмор?
6.8.2010 23:25:47   
Maca25
викизлатко, добредјде на РР!
таква информација би требало да знае Богданчанка, мислам дека таа е најблиску до дојран user posted image . Ајде нека пише некој кој бил летово во Дојран!!

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 6.8.2010 23:26:24 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vikizlatko)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Каде на одмор?
14.8.2010 20:16:43   
Julie1
Раскажувајте кој каде беше на одмор и како помина...

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Каде на одмор?
14.8.2010 21:30:58   
Annet
Ова лето по 2 пат бевме во Кушадасиuser posted image .Кога бев 1 пат си ветив дека мора уште еднаш да отидам,и евеuser posted image
Прекрасно,значи немам зборови да ви опишам.Самиот менталитет,културата,морето,значи се што има таму ве прави исполнети,ценети,сакани како туристи а посебно како Македонци.
На одмор сте ,а немате време за одмор,нон-стоп правите нешто,станувате наутро и го зграпчувате денот,секоја минутка ја уживате како да е последна.Навистина е така ,на секој што се двоуми му препорачувам да отиде.user posted image
Незнам кога би можела ќе отидам пак..и пакк......
На здравје одмор на сите пријателки што биле на одмор и на оние што планираат да одат да си поминат најубаво.user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?