|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 16 [17] 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 0:12:02   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: mare01051989

nie ovaa godina ne odime nigde na odmor sakum deteto da go nosum na bazen malku da se slapka inaku sega ima 3 meseci zdravje vo avgust 5 pa pogolemko ke e

user posted image Алал вера за идејава.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mare01051989)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 0:12:46   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: mare01051989

zenski vie se zafrkavate so mene???? seriozno gledav edno video na joutube kade bebe od 3 meseci go pustaat vo bazen samo da pliva.Jas sigurno nema toa da go napravum ne sum budala ama kako i da e jas tuka se prijaviv za da dobijam nekoj ubav sovet a ne vie da me ismejuvate taka

Аха, епа ако сакаш да добиеш убави совети тогаш слободно побарај ги. Јас еве не сватив дека за намерата твоја бараш совет, мене ми се причини како да бараш аплауз.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 0:14:29   
AnnaMolly RR
Tamam rabota da te zafrkavame za vakva rbota. nie sme tuka za sovet i odgovor na dilemite na nasite prijatelki na ringeraja. slobodno pisi ako te intersira nesto drugo

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 7:01:23   
bucko mal
Tie bebinja sami shto plivaat na 3meseci sigurno se rodeni vo djakuzi,barem kaj nas ja ima taa opcija.
Na edna godinka sigurno ke bidat profesionalni plivaciuser posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 14:10:20   
Gari68

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.


Ние лани бевме за 2 Август беше преполно и тешко најдовме сместување,цени за јадење евтини во однос на скопските. И пазете особено со водата,обавезно за пиење купечка и при бањањето во езерото да не се поднапиете од езерската одма ќе фатите стомачен вирус кој не е воопшто пријатен.Теодора на третиот ден малку се напи па вечерта и помина во пвраќање и одма утредента правец дома а по пат истото се случи и си Бетпет.Докторкта во Дојран ни рече:е ништо не е де тука е нормално да се фати стомачен вирус.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 14:27:58   
JovanaJ
Obicno ne komentiram losi raboti za mesta kade se odi na odmor ama za Dojran moram da kazam. Bevme pred nekoja godina vo Avgust, i imav mnogu los vpecatok.
Ima virusi da, i najveke od preterano valkanata voda vo ezeroto. Uzas! Od kolena podlaboko ne vlegov. Sin mi ne fati virus, sreka, no site decinja vo kompleksot so apartmani imaa virusi...Navistina zalno.
Plazata e mnogu necista, najveke zatoa sto samite luge ne ja odrzuvaat cista, toa mnogu me nervirase. Pgolemiot del od lugeto nemaa osnovna kultura!
Vo plitkoto imase mnoooogu polnoglavci koi se lepat za teloto otakako ke izlezes od voda. Mm deka vleguvase so sin mi, pa na grbot morav da mu gi turkam..user posted image A be bara, nema drug zbor za da se opise.
Navecer ima komarci premnogu so toa sto koga setas prosto ti vleguvaat vo oci, usta...a i nema mnogu kaj da setas.
Znaci ednas bev ama ne veruvam deka povtorni bi go izbrala Dojran, pa makar i za vikend.
Ne sakam da obeshrabram nikoj ama mene voopsto ne mi se dopadna.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 14:28:07   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.


Ние лани бевме за 2 Август беше преполно и тешко најдовме сместување,цени за јадење евтини во однос на скопските. И пазете особено со водата,обавезно за пиење купечка и при бањањето во езерото да не се поднапиете од езерската одма ќе фатите стомачен вирус кој не е воопшто пријатен.Теодора на третиот ден малку се напи па вечерта и помина во пвраќање и одма утредента правец дома а по пат истото се случи и си Бетпет.Докторкта во Дојран ни рече:е ништо не е де тука е нормално да се фати стомачен вирус.



Ние бевме викендов ттаму, се беше супер , мене единствено не ми се свиѓа водата што не е чиста ама ете од тревите и алгите демек било, а син ми се изнапи вода од езеро, цело време седеше во вода, се наведнуваше и си пивнуваше како куче.Па ала богу ништо не му стана, иако се тресев три дена да не го фати некоја болест, ама што да му правам кога ако го извадиш од вода врескаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 14:45:42   
Yummy Mammy
Ej sala na strana, go imam gledano videovo na mare, samo go frlaat bebeto vo bazen i toa si gnjuri i si pliva. Zastrasuvacki neverojatno! Da sum malku pohrabra bi go frlila i jas da vidam sto ke se sluci user posted image

Za Dojran... ne sum bila od dete, ne znam sega kako e. No, mi kazuvale deka vo odreden period od godinata (mislam deka bese na prolet) ezeroto bilo mnogu zdravo zatoa sto togas cvetale algite, i toa sto nas ni se cini prljavo, toa se vsusnost lekovitite trevi. Znae li nekoj nesto poveke za ova? Za sto se dobri tie algi? Sto se lekuva so niv? I koga e najdobro da se odi? Ima li vo Dojran hoteli ili samo privaten smestaj?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 15:13:17   
zzaa
Jas lani bev vo Dojran na vikend,ezeroto e bara so zabi i polnoglavci ni ednas ne vlegovme vo vodata,za privatno smestuvanje ima na samata avtobuska luge sto nudat smestuvanje i bese do 250 do 300 den od krevet,Nie bevme vo hotelot Polin svekor mi tamu rabotese mislam bese 1400 den od vecer so dorucek,komarci ima kolku ti dusa saka si dojdovme celite rani.A algite mislam cvetat vo pocetokot na avgust,i mislam deka se lekoviti za bronhit ama rano nautro da set_as na plaza,i imam primeteno site se mackaat od tinjata a toa neznam za sto e samo znam lekovito bilo.Kafancinja ima nekolku i e poeftino od Sk.Mene ne mi e Dojran za na odmor so dete ako e za eftino i da e kaj nas poveke mi se sviga Pretor berim vodata e cista iako nema kaj da se set_a.

< Поракaта ја уредил zzaa -- 24.6.2013 15:24:47 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 23:00:04   
Snowhite RR
Баш Дојран е за со дете, освен ако одиш на море. Водата е топла и не се замараш и цел ден детето да ти е во вода. Е сега водата е валакана кога има многу гужви, се заматува. Комарци ние кога бевме немаше многу, а седевме надвор секоај вечер и секоја вечер бевме излезени и никогаш не ни влезе комарец во уста или уши или не знам каде. Плажата навистина не е чиста, ама тоа некултурата на луѓето, значи плаата е под концесија земена приватна и Комуналец не ја чисти, ама затоа треба свесноста кај луѓето да проработи.
Заклучок е дека периодот треба да го погодиш, ние бевме на крајот на август и мислам дека одлично го погодивме, прво затоа што немаше многу гужви, па водата не беше толку валкана, второ не беше толку жешко, првите два дена само беше пекол, после залади и плус алгите цветаат на крајот на август и точно рано на сабајле е убаво да се шета, зашто тогаш и езерото испушта јод. М често ми се разболуваше, а еве сега во цела година два пати дали се разболел откако бевме.
Инаку тоа што се мачкаат со тиња е глупости, лековита е ама само од средината на езерото

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 9:46:13   
Sanja
Ние ќе одиме за Грција на одмор, но проблем ни е со седењето на
ќерка ми во седиште, дали вие некогаш сте оделе на одмор без седиште, дали може да се заработи казна ??????????

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 9:49:57   
Yummy Mammy
Na site ni e poznato deka vo zemjite od EU e zadolzitelno da poseduvas detsko sediste. Na granica koga te dzirkaat niz prozor, ne znam dali samo decata gi gledaat ili i toa proveruvaat, no ako sakaat da ti napravat problem, ke imaat pricina plus. A ko i za se drugo, ako sakaat da te pustat, ke te pustat.

Jas imam prijateli sto imaa mnogu besno devojce sto ni 5 min ne sedese vo sediste, ama oni si go nosea sedisteto so niv, staveno napred vo kolata, a majkata sedese pozadi so devojceto. Za sekoj slucaj, da go imaat. user posted image




< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 25.6.2013 9:50:54 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 10:30:54   
Melanija RR
Ех оваа тема секогаш ми е актуелна ама не и годинава user posted image сите да си поминете убаво,да се одморите и уживате.
Мене ми останува кадата user posted image и може да заврши работа терасата и навечер езерцето кај Вардар user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 15:21:10   
Yummy Mammy
Aj i tuka da prasam:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima iskustvo koga roditelite se vodat na edna adresa vo pasosot, a deteto na druga, dali pravat problem na granica?
Mislam, na nasa granica ne ocekuvam problemi, zatoa sto kolku tolku nasite sluzbenici se zapoznaeni deka ima promena na ulicite, no kako ke im objasnam vo stranska drzava deka se vodime na ista ulica ama so razlicni iminja?!



_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 15:25:07   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sanja

Ние ќе одиме за Грција на одмор, но проблем ни е со седењето на
ќерка ми во седиште, дали вие некогаш сте оделе на одмор без седиште, дали може да се заработи казна ??????????

И јас знам дека во Грција бараат да има седиште во колата за детето ама никој тебе не ти брани да го држиш детето во раце,такада ако си имате седиште ставете си го во кола и да не му ја мислиш,зошто со грциве никад се незна ...

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 15:27:34   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Aj i tuka da prasam:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima iskustvo koga roditelite se vodat na edna adresa vo pasosot, a deteto na druga, dali pravat problem na granica?
Mislam, na nasa granica ne ocekuvam problemi, zatoa sto kolku tolku nasite sluzbenici se zapoznaeni deka ima promena na ulicite, no kako ke im objasnam vo stranska drzava deka se vodime na ista ulica ama so razlicni iminja?!




Па не верувам, доколку сите имаат валидни пасоши.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 15:30:43   
anaana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Aj i tuka da prasam:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima iskustvo koga roditelite se vodat na edna adresa vo pasosot, a deteto na druga, dali pravat problem na granica?
Mislam, na nasa granica ne ocekuvam problemi, zatoa sto kolku tolku nasite sluzbenici se zapoznaeni deka ima promena na ulicite, no kako ke im objasnam vo stranska drzava deka se vodime na ista ulica ama so razlicni iminja?!


lele ti na maka si bila :)))
nemam iskustvo so nesto vakvo, ama moze treba da se javis ili vo mvr ili vo opstinata kade zivees da si prasas, valda ne treba da go menuvas pasosot zatoa sto se smenilo imeto na ulicata???
mislam kaj nas e se mozno samo za da se zemaat pari.
koga se preimenuvaat ulicive sigurno se preimenuvaat vrz nekoja osnova. pa ako ja imas taa osnova na pismeno moze ke nemas problem
Комисија за именување и преименување на улици и мостови - ima nekoja komisija koja najverojatno odlucila nesto i toa nesto nekade treba da e napisano

< Поракaта ја уредил anaana -- 25.6.2013 15:33:39 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 15:47:29   
deluxe
Останувам во МК ,некаде на нашиве туристички места,не сакам да шетам далеку соuser posted image ,затоа во игра е Елешец -Охрид таму си имаме мн.убаво местенце...user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 16:00:41   
mami2
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Aj i tuka da prasam:

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima iskustvo koga roditelite se vodat na edna adresa vo pasosot, a deteto na druga, dali pravat problem na granica?
Mislam, na nasa granica ne ocekuvam problemi, zatoa sto kolku tolku nasite sluzbenici se zapoznaeni deka ima promena na ulicite, no kako ke im objasnam vo stranska drzava deka se vodime na ista ulica ama so razlicni iminja?!



Isto sme I nie, ista e ulicata, samo po novo preimenuvana. Kaj decava e novoto ime na ulicata napisano vo pasos.
Problem nemavme, pred 7 dena pominavme granica, sesute sme na odmor. I lani bese isto, togas pominavme po dve drzavi bez problem za ova.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 16:14:05   
vezilka RR
Хе, хе, mami2, убаво ли си поминувате? Каде сте?

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 17:35:17   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Sanja

Ние ќе одиме за Грција на одмор, но проблем ни е со седењето на
ќерка ми во седиште, дали вие некогаш сте оделе на одмор без седиште, дали може да се заработи казна ??????????

И јас знам дека во Грција бараат да има седиште во колата за детето ама никој тебе не ти брани да го држиш детето во раце,такада ако си имате седиште ставете си го во кола и да не му ја мислиш,зошто со грциве никад се незна ...


Воопшто не се работи за тоа дали грците барале седиште или ќе ти репне казна, ало луѓе се работи за безбедносгта на вашето дете...тука НЕМА компромис за мене...може да се договараме за јадење шетање или слично...ама неможе он мене да ми кажува дали сака или не сака да седи во седиште...па макар и рикало цел пат....ја на таквите одма би им репнала казна!!! и тоа не мала..така фино уште еден одмор да ве кошта!!!


< Поракaта ја уредил Andriance -- 25.6.2013 17:36:33 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 18:53:22   
Annet
porano tatko mi od rabota sekoe leto zemase kamp prikolka i bevme tamu,preubavo pominuvavme,sega veke nema,i mnogu mi nedostasuva elesec:(ubav pomin :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Останувам во МК ,некаде на нашиве туристички места,не сакам да шетам далеку соuser posted image ,затоа во игра е Елешец -Охрид таму си имаме мн.убаво местенце...user posted image


(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 19:05:01   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

porano tatko mi od rabota sekoe leto zemase kamp prikolka i bevme tamu,preubavo pominuvavme,sega veke nema,i mnogu mi nedostasuva elesec:(ubav pomin :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Останувам во МК ,некаде на нашиве туристички места,не сакам да шетам далеку соuser posted image ,затоа во игра е Елешец -Охрид таму си имаме мн.убаво местенце...user posted image






Благодарам Анет!! навистина прекрасно е таму,но ние си одиме во куќа(супер уредена,нова,одлични апартмани има)Проверена работаuser posted image


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 19:09:13   
AnnaMolly RR
deluks aj te molam pisi mi po poraka tel za apartmanite i cena falaaaa

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Каде на одмор?
25.6.2013 20:14:00   
mosa
Na site ni e poznato deka vo zemjite od EU e zadolzitelno da poseduvas detsko sediste. Na granica koga te dzirkaat niz prozor, ne znam dali samo decata gi gledaat ili i toa proveruvaat, no ako sakaat da ti napravat problem, ke imaat pricina plus. A ko i za se drugo, ako sakaat da te pustat, ke te pustat.

Jas imam prijateli sto imaa mnogu besno devojce sto ni 5 min ne sedese vo sediste, ama oni si go nosea sedisteto so niv, staveno napred vo kolata, a majkata sedese pozadi so devojceto. Za sekoj slucaj, da go imaat.




lele be dobro e sto ve imam jas ne znaev deka mora da imam detsko sediste,nie imame sediste ama ne go kosristime fala vi sto mi kazavteobavezno ke go zemam za sekoj slucaj,da ne ni pisat nekoja kazna bidejki planirame so nasa kola da odime.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 16 [17] 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 16 [17] 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?