|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде на одмор?
23.7.2012 23:51:47   
Тања РР
Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Каде на одмор?
27.7.2012 15:44:24   
BICILA
Bi sakala da se izjasnam vo vrska so turistickata agencija PET, bidejki vidov na forumov dosta losi zborovi vo vrska so agencijata. Voedno i jas bev vo Zakintos preku ovaa agencija,potocno vo Vila Zante o Doro na terminot 09.06. Vilata se naogase na samata plaza koja bese preubava . Imam 2 deca i samo sto se raspustija od skolo vednas zaminavme po preporaka od nasi prijateli. Decata mi se 7 i 9 godini i nie se odlucivme da patuvame na Zakintos. Plazata i moreto bea prekrasni i mnogu pogodeni bidejki moreto e plitko odlicno za mali deca. Vilata bese cista , uredna i bas po moj vkus. Iako gazdaricata ne ni bese po kef ne i mnogu obrnuvavme vnimanie, si go teravme nasiot odmoruser posted image , otidovme na odmor i da odmorime ne da se zamarame so nepotrebni raboti. Uste koga bevme vo agencijata ni gi kazaa site uslovi vo vrska so patuvanjeto, vrabotenite bea iskreni i realni. Koga stignavme tamu, toa sto go ocekuvavme toa i go dobivme , ni pomalku ni poveke. Vodickata sto bese so nas, bese preljubezna i celo vreme bese so nas koga i da ni trebase. Se na se jas so mojot soprug i decata pominavme preubav vonsezonski odmor i sega kon krajot na letoto pak planiram da ja posetam agencija PET. Trgnuvanjki prvo od ljubeznosta na vrabotenite na site toplo vi ja preporacuvam agencijata ......

(Одговор на членот hope)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Каде на одмор?
27.7.2012 15:49:12   
zelba
zenski aj koga temata e aktivna da prasam na brzina

da ne znaete koga ima avobusi od Kopje za Viena
da nema te nekoj kontakt br. mozebi

fgala unapred

(Одговор на членот BICILA)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Каде на одмор?
27.7.2012 16:09:10   
kikicka
Желба најубаво да се јавиш на автобуска и ке ти кажат точно. Дека вака сигурн линии некогаш и се преполни па мораш карта т.е место да си резервираш. Вака јави си се сигурно има повеке превозници,мада да можеш и по туристичките агенции да си прашаш.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Каде на одмор?
27.7.2012 16:10:05   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

zenski aj koga temata e aktivna da prasam na brzina

da ne znaete koga ima avobusi od Kopje za Viena
da nema te nekoj kontakt br. mozebi

fgala unapred



Vidi na stranata na avtobuslka stanica skopje , prebaraj kako rule turs
ima vozen red za makedonija i stranstvo

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Каде на одмор?
27.7.2012 22:59:40   
zelba
fala vi zenski za odg.


jas prasav na avtobuska ima samo vo nedela
ali imalo i nekoi drugi agencii koi vozele i preku ostannatite denoci

ali nemam nikakov br od niv user posted image i pojma nemam kade d abaram

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Каде на одмор?
28.7.2012 0:30:57   
Melanija RR
Желба види телефони на Златна книга и на АБВ

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Каде на одмор?
28.7.2012 10:55:18   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ние утре одиме за дојран, па може кога ќе се вратам да ти кажам искуство.


Маца ајде кажувај како поминавте во Дојран? И ние сме за таму заинтересирани да одиме. Како е водата, плажата, сместување, цени и слично

П.С. Судејќи според сликите на фб убаво си поминавте, ама ајде и усно објаснувањеuser posted image

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 28.7.2012 10:56:58 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Каде на одмор?
28.7.2012 11:24:30   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

fala vi zenski za odg.


jas prasav na avtobuska ima samo vo nedela
ali imalo i nekoi drugi agencii koi vozele i preku ostannatite denoci

ali nemam nikakov br od niv user posted image i pojma nemam kade d abaram

Имаш и преку Мак агент во среда и во сабота
Скопје-Виена-Ст.Полтен-Линц-Велс-Салзбург
19:00
70еуро- OW; 130 еуро RT

< Поракaта ја уредил luci -- 28.7.2012 11:26:44 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Каде на одмор?
29.7.2012 10:00:22   
Maca25
Ние бевме 6 дена во Дојран.

Смештај најдовме од Скопје, ама не отидовме таму. Ни бараа 900 денари за двајца, а мене ми се виде многу. Си најдовме соба за 700 денари, со прекрасен поглед, со супер луѓе сместени во другите соби од куќата. Е сега малце бевме подалеку од центарот, но ние не баравме забава навечер и така да местово каде што бевме беше идеално за нас. Малце бевме погоре, ама па ноќе беше поладно и се спиеше. Газдите на куќата прекрасни луѓе, ни правеа кафе, ручек, се што ќе посакавме ( кој сака број од нив нека ми пише пп).

Водата беше прекрасна. Н. цел ден (ама буквално) беше во вода. Да не се замараш дали е ладна па да искача и сл., пушти го детето во вода и нека ужива. Плажава ние кај што бевме беше дел песок дел трева, а водата со камчиња. Без папучки деца во вода не може да влезат. Во подлабокото имаше песок. Јас се изнапливав, само тоа тревките (алгите) ме плашеа малце во длабокото :)

Навечер има каде да се прошета, има забава и за деца и за возрасни. Може да видите на моите слики на фб дека има забава.

Има комарци, но ако си намачкан со Аутан ништо не ти можат. Нас ниту еден не не касна. Во соба имавме комарник, и плус јас си ставив апаратче против комарци и супер поминавме.

Јас топло го препорачувам Дојран за родители со мали деца.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Каде на одмор?
29.7.2012 10:53:21   
Felly RR
ние сме моментално на плажата во Сливница. денес ни епоследен ден од одморот, :(

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Каде на одмор?
29.7.2012 13:23:37   
Bile

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR
Јас топло го препорачувам Дојран за родители со мали деца.


Isto i jas... se vrativme pred edna nedela..super pomivame. Se smestivme vo apartaman, taze renoviran, vo centarot kaj pazarceto. Vo apartmanot imase odlicni uslovi, klima, boom tv, internet, sopstveno kupatilo i kujna... nemam zborivi..cena1200 denari. Dojran go sredile, setalisteto e dovseno (lani ne bese celosno napraveno), ima sankovi ili letni kafici kako sakate, ima zabaven park za decata, ima ringispili i sto li uste ne. So eden zbor i Dojran ne e los za so mali deca. Go izbiram Dojran i lani i sega samo poradi decata, od pricina sto se mali i mi e strav da pojdam po daleku, posebno prevoz so agencija nikako. Vodata bese ok, ne bese matna, plazite taka-taka, gi potsredile malku, vo globala dobro pominavme, ostanavme 9 dena i se odmorivme ubavo. user posted image


_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Каде на одмор?
29.7.2012 13:30:11   
Maca25
Да, заборавив и јас да пишам дека шеталиштето е средено и убаво, долго скоро до граница.
Ние додека бевме водата знаеше да се замати ама малце да дувнеше ветре одма се расчистуваше.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Каде на одмор?
23.8.2012 17:34:18   
Snowhite RR
Утре ние одиме на одмор во Дојран, па ајде да ве прашам тие што сте биле таму, дали во Дојран има аптека, дали е добро снабдена да знам да не влечкам се од овде, т.е. во случај нешто да заборавам да можам да го земам од таму, потоа дали има маркети, пазари, каде би можела да му купам некоја играчка за на плажа на пример, да не ги носам од дома и какви се цените, банкомат од Комерцијална ме интересира дали има, друго не ми текнува
И дајте некоја препорака за сместување во Дојран, да има кујна барем и да не е многу скапо, не барам луксуз, само да е чисто.
Маца не ми се јавува никој на бројот, ама ќе пробам пак покасно

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 23.8.2012 17:38:54 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Каде на одмор?
23.8.2012 17:58:22   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).

Tanja moze poveke informacija za Splendid sakame da odime vo Septemvri



_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Каде на одмор?
23.8.2012 19:40:27   
moni teo
Snowhite аптека има во стар дојран и е добро снабдена работи од 7 до 22ч, доктор има само од 8 до 14 има еден поголем маркет и има многу продавници, има пазар и тезги со играчки за плажа чадори лезалки...user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Каде на одмор?
23.8.2012 19:43:42   
moni teo
исто така има и банкомат на комерцијална се наоѓа над градската плажа во информативното биро user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Каде на одмор?
23.8.2012 23:11:15   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).

Tanja moze poveke informacija za Splendid sakame da odime vo Septemvri




Бечичи каменеста аплажа?? Колку што ја се сеќавам Бечичи е единствената песок плажа во тој дел на Црна Гора...а за Сплендид??? нема што повеќе да се каже освен дека таму престојуваат сите најпознати фаци кога доаѓаат у Будва....вклучувајќи ја и Мадона кога беше на ЈАЗ

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Каде на одмор?
24.8.2012 13:31:55   
Pepelaska *
И мене ми остана во добри сеќавања Бечичи, ах ми се вратија спомените,
инаку летово си го поминавме дома , 4 пати до Охрид на еден ден само , тоа повеќе беше замор од одморuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Каде на одмор?
25.8.2012 8:50:44   
denim
Se vrastivme od Becici pred 2 nedeli i stvarno e ubavo.Sto se odnesuva do plazata velat deka e najubavata plaza na toj del od Jadran pa duri e i vo pesna ispeana. Ima mali sitni kamcinja eden mal pojas pred da vlezes vo more, taman tolkavi da stavas prozorci i ukrasi na pesocnite zamoci ili da pravis mozaici na predolgata i najsiroka plaza na koja sum bila (osven kustur beach vo Turcija). Duri barav i lani i godinava eden pogolem i ubavo oblikuvan kamen za akvarium na zelkata i ne najdov. Splendid e navistina ubav i pregolem hotel, ama vo toj niz ima i drugi navistina mnogu ubavi hoteli koi nudat zabava za site vozrasti. Sepak moreto e najgolem blagodet za decata i nadopolneto so pogore navedenite detali navistina dava edna prekrasna celina :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).

Tanja moze poveke informacija za Splendid sakame da odime vo Septemvri




Бечичи каменеста аплажа?? Колку што ја се сеќавам Бечичи е единствената песок плажа во тој дел на Црна Гора...а за Сплендид??? нема што повеќе да се каже освен дека таму престојуваат сите најпознати фаци кога доаѓаат у Будва....вклучувајќи ја и Мадона кога беше на ЈАЗ



_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Каде на одмор?
25.8.2012 11:01:51   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Утре ние одиме на одмор во Дојран, па ајде да ве прашам тие што сте биле таму, дали во Дојран има аптека, дали е добро снабдена да знам да не влечкам се од овде, т.е. во случај нешто да заборавам да можам да го земам од таму, потоа дали има маркети, пазари, каде би можела да му купам некоја играчка за на плажа на пример, да не ги носам од дома и какви се цените, банкомат од Комерцијална ме интересира дали има, друго не ми текнува
И дајте некоја препорака за сместување во Дојран, да има кујна барем и да не е многу скапо, не барам луксуз, само да е чисто.
Маца не ми се јавува никој на бројот, ама ќе пробам пак покасно


Сноувајт, се има. И аптека, и голем маркет, и пазар, а на пазарот еден куп тезги со детски играчки за на плажа. не мора ништо да носиш user posted image Банкомат на Комерцијална не видов, ама во сите продавници плаќав со картичка.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Каде на одмор?
26.8.2012 13:48:02   
Natuska85
Еве и јас да споделам искуство од последниот одмор.Бевме во Неа Врасна 5 дена,а вчера на еден ден бевме и во Неа Флогита(почеток на прв крак).Неа Врасна КАТАСТРОФА.Плажа каменеста,морето ич нечисто и многу длабоко.Првиот ден бевме само на плажа таму,па вечерта бевме на шетање до Ставрос,3км од Неа Врасна и кога ја видовме таму плажата од нареден ден таму одевме. Таму друга приказна плажата широка,песочна,водата чиста и ептен топла.Ни кажуваа дека прошлата година имало некое невреме и морето е многу повлечено и затоа е таква плажатаuser posted image .

Е сега за Неа Флогита..местенцето рај.Голема плажа,средена,чиста.Водата бара,потопла и почиста неможеше да биде(поубава од Фурка за тие шо билеuser posted image ).Нешто на рамниште на Сани бич, а поблиску 130 км од граница и далеку поефтин смештај(30 евра апртман на сама плажа сега средина на август).Кафичи многу на плажите,но и делови за повозрасни луѓе и луѓе со мали дечиња.Овие денови може уште еднаш да се пробањаме таму,додека сме Гевгелија,ама знам дека нареден јуни сигурно ќе сум тамуuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Каде на одмор?
7.3.2013 13:28:49   
Mimushka
dali moze nekoj da mi dade informacii za Valona?Odnosno Za nekoe selce okolu Valona?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Каде на одмор?
15.3.2013 11:49:05   
Bilence2
Vo Grcija

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Каде на одмор?
15.3.2013 12:00:23   
Malecka23
саквме во игало црна гора ама цените се премногу високи и најверојатно во гцка во неа флогита

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?