|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде на одмор?
9.8.2011 11:33:54   
arh_diz
Mihaela nie bevme vo Sani , od sredinata na Juni user posted image imase 10 meseci mnogu ubavo si pominavme .
Vo Septemvri planirame so user posted image da odime vo Herceg Novi


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Каде на одмор?
9.8.2011 11:34:00   
miana
na vtoriot krak...SARTI e ubavo... 

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Каде на одмор?
11.8.2011 0:09:21   
Џесика
Не знам откај, мм деновиве ми се избаци со муабет да сме оделе следнава недела на 5-6 дена во Грција... нашол некоја вила во Врасна, или да сме оделе со кола таму,па на лице место да бараме сместување... не знам зошто, ме фати паника како ќе биде, со детево збеснато како ќе се справиме, нема да спијам вечерва...никогаш не сум била така на шашма на одмор...нити го знам местово...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Каде на одмор?
11.8.2011 0:39:52   
Natuska85
Џесика и да одите,убаво место е Врасна барем пред неколку години беше,сега сигурно уште повеќе е средно,еве Тања и Јуле мислам беа нека кажат.Мене како ми се оди на море незнаеш, си се навикнав секоја година ова време и сега многу ми фали.Живеам за одморот наредната годинаuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Каде на одмор?
21.8.2011 17:54:29   
Џесика
Ајде јас да се пофалам, на одмор поминавме одлично, презадоволна сум!!! Борјан не сакаше да излезе од вода, а богами ни јас... поминавме без никакви проблеми во однос на повреди, температури...за проблемите поврзани со негодувањата на син ми не дискутирам  Неа Врасна се покажа одлично, ко за онака непланирано, излезе перфектно...освен што цело време имав „огрлица“ околу вратот, па не можев да си се побањам онака мераклиски, цело време по мене да се плачело, дури и намерно го гњурев во морето да почне да бега малку од мене, ама безуспешно...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Каде на одмор?
22.8.2011 14:06:43   
Bogdancanka
ние годинава останавме само со викендите што одиме до грчкаuser posted image значи ништо од нашиот одмор,ни излегоа куп непредвидени работи и останавме без одморuser posted image али тоа ние,здравје догодина

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Каде на одмор?
22.8.2011 14:11:33   
dostickage
nie ke odime od 3.09 vo Crna Gora i edvaj cekam :-)

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Каде на одмор?
22.8.2011 16:40:18   
arh_diz
Moze ke se vidime dosticage nie na 7 planirame

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Каде на одмор?
23.8.2011 0:14:25   
Maca25
Ние утре одиме на планина, на Молика. Оваа година така испадна да не можеме на море да одиме, ама затоа ќе подишиме чист планински воздух. Ќе останеме само 6 дена, затоа што јас во пон. мора да се вратам на работа user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Каде на одмор?
24.8.2011 11:14:53   
dostickage
Moze ke se vidime dosticage nie na 7 planirame

Daleku sme a bas bi sakala.Nie sme Sutomore :-)
Jas skisnuvav vo Herceg Novi kako devojka i rekov dosta e malce promena:)))Ama Jadransko more si e Jadransko,nema sala :))

Lele nekoj da me cita ke si rece imam sto godini kako jugonostalgicno si go kazav user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Каде на одмор?
30.8.2011 15:50:52   
MERUSHKA
Има ли некој искутво како е со мало бебче од 2 мееци на одмор,конкретно планираме за во Грција!Но ми е страв,дане е бебушов многу мал!!?

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Каде на одмор?
4.9.2011 13:16:52   
Martins mom
Во вторник сабајле заминуваме во Неа Модањаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Каде на одмор?
4.9.2011 13:45:48   
Snowhite RR
Ние оваа година не отидовме на одмор, ама за в година знам каде ќе одам
Во Каваја, Албанија. Не ја сакав ич Албанија, ама кога минатава недела бев на еден ден службено, ептен ми се бендиса и плажата и водата и не е далеку плус, а за скапо ич да не зборуваме, во Охрид е сто пати поскапо. Хотелите и апартманите што ги разгледав беа многу убави и чисти, средени и ефтини.
Здравје до година таму одимеuser posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Каде на одмор?
4.9.2011 14:51:53   
Melanija RR
Годинава бевме во Парга,Грција и супер си поминавме.Кој сака поглед кон плажа од височина и 15 минути пешачење до плажа ќе се воодушеви.Напомена за тие со мали деца да не ве изненади за да стигнете до убавата плажа Валтос прво се искачувате па се спуштате по улички,па за назад по топлото е малку мачно.
Преубав град,мал,со прекрасен поглед кон море.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Каде на одмор?
20.9.2011 8:47:21   
dostickage
ete i nie se vrativme od odmor i od vcera sme na rabota te vo gradinka.
premnogu sum razocarana od izborot odnosno od Sutomore preku Skaut.Smestuvanjeto katastrofa,mestoto isto taka a za hranata da ne pravam muabet.Nikogas povekje.Gnasno,so pikavci po plaza brrrr,site bolni so stomacen virus srekja meliot ne fati ama zatoa jas lom se napraviv pa si dojdovme eden den porano od sto trebase.
Viktor si igrase i si gazese po pesokot i po kamcinjata pa za dva dena posle toa ni proodeuser posted image .Edeinstven plus od celiot odmor.

Za da se uiskupi mm posto on sakase da ideme vo Crna Gora me odnese na vikend vo Grcija,te sabota vo Solun i posle vo nedelata vo Nea Moudagnia.Prekrasno si pominavme,steta sto ne go zedovme Viktor so nas , trebase

Se na se nikako ne preporacuvam Crna Gora za so malo dete.Patot samo ne vredi a ne pa drugoto.Katastrofa

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Каде на одмор?
20.9.2011 9:05:59   
temjana
добре дојдовте домче dostickageuser posted image Мислам дека колку и да не си здоволна од одморов сепак овој одмор ќе го паметиш поради проодувањето на Викторuser posted image со текот на времето ќе ти стане и можеби и еден од поомилените баш поради тоа, бидејќи ќе ги заборавиш останатите срањарии што се случиле, а првите самостојни чекорчиња едноставно неможе да се заборават. Му посакувам на Виктор да го прошета целиот свет user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Каде на одмор?
20.9.2011 11:20:53   
arh_diz
Nie seuste sme so sin mi vo Herceg novi se soglasuvam so doscitage deka ne e za malo dete.Vcera i denes vrne zbesnavme doma nema kade da go odnesam da si igra .Hrana moram da mu podgotvuvam nikakva .Vo Grcija si pominavme fenomenalno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Каде на одмор?
20.9.2011 11:46:22   
dostickage
посакувам на Виктор да го прошета целиот свет user posted image user posted image

Dobro ve najdov :-)

Daj boze !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Каде на одмор?
20.9.2011 15:54:08   
blue_blue
Бевме во Банско 5 дена. Преубаво е...Природата е прекрасна, има огромни ливади за децата да трчаат, има во гратчето каде да се шета, има убав парк со милион реквизити. Цените се како во Скопје или поевтини. Хотелот беше топ, толку љубезни - на доаѓање имаше намесетни кревети за децава, со играчка за секоја од нив и детски бањарки. Собата беше двособен стан од 60 м2, со кујна дневна, спална, ходник со плакари, купатило..Хранат преубава. Децава навечер си играа во игротеката и уживаа во базенот...

После отидовме во Грција во Сивири, на првиот крак. Преубаво место за сите со мали деца. Апартманите буквално на плажа со тревници напред за да си играат дечињата. Лежалките не се наплатуваа, секогаш имаче доволно лежалки и чадори, дури и во најголемата гужва - викендот од 8 до 11 септември. Морето најчисто и најтопло вос вет, плитко со ситен песок. Местово е мало, нема сообраќај и гужва како што е на пример во Полихроно каде страв да те фати да не те згази некој со кола. Навечер свежичко, преку ден дувка ветерче ич да не осетиш топло. Пошто е на западна страна сонцето заоѓа доцна така да можеш да си на плажа до 8 вечер (збориме за септември)...Ептен убаво си поминавме, а децава се изнауживаа и многу беа среќни 

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Каде на одмор?
4.5.2012 15:21:05   
mamymamy
Decki, ovaa godina nikoj ne se sprema za na odmor?!user posted image
Ili da citam na drugo mesto?
Nie sakame da odime vo Grcija vo Juni, ama na nemoe mesto sto e blisku, sto ima apartmani na plaza, i  kade sto moze navecer da se proseta.
Imate nekoj predlog? ili iskustvo?

Zaboraviv da kazam da ne e preskapouser posted image



(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Каде на одмор?
5.5.2012 2:19:45   
Andriance
srceee pa ti kasnis...ahahha...EVE TUKA VIDI NIE VEKJE SE DOGOVORIVME

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Каде на одмор?
1.7.2012 11:01:45   
hope
Никако не уплакајте со агенција ПЕТ . Само што се вратив од закинтос таму може да се истера убав одмор плажата е убава морето плитко за деца поволно но градот е доста бучен навечер и зависи во кој дел сте сместени.
Но да се вратам на агенцијата која покрај непрофесионалноста мува не ја лази за туристите не прати на пат 800 км со крш автобус во кој седишта не се пуштаат а неработи клима па кога проработи не се гасеше па моравме со салотејп да ја лепиме за да издржиме. не однесоа таму во 9 -10 сабајле а соби после два. ни фоаје ни сенка ни кај да остаиш куфер на сонце на 40 степени.Имаше и деца во групата беше ужас кога почнавме да се караме водичот на групата мртов ладен (кој нели веке си беше сместен и уживаше ) ни рече читајте договор нема смештај пред два а кога луѓето почнаа силно да протестираат ни вика па ја ли ве викнав сами си дојдовте.
Да не кажувам дека вработените не се во состојба ни една едина информација да ви дадат пред тргање ги прашав дали во вилата има пешкири рекоа не ... уставри мислам ама незнам ама..... ги замолив да прашаат и да ми кажат .
три пати после тоа одев и пак исто незнам не прашав мислам дека има ама нема....и на крај рекоа сигурно нема акога стигнавме таму имаше.
На враќање за да не се буни новата група решија нас да не исфрлат порано од собите 2 часа .
Ја викнавме водичката и и рековме сега вие читајте договор ама таа фино си се клјафтеше и као вети дека ќе среди но сабајлето шок ко партали не исфрлија во 8 часот а на договорот пишува 10 кога ја викнавме госпожата да ја прашаме што направила абе глеа у облаци и превртува очи и као епа добро бе не се инаетете.
Дојдоа автобусите и за се што имавме никој не не ни сослуша мртви ладни само ни кажаа имате рок од 8 дена да се жалите.
Епа ако сакате да одите со агенција која ви вика сами си дојдовте не ве викнавме и одморот го завршуваат со гајле ми е иди жалисе слободно уплаќајте у агенција“ ПЕТ“ - ужас и непрофсионалност.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Каде на одмор?
21.7.2012 18:54:04   
debelka08
Mamicki kakvo iskustvo imate za dojran so oged na toa deka bebufceto mi e 5 mececi...dali go predlagate dojran ili ohrid...pozzz

(Одговор на членот hope)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Каде на одмор?
21.7.2012 20:00:41   
Maca25
Ние утре одиме за дојран, па може кога ќе се вратам да ти кажам искуство.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Каде на одмор?
23.7.2012 21:50:05   
denim
Nie odime sekoja god. vo becici (do Budva). Mestotogo najdovme na net i sekogas odime na istoto mesto; smestuvanje extra, plaza na 5 min. restorani ubavi i ne mnogu skapi vo blizina i sto e najvazno prekrasno more polno so jod za mali deca :)

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?