|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде на одмор?
15.5.2013 23:03:24   
miana
Леле јас сакам пак Турција,ама мм запнал за камп во Грција ....За деца камп е рај,ама за мајки user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Каде на одмор?
12.6.2013 15:42:12   
gorda2
Ајде ако може да ми дадете некој контакт за апартман во Грција, мои специфични барања: да е на сама плажа или ептен близу до плажа со ситен песок, чиста, топла вода и не многу скапо... Каде било во Грција каде ви се допаднало и би го препорачале за деца (дете и бебе) Однапред ви благодарам!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Каде на одмор?
12.6.2013 15:46:05   
JovanaJ
Nie rezerviravme vo Siviri, za vo Avgust, prev pat odime tamu. Apartmanite se na samata plaza, novi i mnooogu mi se dopadnaa , od ona sto go vidov na slika na net. Si rezerviravme direktno vo apartmanite. Se nadevam ke bide ubavo...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Каде на одмор?
13.6.2013 12:13:32   
katerinceb
mamicki ajde nekoja nekade kaze nea pori kako e???sakame nekade od kaj 20-25 juli da odime pa nekako smestaj kako se naoga i kako se dvizat cenite...fala odnapred

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Каде на одмор?
13.6.2013 12:17:24   
Sanja
Ние уплативме за Полихроно, Грција, се надевам убаво ќе биде!

(Одговор на членот katerinceb)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Каде на одмор?
13.6.2013 14:13:32   
penelopa
за две недели одиме во близина на Пула, ајде моренце загреј се уште малкууу

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Каде на одмор?
14.6.2013 15:02:57   
gorda2
ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Nie rezerviravme vo Siviri, za vo Avgust, prev pat odime tamu. Apartmanite se na samata plaza, novi i mnooogu mi se dopadnaa , od ona sto go vidov na slika na net. Si rezerviravme direktno vo apartmanite. Se nadevam ke bide ubavo...

Треба ли да се уплати за резервација или? Цени? Контакт?

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Каде на одмор?
14.6.2013 15:05:49   
princessa
ova leto za zal nema da odime na more zasto cekame bebco da se rodi. Edinstveno za Makedonija naesen ni ostanuva ama pa i od toa poubavo nema.

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Каде на одмор?
14.6.2013 15:07:32   
blond
Требаше да одиме сега во Јуни, ама ме зезна колешката со одморот, па оставивме некаде за во Август најверојатно. А каде, уште не знаеме. Требаше во Грција, може ќе остане истиот план, може ќќе смениме дестинација :)

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Каде на одмор?
14.6.2013 15:20:01   
JovanaJ
ИЗВОРНА ПОРАКА: gorda2

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Nie rezerviravme vo Siviri, za vo Avgust, prev pat odime tamu. Apartmanite se na samata plaza, novi i mnooogu mi se dopadnaa , od ona sto go vidov na slika na net. Si rezerviravme direktno vo apartmanite. Se nadevam ke bide ubavo...

Треба ли да се уплати за резервација или? Цени? Контакт?



Gorda2, eve poveli nekolku linkovi od apartmani koi se naogaat na samata plaza. Za rezervacija se prefrlaat pari vo nivnata banka. No mene toa ne mi preci, duri i podobro mi e, nekako mi e posigurna rezervacijata.

Ima i ceni na sekoja web strana.

Админ: Линковите се отстранети.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 23.6.2013 12:59:10 >


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот gorda2)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 11:39:18   
mosa
zenski nikoj ne ja spomna Bugarija,kako e da se odi tamu so dete(4 godini)?
Jas mislev deka godinava nema da odime,ama dojdoa pred nekoj den edni prijateli i kazaa deka ke odat vo Bugarija.Mm odma rece i nie ke sme odele i zaedno so niv.On sakal tika nekade niz Mkd,bidejki jas i sin mi nemame pasosi ama mu kazav deka sega ide brzo,pa sega da vadime pasosi i planirame vo Bugarija da odime. Nekkade vo pocetokot na avgust.Sakame vo Apartman da odime.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 12:59:50   
Octavia
Мене Бугарија ми е премногу далеку и за мене, а не па за со мало дете user posted image . Јас само еднаш сум била таму на одмор, не сум најквалификувана, ама сепак морето не ми се допаѓа. Постојано имаше бранови и ветер, а пријатели наши кои беа во сосема друго место исто на тоа се жалеа. Интересно е што луѓе кои живеат во Бугарија (барем оние кои ние ги знаеме) одат на одмор во Грција, заради морето.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 13:45:31   
mosa
Мене Бугарија ми е премногу далеку и за мене, а не па за со мало дете . Јас само еднаш сум била таму на одмор, не сум најквалификувана, ама сепак морето не ми се допаѓа. Постојано имаше бранови и ветер, а пријатели наши кои беа во сосема друго место исто на тоа се жалеа. Интересно е што луѓе кои живеат во Бугарија (барем оние кои ние ги знаеме) одат на одмор во Грција, заради морето.





Oktavia,da znam deka e podaleku,ama ke odime so sopstven prevoz.toest so nas avtomobil,pa taka bi zastanuvale kade sakame i kolku sakame,znaci ne zavisuime od drugi e sega samo toa malku se mislam za moreto zosto znam deka Egejsko more e podobro za decava.neznam ni jas sto dsa pravamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 13:56:35   
Octavia
Кај нас и да застануваме мислам ќе збудалат децата, околу 800 км се до таму, а моиве и тие 300 до Грција едвај ги издржуваат на крај. Ама сепак зависи и од детето многу. Баш јави и со цени како се, врска немам зашто одамна не сум била, ама викаат дека е поскапо од порано.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 14:16:10   
mosa
Кај нас и да застануваме мислам ќе збудалат децата, околу 800 км се до таму, а моиве и тие 300 до Грција едвај ги издржуваат на крај. Ама сепак зависи и од детето многу. Баш јави и со цени како се, врска немам зашто одамна не сум била, ама викаат дека е поскапо од порано.



Iskrena da ti kazam ovie prijateli sto planirame da odime so niv mi rekoa deka bugarija bilo mnpgu eftino i za smestuvanje i za za hranata.Prijatelive bea i lani,a devojcevo ima tamu rodnini.i i lani kazuvaa deka za privatno smestuvanje se palkalo okolu 6-7 evra.a i hranata bila zdabe.Zdravje boze koga ke se vatam obavezno psiuvam kako sme pominale i ceni sekako.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 15:28:59   
AnnaMolly RR
Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 15:36:21   
Annet
eve Milicka vidi tuka.porano imase i tel broevi,sega gi nema.moni teo mislam od Dojran deka e neka pise tuka,ajde za nasata mila Anna Molly :)))

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.


< Поракaта ја уредил rina13 RR -- 23.6.2013 16:37:49 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 17:50:36   
Snowhite RR
nie bevme lani vo dojran i mn ubavo pominavme i godinava zdravje pak tamu da odime. nie plakavme 700 den od vecer. e sega godinava so bebeto a mozi i svekrva mi da ja nosime ke se smestime vo dr.apartmani pogolemi tie mislam bea po 1000-1200den. ako sakas ke ti dadam br.od tie od lani blisku bese do plaza i mn.fini luge.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 18:26:23   
mare01051989
nie ovaa godina ne odime nigde na odmor sakum deteto da go nosum na bazen malku da se slapka inaku sega ima 3 meseci zdravje vo avgust 5 pa pogolemko ke e

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 21:50:14   
Octavia

ИЗВОРНА ПОРАКА: mare01051989

nie ovaa godina ne odime nigde na odmor sakum deteto da go nosum na bazen malku da se slapka inaku sega ima 3 meseci zdravje vo avgust 5 pa pogolemko ke e


До тогаш и ќе научи да плива, уживај и терај user posted image

(Одговор на членот mare01051989)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 21:55:37   
AnnaMolly RR
Во право е Октавија. Нели бебињата имаат природен инстинкт за пливање? А плус, што порано го учите бебето да плива, тоа подобро. Со среќа и пиши ни како сте си поминале.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 23.6.2013 22:16:58 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 22:26:31   
Hunny
Не само да плива, туку и да се сонча. Многу е здраво, побрзо ќе порасне, особено ако го сончате во 12 попладне.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 23:48:07   
mare01051989
zenski vie se zafrkavate so mene???? seriozno gledav edno video na joutube kade bebe od 3 meseci go pustaat vo bazen samo da pliva.Jas sigurno nema toa da go napravum ne sum budala ama kako i da e jas tuka se prijaviv za da dobijam nekoj ubav sovet a ne vie da me ismejuvate taka

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Каде на одмор?
23.6.2013 23:57:38   
Octavia
Бебињата си имаат инстинкт за пливање, водата им е природна средина, тоа се знае. И секако дека добиваш убави и пријателски совети, целосно соодветни на прашањето. Не се нервирај непотребно user posted image . Поздрав и уживај си на форумов.

(Одговор на членот mare01051989)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Каде на одмор?
24.6.2013 0:00:06   
Snowhite RR
Да бебината имаат инстинкт за пливање бидејќи во стомакот на мајката тие пливаат, така да не те зафркаваме само изнесуваме факти

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?