|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пеглање на кошули
12.3.2013 20:42:19   
hopeless
Само што пишав во темамва, се зареков.user posted image
Мм утре ќе одел со партија на промоција и треба да му пеглам ауххххххх

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Пеглање на кошули
22.5.2014 9:37:09   
Mila mamicka
Мм е спортски тип и не обожава многу кошули. Ги носи само кога мора, на свадби и некои слични свечености (и тоа на мое инсистирање). А јас пак обожавам да пеглам, па не ми смета и да пеглам кошули. Е сега панталоните со раб, ми се ужас, среќа што такви има само во оделата, а тие пак ги носам на хемиско.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Пеглање на кошули
22.5.2014 9:49:32   
nataly86
Мојата болна тема user posted image , моето "хоби"..кошули морам да пеглам и тоа минимум 5 неделно, т.е за секој работен ден по една плус и викенд некое излегување или во последниот период свадби крштевки епа сега видете....

Значи кој сака можи да дојди и да му ја отстапам таа работа оти вишеuser posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Пеглање на кошули
22.5.2014 9:50:42   
LoveableMe RR
не пеглам, мм на работа оди со маички и џемпери, полежерно се облекуваат во фирматаuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Пеглање на кошули
22.5.2014 10:14:39   
Defne90 RR
Мразам да пеглам кошули, за среќа маж ми ретко носи.Така да тоа оди во мој прилог.И тој се облекува полежерно.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Пеглање на кошули
22.5.2014 10:25:46   
princessa
E mm samo kosuli nosi i mora da peglam 5 nedelno a edvaj vreme imam i za negovite kosuli. Ama ajde sega leto ide i ke nosi i bluzi po kratki, pa ke me spasi od peglenje.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Пеглање на кошули
22.5.2014 12:55:22   
mommy_angels RR
Денес се изнапеглав и кошули и маици и панталончиња што на мм,што на дете ,што мое.А мразам ДА ПЕГЛАМ и затоа пеглам само тоа што морам.Денес си се дружев едно 3 часа со пеглата дека вчера ја исправ летната гардероба и денес пеглав.Ама затоа пак и откажувам љубов во следните две недели user posted image .А за кошулите не сакам да зборувам,ги мразам,заедно со класичните панталони user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Пеглање на кошули
22.5.2014 13:07:37   
Felly RR
Оф, мами, значи јас ти на иста мака денес. И јас имам две машини летна облека, нешто испеглав, нешто оставив за подоцна. А среќа што мм на работа не носи кошули, па не мора толку често да пеглам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Пеглање на кошули
23.5.2014 7:44:11   
bucko mal
Stramota e da kazam,ke ostaram I ne se nauciv ubavo da peglam kosuli.Od edna strana peglam od druga se guzva.mm si gi pegla I nekogash znae da mi prerace.
Inaku na rabota mora da nosi kosuli I taka sekoj vikend se raspravame so kosuli.

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 23.5.2014 7:45:00 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?