|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нова година VS Финансии
17.12.2009 0:08:04   
Anushka
okolu trosenjeto: ne trosam pari samo koga gi nemam, a ponekogas i togas gi trosam... pa posle cimu-limu kako sturceto
ama, ednas se zivee, Bozci mozebi 100, ama sekoj e poseben, sekoj vredi

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Нова година VS Финансии
17.12.2009 0:17:17   
lilit
       Me ubivte so temava .Epten sakam d kupuvam za Nova godina i se sto ke vidam sakam da e moe sto bi rekol mm BATKO gORGIJA. pA NE ZA CABE sum kumanovska snaa! Uste sega mislam sto ke kupam za Marko i site drugi pa i za bebeto koe ke se rodi vo april.Ke se mrdne mm od mene sirot ama oko sto vika baba mi ono e krivo za se a jas da stavam ocila epten crni auser posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Нова година VS Финансии
17.12.2009 1:02:26   
ananikol
Nova Godina pa bozik pa imendenot na  sinceto....Definitivno za tie 10 dena samo okolu tie praznici gi trosime dvete plati...baska drugo..
A godinava pokraj sto ke ni dojdat moite ke mi dojdi i zolvica so semejstvoto  za praznicite i ne i e zal kolku sto ke se potrosi neka e potrosi vazno ubavo da si pomineme.
Eeeee sega mi tekna ami treba pokloni i za niv,lele arno mi tekna..user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Нова година VS Финансии
3.12.2010 18:22:02   
AnnaMolly RR
Нова година кај и да е ќе дојде, па ајде да чуеме мислења како и колку трошите пари за подароци, пакетчиња...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Нова година VS Финансии
3.12.2010 18:24:03   
AnnaMolly RR
Ние на пример со мм не си разменуваме подароци за Нова година. Не знам зошто, ама ете така е од секогаш. Купуваме само подарок за мојата 6-годишна братучетка зашто на 1 јануари и е роденден и обавезно и правиме гооолемо пакетче. Освен на нејзе, правиме пакетче и на кумашинчето што има 3 години. На друг никој не купуваме подарок.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Нова година VS Финансии
3.12.2010 19:04:07   
agnes77
Не трошиме многу, честитки направимо сами, и поклоне исто така, примјер ове године мм и јас планираме да урадиме обојени свеќи, еднаш направиме глинени садови, еднаш домашни колачиња ... за внуки купивме или направимо играчки ... (еден подарок - мојата работа- за моја внука за божиќ 2008)

user posted image

но за мене многу е важно да подарок е од срцето


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Нова година VS Финансии
3.12.2010 20:59:25   
nadica
за нова година само на најблиските деца по некоја играчка која би ги направила среќни(со симболична цена ни < ни >) и пакетчиња
и тоа на кумашинчето(скоро 3год), на внук(6год) и внука(20месеци) од девер и на син(13месеци) на нашиот девер од свадба на другите деца им праќам честитки и мислам дека тоа е доволно
а на возрасен на никого ништо само честитки

< Поракaта ја уредил nadica -- 3.12.2010 21:01:05 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Нова година VS Финансии
13.12.2010 12:06:09   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: negla

jas osobeno mnogu sakam da kupuvam krpcinja za nova godina!koga bi mozela togas bi go potrosila cel paricnik poveke imam zimska nego letna obleka.osobeno me brivlekuvaat ovie praznici


ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Празници се ближат ! Кога сме кај Нова Година, подароци и сл. мене ме интересира онаа куклата што ја рекламираат што плаче, пие од шише, и се менуваат пелени и сл. да не знае некој колку пари е и нормално, каде ја има? Ја најдов на интернет, не е скапа, ама кај нас не знам, знаат да ги напумпаат цените и по неколку пати повеќе.
Ако некој ја видел и знае инфо, веќе сум му благодарна


ИЗВОРНА ПОРАКА: slavicav

Ja vidov vo jumbo 1200,1300 taka neshto beshe, a plus posebno se prodavaat i peleni i hrana e toa nekade okolu 300,400 den


ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia

Фала многу, СлавицаВ. Ме спаси од шетање по студов, за кое и така немам баш време


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

vcera si kupiv 10 kesi za pokloncinja,pa uste malku treba da pocnam da gi polnam....10 vnuci,na site ke im nosam pokloncinja,edvaj cekam na site da im ja vidam nasmevkata...dusicki site na teta....


ИЗВОРНА ПОРАКА: ben10

uste nekoj den i se pustam vo soping za paketcinja za malit decinja


(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2010 11:08:32   
Hunny
Ние може подранивме,ама вчера и однесовме новогодишен подарок на ќеркичката на кумовите!Злато мало,уште не разбира,ама се радуваше.Деновиве Дедо Мраз ќе ги посети и внучињата од девер ми.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2010 11:14:25   
Viktori
Не трошам многу пари за Нова Година затоа што нешто не ми правела кеиф никогаш посебно.
По подароците не сум, али затоа М, Б и Ј го чекаат Дедо Мраз од Ноември. Среќа што Б има роденден во декември, па не збори за НГ. После НГ на Стара Нова и е на Ј роденден, и Божиќ, нормално, па Новата Година искрено не ја ни мислам веќе. Да не е елкана, нема ни да ми текне кој датум е user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 16.12.2010 11:29:12 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Нова година VS Финансии
16.12.2010 15:42:56   
Maca25
Ние откако се роди Нина само за неа купуваме поклонче и пакетче, за другите не. Јас и мм нормално не си подаруваме ништо посебно за НГ, безвезе ми е. Лани на Нина и купивме играчка и некое шише или цицла плус пакетче, ама со кашички и сокчиња.
Оваа година Нина ќе добие поголемо пакетче, со книги, некоја играчка и нешто благичко.
Порано дома си купувавме секој на секого поклони, па стоеа под елка до 1, па сите заедно ги отваравме, ама веќе не го правиме тоа. Мајка ми ни купува на сите по некоја ситница и нормално за нина има најголем поклон.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Нова година VS Финансии
24.12.2010 13:44:47   
penelopa
Божиќната и новогодишната треска тука ептен не тресеuser posted image . Баш вчера бевме да накупуваме работи бидејќи денес ќе биде уште поголем хаос а и продавниците нема да работат 2 дена па луѓево се во последен момент купуваат.
Стандардно за Нова година си разменуваме подароци со најблиските. За моите во Мк обично праќам честитки со слики со родителите на маж ми и приајтели по некоја ситница. Но годинава се е сконцентрирано на син миuser posted image ...за него само купуваме и купуваме. Јас за себе си купив парфем, нешто облека ми фалат уште чизми но тоа после нова година- ќе чекам попустиuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Нова година VS Финансии
24.12.2010 14:30:41   
mama26
ne sakam da pomislam na trosok veke,ne samo za n godina tuku za cel zivot.user posted image sve mi e skapo ,za nisto merak nemam

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Нова година VS Финансии
30.11.2012 13:33:25   
Mihaela 2010
Ide Nova Godina,trosoci kolku sakas :))
Sto se odnesuva do podaroci, imam dve vnucinja,od koi na zolva mi e tuka pa so dogovoro sto si saka toa i ke dobie,a drugoto vnuce,na brat mi deteto ne se vo drzavava pa taka da nema da imam prilika da mu kupam nesto..
So mm si razmenuvame podaroci samo i samo ako ostane od finansiite pa taka nesto simbolicno,a za M ehh ke si dobie nekolku podarocinja,vrocem na ovie praznici se raduvam najvekje zaradi nea,zosto znam deka taa ke bide naj srekjna i najvesela ..
Za postarive ne sum razmisluvala da im podaram nesto,no bi sakala ako ostanat parickiuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Нова година VS Финансии
30.11.2012 21:55:43   
Ring
Ovaa godina finansiite se dosta tenkiiii....epten istenceni
Ke kupam nekolku lampioni , nekoja igracka za bebuskata , nesto za vnukite i tolku....
Na babite i dedovcite i na uste nekoj kako sekoja godina ke im pratam cestitki po posta .
Garderoba ne kupuvam , ne odime nikade...ova ke ni e prva Nova godina so bebe

A i epten skapotija fati....prosto se cudam kako ke izleguvame na kraj user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Нова година VS Финансии
30.11.2012 22:14:07   
Maca25
Јас ќе спремам пакетче само за ќерка ми и внук ми, плус некоја играчка во пакетчето. Со мм не си купуваме подароци за Н.година, само си се подновуваме и двајцата и тоа ни доаѓа како подарок user posted image Се надевам дека ќе земам плата пред Н.година па ќе можам да си дозволам подновување.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Нова година VS Финансии
30.11.2012 22:39:19   
zzaa
za n.g planirame elaka da si kupime lampion i ukasi imam i nesto od lani.pakece na zlatoto moe ako e mala uste.i da si uplatime za slaveneje u nekoj rastorant a za podaroci drugi nema finasi user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 42
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?