|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: "Не знаев дека сум бремена"
14.1.2010 13:51:51   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

не ги разбирам и не ги разбирам..мислам сум слушнала секакви обајснувања- бебето било мирно, не мрдало- ама па 9 месеци ни еднаш да не мрднеuser posted image , или дебела била многу па не се познавало- абе ајде..мислам едно е дебелина друго е бременост..не им верувам многу многу дека не знаеле, и плус што вика Палешка- па 8 месеци да не ми дојде не да ке се заггрижам, ке летам на гинеколог


Се согласувам со мами...едноставно е неверојатно да не знаеш.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: "Не знаев дека сум бремена"
14.1.2010 14:00:23   
zami
i mene ne mi e jasno, eve jas imav stomace i pred da zabremenam, ama kako napreduvav, stomakot veke ne bese mek tuku se zategnuvase, za da pri kraj neli nemoze da ti propadne prst, a ne so raka da go pritisnes.
i sto e so spienjeto, i da nemas navika da spiese na stomak, bre ke pretnes vo son ke se prevrtis, jas posle sedmi mesec, edvaj spiev od stomakot, od sto mi smetase.
a site tie sto gi davat gi imaat iznoseno bebinjata barem do 36 nedela sto voopsto ne e za zanemaruvanje.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: "Не знаев дека сум бремена"
14.1.2010 15:01:44   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Ха, ха пред 30 години ехоuser posted image . Мајка ми вели тогаш ги прегледувале со некои слушалки како инки го слушале бебето. Мене за тогаш не ми е чудно, но денес малку се чудам. За менструација знам дека може да се добива и ај првите месеци може да не се познава стомачето и кај мене не се познаваше, ама во 6 месец кога наеднаш ми порасна, незнам како тој симптом може да се превиди. Чудни се приказниве, феномени



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas e smesno moeto prasuvanjeuser posted image user posted image user posted image .SOOOORRYYYYYY ,sledniot pat poveke ke vnimavam sto ke prasuvam,za da nema ismejuvanje ok?

< Поракaта ја уредил mina_m -- 14.1.2010 15:03:29 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: "Не знаев дека сум бремена"
14.1.2010 15:46:17   
lilit
 Да и јас ја гледам и навистина ми е чудно како не знаеле јас и за Марко иза ова бебе точно знаев кога се зачнати и без да правам тест знаев дека сум бремена. Зашто секогаш имам редовен циклус  ми доага точно на датумот.Ама ете кај овие жени збунува баш тоа што добивале.Исто така кај подебелите е потешко да се утврди па и мрдање на бебето и се.Ама добро секоја жена си е различна.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: "Не знаев дека сум бремена"
15.1.2010 17:46:14   
Rossana
Brat mi ne se ni podmrdnal dodeka bil vo stomakot na majkami, do dusa mam seuste neznae ni kako e da se nosi dete. na sekoj exo pregled brat mi bil vo ista polozba a imal srceva reakcija i rastel doktorot ne mozel da se iznacudi na toa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image edinstveno go pocustvuvala 10-15 minuti pred da se rodi, a se porodi so carski rez, sega mam ne moze da se iznacudi kako moeto dete moze da klocka non stop po cel den i koga i da odam kaj nea (ziveeme na 5 minuti oddalecenost) non stop i e rakata na mojot stomak user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?