|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Секс за време на бременоста
16.1.2013 3:35:58   
katalina1
Prvoto tromesecje apstiniravme po preporaka na ginekologot,a potoa probavme samo ednas ama...jas ne mozev da se opustam,stegnata,ic ne mi bese ubavo.Maz mi isto taka ne bese sloboden i opusten.Ni bese strav da ne napravime nekoja beljauser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Секс за време на бременоста
16.1.2013 9:34:52   
miana
Каталина,бременоста ако е во ред нема од што да се плашите. Не мислете на најлошото..Земи читај на сите страни за секс за време на бременост ( изгуглај ) ке видиш дека некогаш е и корисен. Поздрав

(Одговор на членот katalina1)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Секс за време на бременоста
22.1.2013 19:20:08   
temjanuska2
maksima3 orgazmot ne mu steti na plodot ni na grloto na matkata,edinstveno spermata e stetna za grloto na matakata vo smisol deka sodrzi proteini koi go omeknuvaat grloto i moze da dojde do predvremeno otvaranje i poroduvanje,seksot kako seks e dozvolen do 9 mesec so zastita se rabira zaradi tie proteini ili bez zastita bez ejakulacija,osven ako ne e visoko rizicna, patoloska bremenost.Taka da mamicki opustete se i uzivajte a sekako ne go zaboravajte i tatkoto 9meseci apstinencija?????? treba da se zaprasate???? koj moze da izdrzi i zasto ako nema poteeba :)

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Секс за време на бременоста
22.1.2013 21:12:27   
Simona_k
Сакам секс ама дур не имамuser posted image не го чувствувам сексот како порано,може потсвесно се плашам од нешто и не уживам во него.А си имам и комплекси сега со теловоuser posted image и се си прави свое..Ми фали маж миuser posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Секс за време на бременоста
23.1.2013 13:40:01   
princessa
mnogu cuvstvitelna tema i za meneuser posted image . Nemozam ednostavno da se opustam vo seksot, 16ta nedela sum, mi se gadi kako od se drugo taka i od seksot. Ne mi pricinuva nikakvo zadovolstvo i pokraj toa sto mnogu mnogu retko imame mi se cini deka vednas trcam vo wc da povrakam. Neznam do koga ke trae ova, mozebi koga ke zavrsat macninite. Posle pa drug problem ke si imam-stomakotuser posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Секс за време на бременоста
23.1.2013 13:43:39   
miana
Обидете се дас не мислите на мешето и готово...Почнете со добра предигр аи баталети ги мислите- ке видите дека ке ви биде многу убаво user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Секс за време на бременоста
23.1.2013 17:32:48   
temjanuska2
Miana i jas se slozuvam so tebe :) da tocno e deka treba da mislime na bebceto najmnogu no ne treba da se zaboravime sebesi i partnerot.Jas sum 18 ned i do sega uzivam se nadevam i ponatamu ke ostane taka user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2013 17:12:51   
Simona_k
Кажете некоја позаuser posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2013 17:20:57   
temjanuska2
user posted image me iznasmeja simona ,za poza ti sama odlucuvas koja ti tebe najodgrovara,koja ti e najudobna ,eve edna od mene kuceska user posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2013 17:36:03   
JanaMarija
Abe jas koga bev bremena imavme seks posebno od 3 do 7 mesec, posle apstinencija user posted image

Posledno imavme vo 8 mesec i taman se opustiv i ne mislev na bebeto-ops ke mrdne... lele si vikam sto mu pravime kutroto...i otvoram jas na google i citam ustvari deka seksotmu doagalo kako lulanje user posted image user posted image user posted image ...i si vikam lulanje ... sega ke vidis i ajde pak seks i toa vo misionerska zosto taka mazot e na podistanca...meseto e slobodno i penetracijata ne e golema,a sepak zadovolitelna.

I taka od sredinata na 8 mesec imavme posle tek koga bebuska bese 2 meseci :))) sega e veke 4 meseci i se si e ok....uzivajte zosto posle poragaj uste poveke nema da vi se saka...barem kaj mene bese taka :)

Kako i da e interesno iskustvo e toa em so user posted image em suser posted image user posted image s :)))

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2013 18:13:57   
Ummu_Ajna
kakva e be taa misionerska poza hahah intresno ime ima:)

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2013 18:53:42   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

kakva e be taa misionerska poza hahah intresno ime ima:)


Најпростата..он горе ти доле и толкуу

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2013 18:59:31   
Simona_k
Стварно која беше мисионерска онаа на страна?user posted image user posted image user posted image Ако е таа од нејзе куковите ме болатuser posted image
За кучешка може добра ми е таа сега-за сега друга нема а?Мислев да смениме малкуuser posted image Позз женски и фала!!!Многу ве сакам ако не ве знам

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Секс за време на бременоста
24.1.2013 19:01:44   
Simona_k
Како мисионерска во 7 месец?user posted image
Ќе го смачкаuser posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Секс за време на бременоста
25.1.2013 9:17:36   
miana
Па нема да лежи врз тебе бе душо... Ти ке лежиш со кренате нозе а он на колена ..Леле колку сме смешни..абе екпериментирај,,Како тебе ти е згодно така..И не се секирајте до крај можете да водите љубов ( освен ако не ви забранат ) Па знам неколк ситуации каде гинеколозите препорачуваат повеке секс на крајот за полесен порагај. Мене докторот ми рече лично- повеке да сме работеле на случајот и така си беше..
Можете и странично ( еве ти од мене поза user posted image ) да си лежи од позади тебе и така..Ајде не се плаши опушти се и опушти го и партнерот..Добра предигра и немисли толку на бебето..Па како дојде тоа бебе во стомакот ,се секаваш????

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Секс за време на бременоста
25.1.2013 12:27:49   
Simona_k
user posted image user posted image user posted image ај ќе пробаме поззuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Секс за време на бременоста
3.2.2013 1:12:43   
ilic
abe jas procitav negde deka dobra poza koga ti e mesheto malce pogolem e koga zenata e odozgora,em mesheto e slpbodno em mozzesh da kontrolirash do kade ke odi user posted image pa sega so znam jas taka pravev do 5 mesec sega sum 6.5 i planiram kaj i da e pak da probam ovaa poza nekako mi faka oko..... aj ako ne ke probam pa ke vi pisham kako so.......hihihihihihihihihiuser posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Секс за време на бременоста
3.2.2013 15:37:45   
profesorica
со првата бременост си практикувавме без проблем сите 9 месеци а сега нешто ме зеза гинекологот вика 7 и 8 месец се ризични од предвремено породување па некако немаме односи user posted image кој ке чека до 9 ти месецuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ilic)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Секс за време на бременоста
15.2.2013 2:51:03   
katalina1

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

со првата бременост си практикувавме без проблем сите 9 месеци а сега нешто ме зеза гинекологот вика 7 и 8 месец се ризични од предвремено породување па некако немаме односи user posted image кој ке чека до 9 ти месецuser posted image

I jas od toa se plasam,od predvremeno poroduvanje...nisko go nosam i mi e strav nekako da ne dojde do predvremeno otvaranje.Najbitno sega mi e user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Секс за време на бременоста
15.2.2013 17:29:40   
Simona_k
Абе Каталинче ај покасно ќе надокнадишuser posted image
Јас сега 8ми малку ќе пазам,а во 9 ти не планирам да се замарамuser posted image
Моментално кучешка онака најдобра опција ми е user posted image

(Одговор на членот katalina1)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Секс за време на бременоста
25.2.2013 21:47:55   
idnata_mama
Лелееее луѓее јас воопшто неможам да си се начудам за мојата желба за секс... user posted image А уште пострашно е што никако не смеам да посмислам таа моја желба да се реализира поради слабите крварења на засирена (кафеава крв) последнава недела user posted image . Не дека сум била нешто посебно сексуално актива пред да забременам, сме иамале реативно нормален сексуален живот ама ова хормониве ми здивеа максимално user posted image .
Се надевам дека ќе успеам да се воздржам до 12 недела (немам многу, уште цели 4 недели user posted image ) . Тоа е... До тогаш повремено ќе си имам „влажни„ соништа„ па се надевам дека после тие 4 месеци ќе си уживам во нагонот....
Извинете за отвореноста и искреноста ама темава е таа...

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Секс за време на бременоста
25.2.2013 23:25:53   
marija/
Здраво idnata mama сакав да те прашам едно прашање во врска со со крварењата каква боја е и која е причината за тоа оти јас имам крварење ама не знам некако е чудно темно кафен исцедок кој го имам 20 и некој ден веќе и двапати лежев во болница а докторите ми кажуваат дека се е во ред со плодот бремена сум 34 недели и 5 дена ќе те замолам ако сакаш да ми одговориш.
Извинете за постот знам дека мместото не му е тука ама морав да прашам оти сум многу испаничена

(Одговор на членот idnata_mama)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Секс за време на бременоста
26.2.2013 10:13:34   
idnata_mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: marija/

Здраво idnata mama сакав да те прашам едно прашање во врска со со крварењата каква боја е и која е причината за тоа оти јас имам крварење ама не знам некако е чудно темно кафен исцедок кој го имам 20 и некој ден веќе и двапати лежев во болница а докторите ми кажуваат дека се е во ред со плодот бремена сум 34 недели и 5 дена ќе те замолам ако сакаш да ми одговориш.
Извинете за постот знам дека мместото не му е тука ама морав да прашам оти сум многу испаничена


Марија, отвори го сандачето со приватни пораки, таму ти одговорив се user posted image .
Поздрав

(Одговор на членот marija/)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Секс за време на бременоста
6.3.2013 0:36:59   
Gaia
Јас скоро и да заборавив што беше тоа секс во бременостаuser posted image До сега со мм сме имале само еднаш за цела бременост и тоа еднаш како ниеднаш, некако со страв да не го повредиме бебето и штознам, доста непријатно ми беше, да си кажам искреноuser posted image

(Одговор на членот idnata_mama)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Секс за време на бременоста
6.3.2013 7:17:07   
Ikana
И ние апстиниравме првото тромесечие поради некое минимално крварење, потоа се беше во ред и имавме зелено светло од докторот, но последното тромесечие исто така ни забранија односи, па си апстиниравме повторноuser posted image

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?