|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.2.2013 17:05:15   
temjanuska2
Neznam dali vi se slucuva i na vas ama jas imam osekaj deka sekoja nedela ne mesecno si kacuvam kilaza,iako sum 6 kg popravena a sum 20 nedela ama ne e za uteha oti sega pocnuva ustvari popravanjeto.Ne jadam mnogu ama izgleda se sto jadam si ostanuva kaj mene :( neznam kako ke bide do kraj me plasat kg od ednostavna pricina sto sum niska i sekoj visok kg epten mi se poznava :(

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 726
   RE: Килограмите за време на бременоста
7.2.2013 20:04:08   
Simona_k
темјанушка незнам како да те утешамuser posted image јас до 27 недела бев 10+ а сега овој месец ептен си кркав гарант сум +5 за еден месец се осеќам тешко и тромо,само на јадење мисламuser posted image Многу ми е тешко да се борам против слатката храна
Благо јадам секој ден(кога не бев трудна јадев само една ресана пред да добијам),јадам црн леб,еден леб 2 дена си го јадам,на раб мелам:смоки,јаболки,благо,што најдам бомбони....се гледам во огледало бишка...
Си викам ајде уште 1-2 месеци да издржам после ништо не јадам

< Поракaта ја уредил Simona_k -- 7.2.2013 20:05:15 >

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 727
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.2.2013 12:10:24   
temjanuska2
simonce jas se nerviram kako so pisav pred se oti sum niska ,vtoro krivo mi e oti nemam zgolemen apetit kako sto vikas ti da mislam na jadenje samo,na rabota jadam zitarici i mleko sekoj den(ama toa mi e navika veke so godini) plus nekoja banana ili portokal,posle rucek doma bez leb ili crn dvopek a za vecera supa,jogurt so parce suvomesnato ili salata ili ovosje a nekogas i bez toa a sepak golema sum
user posted image posto startuvav so 49-50kg mene toa me bole .Balgo porano jadev nonstop sega mi se gadi od nego.a smolki ili gricki nikogas ne sum gi ni jadela Ama fala ti za utehata user posted image a i kolku sto razbrav tebe ti e vtoro taka da vtororotkite kacuvaa poveke kilaza po nekoe nepisano pravilo user posted image sega na skriningot ke videme bebusot kolkav e mozebi e bucko user posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 728
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.2.2013 12:18:17   
kikicka
Уффф јас со првото бев 30+ кг а со ова тек почнувам моментално сум 7 г.н а имам само1 кг ставено, али и тоа варира што знам де сум 65 де 66user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 729
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.2.2013 13:09:43   
Snowhite RR
Јас па цела бременост 10кг се на се се поправив, а сега 3 недели после пораѓај изгледам како да немам родено, сите што ме видоа ми рекоа така. Се разбира имам малку стомаче кое со алишта и со мидер не ми се познава ич

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 730
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.2.2013 14:49:42   
princessa
bravo snowhite za tebeuser posted image . Kazi nekoj trik i nie da ostaneme tolku vitki vo bremenostauser posted image . Jas od koga bev na pregled pred edna nedela do sega edno kilo sum kacila ne mi se veruva, ke se ubijam.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 731
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.2.2013 16:34:29   
temjanuska2
lele snowhite sega me potseti za mider ic ne go ponesuvam,cel zivot nosam nizok stuk neznam kako ke istrpam mider,a znam deka e pozelno za da se vrati muskulaturata na stomak na normalauser posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 732
   RE: Килограмите за време на бременоста
8.2.2013 17:03:03   
Simona_k
temjanuska2 нема врска дека со втората бременост ќе се качат повеќе килограми од првата,напротив јас повеќе пазам што јадам и колку јадам сега отколку првиот пат затоа до сега сум некаде 15+ најмногу!А со првото бев 30+ целаuser posted image
Значи до 20 планирам да скокнам,а како што сум тргнала се надевам ќе ја достигнам целтаuser posted image
Snowhite сите ти завидуваме бравоuser posted image


< Поракaта ја уредил Simona_k -- 8.2.2013 17:07:22 >

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 733
   RE: Килограмите за време на бременоста
9.2.2013 10:38:07   
temjanuska2
pa simonce jas pisav kako nepisano pravilo e deka se kacuvat poveke kila,a i deka pobrzo se poznava meseto t.e porano,a moze a i ne mora da znaci.Ete kaj tebe ne e taka ama vnimavas poveke
user posted image ama kaj nekoi ne e ,bez razlika sekoj si e razlicen pa i sekoja bremenost e razlicna,samo da sme zdravi i zivi i bebencata vo nas user posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 734
   RE: Килограмите за време на бременоста
9.2.2013 13:13:57   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

bravo snowhite za tebeuser posted image . Kazi nekoj trik i nie da ostaneme tolku vitki vo bremenostauser posted image . Jas od koga bev na pregled pred edna nedela do sega edno kilo sum kacila ne mi se veruva, ke se ubijam.


Нема трик, јадев исто како и нормално, до 5ти месец возев велосипед, потоа пешачев по најмалку 1 час.
Метаболизам би рекла

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 735
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.3.2013 13:37:36   
Gaia
Јас сум 29та недела и 10кг +user posted image Се надевам дека до крај нема да качам уште многуuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 736
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.3.2013 15:07:03   
Melanija RR
Мојата бременост се движи засега вака
5н+5д =81кг. ,
12н+3д. =85кг
........ следно ќе видиме

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 737
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.3.2013 8:30:54   
*devojce*
Jas sum 22ra nedela i dosega imam staveno 8kg i mnogu mi smetaat a sto ke bide ponataka stvarno neznam

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 738
   RE: Килограмите за време на бременоста
12.3.2013 8:35:46   
arh_diz
Ne se sekiraj devojce , ke gi simnes koga ke se porodis
Isfrli leb i blago i nema da kacuvas mnogu

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 739
   RE: Килограмите за време на бременоста
14.3.2013 15:07:25   
princessa
jas sum 300gr popravena. Do prethodnata nedela bev vo minus,od povrakanje 5kg oslabev. Inaku sum 23ta nedelauser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 740
   RE: Килограмите за време на бременоста
14.3.2013 19:36:47   
Melanija RR
Еве следно и во ист континуитет
16н+6д =87кг

Во просек секој месец по 2 кг во плус

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 741
   RE: Килограмите за време на бременоста
14.3.2013 20:38:16   
Мими
26n + 1d samo 1 kg plus user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 742
   RE: Килограмите за време на бременоста
14.3.2013 21:51:17   
temjanuska2
user posted image lele princeza lele mimi kako uspevate user posted image ljubomorna sum vi user posted image se salam .Jas samo po nagorna linija odam user posted image uste sum si +7 tocno 25n+6d,veke nekolku ned sum tolku,ama duri od treto trom pocnuva naseto popravanje user posted image mimi jas i ti sme mnogu blisko so terminiteuser posted image

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 743
   RE: Килограмите за време на бременоста
15.3.2013 12:50:42   
princessa
uzivaj si temjanuska2 posle ke gi simnes mnogu skoro. Jas vo 1ta bremenost se popraviv 13kg se na se, koga izlegov na 4ot den od bolnica imav samo 3 kg visok koi gi skinav za 2-3 nedeliuser posted image . Moja prijatelka se popravi 25kg i za nekolku meseci bese skackauser posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 744
   RE: Килограмите за време на бременоста
18.3.2013 14:05:57   
Lina*
Ne se plasam tolku mnogu za kilogramite tuku pocnuvam da se plasam sto se pocesto mi se jadat nekoi gluposti,cipsovi i drugi nezdravi gricki a isto dusava mi bara gaziran sok leleeeee a jas nikogas ne sum bila mela nekoj merak za gazirano pogotovo koga vremeto e ladno

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 745
   RE: Килограмите за време на бременоста
18.3.2013 14:25:19   
princessa
i mene dusata mi saka nenormalno blago ama veke ne kupuvam za da nema doma i da ne go gledamuser posted image . Jadam ovosje i cat pat kupuvam sladoled zasto nemozam da mu odoleamuser posted image . I cips ne kupuvam, samo ednas ili dva pati vo ovie 24nedeli sum jadelauser posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 746
   RE: Килограмите за време на бременоста
24.3.2013 21:14:54   
masa
8ма недела и +4кг user posted image и во првата бременост исто во 15та недела уште немав стомак а бев +10 кг.Незнам зошто така се поправам,како балон се дујам.Искрено им завидувам на оние што не се поправат на друго место освен во стомакот.А не дека јадам којзнае колку и дека имам мачнини не јадам мн работи,а пак качувам на вага user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 747
   RE: Килограмите за време на бременоста
24.3.2013 21:21:57   
temjanuska2
Masa i kaj mene e isto,ne jadam mnogu a sepak kacuvam kilaza,ama izgleda se sto jademe se zadrzuva za bebusot,pa posle tie kila ke gi nemame koga ke se porodeme,barem taka se tesam user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 748
   RE: Килограмите за време на бременоста
24.3.2013 21:56:38   
Simona_k
So prvoto se rusiv od jadenje blago I meseno I gazirano I se sto mi dusa sakase I bev +25 a sega do 7 mi vnimavav I bev +10 a vo 7 I 8 mi ne vnimavav I se popraviv 9 kg za dva meseciuser posted image zatoa sega sum +20user posted image
Sega tesko mi paga ide leto..avgust mu e rodenden na maliot I krstevka ako pravime zaedno...sto meckiste ke bidam

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 749
   RE: Килограмите за време на бременоста
25.3.2013 10:13:55   
temjanuska2
Simona tesi se so toa sto e leto,polesno se gubat kilogrami,polesna hrana se jade,a i ke imas dve srcinja sto nonstop ke trcas okolu niv ke zaboravis da jades. Nema da pustas klima ke topes kalorii user posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 750
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?