|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Paper pregnant - Список
21.10.2010 20:14:27   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

во мој случај све је како треба, а прије неколико година била сум во иста ситуација као ти ... денес јас мислам така ...ако би имала биолошко дете, ако би успела со ин витро, никогаш не би слала баранје за посвојуванје во МК ... и не би упознала сите моје драге пријателјице од МК, не би учила ќирилица, не би разбирала мак. јазик, не би знала колико силне емоције еден човјек може да осјети, не би знала колику сум силна и храбра ... али та е мој пат а ти ке пронаѓеш сој пат ...



Колку убаво кажано, вака само размислува жена со гооооооооооооооолемо срце како нашата Агнес user posted image user posted image user posted image


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Paper pregnant - Список
21.10.2010 21:26:58   
misticia

Главата горе, можеби Бог има друг план за вас, можеби бара дом за екое малечко сонце и откако ке го смести ке ви даде и вам сопствено...


user posted image user posted image user posted image Девојки,ме расплакавте со темава user posted image Толку се чувствувам тажна,виновна user posted image Кога бев девојка и мене ми дојде една таква мисла,дека кога ќе се омажам,може ќе имам проблем со стерилитетот па еднаш помислив дека не би сакала веднаш штом ќе се омажам да имам деца,малку да почекам.Зошто сум помислувала такви работи???Затоа сега еве скоро 2 год.се влечкам по доктори за да добијам бебе.Како да облак ми застана на среќата со мм,како да го губам сјајот во очитеuser posted image user posted image user posted image
[/quote]

немој да мислиш така
и јас имав исто чувство порано и исти мисли па еве затруднувам и без да планирам мала грешка и балон се правам :)
со симона затрутнав на првиот обид да имаме бебе
со мартина пробав месец два да имаме второ и кога се откажав од идејата, направив нови планови као за подоцна, едно невнимание и user posted image - и ене ја сега расне и спие

така ви посакувам на сите без разлика дали ќе си родите или посвоите што побрзо да се гушкате со вашите деца - ќе бидете одлични мамички :)

< Поракaта ја уредил misticia -- 21.10.2010 21:29:42 >

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Paper pregnant - Список
21.10.2010 22:38:13   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

така ви посакувам на сите без разлика дали ќе си родите или посвоите што побрзо да се гушкате со вашите деца - ќе бидете одлични мамички :)


user posted image user posted image user posted image  сите ќе успееме ... еднашuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Paper pregnant - Список
18.11.2010 16:33:27   
agnes77
Коригиран списокuser posted image


Чеканје на user posted image  ... списокот за paper pregnant:

Агнес77   
  
  
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 

Среќно семејствоuser posted image user posted image user posted image
 
fifi  user posted image
dona user posted image
Milijanauser posted image
 
 

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: fifi

Sakam samo da vi kazam deka jas imam posvoeno dete, i po 5 godini rodiv svoe, a site doktori kaj sto bevme so maz mi, ni rekoa nikogas nema da imam deca user posted image




ИЗВОРНА ПОРАКА: dona

user posted image da jas veke imam posvoeno devojce.si go zedovme na osum i pol meseci.sega e veke 21 mesec super sme i mozebi od moja strana nema da  bide korektno no site parovi sto nemaat decinja im sovetuvam da si posvojat.kolku vo pomladi godini go storat toa tolku podobro i za niv i za bebesot.godinite si nosat svoe breme stres ,razocaruvanje i za toa go velam gore navedenoto.user posted image







< Поракaта ја уредил agnes77 -- 18.11.2010 16:36:47 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Paper pregnant - Список
5.3.2011 9:58:22   
agnes77
Каде сте сите, има уште некој за во список?
За сите 370 двојки који чекамо во регистер за можни посвојители user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?