|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
28.3.2011 21:22:32   
MACImac
zdravo fani i jas go imav istiot problem mojot maticen na eho mi rece deka imam dvoroga matka ama so laparoskopija se utvrdi deka ne mi e dvoroga matka tuku samo pregrada vnatresno koja mi ja otstranija so operacija. Jas mislam deka treba so laparoskopija da utvrdat dali ti e cela matka podelena i nadvoresno (dvoroga) ili e samo vnatresna pregrada. Ne se sekiraj mlada si ti se ke se sredi, jas imam 28 g. user posted image i uste se macam za user posted image pozz

(Одговор на членот fahi)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.4.2011 22:04:44   
Anonimen
Zdravo na site. Jas sum nova na forumot i sakam da ve prasam slednoto:
Pri redoven pregled ginekologot mi rece deka imam ranicka na grlo na matka koja nisto ne e strasna.Potoa napraviv Pap test koj bese ureden. Vo meguvreme mi dade da pijam Flazil, Flukonazol, Citeral i Polyginax vaginaleti- za kandida i trihoonas. Posle dve nedeli se javiv povtorno na kontrola, no ovoj pat mi zede brisevi.Edniot bris mi izleze pozitiven na Ureaplazma urealiticum-mi dade Sumamed i Neo Penetran forte.Vo meguvreme napraviv i HPV, i toa izleze pozitivno i toa visoko rizicen tip 53 i MM8. Ne mi e jasno kako Pap e ureden a od druga strana imam visoko rizicen HPV. Dali nekogo mu se ima sluceno vakva situacija?Ve molam odgovorete mi.

(Одговор на членот MACImac)
  Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.4.2011 23:35:27   
baby_bump
Може затоа што за утврдување на присуство на ХПВ се прават други анализи.
Инаку за високо ризичен ХПВ и ЦИН2 (кај мене беше ХПВ, тип 18, кој го лечев 3-4 години и за среќа пред да останам бремена конечно имав негативен резултат), примав вагиналети по име 5-fluorouracil, и успеав да го санирам.

< Поракaта ја уредил baby_bump -- 7.4.2011 23:40:59 >

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.4.2011 23:40:27   
Anonimen
Ja se obiduvam da zabremenam piev klomifen povece meseci no nemi uspea,od denes pocnaf da piam FEMARA dali nekoj ima pieno i kakov uspek ima.

(Одговор на членот baby_bump)
  Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.4.2011 15:46:23   
temjana
Devojki bi sakala da ve prasham dokolku nekoja od vas go imala istiot problem dokolku e toa problem. So soprugot se obiduvame veke nekolku meseci da dobieme dete, moeto prashanje e slednoto: dali e normalno posle poloviot kontakt vishokot na sperma da istekuva? probav i so krevanje na nozete i so miruvanje od nekolku chasa, no povtorno istoto shtom stanam, se istekuva. Navistina neznam dali e ova normalno bidejki prethodno se pazevme i nemalo vakvi situacii. Rezultatite ginekoloski mi se normalni mislam na pap i eho. Ve molam dokolku nekoja od vas e zapoznaena so ova da mi odgovori. Pozdrav i ubav praznichen vikend vi posakuvam

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.4.2011 15:53:27   
sandrin
temjana, kolku sto jas znam toa e normalno!(pa i vaginaletite istekuvaat od nas po nekoe vreme, a sepak ne lecat- prosta mi e logikava, ama mene mi objasnuva dovolno :))))
dokolku nekoj ima poinakva informacija neka ja spodeli so nas zatoa sto vo toj slucaj i jas imam problem :)
ti posakuvam uspeh...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.4.2011 19:50:42   
veckasr
da toa e normalno da istekuva spermata posle odnosot jasgoprasav ginekologot zatoa i mi kaza oti e normalno da istekuva 

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.4.2011 23:50:58   
temjana
Ви благодарам, сега дефинитвно се чувствувам по доброuser posted image .Имајте убав празник драги пријателкиuser posted image user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.4.2011 0:21:03   
veckasr
fala i ti isto temjana ubavo da si go pomines praznikot 

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.4.2011 12:24:18   
gulabica
user posted image eve i jas ke se nadovrzam na tvoeto prasanje..istiot problem go imav i jas i navistina bev vo dilema sto se slucuva dali e problem ili normalna rabota...od sram si kutev mislev deka e glupost ako prasam ama otkako se opustiv i pocnav da se rasprasuvam i sobrav sila go prasav i mojot ginekolog ..odgovorite bea deka e toa normalna rabota,a dr.mi rece deka organizmot zadrzuva onolku dovolno kolku sto mu e pottrebno a visokot mora da se isfrli sepak toa stanuva od gusta vo tecna sosotojba...Taka da ne se zamaraj....eve i jas se trudam dolgo vreme da zabremenam ama nesaka ...se ok so mene pa sega mi rece doktorot na sekoj odnos da legnam na stomak nekoe vreme i odma da ne stanuvam ajde eve pocnavme i taka:)....Devojki,majki i zeni Vi posakuvam sreKni praznici na site i mislam deka treba se da ostavime vo bozji race samo toj znae koga, kako i sto.....POZDRAV DO SITE I IMAJTE UBAV PRAZNICEN VIKEND <3<3<3

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.5.2011 18:48:02   
bube10
Здраво на сите user posted image јас сум нова на форумов и би сакала да го споделам мојот проблем. мажена сум 8 месеци, но и пред тоа со сопругот се обидувавме да останам бремена. пред 2 месеца бев на гинеколог да направам пап - тест и ми најдоа cin 2, па потоа ми правеа биопсија и колпоскопија за да испитаат до кој степен е. откако ги добив резултатите докторот ми препорача ласерска вапоризација. откако ми го кажаа тоа се посоветував и со други доктори од кои едниот ми кажа да почнам со витаминска терапија, а другиот ми кажа дека најубаво би било тоа да се отстрани како сто ми кажа гинекологот - ласерски или да се изгори. и незнам што да правам ве молам за совет.

(Одговор на членот MACImac)
Непосредна врска до пораките: 436
   Рецепт за зголемување на можноста за забремну...
21.5.2011 20:04:35   
bekulino
bube 10 jas imam prijatelka koja isto imase cin 2 i prvo morase da se operira za na nekoj nacin da se zaleci ranata,ostana bremena no pred nekoj mesec pak na pap testpt i se pojavil.sakam da ti kazam deka ne e opasno i strasno,nejze ja pravea laserski i rece deka ne bilo bolno i deka traelo kratko vreme.Ti ako sakas konsultiraj se i so dr lekari pa odluci,samo nemoj da gubis dragoceno vreme,pozz

< Поракaта ја уредил виктори -- 23.5.2011 19:32:38 >

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.5.2011 18:47:40   
nadbet
Здраво на сите user posted image јас сум нова на форумов и би сакала да го споделам мојот проблем. мажена сум 8 месеци, но и пред тоа со сопругот се обидувавме да останам бремена. пред 2 месеца бев на гинеколог да направам пап - тест и ми најдоа cin 2, па потоа ми правеа биопсија и колпоскопија за да испитаат до кој степен е. откако ги добив резултатите докторот ми препорача ласерска вапоризација. откако ми го кажаа тоа се посоветував и со други доктори од кои едниот ми кажа да почнам со витаминска терапија, а другиот ми кажа дека најубаво би било тоа да се отстрани како сто ми кажа гинекологот - ласерски или да се изгори. и незнам што да правам ве молам за совет.


Bube10. Ne se strasno toa sto imash cin2 no treba vednash ili da pocnesh so terapija, vitamini antioksidansi i noni jus ili ima vo apteka vaginalni 5fluorouracul se pravat mislam po naracka vo Galafarm. Apteka na galafarm ima vo Leptokarija a noni jus i vitamini pobaraj vo CaliVita karshi cveten pazar. Mislam deka moze i vaka da se sanira no vo sekoj slucaj konsultiraj 2-3 ginekolozi.
Pozdrav


< Поракaта ја уредил виктори -- 23.5.2011 19:32:58 >

(Одговор на членот bekulino)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.5.2011 22:46:36   
sandravlae

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadbet

Здраво на сите user posted image јас сум нова на форумов и би сакала да го споделам мојот проблем. мажена сум 8 месеци, но и пред тоа со сопругот се обидувавме да останам бремена. пред 2 месеца бев на гинеколог да направам пап - тест и ми најдоа cin 2, па потоа ми правеа биопсија и колпоскопија за да испитаат до кој степен е. откако ги добив резултатите докторот ми препорача ласерска вапоризација. откако ми го кажаа тоа се посоветував и со други доктори од кои едниот ми кажа да почнам со витаминска терапија, а другиот ми кажа дека најубаво би било тоа да се отстрани како сто ми кажа гинекологот - ласерски или да се изгори. и незнам што да правам ве молам за совет.


Bube10. Ne se strasno toa sto imash cin2 no treba vednash ili da pocnesh so terapija, vitamini antioksidansi i noni jus ili ima vo apteka vaginalni 5fluorouracul se pravat mislam po naracka vo Galafarm. Apteka na galafarm ima vo Leptokarija a noni jus i vitamini pobaraj vo CaliVita karshi cveten pazar. Mislam deka moze i vaka da se sanira no vo sekoj slucaj konsultiraj 2-3 ginekolozi.
Pozdrav


bube 10 jas imav cin 2 i lecev so 5fluoroucil megutoa ne mi pomognaa pa me gorea so laser nisto strasno trae 15-20 min i moram da ti kazam deka od togas nemam nikakov problem 2-3 meseca treba da se zaleci i potoa mozes da probuvas da zabremenis jas po nekoe vreme zabremeniv i eve sega imam zdravo since skoro 2 god
se najdobro ti posakuvam

_____________________________

The most precious and valuable jewels you''''''''''''''''ll ever have around your neck are the arms of your child ♥

(Одговор на членот nadbet)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.5.2011 9:51:23   
bube10
Фала Ви многу на сите ( bekulino, nadbet i sandravlae) за подршката, јас се консултирав и одлучив да одам на ласерска вапоризација и се надевам дека ќе биде понатаму се ок. Па ке ве известам за понатамошните настани user posted image

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
25.5.2011 0:34:08   
Azzura
Jas sum malku zbuneta devojki...so deckoto ne se pazime veke 3-4 meseci, a eve posledniot mesec epten go aktivirav, no pak osekjam kako da ke mi dojde ciklusot. OK ke pocekam ama nekako ne mi se veruva ... inace, pred 3 godini imav neuspesna bremenost koja rano zavrsi, pa sega skoro pravev ispituvanja (horminite se OK, pap ureden, bakterii nemam, pa duri ni kandida, a ako nesto me pochesa so dva dena canesten mast mi pominuva, no pred 3 god mi najdoa eden mal miom na matkata, koj spored d-rkata ne pravi problem zasto ne e vnatresen, tuku stoi odnadvor)
A deckoto moj nema ispituvanja, osven sto pred 5 godini i toj imal edna takva neuspesna bremenost so devojkata poranesna...pa taka, i na d-rkata toa i e pokazatel deka sepak i on moze....Sega nie si se sakame, i jas nekako probuvam da ja koristam nedelata na ovulacija, ama AMAN zasto ne se fakja koga eve se e vo red?!  Prethodno ne mislev tolku, ama nekako pocnav da se zagrizuvam...daj kazete nesto user posted image

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.7.2011 21:09:42   
Draguna
ZDRAVO na site inaku jas sum nova ovdeuser posted image imam 34 god dosega ne sum ostanela bremena,pred nekolku dena bev vo sistina na pregled i eve go rezultatot, konvencionalna razmaska,zadovolitelen za evaluacija,beningni kletocni promeni,kokoidni bakterii inflamacija vlucuva tipicna obnova doktorot mi prepisa betaddine vaginal dali nekoj znae da mi kaze dali e loso ili dobro odnapred blagodaram nmogu

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 6.7.2011 13:07:53 >

(Одговор на членот Azzura)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.7.2011 22:27:44   
babyhope
Draguna мила добредојде на РР - Мене малце ми е нејасно она што си го напишала: неможев да го сватам делот со user posted image ? Има бременост па се јавиле и овие промени или? Инаку веројатно некоја од девојките ако има искуство ќе го сподели со тебе. Поздрав

(Одговор на членот Draguna)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.7.2011 23:01:22   
Draguna
Добро ве најдовuser posted image ах тоа по грешка ми излета,не никогас не сум била бремена,камо да сум била поздравче

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
9.7.2011 22:15:47   
krebs
dali nekoj moze da mi kaze dali dosega go ima probano caj od crven zdravec slusnav deka mnogu pomagal bri zabremenuvanje jas sum vo brak 4 god i nemame seuste deca sega sakam da go probami ovoj caj pa ke vi pisam za rezultatite a ako nekoj probal ve molam da mi pisete pozdrav

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
10.7.2011 6:33:18   
Bogdancanka
добрендојде Кребс од срце ти посакувам да си ги видиш user posted image цртки,за искуство со чајот немам,но ако има некоја наша  рингерајка сигуно ќе го сподели нејзиното искуство...позззз

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот krebs)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.7.2011 9:18:13   
mazule
Zdavo rr. Sakam edno mislenje od vas. Mi kasni 5 dena, koga trebase da mi dojdi me bolese stomakot i gradite, no ne mi dojde sega me bolat gradite, mi se povraka  i baz. temperatura mi e 37.3 napraviv test za bremenost e negativen. Dali mozi testot da ne e tocen? Ve molam ako ima nekoj iskustvo vakvo da mi pisi. Pozdrav 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.7.2011 9:44:07   
arh_diz
Kaj mene testot ne pokazal greska nikogas
Mozes uste ednas da go povtoris testot nautro da go napravis
Ili pak da ispitas preku krv

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.7.2011 10:26:31   
mazule
Fala arh_diz ke probam pak, no se plasam deka ne sum bremena pa da se razocaramuser posted image . A uste po tragicno da pocni da imam ne redoven ciklus, a do sega ne mi kasnelo nikogas, kako svajcarski saat mi bilo. Zatoa mi e cudno. Eve sega od sabajle piav kafe i ne mi e dobro.Testot mi bese kineski od 50 denari mozi da e fus. Pozdrav4e i kiss4e

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
13.7.2011 14:18:12   
Nate79
Здраво на сите...user posted image
Јас сум нова на форумов , а сум и тазе мажена...па сега...како идат работите, работиме на темата деца...user posted image ...па ако имате некој рецепт....само пишете...user posted image ...како и да е...ми се допаѓа страницава многу, па се надевам ке се дружиме....поздрав!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?