|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2011 1:10:54   
veckasr
da ama ti nemas vikas ovulacija i znaci kaj tebe problem nee bas ednostaven  i jas kolku pati koga odam na endokrinologija srekavam zeni sto se lekuvat so pco tamu i mnogu ubavo im e kazano na ginekolozite od ministerstvoto da ne izigravat endokrinolozi oti zatoa ke imat kazni predupredeni se onizatoa odi vidi da vides sto ke ti kazat na endokrinologija zatoa oti se predupredeni ne si dozvoluvi da dojde i do pogolem problem oti specijalisti za pco se endokrinolozite ne ginekolozite ne davaj samo da te klukat samo apcinja a nisto na delo pak ti se vraka nazad istoto duri poloso gledas pred toa si imala ovulacija sega nisto i na mene ne bese koj znae kolkotestosteronot pokacen ama sega veke nekolku meseci si e vo normala i si imam ovulacija redovno 

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2011 1:15:32   
veckasr
ne e loso da pobaras i vtoro mislenje moze bi pak od tamu ke ti se najde resenie na tvojot problem veruvaj mi cleo tvojot problem ne e ednostaven stom gubes ovulacija prifati go toa kako sovet 

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2011 1:23:58   
veckasr
i stom nereagiras na klomifen tvojot problem ne e ednostaven i pobaraj si mislenje i od drug lekar bidejki jas sekogas iako imam redovna ovulacija prirodno si i menstruacija piev po dve apcinja na den klomifen

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2011 12:11:57   
cleo
Vecka, povtoruvam deka jas reagiram na Klomifen - provereno 4 pati, samo ovoj mesec mi bese nedovolna dozata od edno apce i zatoa ne ovulirav. Nemoj taka da zaklucuvas za drugite vrz osnova na tvoeto iskustvo. I se prasuvam kako ti zakluci deka mojot problem ne e tolku ednostaven??? Jas bas ne go dozivuvam taka - tuku naprotiv gledam mnogu lesno resenie na istiot.  Jas imav periodov i mnogu jak emotiven stres (eve me natera da kazam) sto isto taka doktorot mi go navede kako pricina mnogu verojatna. Inaku, naprotiv - toj za da ne me kluka so hormoni, kako sto velis ti, mi rece da probame so tolku mala doza Klomifen prvo. Sledniot ciklus odime so 2x1, ako ne bide i toigas - odime so inekcii Fostimon no povtorno so mala doza - 2 do 3. Znaci, saka da proba postepeno, pa potoa da odime na vtoro ivf ako toa ne ni uspee. Se nadevam nema da me svatis pogresno, samo sakam da kazam povtorno deka sekoj organizam e razlicen. Od kade znaes deka tie zeni sto si gi sretnala na endokrinologija imaat problem samo PCO??? Mozebi imaat i nekoj drug dopolnitelen problem, neli, pa zatoa se tamu. Ti blagodaram na sovetot sepak, no jas ostanuvam samo so ginekoloski tretman. Ti posakuvam se najdobro!

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2011 12:51:08   
Olivia
Cleo mila ti ne dolzis objasnuvanje ama bas na nikoj, zatoa pridrzuvaj se na tvojte odluki, site go razbirame tvojot problem i na tebe ostanuva da se relaksiras ovde na forumov a ne da se napnuvas, te guskamuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2011 18:49:41   
Viktori
Значи вака, овде се споделуваат само искуства!

Ве молам без редење дијагнози на други корисници. Ниедна не е лекар, а и да е ова е форум а не ординација! Клео ти си знае шочно што е и како е, не должиш никакво објаснување и останатите не наметнувајте ваше.

Секој нека си го слуша својот лекар, колку е нешто сериозно никој нема точно поим, може само да нагања, а од нагаѓање никој нема ќар.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2011 20:50:57   
biser84
cleo dusicke samo smireno i se ke bide potpolno se slozuvam so  Viktori i olivija site nie naj dobro si znaeme za nasite problemi a tvoe licno pravo ti kade ke odis.A za tvojata emotivana stresna situacija da znaes ima dolemo vlianie poradi izostatok na ovulacija nie site ne sme sveni kolku ima psihata golemo vlianie osobeno vo tekot na zacnuvajnet samo so pozitivni misli radost i smea pa se ke bide imaj veba gospot e golem i pred se toa e gospodova rabota

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.2.2011 1:04:26   
veckasr
cleo ti si znaes najdobro kakva ti e situacijata sepak jas ti dadev samo sovet a tvoe si e dali ke prifates ili ne  tvojot slucaj si e samo tvoj i ti si znaes najdobro 

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.2.2011 2:47:47   
veckasr
a inaku da si kazam pravo i mojata sestra ima pco  i zatoa znam oti ima zeni sto odat na endokrina za pco menstruacijata i docne po 3,4 meseci i ona ima visok testosteron i ovulacija ima samo so terapija sestra mi skoro pocna da ode na endokrina i skoro pocna da se lekuva od niv 

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.2.2011 11:41:34   
cleo
Vi blagodaram na site za nesebicnata poddrska. Ve sakam i gushkam silno user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.2.2011 14:38:07   
ninana
vaka dobiv na 10ti ovoj mesec, mi zavrsi na 14ti i na 15ti imav nezastiten odnos potoa na 17ti pak, pa na 19ti pak:)))) redovna mensturacija imam na 29 dena od prilika dali imam sansi da sum ostanata bremena i koga da proveram najrano so test? ovulacija od prilika treba da mi e od 22ri taka mi kazaa znaci ne sum vo vovulacija mozeno e da sum bremena i imam cuvstvo kako tapa bolka vo gradite i vo dolniot del kaj jajnicite kako pred dobivanje??? ve molam za odgovor :***ve sakam moi ringerajki

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.2.2011 14:49:48   
ninana
Ve molam ako moze nekoj da mi odgovori na moeto prasanje? vo iscekuvanje sum na user posted image vozbudata e .......ogromna!

(Одговор на членот ninana)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.2.2011 15:01:53   
veckasr
ninana sekoj organizam si e razlicen moze i porano moze i pokasno da ti e ovulacijata vo globala ako menstruacijata ti e na 29 dena ovulacijata ke ti e nekade okolu 14 15 den od menstruacijata 

(Одговор на членот ninana)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.2.2011 10:54:15   
ninana
dobro, a koga bi bilo najdobro da bide seksualniot odnos za da e sigurno zacnuvanjeto?

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.2.2011 11:47:16   
veckasr
nekade okolu 24 , 25 februari ako ti e bila menstruacijata na 10 februari

(Одговор на членот ninana)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.2.2011 7:02:24   
maca83
Zdravo devojki!Ajde param pomos od vas,kako mozam da go pomestam ciklusot da dobijam porano...pisuvajteeeeeee....user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.2.2011 8:43:43   
arh_diz
Maca postojat tableti koi se za pomestuvanje na ciklusot, konsultiraj se so ginekologot, a mislam i deka ne se stetni

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот maca83)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.3.2011 1:14:06   
fahi
Zdravo I jas sum nova Tuka ve molam pomognetemi Sakam da zabremenam se obiduvam vece tri meseci no nisto a pret toa dva pati ostanuvav bremena od prva no za zal imaf dva spontani abortusi ve molam nekoj nacin za da zabremenam ako nekomu mu pomognalo toa pozdrav do site

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.3.2011 2:29:43   
veckasr
fahi stob ese pricina za spontanite ti abortusi zosto ti se sluci toa imas li napraveno nekoi ispituvanja


< Поракaта ја уредил veckasr -- 11.3.2011 2:31:21 >

(Одговор на членот fahi)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.3.2011 14:57:55   
Bogdancanka
Dobredojde fani pred se ti posakuvam prijatna druzba na ringerajauser posted image kako sto si napisala vo postot za zal si imala dva spontani,najprvo treba da ja pobarate pricinata za spontanite i da si gi napravite site potrebni ispituvanja za koj sum sigurna deka tvojot ginekolog treba da ti gi preporaca eve tuka mozes da procitas nesto poveke za spontanite abortosi pozz mila ti posakuvam mnogu sreka

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот fahi)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.3.2011 22:27:52   
fahi
milo mije sto  ve zapoznav site vas i sto mozam da razgovaram so vas.jas imam 19god mojot problem e so matericata imam dvoroga materica neznam dali vije poznato toa, toa e vrodena anomalija i zatoa imav dva spontani abortusi za zal kaj mene bremenosta e rizicna mozno e nikogas da ne ja iznosam bremenosta do kraj no toa e sepak postoi moznost da bide dobro odam vo privatnata bolnica sistina i site ispitvajna gi imam napraveno tamo no nemoze nisto da se koregira so horurski zafat doktorot mi vika deka sum bila mlada i deka posle toa nema da mozam da zabremenam.a vaka ima sansi. jas odma zabremenuvav no potoa imam problemi a sega vece tri meseci nemozam da zabremenam i zatoa baram nekakva pomos citam mozda nesto ce pomogne. loso se custvuvam no mi pomaga podrskata od masmi, a sega sum srecna sto mozam i tuka da zboruvam so nekogo zatoa sto jas sum zatvorena licnost i sekogas mojata taga ja cuvam vo sebe.pozdrav 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.3.2011 23:16:50   
veckasr
fahi mila dusicke mlada si i nema zosto da se razocaruvas  toa see bozja rabota 

(Одговор на членот fahi)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.3.2011 23:32:18   
humana
Fani nemoj da se zamaras ic,i da pobaras mislenje i od drug doktor,dve moi drugarki imaa takvi pregradi i se operiraa i sega i dvete cekaat bebcinja,glavata gore i bez nervozi

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.3.2011 13:34:40   
fahi
Fala sto me ohrabruvate no tesko e so site ovie problemi na ovie godini nemozam da ne se nerviram non stop pametot mie tue.sum bila kaj cetiri doktori i nisto site isto mi vikaat.sega treba poftorno da zabremenam pa da vidime kako ce bide pozdrav do site vas

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.3.2011 12:57:14   
taci14
dragi rr eve me i mene se spremam za 3 ivf i ve molam za eden odgovor?osven folna,vitamin E,i aspirin 100 dali treba da pijam uste nesto za ivf da mi bide uspesno.citam na forumive za vitamini pregnazon ili nekoj drugi sto mislite vie?

(Одговор на членот fahi)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?