|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: лечење неплодност со билки
1.4.2010 15:54:21   
suzeto
fala ti

< Поракaта ја уредил Палешка -- 9.4.2010 9:32:50 >

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: лечење неплодност со билки
1.4.2010 15:55:24   
suzeto
fala ti...a ovde gi nema caevite da si gi kupam



< Поракaта ја уредил Палешка -- 9.4.2010 9:33:27 >

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: лечење неплодност со билки
1.4.2010 16:10:04   
suzeto
na sabajle i na rucek salvia officinalis,i geranium robetrianum dan se..............a maticen mlec jas barav kaj nas mnogu e skap 500 den 5gr.............5 gr. e edno laziceuser posted image



< Поракaта ја уредил Палешка -- 9.4.2010 9:34:17 >

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: лечење неплодност со билки
3.4.2010 13:02:57   
suzeto
prvenka....dali se javi domati za caevite da ti kazat koj bea

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: лечење неплодност со билки
5.4.2010 22:00:54   
suzeto
se javiv kaj zanet mi rece da se javam kaj slobodan vo beograd i rece deka ce ima nesto za ispirajne i za sterilitet...prvenka toa e znacit kako tvojata

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: лечење неплодност со билки
6.4.2010 15:11:12   
prvenka
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

se javiv kaj zanet mi rece da se javam kaj slobodan vo beograd i rece deka ce ima nesto za ispirajne i za sterilitet...prvenka toa e znacit kako tvojata


Vaka,proveriv i sabajle i na pladne pijam od cajot Geranium,a navecer od Melissa
Ispiranjeto e najcesto vo  kombinacija koga stanuva zbor za endometrioza,miomi i zapuseni jajovodi
Maticniot mlec e znam skapa rabota,neznam kolku se prodava kaj nas no jas celata terapija ja zemav za 300eur,i iskreno mi pomogna....duri planiram i da prodolzam narednite tri,da zemam nova.
Koga pravev test za pap i mikrobiologija testovite mi bea cisti,cisti epten super,sve e na baza na pokrevanje na imunitetot
Sto resi,sto ke pravis

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: лечење неплодност со билки
7.4.2010 1:27:10   
suzeto
kolku vreme kaj sto e pies terapijata,za kolku vreme ti se izgubija cistite.......momentalno sakam da probam da gi nabavam sama lekovite ako sakas da mi kazis ti tocno kako treba da pravam ......zatoa sto momentalno ne sum pri tolku pari pa da probam dodeka da podsoberam.istava terapija sto ja imas ti koristeno ja ima i drugi samo na sabajle ima caj od salvia officinallis.......i bez ispirajne zatoa sto ispirajneto bilo za cistite,a so sto se ispirase ti?pozdrav i srejcnouser posted image

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: лечење неплодност со билки
7.4.2010 9:37:41   
prvenka
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

kolku vreme kaj sto e pies terapijata,za kolku vreme ti se izgubija cistite.......momentalno sakam da probam da gi nabavam sama lekovite ako sakas da mi kazis ti tocno kako treba da pravam ......zatoa sto momentalno ne sum pri tolku pari pa da probam dodeka da podsoberam.istava terapija sto ja imas ti koristeno ja ima i drugi samo na sabajle ima caj od salvia officinallis.......i bez ispirajne zatoa sto ispirajneto bilo za cistite,a so sto se ispirase ti?pozdrav i srejcnouser posted image

Za ispiranje ima da se kupi vo apteka,jas konretno go kupiv vo Viola vo Skopje,vo drugi apteki go nemase.
Caevite za pienje se prigotvuvaat taka sto vo casa se stava kafeno lazice od cajot i se preliva so zeska voda,treba da stoi 15-20min se proceduva i se pie.podobro ne stavaj nisto za zasladuvanje,ne se ni tolku gorclivi caevite.
Caevite za ispiranje,se stava 1L voda da zovrie,se trga na strana i se stava dve golemi lazici od caevite(cajot od hrastova kora treba da provrie malku 2-3min so vodata dodeka kantarionot ne,se trga nastrana pa se stava cajot).Se ostava taka da oladi dovolno za da mozes vaginalno da se ispiras.Koga ke go spremas kantarionot od celata smesa ke odvois edna solja za pienje.Posle sekoe ispiranje(koe prvata nedela e sekoj den naizmenicno,a posle dva pati nedelno isto naizmenicno) se tamponira so kantariom,toa znaes tamponot se stava vo kantarion da upie i posle kako vaginaleta se stava vo tekot na nokta)
Propolisot tri pati vo denot po pet kapki,jas gi kapnuvav vo seker
Maticniot mlec dva pati vo tekot na denot,sabajle i navecer po edno lazice,VNIMAVAJ LAZICETO TREBA DA BIDE PLASTICNO NIKAKO DRuGACIJE,inace nema efekt mlecot.
Sekoja vecer vo solja se rastvara po dve lazicinja jabolkov ocet i dve lazicinja med,i taka se pie.
Toa e celata terapija koja treba da se primenuva tri meseci.
Jas imam uste dva dena,i naracuvam nova....nekako mi prija pa ishodot ke go vidime,vazno cistata ja nemam sto znae bas problemi da napravi.
Srekno,i pisi mi sto si napravila....ako ti treba nesto slobodno prasaj,POZDRAVuser posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: лечење неплодност со билки
8.4.2010 2:25:31   
suzeto
ne mozam da pustam ppuser posted image prvenka.........dali cajot se pie po jadejne pred jadejne ili nema vrska,i drugo za ispirajneto ne mi e jasno ..........dali moze da se slusnime nekako na msn skype ili bilo kakouser posted image .pisimi pp,jas ne mozam neznam zosto da ti pisam pp.

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: лечење неплодност со билки
8.4.2010 11:36:39   
prvenka
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

ne mozam da pustam ppuser posted image prvenka.........dali cajot se pie po jadejne pred jadejne ili nema vrska,i drugo za ispirajneto ne mi e jasno ..........dali moze da se slusnime nekako na msn skype ili bilo kakouser posted image .pisimi pp,jas ne mozam neznam zosto da ti pisam pp.


Ti prativ privatna poraka,pa javi mi se ti ostaviv broj

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Лекување неплодност со билки
9.4.2010 9:17:09   
mother 29
за средување на хормони
1. Агнус кастус/agnus cas_tus, како таблети ги има Агнес/agnes од Бугарија и ПМС фри/pms free од Хрватска
2. Маца/мака потент (Maca potent) - прав од корен на билка од Перу, донесени од Лондон, ги има и кај нас како таблети од Хрватска. Ги даваат и на мажи за подобрување на спермиограм.
3.Чај - очајница или росник и матерка мислам дека ова се народните имиња.

за борба со инфекции
1. Чај од брусница и сушени брусници
2. Омега 3
3. Ацидофили и лактобацили со папаја и нони и алое вера
4. Кантарионово масло за мачкање
5. Лук и таблети од лук како вагиналети
6. Јогурт со лгг


На ова налетав случајно на нет.......ако на некој ми помогне,мило ке ми биде!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 9.4.2010 9:18:11 >

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Лекување неплодност со билки
9.4.2010 9:19:34   
mother 29
Жените наклонети кон медитеранскиот начин на исхрана богат со риба, овошје и растителни масла почесто затруднуваат после лечењето на неплодност, покажува најновата студија.
Холандски стручњаци анализирајќи 161 пар кој се лечи од неплодност, заклучија дека жените кои јадат медитеранска храна имаат за 40% поголеми шанси за зачнување од оние кои не се хранат на тој начин. Истражувањето, објавено во магазинот Fertility and Sterility само по себе не потврдува дека прехраната ги зголемува шансите за успешност во лечење на неплодноста. Станува збор за „студија на внимателност“ во која научниците ги прашуваат паровите за нивните прехрамбени навики. Откако ги добиле одговорите ги поделиле во групи и го следеле успехот на лечење на неплодноста. Таквите студии не овозможуваат изведување на солиден заклучок по принципот „причина-последица“ , но ја истакнуваат можната улога на храната во лечењето на неплодноста, вели тимот стручњаци предводени од др. Регина Стегерс-Теунисес од Медицинскиот факултет на универзитетот Еразмо Ротердамски. Медитеранската и т.н. здрава исхрана имаат бројни сличности, но има неколку можни начини на кои таа првично би можела да влијае на успешното лечење неплодност, велат научниците и како еден од нив го наведуваат внесувањето на растителни масла во организмот. Омега-6 киселините од овие масла се полни со хормонот простагландин кој влијае на менструалниот циклус, овулацијата и одржувањето на бременоста. Освен тоа, со студијата е утврдено дека жените чија прехрана е слична на медитеранската имаат повеќе Б6 витамин, кој според многу истражувања ги зголемува шансите за зачнување.извор.кајгана

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Лекување неплодност со билки
9.4.2010 19:22:47   
suzeto
prvenka................nikoj ne mi se javuvase na brojot sto mi go dade.dali moze na kompjuter nekako da se slusnime zasto jas doma nemam telefon neznam dali e dobi pp

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Лекување неплодност со билки
9.4.2010 20:08:05   
prvenka

ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

prvenka................nikoj ne mi se javuvase na brojot sto mi go dade.dali moze na kompjuter nekako da se slusnime zasto jas doma nemam telefon neznam dali e dobi pp



Ne dobiv poraka....no toj mi e brojot na rabota samo sto momentalno mozda sum bila izlezena,na kompjuter nemam kako bda se cueme.Ostavi mi broj pa ke te pobaram,zasto mob mi e sluzben i toj mi e samo za na rabota,posle toa go nemam
Probaj da mi pratis broj pa ke te baram

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Лекување неплодност со билки
9.4.2010 21:40:44   
dracevce
zdravo suzeto dali znaes da mi kazes nesto povise za inseminacija i kako odi procesot i kolkav e procentot na oploduvanje i koj doktor e so najvise uspesno izvedeni inseminaciiiiii zosto ivanovski od sistina ne raboti vise pozdrav user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Лекување неплодност со билки
10.4.2010 11:11:12   
suzeto
zdravo....neznam za uspesnost kaj koj doktor da ti kazam,a kaj mene nemase uspesnost i kolku sto citam ne sum sretnala so uspesnost,mozda nekoj drugi moze da ti pomogne,a zosto ivanovski ne raboti povece

(Одговор на членот dracevce)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Лекување неплодност со билки
10.4.2010 18:46:28   
suzeto
prvenka... cajot od geranium mislam deka go ima kaj majkami,da rascveta i ce vidam dali e toj sigurno, a vo livceno e isto

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Лекување неплодност со билки
13.4.2010 0:11:52   
suzeto
prvenka....dali gi dobivas pp

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Лекување неплодност со билки
13.4.2010 13:23:09   
prvenka
Gi dobiv i te barav doma,ostaviv poraka na majkati

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Лекување неплодност со билки
11.5.2010 21:13:05   
suzeto
prvenka........cajot Geranium macrorrhizum e da toj kaj majkami, ama ima Geranium macrorrhizum i Geranium robetrianum koj tocno treba i dvata se vodat kako zdravec ama se razlicni vo cvetot te molam kazimi

< Поракaта ја уредил suzeto -- 11.5.2010 21:20:25 >

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Лекување неплодност со билки
12.5.2010 12:50:32   
delfinka
proverete i na bit pazar ima tezga so caevi......

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Лекување неплодност со билки
12.5.2010 19:20:57   
suzeto
ne sum od skopje,jas sum od struga i moze da mi dadat nesto drugo,a zdravec ima povece vrsti i e mnogu slicen ...a kako se prodavaat na bit pazar vo pakovki so slika ili tufcina kako drugite caevi

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Лекување неплодност со билки
20.7.2010 20:05:24   
cece81
RR-ki ! Dokolku nekoja od vas znae nesto poveke, za Lekovitite bilki na TOSiC  t .e. tinturata protiv maski sterilitet t.n. "Sp- Regenerin ". Da mi pise ! pozdrav

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Лекување неплодност со билки
22.8.2011 9:50:54   
Sajna
DALI NEKOJA OD VAS GI IMA PIENO AGNES APCINJATA ZA REGULIRANJE NA MENSTRUACIJA I OVULACIJA I DALI IMAAT EFEKT ???

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Лекување неплодност со билки
22.8.2011 10:32:18   
tedicka
Koi ti se ovie AGNES??? Jas imam pieno Angus Castus, ne znam dali mislis na istite? Efikasni se kaj mene ismase efekt postignuvav ovulacija i ciklus. Gi poracuvav od Anglija preku net. Ama imas uste edne mngu podostapen lek za toa Ochajnica caj, go ima na BitPazar. I so nego se postignuva dobra ovulacija i menzis. Ne znam sto poveke mi pomogna ama eve sega so go cekam moeto user posted image da pristigne na ovoj svet.
Ti posakuvam mnogu sreka

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?