|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предрасуди за бременоста.
7.10.2009 15:52:42   
big_mama817
нормално е Палешка да не ти дозволат да одиш но сега мисли на бебулето кое расте во тебе и не се секирај user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Предрасуди за бременоста.
7.10.2009 16:11:23   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Еве последно е што мајка ми и мм не ме оставаат да одам на пет годишен помен кај татко ми user posted image


И не треба да одиш. Мислам не дека верувам дека ќе стане некој мртовец па да те исплаши, туку затоа што е тажен ден и од собраните некој ќе заплаче тебе поради хормоните ќе те понесат солзите и ќе се вознемириш, а тоа не ти треба. Ќе одиш следната година или кога ќе се породиш и закрепнеш и малку се опорави детето, на некој празник. Не си ја барај бељата сега.user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Предрасуди за бременоста.
7.10.2009 16:19:29   
mis.
Јас да се најдам во таква ситуација ќе бидам повеќе вознемирена ако не одам.Да седам дома нема шанси.присуството таму ќе ме смири.Едноставно морам да бидам таму.Имам гледано труднициодат на погреб баш скоро беше и се породи жената па гледам ништо не и фали а каколи на 5 год.за мене една бабина деветина ништо друго.Палешка изборот е твој но за мир во куќа најди некој компромис

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Предрасуди за бременоста.
7.10.2009 16:23:04   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Јас да се најдам во таква ситуација ќе бидам повеќе вознемирена ако не одам.



потпис

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Предрасуди за бременоста.
7.10.2009 17:57:39   
Палешка РР
Така реагираат бидејќи знаат колку се вознемирувам и во нормални околности.
Има време до 20-ти, или ќе се договориме да одам, или ќе се помирам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Предрасуди за бременоста.
14.10.2009 14:51:40   
денвер
ИЗВОРНА ПОРАКА: milijana

Ne znam..mislenjata gledam se podeleni..sepak..jas veruvam vo ovie blebetanja i starinski raboti..oti porano vo edno grad na prsti se broele deca da gi narecam so mani..ne so nekoj nepristoen izraz..a..eve denes svedoci sme na toa deka ucilista se potrebni..za deca so posebni potrebi.Pa sega vie mladi majki..sami odlucete vo sto ke veruvate..ne mora nisto od ova da e tocno..ne mora da si go stavate na sovest..


јас лично не верувам во овие така наречени бабини деветини, а овај пример од милијана јас повеќе го сваќам дека порано биле далеку поздрави луѓето од нас, сега ние идните мајки и татковци сме буквално вештачки нема веќе ништо природно како некогаш и мислам дека сите тие болести потекнуваат баш од тука, но сепак ова е само мое мислење еве и јас сум трудница и слушам секави работи ама сепак правам како мене што ми е најдобро и како што ми одговара, секој со својата среќа

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Предрасуди за бременоста.
12.1.2010 10:21:26   
mami
Дали сте слушнале дека бремените жени не смееле да седат со нога над нога, бидејќи ќе му се замотала папочната врвца на бебето околу вратот?

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Предрасуди за бременоста.
12.1.2010 10:25:50   
arh_diz
Jas imam slusnato ama ne sum znaela zosto
Dali ste slusnale dokolku ste bremeni ne mseete da odite kaj bebe koe ne napolnilo 40 dena

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Предрасуди за бременоста.
12.1.2010 10:28:55   
mami
ајдеееее..е ова не сум го слушнала а си ја чував внуката од нејзини неполни 10 дена а јас бев веќе 4 месец бремена и никој не можеше да ми забрани да отидам да си ја видам

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Предрасуди за бременоста.
3.4.2010 10:09:55   
Adrijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Leleeeee znaci niedna trudnica ne ja odminuvaat vakvite raboti, ufff mene ovie 6 meseci mi ja puknaa glavata, so: zemi si barem lizni, da ne ti bide nesto ili  ne kini slivi/kajsii sama bez da prasas, demek ukradeno e pa beleg ke ima bebeto, pa lizni si go prstot ako se nastrvis, ne ja vrzuvaj kosata za na bebeto da ne mu se zamota papocnata vrvca okolu vratceto, pa ne ja vrtkaj kosata so prstite za bebeto da ne ima takvi svrdli, zalizani delovi od kosata, pa alistata ne gi postilaj kon dolu za da ne prestane bebeto da rasne, pa ne jadi zajacko meso za da ne spie so otvoreni oci itn, itn. Ne znam uste sto nema da slusnam, ama ne veruvam nitu na edno, za site nesakani/sakani pojavi ima logicno medicinsko objasnuvanje.


E sega cepkav i ja najdov temata, veke se imam pisano, ama eve sega da dokazam deka nisto od toa sto mi go zborea ne se sluci.
Ragav so vrzana kosa, a mi vikaa pusti ja kosata koga ke se poragas, da ne se zamotalo bebeto vo papocnata vrvca, pa ni traga ni glas od takvo nestouser posted image
Ne se znae kolku li samo slivi obrav bez da prasam, i kajsii i smokvi, pa Eva nema ni eden beleg na kozata, bela e ko sirenceuser posted image
Jadev i zajacko pa Eva spie isklucivo so zatvoreni ociuser posted image I ne lizev prsti i ne jadev se so ke vidam, pa eve ja nisto ne i e ni na mene ni na nea, i alista postilav i navecer i do 40 dena, i jadev i razdavano od grobista iako site vreskaa da ne go pravam toauser posted image
Ako mi tekne sto uste pravev sto "ne smeev" ke pisamuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Предрасуди за бременоста.
3.4.2010 10:15:47   
April
првпат ја гледам темава...и се чудам...предрасудиве од кој век се? user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Предрасуди за бременоста.
3.4.2010 18:43:45   
Палешка РР
И во 22 век ќе бидат истите Април user posted image

И јас си берев овошје од кај ќе стигнев, а најголема забава ми беше да пробувам од тезгите од пазар user posted image
Исто и јас раѓав со врзана коса user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Предрасуди за бременоста.
3.6.2010 23:10:41   
Rossana
Ako majkata si ja miela kosata na zajdisonce, deteto ke i zaogalo pfff, fake li mesto ova ili? Jas ne veruvam vo ovie raboti i mnogu se nervirav koga me malt_eratiraa so tie raboti.

< Поракaта ја уредил Rossana -- 3.6.2010 23:11:00 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Предрасуди за бременоста.
4.6.2010 13:34:57   
skorpijana
za mene toa nema vrska jas koga ostanav bremena site mi vikaa deka e zensko mi stavaa sol po datata na prvoto dete bilo zensko a koga otidov na vtorata kontrola bev veke 2 meseca trudna mi kazaa deka se dve vo cetvrti mesec deka se maski heheheheheh i sega nema nisto vrska od toa oti ne pogodija deka se dve i maski 

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Предрасуди за бременоста.
11.7.2013 10:46:28   
Snow Queen
И јас ги слушам сега нон-стоп...ж
-не требало да одбијам храна кога ќе ме понуделе, зошто ако одбијам детето не требало да ми јаде
-да не шутирам по кучиња и мачиња, детето мн влакна ќе имало
-да не крадеш пример овошје од туѓ двор, белег детето ќе имало
-ако сме криеле за бременоста, детето тешко ќе прозборело
...на тие ми текнува во моментов, а сигурно уште некоја ќе чујам до крајот на бременостаuser posted image па ќе ви пишам


едит: ааа да и не ми дават на гробишта да идам....а незнам зошто.

< Поракaта ја уредил Snow Queen -- 11.7.2013 10:47:20 >


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?