|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вртоглавица во бременост
23.2.2010 10:01:43   
gvenda
Zdravo

Mozebi nekade imate zboruvano na ovaa tema ama ne mozev da najdam. Sakam da mi gi kazete vasite iskustva vo bremenost dali vi se javilo cuvstvo koga lezite deka vi se vrti i deka ke vi se slosi dva dena veke mi se slucuva toa i nemozam ubavo da spijam inace sum29 nedela.
Na grb nemozam se gusam na leva strana pak kako da mi raboti tesko srceto a na desna pa stomakov nekako ne mozam da go namestam i mi se vrti sto da pravam neznam me fati strav dosega ubavo si spiev
Pa ako imala nekoja vakvo iskustvo kazete

< Поракaта ја уредил Палешка -- 12.5.2010 17:30:34 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: vrtoglavica vo bremenost
23.2.2010 10:53:18   
BILE.F
Јас сум 30недела, тука негде сме. user posted image user posted image user posted image
Инаку и јас чуствувам вртоглавица, но кога сум заморена или кога ќе направам нагли движења! Само опушти се и гледај да не се преморуваш, пополека, и се ќе биде добро!
А за спиењето, јас спијам со перница меѓу нозе или потпрена на грб. Пробај некако ќе си најдеш позиција. Ај нека ни биде со лесно наредните недели што не чекаат.

< Поракaта ја уредил BILE.F -- 23.2.2010 10:55:16 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: vrtoglavica vo bremenost
23.2.2010 10:59:46   
Adrijana
Imav i jas vrtoglavica vo bremenosta, samo koga naglo stanuvav, a imav problemi i so spienjeto, spiev samo na leva strana i so pernica megu nozeuser posted image
Neka vi e so lesno i so ubavo i na dveteuser posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: vrtoglavica vo bremenost
23.2.2010 11:04:28   
topce
имаше период од неколку дена кога спиев на грб ама подигната.
значи од половината нагоре си правев со перничиња и добивав наклон од некои 45 степени и така спиев.
ама ич не можев ама што да правам па ме болеше левата страна зашто само на таа страна спиев.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вртоглавица во бременост
23.2.2010 11:19:43   
profesorica
и јас имав понекогаш вртоглавица, кога нагло ќе станев од кревет или кога се качував по скали

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вртоглавица во бременост
23.2.2010 12:10:29   
gvenda
fala vi na site malku se utesiv ama ako vaka e do kraj da ne spijam sto ke pravam ili ajde moze e samo period

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вртоглавица во бременост
23.2.2010 15:17:21   
mis.
Еве кликни тука имаме тема Главоболка во бременоста

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вртоглавица во бременост
27.2.2010 20:35:21   
ananikol
Imam vrtoglavici preku denta i pri sosema blagi dvizenja ili pri sedenje aj si vikam ima pritisnato user posted image  ama noke koga ke se vrtam od edna strana na druga strana togas koga ke me imam vrtoglavica me faka panika i taka veke nekoe vreme...

Imate li i vie vakov problem..??

< Поракaта ја уредил Палешка -- 12.5.2010 17:30:53 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вртоглавица во бременост
11.7.2013 11:11:19   
Snow Queen
Вртоглавиците се нешто најново кај мене, при станување или нагло вртење, така ми се зашеметува да е тоа чудо едно.


_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

omilena igracka na moeto dete
marina.n.t



negovite igracki(kamioncinja,kuklicki...) (26%)

se ona sto mu e zabraneto(stekovi,kabli,osti predmeti i sl) (7%)

mama i tato (24%)

se mu e interesno koga e nadvor (43%)


Број на сите гласови: 42

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!