|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 23:18:53   
Ikana
Имам машина, ќе ги ставам user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 5:23:05   
taska
I jas da se uklucam vo ovaa tema :) mozebi mi e gluppo prasanjeto , ama mozete li da mi objasnite kako da gi izmijam novite sisenca i cucli sto gi kupiv ? jas kupiv od jumbo sisenca i stakleni i plasticni i bas bea eftini okolu 100 den imase i poeftini i stakleni po 60 den ...no sega kako da gi mijam neznam dali so sjaj , pa da gi vrijam ili ? nemam masina za sadovi i nemam sterilizator (ustvari sto uloga ima sterilizator?)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 8:25:30   
Felly RR
taska, јас сјај почнав да користам, кога почнавме да јадеме кашички и да пиеме сокчиња. Можеш само да ги извриеш околу 5 минути.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 9:11:29   
Ikana
Таска ќе ги измиеш со врела вода и со четка ќе ги истриеш, убаво и цуцли и капачиња и шишиња, рано е одма со сјај, покасно од 5 месеци можеш, и после тоа во тенџере со вода и две три капки лимон, оцет,за да немаат траги од бигор, ги вриеш 5 минути минимум, или измиени го ставаш во стерилизатор.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 10:12:24   
Viktori
таска, не ти требаат бе шишиња на почеток. Ние кога бевме бебиња само цицавме до 4 месеци. А после тоа не стерилизирав. Само првиот пат кога ги отварав од кутија и еднаш на неколку дена.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 11:50:28   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Туку Анамоли од кај купуваш бе 300 и нешто шишиња пластични,јас знам во нук центарот од 450 нагоре,последното едното го купив 490,другото 630(300мл со клунче)user posted image


Извини, дури сега ја видов поракава. Од НУК центарот во Лептокарија. Еве вакво е, буквално истото, иста шара и се. Беше 370 и нешто денари.

user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 30.6.2012 12:46:30 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 12:45:36   
Natuska85
Аха такви да,ние од широко грло пиеме затоа се зачудив со цениве.

Инуку видов дека во џамбо мало шише со рачки на нук е 490 ден,а во Нук центарот околу 620 мислам ги купив јас.Мислите има разлика во квалитет,како овие во џамбо произведени во Кина,а другиве во Геерманија или...user posted image . Исто и цуцлите во џамбо се поефтиниuser posted image

_________________________________

Инаку вакво купивме последно,пошто само ова беше големо со клунче и малку е незгодно дека заматено и неможеш да видиш колку испил и уште колку има,ама па многу го сака шишево,ќе се испотепа кога ќе го види.Дури и вода пие од него,а не ја обича баш ич водатаuser posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 30.6.2012 12:53:03 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 13:13:36   
Cipi Ripi
А што им ставате за бигорот? Јас ги вријам во тенџере и чат пат у машина ги ставам, ама кога ги вријам во тенџере буквално бели ги вадам. Гледам Икана пишала става оцет или лимун, па ако може иканче да ми кажеш user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 13:27:51   
Ikana
Ќе ставиш малку јаболков оцет или лимон, онака едно лажиче во водата во која ги вриеш, и ги оставаш да зовријат, па да вријат 5 минути.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 14:14:46   
AnnaMolly RR
И јас користев со широко грло за млеко кога му правев АД, полесно ми беше. Откако свеки ми скрши две такви при миење, бев да купам ново и немаше со широко грло (од аптека бев), па зедов исто на НУК стаклено ама со тесно грло. Тоа за млеко. За сок сепак пластични користам.

Инаку, пред две недели од Џамбо зедов најобични пластични шишиња (не знам што марка беа), ама луѓе чинеа по 49 денари! Убави, не некои безвесни никакви. Баш ќе видам дали пишува нешто на нив. Само нови цуцли им ставив, тие од нив што беа беа некако дебели и тешко се влечеше.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.6.2012 15:17:49   
ivoni4ka
prvoto sisence ni bese na nuk mislam deka bese 280 den malo, toa n pukna potoa zemav plastcno na baby nova 180 den isto pukna, i z iznervirav kupv obicni plastcni sisenca psuva na niv princezi od market gi kupiv po 90 den abe 4 meseci gi kporistam mi pagaat maata gi frla od klickata vrjam abe ni grebnatnka ni nisto a cucli standard koristam na nuby epten mi se pogodeni.
sega se mislam dali od ovie caski so kluncina da zemam lii ne a tie so silikonsko klunce meki li se ? oti mojava sol gi pravi cuclite bdejki gi griza so zlebnkite user posted image

_____________________________



(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Пластични бебешки шишиња
23.7.2012 15:10:16   
MarilynMonroe
Ние користиме Тommee Tippee шишенца и сум презадоволна. Цуцлите ги менувам на 3 месеци, прво 0+ па 3+ и сега сме со 6+.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Пластични бебешки шишиња
23.7.2012 15:48:43   
Annet
lele jas takvo kupiv i go staviv vo sterilizator,mi pukna...da znaes samo pod cesma ;-))))))))))))
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

И јас користев со широко грло за млеко кога му правев АД, полесно ми беше. Откако свеки ми скрши две такви при миење, бев да купам ново и немаше со широко грло (од аптека бев), па зедов исто на НУК стаклено ама со тесно грло. Тоа за млеко. За сок сепак пластични користам.

Инаку, пред две недели од Џамбо зедов најобични пластични шишиња (не знам што марка беа), ама луѓе чинеа по 49 денари! Убави, не некои безвесни никакви. Баш ќе видам дали пишува нешто на нив. Само нови цуцли им ставив, тие од нив што беа беа некако дебели и тешко се влечеше.


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Пластични бебешки шишиња
23.7.2012 15:54:25   
AnnaMolly RR
Знам, Анет user posted image Тоа ми беше најголемата смешка околу стерилизаторите. Не се за стаклени шишиња. А и така не користам и немам стерилизатор.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Пластични бебешки шишиња
23.7.2012 15:57:13   
Annet
jas na iva i steriliziram vo sterilizarot na baby nova sisenca stakleni veke 5 meseci nitu edno ne mu pukna,ama ova koga pukna,hahahahah mislam bomba bese hahaaha;-)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Пластични бебешки шишиња
23.7.2012 16:52:59   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Ние користиме Тommee Tippee шишенца и сум презадоволна. Цуцлите ги менувам на 3 месеци, прво 0+ па 3+ и сега сме со 6+.


i jas gi koristam istite i mi se super. isto imam i caski so klunce od niv i tanjircinja za kasicki. mislam deka se koristam od tommee tippee. pred da kupam tanjircinja za kasicki rekov ajde da vidam nesto poeftino od zegina tie na nuby ili disney.. odam tamu najeftinoto bese 250-280den. edno tanjirce so edno lazice i poklopce. i si vikam pa ke si kupam na tomme tippee. dve tanjircinja so lazice i so poklopce i toa mnogu se ubavi si gi kupiv za 250den. i sisinjata im se dosta poeftini od kolku tie na nuk :)

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Пластични бебешки шишиња
23.7.2012 23:17:13   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana


ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Ние користиме Тommee Tippee шишенца и сум презадоволна. Цуцлите ги менувам на 3 месеци, прво 0+ па 3+ и сега сме со 6+.


i jas gi koristam istite i mi se super. isto imam i caski so klunce od niv i tanjircinja za kasicki. mislam deka se koristam od tommee tippee. pred da kupam tanjircinja za kasicki rekov ajde da vidam nesto poeftino od zegina tie na nuby ili disney.. odam tamu najeftinoto bese 250-280den. edno tanjirce so edno lazice i poklopce. i si vikam pa ke si kupam na tomme tippee. dve tanjircinja so lazice i so poklopce i toa mnogu se ubavi si gi kupiv za 250den. i sisinjata im se dosta poeftini od kolku tie na nuk :)



i jas sum prezadovolna od Tommee TIppee , gi koristime sisencata ....sega sme so 3+ cucla
planiram da kupam i ciniicki od niv pa me interesira iskustvoto na nekoi mamicki? dali se prakticni ?
vo druga tema pisuvav za ova istoto , pa nekoi mamicki ne bea bas zadovolni od lazicinjata user posted image


(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Пластични бебешки шишиња
24.7.2012 12:56:36   
anaana

planiram da kupam i ciniicki od niv pa me interesira iskustvoto na nekoi mamicki? dali se prakticni ?
vo druga tema pisuvav za ova istoto , pa nekoi mamicki ne bea bas zadovolni od lazicinjata user posted image

jas iskreno sum zadovolna i od lazickite imam takvi so indikator ako e zeska hranata tie ja menuvaat bojata. imam isto i lazice sto idese vo komplet so dve ciniicki i poklopce. isto e kako tie so indikator ama e obicno. sega zasega nemam nekoj problemi bebe jade od niv kolku sto znae da jade bidejki ima 4 meseci i 10 dena. taka da sega zasega jas ke kupuvam od niv ako imam vo idnina problem ke smenam :))

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Пластични бебешки шишиња
24.7.2012 13:31:24   
Beatris
Томи Типи шишенцата кај нас се покажаа ептен за никаде, џабе антиколик систем кога нема врска, а плус пазете го ова - на секое шише пишува антиколик заштита, ама има и специјални за грчеви! user posted image Ѓоамити тие биле ПО-антиколик од обичнивеuser posted image ВТФ??? Кога ја прашав продавачката што е разликата, бидејќи нели и едните и другите имаат таква заштита, крена раменици и рече - Па штознам, веројатно овие повеќе спречуваат грчеви од обичните... Одговор за мерак. Јас почнав да користам Нук, па се излажав по овие, ми се видоа убави на лик, ама ќерка ми престана да пие млеко, со дерење едвај сме и давале, се чудев до што е додека не укапирав дека е од шишињата.

Е тањирчињата се друга прикаска, до душа секое ќе заврши работа, ама мене Томи Типи ми се најпрактични иако лажичките се сраuser posted image е и не ги користам, туку си користам други. Како прво - мала рачка, мала вдлабнатина (т.е. скоро рамна лажичка), ако почнам со нив да и давам ќе треба еден обрк по еден саат да го јадеме

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Пластични бебешки шишиња
24.7.2012 14:13:13   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Томи Типи шишенцата кај нас се покажаа ептен за никаде, џабе антиколик систем кога нема врска, а плус пазете го ова - на секое шише пишува антиколик заштита, ама има и специјални за грчеви! user posted image Ѓоамити тие биле ПО-антиколик од обичнивеuser posted image ВТФ??? Кога ја прашав продавачката што е разликата, бидејќи нели и едните и другите имаат таква заштита, крена раменици и рече - Па штознам, веројатно овие повеќе спречуваат грчеви од обичните... Одговор за мерак. Јас почнав да користам Нук, па се излажав по овие, ми се видоа убави на лик, ама ќерка ми престана да пие млеко, со дерење едвај сме и давале, се чудев до што е додека не укапирав дека е од шишињата.

Е тањирчињата се друга прикаска, до душа секое ќе заврши работа, ама мене Томи Типи ми се најпрактични иако лажичките се сраuser posted image е и не ги користам, туку си користам други. Како прво - мала рачка, мала вдлабнатина (т.е. скоро рамна лажичка), ако почнам со нив да и давам ќе треба еден обрк по еден саат да го јадеме


Beatris , a od koi ciniicki koristis , od tie sto se 4 pakuvani zaedno ili tie sto se so kapage po dve so lazice (nekako mi se gledat prakticni so kapace ) ?
za lazickkite i jas primetiv deka se mnogu ramni . pa zatoa si prasav da ne se zaletam za dzabe ?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Пластични бебешки шишиња
24.7.2012 15:13:14   
Natuska85
Исти се и тие 4 во пакување што се и двете со капаче и лажиче.Тие со капаче се доста практични ако сакаш надвор да му даваш да јаде,јас на пример на одмор кога бевме на плажа му носев во него изблендирано овошје.За лажичката го делам мислењето со Беатрис,многу плитка и ниту еднаш не сум ја употребила,а од тањирчињата препрезадоволна.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Пластични бебешки шишиња
24.7.2012 15:30:09   
Beatris
Од тие што се продаваат две со капаче, ова второво лажиче на новава серија на тањирчиња е подобро, може да заврши блиц работа некогаш, ама јас не го користам зошто веќе почнав да користам од нашите метални лажички со долга рачка, ем се подлабоки, ем подобри од пластиката

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Пластични бебешки шишиња
24.7.2012 15:47:27   
elenak
Ние исто јадеме од тие на Томи Типи со капаче и лажиче и засега ми врши работа лажичето, дури и не го полнам цело а user posted image има 7 месеци. Може да се понов модел не знам ама во секој случај практично е со капаче.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Пластични бебешки шишиња
24.7.2012 16:30:38   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Исти се и тие 4 во пакување што се и двете со капаче и лажиче.Тие со капаче се доста практични ако сакаш надвор да му даваш да јаде,јас на пример на одмор кога бевме на плажа му носев во него изблендирано овошје.За лажичката го делам мислењето со Беатрис,многу плитка и ниту еднаш не сум ја употребила,а од тањирчињата препрезадоволна.
Мене ови тањирчиња многу ми завршија работа посебно кога треба негде да идам, пакувам ручекот или овошјето и нема гајле. Од лажичето исто сум задоволна син ми на пример го обожава имаше период кога само со него јадеше многу му беше згодно- сега јаде со било каква лажица ама на почетокот само со оваа на Томи user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Пластични бебешки шишиња
13.10.2012 12:06:30   
deluxe
zdravo temava e malku zaboravena,no eve jas ke ja zapocnam,imame sise za mleko od chicco(onie sto se pod agol,kako cice) ,no edna rabota ne mi e jasna a i ne mozam da najdam vo deklaracijata objasnuvanje dali mozam da go zagrevam vo mikrobranova biejki i ma specificni delovi na gazerot ima del sto se odvrtuva i vo nego ima silikonska podloga toa me zbunuva da ne se stopi vo mikrobranova i uste nesto dali moze nekoj da mi kaze koja uloga ja ima tokmu toj silikonski gazer??inace eve go siset___o
user posted image
.Dokolku nekoja mama koristi vakvo sise piset___e mi kako go upotrebuvate mene iskreno me zamoruva se da prigotvivam nastrana pa potoa da preturam vo nego.inace koristime ad mleko za bebusot bidejki sme mali a toj ne moze da ceka tolku vreme dodeka mama tura -pretura vo sisinja .user posted image user posted image pozzzzz

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 13.10.2012 12:30:49 >

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?