|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пластични бебешки шишиња
28.11.2010 17:06:44   
Snowhite RR
Јас купив шише со анатомска цуцла, од оние што личат како града, ај демек да се научи од шише да пие и никако не сака, само што ќе го види почнува да турка и да го вреска. Пробав да му го подметнам додека цица и веднаш го сети и почна да плачи

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Пластични бебешки шишиња
28.11.2010 20:14:07   
Maca25
Да се пофалам дека не користиме повеќе шишиња со цуцла, туку само оние со клунче. Едно за вода, едно за сок и едно за млеко. Сите се BPA free.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.11.2010 0:27:49   
mamicka_26
cevlice кај ги има тие шишенца,ги има ли во зегин и колку се?Јас иначе користам шишенца на nuk и на nuby

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.11.2010 0:38:00   
Maca25
Ги има во сите аптеки, само во зегин не.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.11.2010 16:25:04   
Pepelaska *
Mamicki jas koristam sisenca na NUK ama na niv ne gledam BPA free, znaci deka e stetno ova sise? kade e oznakata takvite sisenca od NUK posto sme prezadovolni i pak ke kupam vakvo samo da ima i takva oznaka

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.11.2010 18:27:32   
AnnaMolly RR
Пепелашка, шишенцето е проѕирно или како малку заматено?
Инаку на лепенката на капачето пишува дали е бпа фри.
Јас пред некој ден зедов ново пластично шише од НУК за сок. Зедов едно и гледам пластиката некако заматена, како старо да е шишето. И го вратив и зедов со проѕирна шластика. Продавачката ми рече дека тие заматените се БПА фри. И такво зедов.

И јас сум презадоволна од нив, за ништо на свет не ги менувам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Пластични бебешки шишиња
30.11.2010 18:32:02   
arh_diz
Nie koristime za cajce od Avent i prezadovolna sum .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Пластични бебешки шишиња
1.12.2010 14:37:57   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ververicka

Здраво мајки и трудници.
Јас имам уште 3 месеци до денот „Д“, ама некако ме заинтересира темава, па си реков да отворам дискусија  забегав по интерентов со пребарување, да најдам што е најдобро за мојот бебуш кога ќе пристигне.


Ме интересираат ваши мислења и искуства, кои шишенца се најдобри и најздрави и нормално кои се достапни кај нас.
Јас дури и барам опција како да ги нарачам оние што ги нема кај нас

Поздрав



ИЗВОРНА ПОРАКА: srnicka

Tommee tippee gi imas vo chico, jas takvi kupuvam za mojata kerka. Na pocetok kupuvav NUK


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Според мене НУК се незаменливи. И тоа стаклени. 



ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

И јас користам стаклени Нук шишиња, сметам дека пластика колку и да е ослободена од штетни материи како што пишува на самите шишенца е пластика. Стаклени за млеко секогаш, а за вода, чај, сок  се додека не почне само да го држи шишенцето, па да паѓа, да го фрла и слично може да го заменам со пластично. За големото дете после неколку незгоди почнав да купувам Baby Nova шише (150 денари е) и да ставам Нук цуцла.



ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

baby nova mi se najubavi i skoro se imam zemeno od tamu.i lazacka i sise za sokce i sise za mleko,isto i od nuk se dobri ..pozz



ИЗВОРНА ПОРАКА: oliva

nie gi koristime samo na nuk od drugi nema sansi



Постовите се префрлени од тема: најдобри и најздрави шишенца.

< Поракaта ја уредил виктори -- 19.2.2011 12:14:49 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Пластични бебешки шишиња
17.12.2010 13:35:02   
penelopa
Најпрвин почнавме со Авент шишенца- но некако по извесно време премногу му течеше од страна па се префрливме на Нук- со нив сум позадоволна, имаме и стаклено и пластично.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Пластични бебешки шишиња
2.1.2011 16:21:17   
Nadezna
Koja panika ve faka, odma se frlate :)
Zeni, abe ima nekoj koj gi odobris sisencata pred da se upotrebat, alooo!
Brzo, dzitka se.
Se cudam ...
Nie sme na plasticni bertoni i babynova sisinja, ama ke odam na stakleno, ke go mijam vo masina za sadovi


(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Пластични бебешки шишиња
5.1.2011 19:06:25   
Nadezna
baby\nova stakleno sise od 250 ml e okolu 180 deenari, si kupiv 2.
Za razlika od niv, Chico i Nuk po 850 i 380.
koj snobizam :)
Fala bogu deka si kupiv Baby\nova

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Пластични бебешки шишиња
19.2.2011 12:09:20   
antonie
aj kazeti mi kako ste zadovolni so sisinjata na tomee tippee

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Пластични бебешки шишиња
19.2.2011 12:22:51   
amelbebe
antonie od iskustvo  tie sisinja se spored mene najefikasni za koristenje,duri ne pobeluvaat posle steriliziranje,toa e moe mislenje.poz

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Пластични бебешки шишиња
19.2.2011 15:15:39   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

baby\nova stakleno sise od 250 ml e okolu 180 deenari, si kupiv 2.
Za razlika od niv, Chico i Nuk po 850 i 380.
koj snobizam :)
Fala bogu deka si kupiv Baby\nova



Не разбирам што е тука снобовскиuser posted image кој може да си дозволи ќе си купува поскапи шишенца кој не не...секој има свој избор дали ќе бидат скапи или ефтини мене не ми е важно, важно ми е да се проверени и квалитетни.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Пластични бебешки шишиња
19.2.2011 17:08:34   
skorpijana
jas kupuvam samo stakleni od baby nova imam i dve plasticni ali staklenite mi se poveke dopagaat

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Пластични бебешки шишиња
20.2.2011 9:08:51   
baby mama
Од пластични шишиња и давам да пие се,поради тоа што имавме едно стаклено шише па го скрши, па трчај собирај стакло.На попуст од мothercare и земав две  шишињаз а 470 денари.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Пластични бебешки шишиња
20.2.2011 12:02:01   
Џесика
Од почетокот зимам од бебинова шишиња, едно мало стаклено, ама ми се скрши, па си останав на пластични... ефтини се, и да ги мењам на 3 месеци се исплати. Сега пред некој ден земав исто пластично, и како што кажа АнаМоли, заматено, млечно бела пластиката, ми кажаа дека се нов модел со поквалитетна пластика, па и поскапи беа, околу 160 ден, за разлика од претходните модели кои беа 120 и нешто... а цуцла од исклучиво од нуби мислам дека беше, не протекува и е матирана со масажер... откога му земав таква цуцла, друга не ми прифати.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Пластични бебешки шишиња
22.7.2011 9:04:13   
AnnaMolly RR
Најдов Бертони пластично шише во аптека, многу е добро! На цуцлата има бројки од 1 до 3 и како што ќе ја свртиш цуцлата на 1 тече најмалку, на 2 повеќе и на 3 највеќе! А само 125 денари беше шишето! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Пластични бебешки шишиња
22.7.2011 11:20:39   
mila 3
jas koristam stakleni sisenca, imam na Nuk i Baby Nova i sum zadovolna, a cuclite mi se na Nuk.
izbegnuvam plastika posto imam slusnato neubavi raboti i se odluciv za staklo, iako e malku postrasno ako bebceto go frli, ama ke stojam do nego user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Пластични бебешки шишиња
22.7.2011 12:04:54   
AnnaMolly RR
Стаклени шишиња е точно дека се подобри за млеко, ама пластичните се сосема прифатливи за сок, вода, за ладни течности. Нема потреба од стаклени шишенца за оваа намена, а и полсено е за дечињата сами да си ги држат.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Пластични бебешки шишиња
22.7.2011 12:11:48   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

jas koristam stakleni sisenca, imam na Nuk i Baby Nova i sum zadovolna, a cuclite mi se na Nuk.
izbegnuvam plastika posto imam slusnato neubavi raboti i se odluciv za staklo, iako e malku postrasno ako bebceto go frli, ama ke stojam do nego user posted image


мила, може да им објасниш на мајките на РР што имаш слушнато за пластичните шишиња, за да знаат пред да купуваат шишиња за нивите најмили.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Пластични бебешки шишиња
22.7.2011 12:14:31   
Maca25
Ние додека користевме шише со цуцла, тоа секогаш беше пластично со ознака на него BPA free. Значи во овие пластични шишиња може да се загрева течност (млеко, вода, сок, чај) во микро на повисока температура.

Сега немаме со цуцла ( освен едно кое од време на време почнавме да го користиме за млеко само), имаме со клунче и сламка, исто се пластични и со BPA free ознака.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Пластични бебешки шишиња
22.7.2011 13:52:27   
Felly RR
Сите шишиња што сме ги користеле до сега се пластични, мислам дека се попрактични од стаклените.
А какви шишиња со сламка користите Маца? Ние купивме едно од Бертони, ама само неколку пати го искористивме, во сламката се насобра мувлаuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Пластични бебешки шишиња
22.7.2011 13:55:55   
Maca25
Треба да видам дома што марка беше. Мислам дека е нешто на Дизни?!?! И на едно од нашите шишиња на клунчето се собра мувла, тоа беше на БејбиНова и одма го фрлив. Мирисаше одвратно!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Пластични бебешки шишиња
10.8.2011 14:05:44   
Natuska85
Пластиката на шишенцето ми е матна,тоа дека е БПА фри ли?А имам друго шишенце дома што ми го донесоа на повојница скроз бистро,чисто еuser posted image .И сакав да ве прашам за цуцлата на шишенцето како да не ми останува матна после вриење,прочитав негде со ладна да ја поминам,ама пак ми е матнаuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?