|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пластични бебешки шишиња
10.8.2011 15:06:19   
dostickage
jas imam od lani nuk bpa free i toa bistro e.
masta mu ja izvadiv user posted image user posted image user posted image user posted image
imam i stakleni od nuk ama ednoto mi go skrsi negovatelkata od gradinka nesakajki.
stakloto e zakon samo e tesko za pogolemo dete ne moze samo da si zeme da pie zasto moze da go skrsi.

inace imam isklucivo bpa free plasticni sisenca.cuclite na 6 meseci gi zameniv so kluncinja isto od nuk kapacki i nekapacki i sum prezadovolna.
ne bi gi menuvala ni za sto

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Пластични бебешки шишиња
10.8.2011 21:02:16   
AnnaMolly RR
Natuske, jas cuclata I sisinjata po vrienje gi mijam so ladna voda I sjaj I ubavo gi plaknam so vrela voda zasto se polni so bigor po vrienje.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Пластични бебешки шишиња
10.9.2011 13:38:53   
Bububebe
Јас имам од чико,за млеко ми се стаклени а за водичката ми е пластично.Сега брзо бев во чико да барам да ги сменам цуцлите од шишињата и ми рекоа дека нема,дека такви повеќе не се произведувале.Сега изгледа ќе ги заменам со нук

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Пластични бебешки шишиња
10.9.2011 20:29:48   
mami2
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR
Natuske, jas cuclata I sisinjata po vrienje gi mijam so ladna voda I sjaj I ubavo gi plaknam so vrela voda zasto se polni so bigor po vrienje.

Може и обратно, прво со сјај да се измијат па да се вријат. За да не фатат бигор во водата кај што вријат се става малку лимонтус. После е доволно само да се исплакнат со обична вода. Шишињата немаат никакви наслаги

Јас уште ги стерилизирам шишињата, за срамота сум, 17 месеци наполнивме....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Пластични бебешки шишиња
10.9.2011 22:34:17   
ZVONCICA
i jas uste gi vrijam 7 meseci e se mislam da prekinam eve edna drugarka od rodgenje ne mu gi vrie jas nejkam do tolku ama....da projdat zestinive ke prekinam...inaku koristam bebenova stakleni a za voda plasticni od chicco

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Пластични бебешки шишиња
10.9.2011 22:44:52   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Јас уште ги стерилизирам шишињата, за срамота сум, 17 месеци наполнивме....



не се секирај не си сама user posted image  надица има 3 години па сеуште ги стерилизираам чашките (бидејќи шишињата не ги користиме мин 5 месеци) мм вика дека да е возможно би ја чувала под стаклено ѕвоно

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Пластични бебешки шишиња
5.4.2012 13:13:15   
MarilynMonroe
Да ве прашам, дали после 3тиот месец купивте цуцли 3+ за шишињата? Или продолживте со тие 0+?

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Пластични бебешки шишиња
5.4.2012 13:32:01   
vanessa30
Jas imam i koristam samo stakleni sisenca, i samo do 40 dena mu gi vriev, a posle samo mu gi mijam so ona sredstvoto na Nuk za sisenca.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Пластични бебешки шишиња
5.4.2012 13:54:56   
mamicka77
jas na M  se dodeka bese na AD i gi miev samo so voda i cetka za sisinja specijalna  i potoa gi parev so vrela voda a otkkao sme na tetrapak  i gi mijam non stop so ladna voda i cetka  a  edns ili dvapati vo denot gi param so vrela voda i site i se plasticni i za mleko i za sok i za caj i za voda, ama denes ke odam da i kupam stakleno za mleko  bidejki sinoke zabelezav dena mlekoto mi zamirisuva vo plastikata kako na rasiipano sreka sto probav a za sokceto ke i ostane plasticno i za cajce i za vodicka  bidejki mi e strav da ne go pusti i skrsi a za mlekoto sekako sum pod nejzin nadzor i ke bidam a sokce si pie sama i vodica i mi e strav,pred nekoj den kumceto go pustil na plockite negovoto stakleno sisence i sreka kumata vika sto ne se isece bejla rabota

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 10:02:27   
Fiao
I nie koristime staklo. Stakloto mi e prav izbor vo odnos na plastikata, ama toa e koga ke pocna sama da pie postoi opasnost da go skrsi, ke vidime kako ke bide, sega za sega ima 6 i pol meseci i vo lezeecka polozba sama si go drzi nema gajle :)
Imame stakleno na NUK od tie malite debelki

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 10:12:52   
Viktori
Plasticni kvalitetni, barem sto gledam kaj poveketo lugje za koi rabotam se Dr Brown''''s. E sega ne zn dali gi ima kaj nas. Idat nekako po okolu 1000 denari 3 vo pakuvanje. Ili taka nesto, ama ako gi nema treba nekoj da gi naraca...

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 27.6.2012 10:15:24 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 10:18:07   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Plasticni kvalitetni, barem sto gledam kaj poveketo lugje za koi rabotam se Dr Brown''''s. E sega ne zn dali gi ima kaj nas. Idat nekako po okolu 1000 denari 3 vo pakuvanje. Ili taka nesto, ama ako gi nema treba nekoj da gi naraca...

Mislam deka sum gi videla vo MotherCare

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 10:19:42   
Viktori
ako gi ima vo mother care, togas se uzas cenite. user posted image Onlajn se mnooogu poeftini.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 10:22:35   
AnnaMolly RR
Фиао, во НУК има многу убави пластични шишиња. Јас такви за скоче користам. Тие се БПА фри и одлични се за сокче/вода/чајче.
За млеко се уште строго стаклени НУК шишиња користам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 10:23:26   
AnnaMolly RR
Инаку, тие што ги спомнува Виктори не се толку скапи ако се 1000 три шишиња. Нук пластичното е околу 370 денари, стакленото 590.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:35:51   
Ikana
Ние користиме строго пластика уште од почеток, од причина што јас сум малку несмасна, сите чаши дома ми паднале од раце...
Виктори, тие Др. Браун шишиња, англиски се? Ако се, ќе му нарачам на мм да ми донесе од Лондон.

Ок ги најдов 4 шишиња се 21.60£, а 2 се 11 фунти и нешто...

< Поракaта ја уредил Ikana -- 27.6.2012 22:39:42 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:38:15   
Fiao
Mislam deka se okolu 800 denari i jas se zacudiv za tolku dobri cucli toa i ne bese previse...
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

ako gi ima vo mother care, togas se uzas cenite. user posted image Onlajn se mnooogu poeftini.


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:39:04   
Fiao
Ikance gi ima vo Mother Care nez dali procita i se mislam deka bea okolu 800.... ali ne sum sigurna proverete
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ние користиме строго пластика уште од почеток, од причина што јас сум малку несмасна, сите чаши дома ми паднале од раце...
Виктори, тие Др. Браун шишиња, англиски се? Ако се, ќе му нарачам на мм да ми донесе од Лондон.


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:41:33   
Ikana
Да да видов, фала срце, ама одев на варијанта демек би требало поефтини да се таму...ама исто се фаќа user posted image Заборавив да пишам, на НУК користам шишиња во моментов, од дебелките големите, и задоволна сум.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:41:59   
Fiao
Jas u princip ne sakam da stavam topli pijacki vo plastika ete toa e. plastikata na toplo ispusta kancerogeni elementi... Ne mi znaci mene nisto Free, staklo si e staklo brate user posted image
P.S. nez koj rece deka steriliziral staklo - nema potreba, stakloto se mie kako i site drugi sadovi edinstveno moze da ja sterilizirate cuclata
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Фиао, во НУК има многу убави пластични шишиња. Јас такви за скоче користам. Тие се БПА фри и одлични се за сокче/вода/чајче.
За млеко се уште строго стаклени НУК шишиња користам.


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:43:48   
Ikana
Леле ме потсети да прашам...смеам ли веќе со сјај да ги мијам шишињата пластични или се уште со вода само и четка?

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:51:17   
Natuska85
Јас од почеток користам само пластични шишиња на нук и сум ма најпрезадоволна.Не ги менувам за ништо.До 5,5 месеци од широките цуцли,после клунче.Стаклото не ми е воопшто безбедно дека од 5 месеци негде само си го држи шишето,а се научи благодарение на шишињата со дршки на нук што се.Инаку Иканче јас му ги миам со обичен сјај феја за нас каков што користам,уште од почеток и на крај нормално попоарувам со врела вода.Имаш на Нук и специјализиран сјај за бебиња,ама не видов потреба да купувам таков.

Туку Анамоли од кај купуваш бе 300 и нешто шишиња пластични,јас знам во нук центарот од 450 нагоре,последното едното го купив 490,другото 630(300мл со клунче)user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 27.6.2012 22:53:07 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 22:53:50   
Ikana
Blagodarimeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 23:00:52   
kikicka
Бутај во машиназасадеви ако имаш,па послеакостерилизираш стерилизирај ги,ако не исплакни ги со врела вода.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Леле ме потсети да прашам...смеам ли веќе со сјај да ги мијам шишињата пластични или се уште со вода само и четка?



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.6.2012 23:18:19   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ние користиме строго пластика уште од почеток, од причина што јас сум малку несмасна, сите чаши дома ми паднале од раце...
Виктори, тие Др. Браун шишиња, англиски се? Ако се, ќе му нарачам на мм да ми донесе од Лондон.

Ок ги најдов 4 шишиња се 21.60£, а 2 се 11 фунти и нешто...


фунти?не бе, во долари не се цените? Мислам дека се од Америка а не Лондон. Затоа пишав околу 1ооо денари. (20 долари)
Нема везе, ако ги има и тука ок е, а и онлине не може да се нарача од тука, така да бесполезен е муабетов. Туку денес се расправав со цуцли, па и случајно ја отворив темава и пишав. user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?