|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дамки популарно наречени флеки
10.2.2014 15:49:17   
Defne90 RR
nemoj da probuvas mami so vreka ete sega probav jas cisto da vidam dali ke se izgrebe i mislam deka ke se izgrebe.Probaj si sepak so sungerot od maznata strana ako ne zavrsi rabota toa kako sto ti rece hunny vidi dali ke moze so arf.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Дамки популарно наречени флеки
10.2.2014 16:08:51   
Defne90 RR
Mami ti epten me stavi vo misla so sto da se iscisti penkaloto a da ne se izdrca masata.I mene mi tekna nesto i vednas go isprobav.Znaci probaj da najdes od toj domasniot sapun sto go pravat od svinji.I ke stavis na sungerot da se zapeni i od maznata strana poleka ke go cistis.I veruvaj ke se iscisti se nisto nema da ostane.Jas stotuku go isprobav toa i ete sega nema ni damka i nitu sum triela silno nitu nisto.Ete mozam slobodno da vi go preporacam toj sapun za site tipovi na fleki i za vakvi delikatni raboti.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Дамки популарно наречени флеки
10.2.2014 16:11:08   
Defne90 RR
user posted image
ete ovoj domasen sapun cudesno gi vadi site fleki od obleka i od mebel.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Дамки популарно наречени флеки
10.2.2014 23:04:39   
mommy_angels RR
Е сега уште да пратиш наваму една коцка и завршивме работа user posted image .А ова може да делува дека колку што јас знам во неговиот состав влегува и т.н. жива сода(постручно,некој попаметен на таа тема нека каже user posted image ).Мора да се бара чаре.За греотка ми е масата,ама не ми е јасно како успеа да направи толку шкртаници за неполна минута user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Дамки популарно наречени флеки
17.3.2014 13:44:23   
Melanija RR
Флека или не зезнав работа на нова маица на мм user posted image Некогаш сум завеана 100% пеглам маици наопаку ај ми се виде не ок и од кај крагната со пегла врз печатени букви user posted image малку се оштетија ама како што сум повлекла се направи флека црвена боја и сега како да ја вадам, препера, хемиско ... има ли чареuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Дамки популарно наречени флеки
1.12.2014 8:30:14   
Bea
Девојки помагајте! user posted image
Омилената бела кошула, при перење попримила од нешто и сега удира на сивкасто. Нема флеки ништо, бела си е, само не онаа снежна белина, туку како на рекламине за детергенти кога покажуваат разлика бело и сиво-бело user posted image
Сум избелувала памучни работи со варикина, ама оваа е некоја мешавина со ликра, па ми е страв.
Имате некој совет, како да и ја вратам белината?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Дамки популарно наречени флеки
1.12.2014 8:50:34   
scared RR
Да пробаш со мВениш? А имаш и по маркетиве течни избелувачи не ми текнува на името сега ама има повеќе видови кои ја враќаат белината, обично секогаш стојат во исти ред со Вениш

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Дамки популарно наречени флеки
1.12.2014 9:30:20   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea

Девојки помагајте! user posted image
Омилената бела кошула, при перење попримила од нешто и сега удира на сивкасто. Нема флеки ништо, бела си е, само не онаа снежна белина, туку како на рекламине за детергенти кога покажуваат разлика бело и сиво-бело user posted image
Сум избелувала памучни работи со варикина, ама оваа е некоја мешавина со ликра, па ми е страв.
Имате некој совет, како да и ја вратам белината?



Duru turski sapun za racno perenje,majka mi koristi za DA izbeli alista I vadi fleki.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Дамки популарно наречени флеки
1.12.2014 9:32:04   
Felly RR
Веа, пробај со варикина, ама поразредена. Јас имам така избелувано кошула од мм (сигурно не беше 100% памукuser posted image ) и немаше гајле.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Дамки популарно наречени флеки
1.12.2014 9:34:38   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea

Девојки помагајте! user posted image
Омилената бела кошула, при перење попримила од нешто и сега удира на сивкасто. Нема флеки ништо, бела си е, само не онаа снежна белина, туку како на рекламине за детергенти кога покажуваат разлика бело и сиво-бело user posted image
Сум избелувала памучни работи со варикина, ама оваа е некоја мешавина со ликра, па ми е страв.
Имате некој совет, како да и ја вратам белината?


Можеш со варикина, но јас сум избелувала со Vanish White, ќе ставиш повеќе во топла вода и ќе оставиш подолго, еден ден да стои на пример и ќе се среди.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Дамки популарно наречени флеки
2.12.2014 12:18:25   
Bea
Фала на советите! Ич не ми текна за венишот, одамна го немам користено. Ќе пробам со вениш прво, ако не бива hard core варикина :D

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Дамки популарно наречени флеки
2.12.2014 13:01:22   
caciana
Mrsni fleki Od alista majka mi cisti so limonov sok I sol.ostava DA stoi na flekata ,potoa trie I peri.Mnogu e efikasno.
Isto taka zaboraviv tuka da go spomnam i ARIS znaci majka mi go koristi za vadenje na ste damki koi sto ne izleguvaat vo perenjeto...damki od tepih od krevet.. magicno se cisti user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 2.12.2014 13:06:59 >

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Дамки популарно наречени флеки
28.2.2015 13:12:55   
Melanija RR
Флеки од храна на бебешки алишта и лигавчиња?
Некаде низ нет читав за Арис де грас? Има некој искуство или друг предлог?

Венишот некако ми е слаб,кажете нешто за избелување за завеси? Со текот на годините кремасти станаа сакам да ги освежам, совет?user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.2.2015 13:14:03 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Дамки популарно наречени флеки
28.2.2015 21:47:58   
Ilina87
Арис е добар за флеки, подобар од вениш. Малку е и појак така да внимавај на рацете. Јас често го користам, прскам на флеката и малку оставам да постои и потоа перам.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Дамки популарно наречени флеки
28.2.2015 22:32:05   
Felly RR
Арис го имам и јас користено за флеки, но пред се за работната униформа на мм, за бебешки/детски алишта не, за тие го користам Омино бианко мислам се викаше, имааше и поставено слика некаде понапред во темава.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Дамки популарно наречени флеки
28.2.2015 23:26:33   
lukajana RR
Арис не е лош ама ако флеката е послаба за оние јаки флеки на бебешка облека посебно лигавчиња многу не помага посебно флека од морков цвекло јаболка со се сум пробала ама нема шанси ке избледе и не е многу видлива ама сепак ја има

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Дамки популарно наречени флеки
2.3.2015 22:32:11   
Melanija RR
Felly RR добро ме потсети за Омино бианко, и успат ќе разгледам низ Тинекс

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 92
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?