|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: КафеРаја [chat]
26.12.2014 14:09:01   
LoveableMe RR
Tom Jones.... Sex Bomb , Leyla Rock me on my knees...тоа што ми текнува ретро, од поновиве не можам да се сетам, ајде рингерајки давајте идеи за журка....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: КафеРаја [chat]
26.12.2014 14:15:44   
Melanija RR
TOM JONES (SEX BOMB VIDEO OFICIAL)
Eric Clapton - Layla (Unplugged)

еве ги user posted image од мене пијачка Badelce

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: КафеРаја [chat]
26.12.2014 18:16:11   
caciana
Vinnie Maniscalco - TaKillya
user posted image
Ajde eve i od mene malku da se razmrdame user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: КафеРаја [chat]
26.12.2014 20:57:48   
Felly RR
Oхооо, тука имало журка user posted image Ве фати веќе предновогодишното расположение. Јас пак некако не сум баш ни за жестоко ни за забава. Кој знае и за Нова Година дали ќе појдеме некаде или дома ко и секоја вечер ќе ја поминеме. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: КафеРаја [chat]
28.12.2014 10:08:19   
nataly86
Еуфориија новогодишна фатила на РР user posted image од мене едно кафе частам user posted image

user posted image -

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.12.2014 14:19:55 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: КафеРаја [chat]
28.12.2014 11:51:10   
Snowhite RR
ОО па вие не каните на предновогодишна забава на рр а? Или може не ми стигнала поканата бидејќи компјутерот 2 недели ми беше болен и конечно вчера го излекувавме, читај нов хард диск му купивме како поклон од дедо мраз за новава годинаuser posted image
Иначе како сте, што има ново? Каде за нова година? Ние домче најверојатно ќе си бидеме, а сега уште малку се спремаме и одиме да се сликаме со Дедо Мраз од работа од кај мм.
Убав помин во остатоков од последниот викенд од старава година Ве user posted image сите

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: КафеРаја [chat]
28.12.2014 14:21:28   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

компјутерот 2 недели ми беше болен и конечно вчера го излекувавме, читај нов хард диск му купивме како поклон од дедо мраз за новава годинаuser posted image


Ние го частевме чип од графичка user posted image
Ни падна снег у Ск и баш е убаво бело,но секако до утре :Нека ја мислат тие што треба да излегуваат од домаuser posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.12.2014 14:22:24 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: КафеРаја [chat]
28.12.2014 19:32:37   
Defne90 RR
Ајде да ви се придружам и јас во оваа предновогодишна еуфорија овде во Кафераја.И кај нас падна снег,синко конечно имаше моженост вчера да излезе надвор и да се санка малку.Помалиот си седеше дома,ем мал ем болен па понатаму ако има снег и него ќе го изнесеме малку да се радува на снегот.user posted image Туку најавуваат ниски температури за нова година и до -20 степени.И ние додуше во домашна атмосфера со пријатели ќе си бидеме,ама ќе се осети студот секако.user posted image
Па рингерајки имајте убава вечер и утре со нови сили кој на работа кој на работа по дома.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: КафеРаја [chat]
28.12.2014 23:38:45   
Melanija RR
Let it Snow - Michael Buble

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: КафеРаја [chat]
29.12.2014 0:15:15   
Snowhite RR
Богами снегот сеκаде забели и ги изρадува сите и ние се посанκавме малκу, тρојцата со децава мм не тρгаше на санκа, тешκо него user posted image Сега за утρе κаκо ќе се излегува од дома ќе му ја мислиме сабајле, битно виκендов добаρ беше и супеρ завρши

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: КафеРаја [chat]
29.12.2014 8:35:18   
Defne90 RR
Добро утро женски,како сте сабајлево,како се справувате со снегот,го исчистивте ли.Успеавте ли да се пробиете низ него.user posted image Кај нас за жал цела вечер врне дожд па доста го подистопи.Сега е хаос надвор,снег измешан со кал и насекаде вода.user posted image
Туку сабајлево станавме со синко ептен расположени заради приредбата.Целиот пресреќен отиде на градинка.Кога ќе се врати ќе има што да ми раскажува.За жал јас нема да одам,маж ми само ќе оди,директорката забранила повеќе од еден член од фамилија да присуствува.user posted image
Туку женички јас се замуабетив и го заборавив кафето.Па ајде кој е за и за дополнително рассонување повелете послужете се од ова празнично кафенце.user posted image
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: КафеРаја [chat]
29.12.2014 8:48:12   
lukajana RR
Defne jas ke te druzam za kafe da ispieme po edno pa ke rabotime.Ovde kaj mene ima mnogu sneg eve pak pocna da vrne ,pa sega so sinko ke go cistime samo da najdeme kandidat da ni cuva bebe.Jas denes rabotno ke pravam kifli I kolaci domakinka vo 5 do 12.Ajde zenski imajte ubav den ke se citneme posle.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: КафеРаја [chat]
29.12.2014 9:55:34   
LoveableMe RR
Фала Дефне за кафето, баш ми треба нешто топло да ме згрее, улициве смрзнати од сабајле, едвај се оди, ортопедиве тријат раце деновиве user posted image user posted image . Се надевам синко имал убава приредба во градинка.

Поздрав женски, имајте убав денuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: КафеРаја [chat]
29.12.2014 13:34:32   
Ilina87
Defne, ќе се почастам јас од кафето. Малку да ме размрда, не сум воопшто спиена неколку дена. Се само настинат е син ми, ноќе кашла, плачи аман веќе user posted image
Како ставате слики? Да почастам и јас некогаш, ќе помислите скржава сум user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: КафеРаја [chat]
29.12.2014 13:38:52   
LoveableMe RR
Ilina87m, повели ТУКА информации за поставување слика на РР, види го постот на ФеллиРР

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 29.12.2014 13:39:28 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 8:44:46   
mommy_angels RR
Добро утро драги мои,ајде од мене кафенце да се стоплиме од студов надвор
user posted image
а и по нешто благичко
user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 9:05:46   
LoveableMe RR
Лелее преубави се мами, па каде си ти не заборави ич не не дружиш? Фала јас ќе си земам, надвор ем ладно ем све смрзнато, како пајка доаѓав на работа пополека, да не се лизнам. Брррр, баш ми треба вакво освежување....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 9:38:27   
lukajana RR
user posted image
Lele zenski uspeav staviv slika.Aj i od mene edno kafe deka ja otkriv Amerikauser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 9:44:05   
LoveableMe RR
ха ха ха ха, ајде Колумбо ќе земам од кафето, се намачи, треба да ти се вреднува трудот...user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 11:50:37   
bucko mal
Devojki jas ke ve pocas_tam neshto posveceno.Pred nekoj den ni beshe godishina ne uspeav da ve pocas_tam mnogu bev zafatena so krecenje po doma.Proslava shto da vi kazam samo se karavme so mm sto kaj da stavam I sto da isfrlamuser posted image
Ama projde,se sredivme.Sega za utre se spremame napraviv tulumbi epten mi se pogodija.
I taka zeni si pominaa tri godini vo tuginauser posted image

Povelete
user posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 30.12.2014 11:52:23 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 12:04:48   
scared RR
Годинава ја завршувам убаво, за неполн месец 6 освоени награди, ми се посреќи месецов user posted image
Сега да си се спремиме со мажево за пат и пречек на нова годинаuser posted image
Имајте убави празници рингерајки, се читаме во новата годинаuser posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 13:25:23   
lukajana RR
Е пофали се де што си добила каде како не не оставај така на речено недоречено

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 14:05:09   
Melanija RR
Добар ден од мене ,станата од 6 а бебе сега асално заспа и јас на ком и кафеuser posted image има време за спиење ноќта е пред менеuser posted image
lukajana почесто сега кафиња да даваш user posted image
scared каде и да одите супер да си поминетеuser posted image
bucko mal RR честито годишнина уште многу убави и поубави, а туѓината си е таман

Мене 30ти декември традиционално веќе 15 год ми е вечер за мотање сарми и се останато user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 14:11:53   
AneLav RR
Ај да частам по едно чајче кафето веќе го испив ама кај и да се децава ќе ми станат па да шмркнеме по едно чајче со рум ептен студи овде...
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: КафеРаја [chat]
30.12.2014 14:59:41   
LoveableMe RR
Јас ке земам и од чајчето, сега баш убаво ќе ми дојде пред ручек, ммм со румче мераци....

Буцко мал, честито, за многу години нека ви еuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 30.12.2014 15:00:14 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?